Depeche Mode - Zobacz wątek - co się dzieję z wokalem dave'a?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  NastÄ™pna strona
co siÄ™ dziejÄ™ z wokalem dave'a? 
Autor Wiadomość
 
Post co siÄ™ dziejÄ™ z wokalem dave'a?
przykladami moglbys sypac do woli, ale wezmy chocby ten filmik, szczegolnie refren:

http://pl.youtube.com/watch?v=31B-C2GN8 ... re=related

przeciez ten gosc zarzyna ta piosenkÄ™, meczy siÄ™ jakby mu spiewanie sprawialo jakis fizyczny bol

sluchalem wiele nagran z ostatniej trasy i efekt tam jest jeszcze gorszy

gahanowi po prostu wokal siada z roku na rok, nie da siÄ™ go wrecz sluchac

dobrze, ze istnieje cos takiego jak obrobka i w studiu mozna to wszystko zatuszowac, nawet ja bym jakos dawal radÄ™, ale na zywo... tragedia


Pn lut 02, 2009 19:04 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post 
Na ostatniej trasie śpiewa z przepony
Na tym nagraniu tez jest spoko tylko refren siada


Pn lut 02, 2009 19:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post 
Musze sie z tym zgodzic, czasami śpiewa na żywo, jakby miał ze 120 lat podany filmik jest tego przykładem, mart np. cały czas śpiewa super nawet na zywo


Pn lut 02, 2009 21:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post 
posluchajcie reznora na zywo. ten to sie dopiero drze na scenie.


Pn lut 02, 2009 21:44 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 19, 2008 23:16 pm
Posty: 668
 
Post 
na starszych płytach, koncertach, głosowi Gahana nie można było NIC zarzucić, ale potem... cóż, trzeba było nie ćpać tyle :roll:


Pn lut 02, 2009 21:59 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 25, 2005 19:42 pm
Posty: 272
Lokalizacja: Krrraków !!
 
Post 
wszystko to sprawa wieku i tego co jego organizm przeszedł przez dragi.. po tym już nie może śpiewać z taką lekkością jak kiedyś i myślę, że nie ma powodu robić mu wyrzutów.. Sami chyba wiecie ile on się namęczył żeby nagrać np Sister of night


Pn lut 02, 2009 23:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 16:42 pm
Posty: 229
Lokalizacja: Szczecin
 
Post 
Ale mu wyszło świetnie. Trudy nie poszły na marne :wink:


Wt lut 03, 2009 0:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2007 12:48 pm
Posty: 65
 
Post 
ZIGI napisał(a):
Musze sie z tym zgodzic, czasami śpiewa na żywo, jakby miał ze 120 lat podany filmik jest tego przykładem, mart np. cały czas śpiewa super nawet na zywo

Ja również muszę przyznać temu rację. No coz, Dave raczej lata swietnosci ma juz za soba i moze jego glos nie bylby w tak nieciekawej kondycji podczas koncertow gdyby - jak ktos wspomnial wczesniej - nie dragowe ekscesy. Poza tym strasznie dużo pali, a to też nie jest bez wpływu na struny głosowe.

Obecnie lepiej wychodzą mu kawałki w niskiej tonacji i oraz takie w których nie trzeba zbyt modulować głosu tzn. przeskakiwać szybko z niskich tonów na wyskie itp. Poprostu bardziej jednostajnie spiewane kawałki imho ;p

No i co prawda, to prawda, głos Martina wciąż brzmi bez zarzutów :) W ogóle wydaje mi się, że ma on nawet większe możliwości wokalne niż Dave, ale za to barwa głosu Dave'a jest ładniejsza ;) Dobrze, że się chłopaki jakoś uzupełniają ;)


Wt lut 03, 2009 11:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 19:37 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kraków
 
Post 
ZIGI napisał(a):
mart np. cały czas śpiewa super nawet na zywo

Rzeczywiście, Martin ma bardzo wiele głównych wokali do śpiewania. Pomrukiwanie gdzieśtam w chórkach zapewne też go nie nadweręża... Po prostu nie miał kiedy "zużyć" głosu (i dobrze :P )


Wt lut 03, 2009 13:32 pm Zobacz profil
 
Post 
Rzeczywiscie teraz na koncertach brzmi słabiej. ale za w studiu z plyty na plyte jest coraz lepiej.


Wt lut 03, 2009 13:48 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
spiew dave'a pod wzgledem technicznym nigdy nie byl bardzo dobry. a teraz ..coz starzeje sie i tyle. jeszcze troche to ludzie zaczna zakladac tematy "dlaczego wlosy dave robia sie siwe?"


