Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
co się dzieję z wokalem dave'a? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 10, 2007 21:51 pm
Posty: 815
Lokalizacja: Black Lodge
 
Post 
Dokładnie. Na ONIP w "When the body speaks" od drugiej zwrotki zaczyna nagle śpiewać prawie jak JTR - jakby brakowało mu wyczucia i musiał robić za rockmana w każdej piosence.

Ale nie narzekajmy, ważne, że jeszcze śpiewa :lol:


Pn lut 09, 2009 19:12 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 25, 2008 21:59 pm
Posty: 118
Lokalizacja: najbardziej piekielny zakątek piekła
 
Post 
Słowa o robieniu za rockmana w każdej piosence to chyba trafienie w sedno sprawy. Przynajmniej ja słuchając 'starego' Dave'a odnoszę takie wrażenie...


Pn lut 09, 2009 20:27 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 17:43 pm
Posty: 227
Lokalizacja: Czę101chowa/Katowice
 
Post 
co prawda, to prawda, spiewa juz nie najlepiej, zbyt mocno nadwyreza i tak juz przeciez zmeczony wiekiem glos, przez co nie kazda piosenka ma fajny klimat... ale to jest koncert, a uwaga na nim na pewno nie jest przykuta wylacznie do wokalu Dave'a tylko do jego kontaktu scenicznego z ludzmi i to sie liczy chyba duzo bardziej, sa emocje z jednej i drugiej strony- to chyba najwazniejsze.


Śr lut 11, 2009 18:37 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 07, 2006 13:03 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kielce
 
Post 
Agniesia napisał(a):
Po co isc na koncert , lepiej sluchac plyty.....??
Wszystko mi opadlo po przeczytaniu Waszych postow:(
Czy jako jedyna sie nie zgadzam ....?

nie , nie jako jedyna. Gahana wokal zmienia sie , owszem. Drze sie na koncertach, zgadzam sie. Ja ciesze sie, ze jest kolejna plyta, ze jeszcze im sie chce, ze dzieki temu jestem szczesliwa, ze znow dopadla mnie euforia. Na koncercie pewnie znowu sie bede wydzierac, wiec zupelnie mi nie przeszkadza jego wokal.
Ludzie, ten facet nie staje sie mlodszym. Jest sciorany przez zycie i naprawde wielki szacun dla niego, ze sie trzyma i ze dziala. Niech dziala jak najdluzej. I niech bedzie szczesliy. Dla mnie moze nawet zaczac zawodzic, ja sie dostosuje ;-)))))


Cz lut 12, 2009 10:17 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 15:28 pm
Posty: 443
Lokalizacja: POLSKA/ESPANIA
 
Post 
Na Exciter Tour zawodził ostro, na TTA znacznie się już poprawił. A robienie rockmana w każdej piosence to bardzo dobre posunięcie.


Cz lut 12, 2009 16:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2004 17:05 pm
Posty: 401
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Wszyscy zapomnielismy o jednym- przez cale zycie jara papierochy. Tez nie bez znaczenia.....I tak jak niektorzy zauwazyli , osoba prawie 50-letnia raczej nie moze miec glosu 20-latka. Dziwne by to bylo dosc....


Cz lut 12, 2009 18:55 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 15:28 pm
Posty: 443
Lokalizacja: POLSKA/ESPANIA
 
Post 
Ville Vallo z zespołu HIM też jara i to mocno, i przyznał, że dzięki temu ma lepszy głos. A w przypadku Dave'a jak widać czy raczej słychać też zbytnio to nie przeszkadza. W porównaniu z Exciter Tour na TTA znacznie się poprawił.


Pt lut 13, 2009 18:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 17, 2006 13:09 pm
Posty: 77
 
Post 
Jeszcze w PTA tak bardzo tego nie słychać ale na Hourglass strasznie. Dave śpiewa bardzo nisko, może inaczej już nie potrafi. Dochodzę do wniosku, że to jest przyczyną tego, że na nowej płycie bardzo dużo różnych partii śpiewa Martin :o


N lut 15, 2009 17:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 11, 2004 18:22 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
A to juz słyszałeś w całości nowy album? Na Exciter Tour zamiast śpiewac zazwyczaj sie wydzierał, podobnie na swojej solowej trasie, TTA to lekki progres. Wiek, papierosy, dragi, i chęć bycia bardziej rockowym- przez te czynniki Dave juz nigdy nie zaśpiewa tak czysto jak na WVT i wczesniejszych trasach. Dobrze, ze na albumach jego głos wciąż brzmi wspaniale.


