Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 11:50 am
Posty: 290
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Nie wiem co Was tak ubodło?
Cóż każdy ma prawo do swojej subiektywnej oceny tego co się działo, zatem i ja pozwolę sobie skreślić kilka słówek.
To że, ktoś wchodził i wychodził, i że to Fani robili, a ani słowa o tym iż to media zrobiły największe zamieszanie co najmniej do połowy pierwszego dnia, raz po raz wyciągając Fanów do wywiadów i stale kręcąc się po sali, skutecznie przeszkadzając prowadzącym jak i słuchaczom.
Jest to promocja i zainteresowanie mediów było duże, ale trzeba to było zrobić jak jedna z Ekip TV (nie pamiętam która to stacja) - nakręciła materiał przed rozpoczęciem, później mała przebitka na początku Konferencji i już.
Reszta Stacji mocno spóźniona i robiąca kociołek.
Nie mniej to przykład, bo niewątpliwie należy się cieszyć, że tak duże zainteresowanie było owym Wydarzeniem.
Co do oklasków, czy drobnego śmiechu sali - uważam, że dobrze, wprowadziło to na pewno troszkę luzu i myślę, iż bardziej pomagało to a nie przeszkadzało, dając pewien komfort prowadzącym i wykładającym, oraz budując swoisty rodzaj dobrych relacji na linii Wykładowca - Słuchacz.

Sama Konferencja super bardzo mi się podobała, ciekawe wykłady, interpretacje, oprawa wizualna, atmosfera, Fani, spowodowała że czułem się bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany całym tym nie wątpliwie "Wydarzeniem".
Wielkie Brawa dla Organizatorów za trud, zaangażowanie, organizację, którzy również w swoich wystąpieniach wprowadzili element niesamowitego luzu i kontaktu z salą :)
Nie żałuję, ani jednej minuty spędzonej w Toruniu.
Podzięki dla "Work Hard" (Makaron) Toruń
Do następnego razu Pozdrawiam.


Pn lut 21, 2011 9:24 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
re-we-la-cja!
mam nadzieje, ze to nie ostatnie takie spotkanie. pierwsze nie ustrzeglo sie delikatnych bledow, ale jako ze to bylo pierwsze takie spotkanie po prostu nie wiadomo bylo czego sie mozna spodziewac.
oba dni mialy swoje godne zapamietania referaty. bylo ciekawie, milo, inspirujaco. brawa dla dr Moniki Konert-Panek za rozlozenie na czynniki pierwsze walkinga (nic nie zrozumialem, ale podejscie do tematu w 101%), mgr Mateusza Torzeckiego za ciekawa probe analizy songsa, dr Pawla Tańskiego za ciekawy wyklad o in your room, mgr Mariusza Gradowskiego za elementy rocka w dm (genialne to bylo!). takze wyklady o corbijnie byly rewelacyjne.
dorzuce do tego jeszcze konkretne towarzystwo, mila atmosfere i impreze na ktorej mozna bylo kontynuowac konferencje juz w bardziej bezposredni sposob.

jesli chodzi o buractwo to pierwszego dnia byl z tym maly problem, ale na drugi dzien juz przyszli ci ktorzy byc powinni. media tez narobily troche szumu, zamiast zalatwic wywiady przed czy po konferencji lazily po sali skutecznie rozpraszajac. komentarze osob ktorych tam nie bylo, a wypowiadaja sie na ten temat uwazam za zbedne.

brawa dla organizatorow, brawa dla fanow.


Pn lut 21, 2011 11:28 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 26, 2006 19:18 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Zatem skoro atmosfera już nieco okrzepła, to może trochę bardziej o samej konferencji. Notowałem sobie uwagi na bieżąco, tylko szkoda, że gdzieś zapodziałem kartkę...

