Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Nowe pokolenie Depeszy 

Co sądzisz o nowym pokoleniu Depeszy?
lamusy 0%  0%  [ 0 ]
się zobaczy 11%  11%  [ 1 ]
są okej 33%  33%  [ 3 ]
to nasza duma trzeba ich pielęgnować! 56%  56%  [ 5 ]
Liczba głosów : 9

Nowe pokolenie Depeszy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4342
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Nie chce mi sie juz. Co mialem rozwinac w tym temacie juz rozwinalem. Szkoda pradu.


N sty 02, 2011 15:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Cytuj:
Cieszy mnie istnienie młodych i szanuję ich, za to że tak jak ja nienawidzą Lady Gaga i Hip-hopu i że słuchają DM


Cytuj:
Depesze nie są ograniczeni ale zazwyczaj gardzą disco polo i hip hopem.


Cytuj:
(hip hop jak wiadomo = slumsy, przemoc, łysi, blokersi, przekleństwa w tekstach itp, disco to przemoc, dresy, stare bmw i tanie dziwki - może stereotyp ale prawdziwy)


Cytuj:
Jako rozwijanie swoich muzycznych zainteresowań fani DM wybierają takie gatunki jak electro, rock czy metal, muzyka poważna - co widać na forum w odpowiednim dziale.


Cytuj:
Jeśli lubi się, uwielbia: DM, disco polo, gotyk, hip hop operę i heavy metal co coś jest niezbyt z deklem u kogoś takiego


Ahahahahahah proszę o więcej Obrazek

Teraz żałuję że wcześniej nie wchodziłem tu regularnie :D


N sty 02, 2011 16:00 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
@ Więcor - I slusznie, bo zdrozeje :wink:


N sty 02, 2011 16:37 pm Zobacz profil
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Blagam - zamknijcie ten temat, bo to zaczyna byc koszmarne.


N sty 02, 2011 18:24 pm
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Przyłączam się do prośby...


N sty 02, 2011 19:18 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 23:32 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Teoretycznie każdy ma prawo do własnego głosu, ale...

Jak w tytule tematu rozmawiamy tu o nowym pokoleniu Depeszy. A nie o stylach HH czy tam rapu, to nie jest do tego miejsce.

Felix napisał(a):
To, że ktoś nie ubiera się tak, jak depesze sprzed 20 lat wcale nie świadczy o przynależności do tej grupy kulturowej.


:? O loooosie, ile można to wałkować? Czy to na serio takie trudne do zrozumienia, że to jest wyznacznik tej 'grupy kulturowej'?
I wcale nie musimy nosić teraz srebrnych kostiumów, bo to jest subkultura - w związku z tym jej wygląd został już określony i nie będzie się nikt zmieniał tylko dlatego, że prawie na każdym koncercie Mart ma inne stroje ....


N sty 02, 2011 20:54 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 21, 2009 11:48 am
Posty: 332
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
AmandaDM napisał(a):
:? O loooosie, ile można to wałkować? Czy to na serio takie trudne do zrozumienia, że to jest wyznacznik tej 'grupy kulturowej'?
I wcale nie musimy nosić teraz srebrnych kostiumów, bo to jest subkultura - w związku z tym jej wygląd został już określony i nie będzie się nikt zmieniał tylko dlatego, że prawie na każdym koncercie Mart ma inne stroje ....


Serio, ale nie chcę mi się wałkować 10 stron tematu ;). A rozpisałem się na ten temat, bo jestem tym młodym pokoleniem.

A to jest po prostu moje zdanie, nie uważam, że dzisiaj jest możliwe utrzymanie jakiejkolwiek subkultury w takim kształcie, w jakim powstały wcześniej. A nowo tworzone są zazwyczaj na pokaz i niewiele sobą reprezentują.

I żeby nie było, nie czuję się Depeszem, kimkolwiek taka osoba jest. Mocno związałem się z muzyką DM, ale nie nazwałbym się "Depeszem". Nie będę się rozpisywał, ale podpisałbym się rękami i nogami pod postem ShamRock.


Pn sty 03, 2011 20:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Felix napisał(a):

I żeby nie było, nie czuję się Depeszem, kimkolwiek taka osoba jest. Mocno związałem się z muzyką DM, ale nie nazwałbym się "Depeszem".

:lol: Dobre! :wink:

Cóż - przynajmniej z założenia forum dM powinno być dla tych, którzy czują się Depeszami, utożsamiają się z każdą Ich płytą, rozumieją niepowtarzalną specyfikę dM. W przeciwnym wypadku dojdzie do tego, że na forum, które (przynajmniej z założenia) jest dla Fanów dM będą wypowiadać się skejci, punki, metale, disco polo czy emo, którzy kilka utworów Depeche Mode mają na mp3 i uważają, iż tym sposobem mają wiedzę o zespole. I - co więcej - będą siebie określać mianem "młode pokolenie".


