Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Który utwór DM na własnym pogrzebie?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2012 14:03 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Odbiór nie odbiór, po prostu jeśli już w ogóle planujemy cokolwiek na własny pogrzeb, to warto byłoby pomyśleć o naszych bliskich i o tym co będą czuć w danym dniu. Nam już i tak będzie wszystko jedno. Takie moje skromne zdanie. :)


Pn wrz 24, 2012 22:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 9:21 am
Posty: 65
Lokalizacja: Zduńska Wola
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
zdecydowanie Waiting for the night...


Wt wrz 25, 2012 20:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 19:28 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
że się wtrącę...co do +Milewicza+ to w jego testamencie była prośba o dedykację dla jego żony "I Feel You" aby wiedziała że on jest nadal przy niej...

Co do samego pogrzebu i utworu to niestety miałem ten smutny "obowiązek" i naszemu druhowi z Faithu +Przemkowi Kowalskiemu+ na prośbę rodziny "zagraliśmy" z magnetofonu jego ulubiony kawałek "Walking in my shoes"... nie życzę nikomu więcej takich emocji kiedy słychać DM i huk piasku odbijającego się o drewniane wieko... Natomiast rodzina wiedziała czym był dla niego ten zespół, i myślę że postąpiliśmy słusznie godząc się na ten "gest".

Kiedyś mnie ktoś zapytał o to co bym sobie życzył jak by coś...nie odpowiedziałem. Może dla tego co widziałem i co czułem wtedy. Najważniejsze jednak ustalić to z najbliższą rodziną bo z tego co wiem, takie rzeczy są różnie potem przez nich odbierane, tak dla swojego dobra jak i tej osoby co już odeszła...


Wt wrz 25, 2012 23:35 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Chciałem Ci odpowiedzieć na wszystko ale jak zauważyłem pytanie o to czy obrażają Jezusa, to ręce mi opadły. Stary.. . Pomysl Ty dwa razy zanim coś napiszesz. Przetlumacz sobie tekst i dopiero pytaj. Wiesz w ogóle co znaczy po polsku?
Pytasz o wytłumaczenie - no wybacz, ktoś ma ci mówić o czym jest utwór? Nie masz własnej głowy żeby go zinterpretować?

Poza tym tak, DM to moi bogowie. To moja religia. I nie żartuje sobie.


Cz wrz 27, 2012 20:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Zgadzam sie z przedmówcą , trudno polemizować z tak "zaawansowaną" wiedzą o DM i tekstach DM . A forum jest miejscem wymiany zdań ,odczuć ,wiadomości,newsów itp a w tym pzypadku musiało by powstać depeches przedszkole .


Cz wrz 27, 2012 20:56 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
OMG - reinkarnacja Pietrka

EOT


Cz wrz 27, 2012 20:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Zawzięcie karmiona :D


Cz wrz 27, 2012 22:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Co do utworu na własnym pogrzebie... Ja mam takie odczucia i myślę, że część z Was się z tym zgodzi.
Tu nie chodzi o to, że utwór ma Tobie, zmarłemu, sprawić radochę na Twoim własnym pogrzebie. Dzięki tej piosence Twoi bliscy mają znowu poczuć, że jesteś blisko, bo akurat muzyka nie ma ciała, które umiera, a ducha, z którym zgadzałeś się za życia, które było częścią Ciebie. Dlatego wybierasz utwór, który jest Ci bliski i którym chcesz coś po raz ostatni przekazać swoim najbliższym, bo sam już mówić nie możesz.
Ja przynajmniej tak to odbieram. Bo to by mnie skłoniło do wybrania takiego utworu.
I piszę to jako wierna od prawie 20 lat fanka zgoła innego zespołu. Ale podejrzewam, że to są sprawy uniwersalne akurat.


BTW. Witam wszystkich na forum, mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej, chociaż dopiero powoli wchodzę w muzykę DM, której jak dotąd nie doceniałam. Na razie czytam Was i czytam i cieszę się, że mogę Was czytać, bo chociaż sama muszę przetrzeć te szlaki, wszelkie sugestie są mile widziane:)


Pn paź 01, 2012 16:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Crazy Mary napisał(a):
Dlatego wybierasz utwór, który jest Ci bliski i którym chcesz coś po raz ostatni przekazać swoim najbliższym, bo sam już mówić nie możesz.


o to jest bardzo trafne !


Pn paź 01, 2012 19:57 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Jak dla mnie niech to będzie "Black Celebration", na pogrzeb się wybiera coś co zmarłemu sprawiłoby przyjemność.