Podsumowając:

Dwa wykłady, które w jakiś sposób mnie zaskoczyły, wnosiły coś "nieznanego" - i też dwa, które wydały mi się zdecydowanie najlepsze, nie tylko ze względu na zawartość, ale i sposób prezentacji, nazwijmy to - całokształt:

Pani Monika Konert-Panek (Uniwersytet Warszawski): "Analiza fonostylistyczna „Walking in my Shoes” Depeche Mode" - myślę, że czytając tekst, śpiewając WIMS na koncercie czy zlocie każdy podświadomie czuje te niuanse, ale nadarzyła się okazja zobaczyć pewne "narzędzia", które służą tego typu analizom. Naprawdę ciekawe. Pani Monice należały się znacznie większe oklaski, w moim odczuciu, rzecz jasna.

Pan Mariusz Gradowski (Uniwersytet Warszawski): "Depeche Mode - zespół rockowy" - no cóż, ciekawy wykład, a do tego świetnie przedstawiony (mimo iż bez właściwej prezentacji) - począwszy od nakreślenia pewnego tła aż po bezpośrednie nawiązania. Depeszowa przeszłość zdawała się wyraźnie pomagać w kontakcie z salą. Obawiam się tylko, że materiały konferencyjne w wersji papierowej nie oddadzą treści wykładu w całości, może jakaś wersja z załączoną płytką? Taka forma pozwoliłaby przedstawić te kolejne muzyczne nawiązania... W każdym razie - rewelacja!

Poza tym zdecydowanie na plus:

Pan Mateusz Torzecki (SWPS Warszawa): "Dekonstrukcja piosenek, rekonstrukcja konceptu - próba odczytania płyty „Songs Of Faith And Devotion”, jako albumu konceptualnego" - ciekawa teza. Szczerze mówiąc (pisząc), wykład mnie do niej nie przekonał, ale pomysł sam w sobie interesujący. Zajmujące i dobrze przekazane.

Pani Alicja Szepietowska: "Depeche Mode jako wirtuozi występów na żywo. Specyfika atmosfery towarzyszącej koncertom grupy" - praca wydawała mi się samodzielna i wynikającą z własnych przemyśleń, do tego podana w sposób bardzo przystępny, bez brnięcia w skomplikowane pojęcia, Chyba w końcu o to chodzi, aby słuchacz/widz zrozumiał Autorkę/Autora? Do tego przejrzysta forma prezentacji. Bardzo pozytywnie.

I w ramach wytłumaczenia: to, że te cztery wykłady zapadły mi najbardziej w pamięć, nie oznacza, że inne były nieudane. Nie mniej pozytywnie zapamiętałem choćby Panie Agnieszkę Jarosz i ... (niestety, na stronie UMK jest tylko jedna Autorka; zawsze trudno jest rozpoczynać, ale zaangażowanie w temat bezdyskusyjne, może jedynie nazbyt czasowo rozbudowana prezentacja); Pana Marka Jezińskiego (niewątpliwie pewne smaczki w teledyskach Corbijna mi dotąd umykały) czy Pana Pawła Tańskiego (ano kontakt z salą plus umiejętność jej rozbawienia godne podziwu ;)) Reasumując: Gratulacje na wszystkich Prelegentów a przede wszystkim dla Organizatorów.

A co do wartości naukowej - nie mnie to oceniać, ale nie wiem, jakich konkretnie korzyści można by się po wydarzeniu tej natury spodziewać. Granty naukowe rozdaje się na tematy znacznie bardziej błahe (z pozoru czy i w rzeczywistości).

I ostatnia refleksja - jeżeli coś mnie zaskoczyło na minus, to mimo wszystko niewielkie zainteresowanie konferencją wśród depeszów, fanów... W piątek sala wypełniła się dosyć szczelnie, zajęto nie tylko wszystkie miejsca siedzące (wraz z dodatkowymi krzesłami), ale i grupka osób stała pod ścianami. Nazajutrz nawet nie wszystkie miejsca siedzące pozostawały zajęte. Niemniej znaczącą grupę obecnych stanowili sami Prelegenci, odniosłem wrażenie, że pojawiło się sporo studentów z UMK. Postrzegałem to wydarzenie jako coś naprawdę istotnego, stąd pojawiliśmy się z wyprzedzeniem, wszak chodziły plotki o autokarach jadących z całej Polski... Z jednej strony może i szczęśliwie to wyszło, biorąc pod uwagę wielkość sali, ale tak wiele osób deklaruje swoje uwielbienie dla DM, zainteresowanie Ich twórczością - a tymczasem... Z tego grona może 40-50 osób zadało sobie trud pojawienia się w Toruniu. Moim zdaniem to bardzo mało - i być może świadczy o bardzo powierzchownym podejściu do tak uwielbianej muzyki i jej Twórców.