Wt sty 04, 2011 0:03 am Zobacz profil
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
To forum publiczne, każdy może się tu zarejestrować i wypowiedzieć. Nie wiem dlaczego chciałbyś ograniczać innym ludziom dostęp do tego medium. Bo nie mieszczą się w twoich kryteriach "depeszowania" ? W takim razie, ok. Proponuję zmienić nazwę na "Polskie forum subkultury depeszów". a nie-depeszów zbanować. Ja również nie utożsamiam się z czymś co można nazwa subkulturą depeszy, nie utożsamiam się z płytami i nie czuję potrzeby upodobniania się do wizerunku frontmana sprzed 20tu lat. Po prostu lubię tę muzykę, i tyle. Proszę o bana :)


Wt sty 04, 2011 8:51 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Ciekawe, ze Twoj przedmowca rowniez nie utozsamia sie z wizerunkiem Dave'a czy Martina, o Andrzeju juz nie wspominam. Po jego postulacie tez musialby zniknac z tego forum. Widac po fotach jakie zamieszcza jaki z niego "stary depol" :lol: Nie dajmy sie zwariowac :wink:


Wt sty 04, 2011 15:35 pm Zobacz profil
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Ale @Astiz w ostatnim zdaniu miał jednak racje..A jak się komuś nie chce wałkować zaledwie 10 stron tego tematu to ja dziękuje :?


Wt sty 04, 2011 15:48 pm

Dołączył(a): So lut 21, 2009 11:48 am
Posty: 332
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Cytuj:
Cóż - przynajmniej z założenia forum dM powinno być dla tych, którzy czują się Depeszami, utożsamiają się z każdą Ich płytą, rozumieją niepowtarzalną specyfikę dM. W przeciwnym wypadku dojdzie do tego, że na forum, które (przynajmniej z założenia) jest dla Fanów dM będą wypowiadać się skejci, punki, metale, disco polo czy emo, którzy kilka utworów Depeche Mode mają na mp3 i uważają, iż tym sposobem mają wiedzę o zespole. I - co więcej - będą siebie określać mianem "młode pokolenie".


Czytaj dokładnie, proszę Cię. To, że nie czuję przynależności do subkultury, to nie znaczy, że nie czuję tej muzyki, klimatu i się z nimi nie identyfikuję (post wcześniej). Mam dyskografię na półce, docieram do wersji koncertowych oraz kawałków mniej lub bardziej oficjalnych, czytam, oglądam wywiady i dokumenty, nie mam tylko " kilka utworów Depeche Mode (...) na mp3"... Ale widocznie Ty wiesz lepiej po jednym czy dwóch postach :).


Wt sty 04, 2011 17:26 pm Zobacz profil
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Czytam cały ten temat i twierdzę że Astiz miał w tamtym zdaniu racje ale w moim przekonaniu nie oznacza to że te zdanie odnosi się do Ciebie.


Wt sty 04, 2011 17:45 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Według mnie są młodzi fani, którzy ubierają się jak rasowi depesze, jeżdżą na zloty i mają tę muzykę w sercu nawet od kilku lat, ale to niestety mniejszość...


Wt sty 04, 2011 19:11 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Rob=t napisał(a):
A jak się komuś nie chce wałkować zaledwie 10 stron tego tematu to ja dziękuje :?


To do mnie moze ? Bo ja akurat odnioslem sie do jego pierwszego zdania. I w dodatku jestem w tym temacie prawie od poczatku. Co to znaczy "czuja sie depeszami" ? Depeche sie jest, albo nie. I nie zalezy to od tego, ze ktos sie za taka osobe uwaza, tylko w glownej mierze od tego jak wyglada.


Wt sty 04, 2011 23:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Rob=t napisał(a):
Czytam cały ten temat i twierdzę że Astiz miał w tamtym zdaniu racje ale w moim przekonaniu nie oznacza to że te zdanie odnosi się do Ciebie.


Przytyk nie był wymierzony w @Felixa - tak w gwoli wyjaśnienia :)

Biorąc pod uwagę, iż sporadycznie przeglądam Forum ze względu na permanentny brak czasu, przyznaję, że nie bardzo jestem w temacie, ale kiedy czytam wyjątkowo aroganckie i bezczelne wypowiedzi gościa mieniącego się "młodym pokoleniem", znającego zapewne dM na podstawie przesłuchanych empetrójek:

Cytuj:
Ale po co się męczyć? I wbrew pozorom potrafię poświęcić czas i chęci na jakąś płytę, po prostu DM nie jest dla mnie znakiem jakości, tyle. Nie wiem czy warto. Może będzie we mnie więcej entuzjazmu jak wróci Alan (chociaż kompozycje i tak będzie tworzył Martin, więc nie wiem, czy coś się zmieni), na razie kolejne wydawnictwa DM mało mnie obchodzą.

