Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Boxy z 12'' singlami 
Autor Wiadomość

Post Re: Boxy z 12'' singlami
... a także box do SGR:
https://twitter.com/depechemode/status/ ... 0395701248
https://www.facebook.com/depechemode/vi ... 324394316/
https://www.instagram.com/p/Bp1Upa0HII_/

Są też pierwsze wizualizacje nowych boxów:

https://www.amazon.de/Construction-Agai ... gain+12%22

https://www.amazon.de/Great-Reward-12-S ... ards+12%22

Pojawia się przy nich data 14 grudnia, a więc już niedługo...

EDIT: Wstępne ceny kształtują się na poziomie 90 euro, myślę więc, że w Polsce też sobie trzeba przemnożyć cenę pierwszych boxów przez 1,5...

EDIT2: Niestety, porzućcie nadzieję ci, którzy liczyliście na jakieś bonusy, US mixy w digitalu. Żadnych takich, BRAT właśnie potwierdził.

EDIT3: Na winylowo.com oba boxy w przedsprzedaży po 399 PLN za sztukę (potem cena wzrośnie do 423 PLN). Drogo, ale takiej ceny można się było po pierwszych boxach spodziewać...

https://www.winylowo.com/pl/pop-winyle/ ... sBvtQKbeH0

https://www.winylowo.com/pl/pop-winyle/ ... MAQD5ON8IE

Wt lis 06, 2018 11:48 am Zobacz profil

Boxy w sklepach ale cena w kraju to koszmar!!! Media Markt Wrocław Bielany - propozycja za zakup dwóch to 519 zł/szt!!! Podziękowałem grzecznie. Kupiłem na amazon.uk za 74,99 £/szt. Wysyłka na terenie UK free. Zatem zakup po przeliczeniu na załotówki to ok. 740 zł komplet. 360 zł w kieszeni!!! Wiem, posiadam ten przywilej, że mam adres w UK. Jednak wielu z nas ma podobnie. Nie przepłacajcie jeśli możecie zrobić podobnie. Jest jeszcze jeden sposób na tańszy zakup. Strona mute.com oferuje boxy po 74 £ za szt. Robiłem symulację. Wysyłka do Polski wynosi 20 £. Przy płatności metodą PayPal policzyło mi 840 zł (komplet z wysyłką). Dodatkowo mute.com dodaje składankę CD z okazji 40-lecia wytwórni.
Jak widzicie można w obu przypadkach zaoszczędzić troszkę kasy. Pozdrawiam

So gru 15, 2018 0:26 am Zobacz profil

Cześć. Mam pytanie do Tych z Was, którzy kupili najnowsze box'y. Swoje kupiłem z winylowo.com i odebrałem w Wigilię. Dziś mogłem je dopiero wnikliwie obejrzeć i niestety stwierdziłem sporo uszkodzeń. Trzy kartonowe okładki są pęknięte na brzegach, co akurat można przeboleć. Natomiast cztery płyty mają wyraźnie widoczne rysy i przetarcia. Chwilowo nie mam jak ich odsłuchać. Dopiero zaczynam przygodę z winylami. Przez jakiś czas miałem pożyczony gramofon od kolegi i na okrągło słuchałem dwóch pierwszych boxów - kupionych na gandalf.com.pl i Spirita w wersji red. Pięknie grały. Nie mają jednak nawet najdrobniejszej ryski. Okładki są idealne, jak przystało na kolekconerskie wydania. Gramofon musiałem oddać i te nowe conajwyżej mogę obejrzeć... pod lupą :) Zakładam że te rysy i przetarcia mogą trzeszczeć. Jako że nie dysponuję chwilowo gramofonem, a na swój docelowy muszę trochę poczekać, aż przyjedzie, poprosiłem właściciela sklepu o wymianę boxów na nowe. Na razie czekam na jego stanowisko. Dało mi to jednak trochę do myślenia. Cena nowych boxów gdzie indziej jest kosmiczna. Na winyl.com w przedsprzedaży kosztowały 399zł, ale... Jakie macie doświadczenia z tym sklepem? Czy to mój pech? Naturalnie jakiś odsetek może się trafić wybrakowanych, ale w moim przypadku na dwanaście płyt z siedmioma jest coś nie tak. Chętnie poznam Wasze doświadczenia odnośnie tych nowych wydawnictw. Dzięki z góry i pozdrawiam!