No nic - po cichu mam nadzieję, że może ta konferencja znajdzie swoją kontynuację...


Pn lut 21, 2011 13:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 08, 2010 23:06 pm
Posty: 60
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Na konferencji byłam niestety tylko w piątek i strasznie żałuje, że nie mogłam dojechać także w sobotę, ponieważ program był równie imponujący. Niektóre posty z wyrazami krytyki zachowania ludzi obecnych na sali są chyba jednak troszkę przesadzone - pomimo, że siedzieliśmy w ustatniej ławce wszystko było doskonale słychać także nikt nie zagłuszał, było bardzo spokojnie i mogliśmy obserwować wszystko w skupieniu. A sporadycznie zdarzające się śmiechy, chichoty usprawiedliwione - nie można przecież było siedzieć prawie cztery godziny jak na tureckim kazaniu z rączkami na kolanach i tępo wysłuchiwać wystąpień. To samo tyczy się oklasków po In your room, to był przecież wyraz najwyższego szacunku dla piosenki, nie wiem w czym problem. :wink: Teraz jeśli chodzi o wykłady, dla mnie bez wątpienia pierwsze miejsce dla Pana Mateusza Torzeckiego z SOFAD jako album konceptualny - niesamowita interpretacja płyty w której każdy z utworów przedstawia "stopień wtajemniczenia" w narkotyki, owacje na stojąco. Tak jak to powiedział kiedyś Martin, że cieszy go fakt iż jego teksty są wieloznaczne i można je interpretować w swój własny sposób tak było i w tym przypadku - może utwory a w szczególności teksty są obierane jako wyznania miłosne lecz w tym przypadku wyznania miłosne do narkotyków. Już nie mogę się doczekać zapisu owego wykładu, chociażby w wersji pisemnej. Reszta wystąpień także bardzo pozytywna, może i w przypadku Walkinga w połowie nie byłam już w temacie ( :lol:) jednakże podziw za bardzo profesjonalne podejście do sprawy.

Bardzo cieszę się, że mogłam tam być i spotkać się ze znajomymi. Z mojej strony ogromne podziękowania dla organizatorów całego przedsięwzięcia, które udało się na 101 procent tym bardziej, że to pierwsze wydarzenie takiego typu i liczę powtórkę w niedalekiej przyszłości oczywiście ponownie w Toruniu. Czy można gdzieś obejrzeć fotorelacje, ponieważ jak do tej pory trafiłam tylko jedno zdjęcie z konferencji.


Pn lut 21, 2011 15:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 21, 2007 17:54 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
KILKA SŁÓW WYJAŚNIENIA

Mój pierwszy post w tym temacie był spowodowany frustracją i zdenerwowaniem. Odniosłem się tylko do zachowania kilku ludzi. Mogło to faktycznie negatywnie wpłynąć na ogólny obraz konferencji, za co przepraszam. Musiałaby tam chyba spaść bomba, żebym mógł powiedzieć, że żałuję, że tam byłem :) Jednak wszystko co napisałem wcześniej było prawdziwe. Mało brakowało, a wytknąłbym tu ksywami czy miastem boruciarzy. Tak mi napsuli krwi. Na szczęście się powstrzymałem, bo zrobiłbym rzecz chyba niestosowną.

Nie przeszkadzało mi to, że ludzie wychodzili, zwłaszcza, że sam raz wyszedłem. Ów osobnik miał po prostu wypite, o czym świadczyły dobitnie nie tylko jego bardzo częste wyjścia, i na to chciałem zwrócić uwagę.