Wt paź 02, 2012 18:52 pm
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Coś co by sprawiło nieboszczykowi przyjemność za życia, choć równie dobrze by się nadawało "Black Day".


Pt paź 05, 2012 18:31 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
To ja, próbując sprowadzić tę dyskusją na normalny ton, podchwycę temat Personal Jesus.
Szukałam w necie, co wg Gore'a miał ten tekst oznaczać i natknęłam się, że generalnie utwór jest przemyśleniami autora po przeczytaniu książki Priscilli Presley o niej i Elvisie. O tym, jakim mistrzem dla niej był. I o tym jest Personal Jesus. Że można być dla swojej połowy idealnym nauczycielem i guru.
Czy ktoś się zetknął z inną interpretacją Gore'a?

Bo mnie wcięło. A ja myślałam, że pije do tych wszystkich telewizyjnych amerykańskich kaznodziejów, sekciarzy itd, którzy czerpią korzyści z robienia w balona ludzi zagubionych między wpojonymi wartościami etycznymi a swoimi ludzkimi słabościami.

To mnie zażył.

Co do cen biletów - 175 zł? 3-4 lata temu? Eeee, pestka.
Nie żebym miała kasy jak lodu, bo co to, to nie. W tym roku wydałam na sam bilet na PJ w Amsterdamie 360 zł, jeszcze przelot i takie tam. A nie bardzo miałam tej kasy. O urlopie już dawno zapomniałam. Ale właśnie sęk w tym, że każdy ma inne priorytety. A rozmowa o tym, czy drogo zakrawa jak dla mnie o targowisko.
Jeśli cenisz Ich muzykę i wiesz, ile dała ci w życiu, to nie narzekasz. Najwyżej nie jedziesz, bo Cię nie stać. Czy matce też wypominasz, ile wydałeś na jej prezent urodzinowy? Szanuj innych tak, jak sam byś chciał być szanowany.
Ja tam uważam, że kapela ma prawo na tym zarobić. Wolę, żeby tacy jak oni się wzbogacili, niż te patafiany z naszego rządu. Więcej wartości przekazują.


So paź 06, 2012 15:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
No wiem, chyba coś nie halo z regulaminem. Ale czekam na łagodny wyrok...

Wybrałam utwór na mój pogrzeb. I nie jest to żaden utwór najlepszego, najbardziej emocjonującego, uwielbianego przez mnie Pearl Jamu.

To jednak będzie Judas. Patrząc wstecz, jeśli miałby mi się zmienić gust, to nastąpi to za jakieś 20 lat. Spora szansa, że wcześniej umrę, więc się zmienić nie zdąży :mrgreen:


Wt paź 30, 2012 18:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
No ale niewykluczysz że za laty 40 tak Ci sie gust zmieni że wybierzesz Anielski Orszak :D


Wt paź 30, 2012 21:51 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Hehehe, nie wykluczam, chociaż nie do końca jestem pewna, czy chciałabym tak długo żyć.
A gdyby rzeczywiście, to nawet dosyć pożądane by było, żeby mi się gust zmienił. Wyobraź sobie świat bez Depeszów (w moim przypadku dodać należy - bez Pearl Jamu). No, aż strach pomysleć.


Śr paź 31, 2012 0:07 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 16:12 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Jest mi obojetne, co pomysla ewentualne osoby, ktore chca mnie pozegnac, o ile takie sie wydarza. A jesli sie wydarza, to beda wiedzialy o co chodzi. Wiec niezmiennie In Your Room poprosze (koncertowe z PTAKa). Szacun do odprawy szczatkow spalonych i skupienie. Tak to widze.


Śr paź 31, 2012 1:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 27, 2009 15:36 pm
Posty: 23
Lokalizacja: BOGATYNIA
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
SIBELING


Pn sty 21, 2013 21:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 21:38 pm
Posty: 44
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Walking in my shoes lub Barrel of a gun


Wt sty 22, 2013 21:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
Crazy Mary napisał(a):
I piszę to jako wierna od prawie 20 lat fanka zgoła innego zespołu.


a mozesz napisac jakiego? jak sie wstydzisz to napisz mi na priv :D :wink:


Pt sty 25, 2013 12:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 10:29 am
Posty: 78
Lokalizacja: Oberkorn
 
Post Re: Który utwór DM na własnym pogrzebie??
może "Heaven" ? :lol:


Śr sty 30, 2013 20:32 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team