Wt lut 03, 2009 14:58 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:49 pm
Posty: 2534
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Nie jest dobrze po prostu, Dave za dużo krzyczy za mało śpiewa.
Chociażby ryk na koniec personala zdziera gardło więc można powiedzieć że Dave woli dawać show niż śpiewać. No ale wtedy jest na plus dla show, przynajmniej teoretycznie. Bo mi sie marzy taki softowy koncercik z taborecikami i spokojnym pięknym śpiewem jak na płycie/płytach.


Wt lut 03, 2009 15:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 30, 2008 20:37 pm
Posty: 626
 
Post 
MARIUS napisał(a):
Rzeczywiscie teraz na koncertach brzmi słabiej. ale za w studiu z plyty na plyte jest coraz lepiej.


dlatego w wersji live ukazują się prawdziwe zdolności wokalne, w studyjnych nagraniach większość gwiazd brzmi dobrze.... w końcu w studiu od tego jest ekipa żeby wszystko grało.... a na koncertach już się tak nie da


Wt lut 03, 2009 15:24 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 21, 2008 14:09 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Świnoujście
 
Post 
Wiek nie gra tutaj żadnej roli praktycznie. Ronnie James Dio ma blisko 65 lat, a śpiewa tak jak za dobrych czasów w Black Sabbath. Ja rozumiem, że Dio jest, był i będzie dużo lepszym wokalistą od Dave'a, ale czasem po prostu wychodzą braki techniczne. Inna sprawa, że Gahan nigdy głosu nie oszczędzał, często go nadwyrężał, a to przecież ten instrument.
Dragi też pewnie zagrały rolę. Nie wiem jak tam Gahan stoi z wódą, ale posłuchajcie sobie pierwszej i ostatniej płyty The Doors. Różnica raptem sześciu lat, a Morrison na tej ostatniej brzmi, jakby miał 50 lat. A ma raptem 26 ;)


Wt lut 03, 2009 15:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2007 12:48 pm
Posty: 65
 
Post 
Japhy napisał(a):
[...]Nie wiem jak tam Gahan stoi z wódą, ale posłuchajcie sobie pierwszej i ostatniej płyty The Doors. Różnica raptem sześciu lat, a Morrison na tej ostatniej brzmi, jakby miał 50 lat. A ma raptem 26 ;)

W okresie "dragowym" chyba sobie nie żałował, gdzieś czytałam ;P
Z reszta oni juz na trasie po Violatorze niezle zakrapiane imprezki mieli ;)
Ale Mart spore problemy z alkoholem miał a głos mu na tym nie ucierpiał ;)


Wt lut 03, 2009 16:39 pm Zobacz profil
 
Post 
w czasach Excitera troche mu siadl glos chyba faktycznie. na One night in paris nieziemsko sie wydziera,az sie czerwony robi na twarzy :o na szczescie na TTA juz tak nie robil... mnie sie wydaje ze tamte czasy po prostu jakies ciezkie byly dla jego gardelka, niewyzyty byl jakis :P


Wt lut 03, 2009 16:49 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 21, 2008 14:09 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Świnoujście
 
Post 
Cytuj:
Ale Mart spore problemy z alkoholem miał a głos mu na tym nie ucierpiał


Z tym, że jego partie wokalne nie są jakoś wybitnie wymagające.


Wt lut 03, 2009 17:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post 
Maciek napisał(a):
Nie jest dobrze po prostu, Dave za dużo krzyczy za mało śpiewa.
Chociażby ryk na koniec personala zdziera gardło więc można powiedzieć że Dave woli dawać show niż śpiewać. No ale wtedy jest na plus dla show, przynajmniej teoretycznie. Bo mi sie marzy taki softowy koncercik z taborecikami i spokojnym pięknym śpiewem jak na płycie/płytach.


W rzeczy samej, drze sie jak zarzynana swinia. Kompletnie bez sensu. Miazdzy wszytskie numery na zywo tymi wrzskami. Od Ex'a zaczal i skonczyc nie moze.

Z utesknieniem wspominam to co wyczynial na Devotionalu gdzie najwyzszy dzwiek to byl niski bass. Jak dla mnie moze cpac do woli jesli by tak spiewal. Teraz po prostu piszczy.


Wt lut 03, 2009 17:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post 
i agree


Wt lut 03, 2009 18:12 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2004 17:05 pm
Posty: 401
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Po co isc na koncert , lepiej sluchac plyty.....??
Wszystko mi opadlo po przeczytaniu Waszych postow:(
Czy jako jedyna sie nie zgadzam ....?


Wt lut 03, 2009 18:30 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team