Nie przeszkadzały mi śmiechy. Sam się śmiałem, zwłaszcza podczas wystąpienia dr Tańskiego.

Nie przeszkadzałyby mi oklaski po odtworzeniu IYR, ale to były prawie wiwaty. Znaaaacznie większe niż oklaski dla prelegentów.

Nie przeszkadzała mi akcja na Gwardii. Chyba, że było tam coś więcej oprócz odśpiewania w kręgu ETS przed kamerami TV.

Ginty napisał(a):
To, że kilka pytań może zabrzmiało średnio fortunnie?.

Nie wiem co miałeś na myśli. Samemu, z trudem, przełamałem swą nieśmiałość i zadałem pytanie organizatorom. Powiedziałem 10% tego co chciałem i do teraz wydaje mi się, że zabrzmiało to płytko. Na dodatek źle wybrałem adresatów pytania, bo organizatorzy okazali się sporymi fanami DM. Ale nie żałuję.

Reasumując:
@Ginty i inni - zazdroszczę Wam tego, że "usiedliście" w piątek lepiej niż ja.

PS. Nie uważam, że jestem zawistny. Ale siebie najciężej ocenić.

----------------------

O stronie naukowej konferencji wypowiem się później. Dodam tylko, że podczas afteru można było usłyszeć kilka miłych informacji. Najważniejsze to chyba te, że jest duże prawdopodobieństwo zorganizowania kolejnej konferencji o DM, gdyż jest chęć ze strony organizatorów, a naciski na nich są jeszcze większe oraz to, że na wersję "książkową" konferencji długo nie powinniśmy czekać. :)


Pn lut 21, 2011 18:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 26, 2006 19:18 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
BRC - po mojemu nie ma za co przepraszać, bo każdy ma prawo do swojego zdania i swoich obserwacji; ale mi właśnie o to chodziło, że z pierwszej strony pokonferencyjnych wpisów wyłaniał się błędny obraz całości i już kilka (nieobecnych) osób wzięło to sobie nieco przesadnie do serca... Wszystko zresztą zostało już aż nazbyt przedyskutowane, więc nie ma co do tego wracać.

brc napisał(a):
Nie wiem co miałeś na myśli. Samemu, z trudem, przełamałem swą nieśmiałość i zadałem pytanie organizatorom. Powiedziałem 10% tego co chciałem i do teraz wydaje mi się, że zabrzmiało to płytko. Na dodatek źle wybrałem adresatów pytania, bo organizatorzy okazali się sporymi fanami DM. Ale nie żałuję.


Mogę się jedynie powtórzyć - moje odczucie jest takie, że jeżeli konferencję (co by nie mówić) naukową organizuje się w takiej "otwartej" formie, to należy się liczyć z nieco odmienną jej specyfiką, w co między innymi wpisują się niekoniecznie "fachowe" a za to dosyć emocjonalne komentarze w trakcie dyskusji. I tak długo, jak nie przedstawiono ich w jakiejś niestosownej formie - a nikt tego nie uczynił, chociaż może niektóre istotnie brzmiały jak zarzuty - nic złego się z tego względu nie stało. Nie chcę podawać przykładów, po prostu staję w obronie dyskutantów, bo jedną z przewag części sobotniej była dla mnie właśnie dyskusja, która się wywiązała - nawet jeżeli chwilami brzmiała nieco "nie na temat".

BTW - fragment mojej wypowiedzi dot. Gwardii nie odnosił się do Twojego wpisu.


Pn lut 21, 2011 19:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
prawie cała konferencja w mp3:
http://www.sendspace.com/file/gbl9h9
http://www.sendspace.com/file/6thyl5
http://www.sendspace.com/file/xokqdu
http://www.sendspace.com/file/4yq5x7
http://www.sendspace.com/file/cx68py
slajdy:
http://img687.imageshack.us/g/walkdtn.jpg/


Wt lut 22, 2011 0:21 am Zobacz profil
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE


dzięki, nawet nieźle słychać :beer: lekkie obruszenie słyszałem po zdaniu "cięzko strawne dźwięki eurodance" :8):


Wt lut 22, 2011 15:59 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 04, 2004 21:41 pm
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
@tb808
Dzięki za mp3:-)


Wt lut 22, 2011 18:32 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Nagrywane z daleka aparatem fotograficznym, też jestem w szoku, że tak dobrze słychać. Nigdy wcześniej nie traktowałem aparatu jako dyktafonu i nie wiedziałem czy coś się w ogóle nagra.