N lut 15, 2009 22:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post 
mi sie wydaje, ze Dave poprostu tym darciem sie chce przekazac jakby energie, takie uczucie. Według mnioe Dave moglby na koncertach spiewac identycznie jak w studio! przyklady to chociazby: godnight lovers na TTA, wszystkie studio session z Hourglass tez byly grane na zywo, podczas paper monster tour wiekszosc kawałkow z tejze plyty brzmiala prawie jak w oryginale. jednak fakt faktem najgorzej wypada zawsze i feel you :? musze pomijac ten kawalek kiedy ogladam live in milan :x


N lut 15, 2009 22:37 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 27, 2007 12:48 pm
Posty: 65
 
Post 
rdtt napisał(a):
jednak fakt faktem najgorzej wypada zawsze i feel you :? musze pomijac ten kawalek kiedy ogladam live in milan :x


Ja też, mam nadzieje, że nie będzie grany w tym roku w Wa-wie ;p


Śr lut 18, 2009 19:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 30, 2008 16:59 pm
Posty: 214
 
Post 
Gdzieś czytałem że I Feel You to jeden z trudniejszych wokalnie utworów DM. Obecnie słaby wokal Dave'a w tej piosence to pewnie wynik wcześniejszego ćpania :(


Śr lut 18, 2009 20:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 19, 2004 19:22 pm
Posty: 468
Lokalizacja: Lublin
 
Post 
Co wy z tym cpaniem?? Dave'owi siadł głos jak już nie cpał. :P


Śr lut 18, 2009 21:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 15:28 pm
Posty: 443
Lokalizacja: POLSKA/ESPANIA
 
Post 
Jak się naćpał to właśnie lepiej śpiewał. :P Devotional pod względem wokalnym jest kapitalny, a jeśli chodzi o I Feel You, najlepsze wykonanie tego utworu jest właśnie na Devotionalu


Cz lut 19, 2009 16:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 30, 2008 16:59 pm
Posty: 214
 
Post 
Luksik zgadzam się z Tobą w 100% co do I Feel You :beer: ale skutek ćpania (albo odstawienia narkotyków) był taki, że Dave nie dawał rady podczas nagrywania Ultry. Brał nawet lekcje śpiewu


Cz lut 19, 2009 16:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 15:28 pm
Posty: 443
Lokalizacja: POLSKA/ESPANIA
 
Post 
No, tu też się zgadzam, słuchałem jeden koncert z Touru Ultry i głos Gahana zupełne dno. To był najgorszy jego okres wokalnie. Na Exciterze i TTA było lepiej, ale nie odzyskał tego głosu, którego miał wcześniej.


Cz lut 19, 2009 17:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 30, 2008 16:59 pm
Posty: 214
 
Post 
To że nie odzyskał wcześniejszego głosu widać najbardziej w I Feel You. Mimo to mam nadzieję, że nie zabraknie tego utworu na nadchodzącej trasie :8):


Cz lut 19, 2009 17:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 20:21 pm
Posty: 63
Lokalizacja: ja znam DM ?
 
Post 
Cytuj:
Co się dzieje z wokalem Dave'a


Nic się nie dzieje....


Wt mar 03, 2009 19:31 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 18:41 pm
Posty: 1681
Lokalizacja: il mondo diverso dove crescere i miei pensieri
 
Post 
Martine napisał(a):
na starszych płytach, koncertach, głosowi Gahana nie można było NIC zarzucić, ale potem... cóż, trzeba było nie ćpać tyle :roll:


Trzeba było tyle nie śpiewać :lol: :lol: .*Punisher Ty mu się nie dziw,policz sobie ile dziad już śpiewa.Nic nie jest wiecznie,facet ma także swoje lata i powoli wysiada he he.Zatwardziali Fani Gona ,tylko nie bić tak.


Wt mar 03, 2009 21:44 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 19:37 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kraków
 
Post 
To powiedz coś ciekawego o głosie Gore'a, który po zmianie zębów śpiewa, przypominając roztrzęsioną diwę...


Wt mar 03, 2009 22:34 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team