Cz gru 27, 2018 20:40 pm Zobacz profil

Zakładam, że chodzi o sklep winylowo.com (nie znalazłem sklepu winyl.com). Zamawiałem tam pierwsze 2 boxy i wszystko było cacy (trochę trzeba było czekać na ich dotarcie jedynie). Rysy i przetarcia niekoniecznie muszą brzmieć "smażeniem" podczas odtwarzania (pod tym względem groźniejsze są zanieczyszczenia, zatłuszczenia i wszelkiego rodzaju paprochy między rowkami), szczególnie w przypadku winyli 45 RPM, niemniej najlepiej sobie to sprawdzić organoleptycznie. W tym celu najlepiej byłoby się faktycznie bujnąć z takim boxem do kogoś z niezłym sprzętem i odsłuchać.

Pt gru 28, 2018 19:14 pm Zobacz profil

Oczywiście chodziło mi cały czas o winylowo.com. Winyl.com to był błąd w druku :) Może i te niedoskonałości płyt nie będą słyszane, ale mimo wszystko nie powinno mieć to miejsca. Nie obwiniam za to sprzedawcy, ponieważ boxy były zafoliowane. Mam tylko nadzieję, że zostanie to wszystko uznane i wymienione. Kolekcjonerskie i do tego limitowane boxy powinny być bez jakichkolwiek wad - zwłaszcza że tanie nie były. Pierwsze boxy są tego przykładem. Jak na nowe przystało są idealnej jakości. Oby się to pozytywnie zakończyło.

So gru 29, 2018 18:45 pm Zobacz profil

500 zł za ok. 30 minut muzyki i tylko po to żeby pomacać i powąchać ładne okładki.
Ceny Boxów są tak zaporowe, że wg. mnie jeszcze bardziej przez to wzrośnie wartość 1st pressów.
Pozatym brak 7 calowych wersji B-sideów.

Pn gru 31, 2018 12:38 pm Zobacz profil

Z tymi 30 minutami to nieco przesadziłeś. Na każdym maxisinglu jest średnio od kilkunastu do dwudziestu paru minut muzyki, więc w jednym boksie będzie ok. 1,5 - 2 godziny muzyki. Cena faktycznie nie jest niska, ale nabywcy zapewne się znajdą, tym bardziej, że każdy box jest limitowany do 16 tysięcy sztuk. A 7-calowych wersji B-side'ów nie ma, bo niby z jakiej okazji być miały? W założeniu to miały być repliki 12-calowych singli z ewentualnym "awansowaniem" kilku 7-ek w szczególnych wypadkach (Dreaming Of Me czy Blasphemous Rumours). Może jak skończą temat 12-ek, to machną box (lub boxy) z 7-kami, jeśli jeszcze będzie na to popyt.

Pn gru 31, 2018 15:51 pm Zobacz profil

Matriks napisał(a):
500 zł za ok. 30 minut muzyki i tylko po to żeby pomacać i powąchać ładne okładki.
Ceny Boxów są tak zaporowe, że wg. mnie jeszcze bardziej przez to wzrośnie wartość 1st pressów.
Pozatym brak 7 calowych wersji B-sideów.

Zgadzam się, że obecna cena jest troszkę wygórowana ale nie uważam by wartość pierwszych wydań zasadniczo rosła. Ostatnio obserwuję nawet spadek cen większości z nich. Mam na myśli wydania podstawowe bez "kolorowanek" i innych "marmurków". Najlepszym sprawdzianem będzie wydanie boxów do Violatora i SOFAD. Szczególnie do tego ostatniego albumu. Wiadomo, że to najdroższe maxy na rynku. Za komplet trzeba obecnie zapłacić min. 2 500 zł. Ile będzie kosztował box? Myślę, że nie więcej niż 1 200 zł. Dlatego też ceny pierwszych wydań spadną. Mało tego. Sprzedaż boxów jest słaba i za parę miesięcy pojawią się przeceny. Widziałem fakturę Sony dla Media Markt za ostatnie boxy. Cena sprzedaży na fakturze wynosiła 385 zł brutto. MM wystawiło boxy za 549 zł/szt. Mają z czego "schodzić". Pewnie MM dodatkowo wynegocjuje korektę i redukcja ceny będzie spora.
Kolego jest nadzieja szansa na kupno w rozsądnych cenach pierwszych wydań i boxów. Trochę cierpliwości.

Śr sty 02, 2019 0:26 am Zobacz profil
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2