Wt lut 22, 2011 20:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Kamila napisał(a):
Na UMK na socjologii jest przedmiot "Myslovitz-głos pokolenia"...dla socjologów, kulturoznawców itd DM jest chyba równie dobrym przedmiotem zainteresowania co inne zespoły, subkultury, współcześni reżyserzy itd itd


ok przedmiot jest, i co to zmienia realnie, jakie wnosi profity w nasze codzienne zycie?
szczerze - przedmiot dla zaspokojenia grafikow godzinowych wykladowcow... aby sie godziny do etatow zgadzaly, tak funkcjonuje wiekszosc wyzszych uczelni w calym kraju, a nadzieja ze cos jest robione z mysla o studencach jest mocno zludna...
a tu - konferencja o DM kilka zapalencow zrobilo darmowa reklame na zasadzie szoku uniwerkowi, szczerze - zostali wykorzystani bo w normalnym swiecie za taka akcje reklamowa bierze sie mase hajsu...


Wt lut 22, 2011 20:50 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
@ELZA

Co się tak spinasz, pierwsi spośród uniwersytetów wyszli z taka inicjatywą, wielu to interesowało , to i mieli darmową reklamę,(nawet w wieczornych wiadomościach :8): ) Nie zapominajmy, że darmową reklamę miał sam zespół (Te gnoje z DM tyle zarobili i jeszcze przekupili tych paru "zapaleńców" z UMK - Skaaaaandaaaal)


Przesłuchałem prawie wszystko i niektóre referaty extra, nie będe tu oryginalny 1/DM a rock, 2/ SOFAD konceptualny, dobra też interpretacja Barrela, o subkulturze w USA całego nie wysłuchałem, bo jakoś monotonnie prowadzone, ożywił mnie tylko moment jak Jaca wytknał błąd z przybyciem Dave'a do USA :8): No i pojawił się głos malkontencki w dyskusji, także nie było tak cukierkowato, choć znam oczywiście tylko z tych nagrań


Wt lut 22, 2011 21:42 pm

Dołączył(a): Wt lut 22, 2011 22:30 pm
Posty: 1
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Na konferencji byłem tylko w piątek, ale moje wrażenia są też pozytywne, to pożyteczna inicjatywa: takie spojrzenie z innej perspektywy,ciekawe aspekty i niuanse. Może jak dla mnie to było mało "naukowości" -skromna baza źródeł naukowych (prace oparte były w większości o dwie biografie zespołu i fakty ogólnie znane i łatwo dostępne) no i czasem tematy były w moim odczuciu pozbawione tezy, mało konkretne, przegadane, a brak treści został zamaskowany bardzo wyszukanym, wyrafinowanym słownictwem naukowym. Nie wiem czy inni uczestnicy mają taką odwagę, ale ja się przyznaję, że były takie referaty z których nie w ząb nie mogłem zrozumieć zdania, za dużo było szczegółowej analizy a za mało clou przekazu. No ale w ogóle to było ok. Szkoda że nie mogłem być w sobotę. Dziękuję tym, którzy nagrali i udostępnili wykłady na forum. Może potrzebny by był komitet naukowy do oceny i dopuszczania prac. Tak w ogóle mam refleksję że to była ekskluzywna impreza, no bo na pewno więcej ludzi widziało DM na żywo, ale niewielu mieli okazję uczestniczyć w naukowym rozgryzaniu i celebracji grupy.
Nie wiem czy uda się powtórzyć taki event w przyszłości w przyszłości, konferencja opierała się głownie na entuzjazmie i dobrej woli uczestników a nie na pieniądzach hojnych sponsorów, a ja się obawiam w życiu jak to w życiu najczęściej bywa że z czasem najlepszy zapał się może wypalić, w każdym razie wielki ukłon dla work hard Toruń i UMK.
A co do komórek i tzw. folkloru na sali, to tez bym nie przesadzał, było grzecznie i życzliwie. Ludzie żyją, czasem chcą się zaprezentować, może to dla nich rzadka okazja pokazać siebie, swojego emocjonalnego stosunku do muzyki. Dystyngowane towarzystwo może być gorsze. No to tyle ode mnie.