Cytuj:
Czy wy potraficie normalnie pogadać na tym forum z człowiekiem, który po prostu lubi Depeche Mode, nie czując potrzeby większego zaangażowania w ten zespół, w jego twórczość, kto nie wybiera się na koncerty, kto nie wyczekuje kolejnego albumu? Dla którego DM to zespół jeden z wielu, o brzmieniu jednym z wielu, który stworzył tylko niewielką cząstkę muzyki, która powstała w ostatnich trzech dekadach? Który podchodzi spokojnie i z dystansem do waszej fascynacji?

Sorry - ale takie dziadostwo, za przeproszeniem, należy przełożyć przez kolano i porządnie zdzielić 101 razy pasem na gołe dupsko, tak by nauczył się pokory i szacunku zarówno dla słowa Depeche Mode, jak i Subkultury :8):


Śr sty 05, 2011 0:49 am Zobacz profil
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Lord Mały napisał(a):
To do mnie moze ?

nie. To do Felixa. On napisal ze nie chce mu sie 10stron walkowac.


Śr sty 05, 2011 9:43 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Diagnoza:

młodzi ludzie (względnie, ci, którzy odkrywają dm pierwszy raz) często mają w sobie wielką potrzebę identyfikacji z grupą i akcpetacji 'wyjadaczy'. a wiadomo jak to jest, gdy chwyta sie tego bakcyla. zastrzyk energii. euforia. tego zazdrości im 'stara gwardia', która choć 'przeżyła swoje' wie, że 'to se ne wrati', ich 'depeszowska młodość' minęła więc muszą się dowartościować tekstami typu 'młody nigdy nie zrozumie.' co robi młody? zaczyna się tłumaczyć w czym chodzi po zakupy, do szkoły, ile razy dziennie myśli o dejwie, czy umie już na pamięć tytuły i daty. jest to trochę przerażające, ale młody to zrobi, by zyskać w oczach 'kogoś ze stażem'. IMO tak naprawdę spór nie toczy się o ramoneski, a o sentymenty. młodzi chcą integracji, starzy chcą przeszłości... i cuś się spotkać nie mogą.


Pt gru 09, 2011 17:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Nie uważam się za element 'starej gwardii", co najwyżej 'nieco starszej niż młodzież', ale i tak myślę, że nie o zazdrość i chęć dowartościowania się chodzi tutaj. Na własnej skórze przekonuję się, że z miłością do DM jest tak jak z miłością do partnera. Dziś pożądasz, jutro masz go dość... Są okresy, gdy DM wychodzi mi bokiem, potrzebuję odpoczynku, czegoś innego, ale potem przychodzi moment, gdy znów od nowa słucham... I muzyka DM przyprawia mnie o dreszcze i odkrywam kolejne warstwy poszczególnych utworów. Właśnie tak mam ostatnio - stare SGR katuję niemiłosiernie i jeszcze mi mało.
Młodzi nigdy nie zrozumieją, to prawda. Młodzi mają teraz ten luksus, że za pomocą kilku kliknięć mogą mieć prawie wszystko spod szyldu DM. Mało muzyki? Mało czegokolwiek? Proszę, jest forum, YT, chomiki, ebay'e i inne takie :wink: Nie zrozumieją na przykład jak to jest sępić od sprzedawców w zapyziałych sklepikach muzycznych jakąkolwiek kasetę DM i czekać z przygotowanym klawiszem 'record' podczas list przebojów :wink: Z jakim podnieceniem wiązał się widok Dave'a w Bravo! Każde takie wydarzenie było niczym łaska Boga. Teraz ludzie mają wszystko podane jak na tacy.
To, że 'młody nigdy nie zrozumie' nie znaczy, że jest depeszowcem gorszego gatunku. Wierzę, że miłość jest ta sama, tylko 'okres godowy' inny. :wink:


Pt gru 09, 2011 20:54 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2011 8:04 am
Posty: 46
Lokalizacja: Legionowo
 
Post Problemy młodych depeszy
Chyba nie było jeszcze takiego tematu. Zakładam go, żeby można się było trochę wyżalić. :) No więc nazywam sie Natalia mam 14 lat. Słucham DM od jakiś dwóch lat. Wszyscy moi znajomi nawet nie wiedzą co to jest DM. Nie mam się z kim podzielic moją pasją. Muszę przyznać, że jeszcze do nie dawna wstydziłam się komukolwiek powiedzieć czego słucham. Nie dawno postanowiłam stać się prawdziwym depechem i zaczęłam kupywać odpowiednie ubrania. Już dzisiaj usłyszałam od swojej przyjaciólki, że ona będzie się wstydziła gdziekolwiek ze mną pokazac. W szkole móże z 10 osob kojarzy dm więc wiem, ze bedą mówic ze chcę byc jakimś metalowcem albo jakims wampirem. A na zloty fanow to w ogóle nie mam co liczyć. Jaka szkoda ze sie tak pozno urodzilam. Jeśli macie podobne problemy to piszcie


Wt gru 13, 2011 20:41 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team