Wt lut 22, 2011 23:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Mam nadzieje ze kolejna konferencja również odbędzie się w Toruniu :)


Śr lut 23, 2011 0:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 28, 2004 19:09 pm
Posty: 131
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Wow! No bomba!
Naprawdę żałuję, że nie mogłam w tym uczestniczyć.


Śr lut 23, 2011 0:51 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Predator napisał(a):
@ELZA

Co się tak spinasz, pierwsi spośród uniwersytetów wyszli z taka inicjatywą, wielu to interesowało , to i mieli darmową reklamę,(nawet w wieczornych wiadomościach :8): ) Nie zapominajmy, że darmową reklamę miał sam zespół (Te gnoje z DM tyle zarobili i jeszcze przekupili tych paru "zapaleńców" z UMK - Skaaaaandaaaal)



no i teraz po pierwsze.... co to ma wspolnego z ogolnie pojeta nauka?
po drugie, serio uwazasz ze te gnoje z DM potrzebuja reklamy, bo ja raczej zauwazam ze od ponad 30 lat radza sobie calkiem swietnie bez konferencji w cudzyslowie (mocnym) naukowych...
pisac prace mozna o wszystkim, referowac mozna rowniez wszystko.
dla mnie zasada jest prosta takie wydarzenie powinno byc wydarzeniem dla ludzi nie oprawianym w jakies dziwne pseudonaukowe ramki, zostawmy nauke nauce a sztuke odbiorcom :)
w przeciwnym wypadku zarowno jedno jak i drugie traci na powadze.


Śr lut 23, 2011 11:29 am Zobacz profil
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
@ ELZA to z "gnojami z DM, którzy mają darmową reklamę" było ironicznie, wyjasn iam, bo chyba nie załapałaś. Z tego co mówisz wnioskuję, że postzregasz "naukę" i "wykłady" jako coś zarezerwowane tylko dla poważnych dziedzin, na którym wszyscy dyskutanci i prelegenci rozwalają na czynniki pierwsze materię, posługując się przy tym wzorami, których zwykly śmiertelnik nie jest w stanie pojąć. Otóź wedle zasady "nic co ludzkie nie jest mi obce", jeżeli np na politologii omawiane są popisy palikota (nawet książki są o tym "naukowe") To wykład o depeszach, ma na pewno więcej wspólnego z nauką,jest to przecież ogromne zjawisko socjalogiczne, przede wszystkim jest osobna dziedzina nauki - muzykologia, a że DM to mega ważny zespół we współczesnej historii muzyki to chyba wiemy. Takze dalej nie rozumiem upierania się przy tym odosobnionym stanowisku, chyba że dal zasady :8):

teksty, muzyka, subkultura, historia zespolu - mozna by o tym zrobic cały przedmiot i nikt by nie był stratny


Śr lut 23, 2011 12:46 pm

Dołączył(a): Wt sty 11, 2005 19:51 pm
Posty: 209
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
Relacja w TV Toruń: http://www.torun.tv/portal.php?moves=true&pos=5019 (od 10'20'').


Śr lut 23, 2011 22:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 24, 2005 17:53 pm
Posty: 99
Lokalizacja: Zielona Góra
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
@Predator - to moje eurodance-obruszenie było :lol: :beer:


Pt lut 25, 2011 22:46 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ogólnopolska Konferencja DEPECHE MODE
wiem, od razu poznałem :8): później miałyście z Karoliną zdaje się taki ubaw przy jednym referacie, że połowy nie słychac :lol:


So lut 26, 2011 17:27 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team