Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
Nowe pokolenie Depeszy 

Co sądzisz o nowym pokoleniu Depeszy?
lamusy 0%  0%  [ 0 ]
się zobaczy 11%  11%  [ 1 ]
są okej 33%  33%  [ 3 ]
to nasza duma trzeba ich pielęgnować! 56%  56%  [ 5 ]
Liczba głosów : 9

Nowe pokolenie Depeszy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
agatkiee napisał(a):
ale dlaczego stare pokolenie depeszy nie pozwala by zdefiniować ten ubiór na nowo?


A mozesz zdefiniowac ?


Pn gru 06, 2010 0:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 19:28 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Depeche na pocztę! :banana2:


Pn gru 06, 2010 0:57 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Kamizelka, czarna marynara i prześwitująca łysina z tyłu głowy? ;) Fakt, obecnie ubieranie się w białe mustangi i czarną ramonę wygląda nieco zabawnie..


Pn gru 06, 2010 8:41 am
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Depesze zawsze wygladli troche dziwnie i moze zabawnie dla patrzacych z boku.
Ale wyroznialismy sie. Ludzie wiedzieli, ze depesze istnieja. I wiedzieli co nas cechuje.


Pn gru 06, 2010 11:45 am

Dołączył(a): Pt lis 26, 2010 14:40 pm
Posty: 150
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
wiadomo, ze kazdy fan stara sie upodobnic do swojego idola i robi to najczesciej poprzez jak najbardziej zblizony wyglad (fryzura, ubranie, kolorystyka, odpowiednie gadzety... itp).

owszem fajnie jest wygladac jak prawdziwy fan zespolu ale na zlotach, koncertach, tematycznych imprezach. niestety z czasem wyrasta sie z tego i trzeba juz zaczac ubierac sie normalnie, bo praca, rodzina, wiek i juz po prostu nie wypada.

jednak mimo tego uwazam, iz subkultura depeszow charakteryzowala sie wlasnie specyficznym ubiorem oraz fryzurami - tymi z lat 80-90. i nadal uwazam, ze 'nowe pokolenie' powinno to kultywowac, czyli nosic biale dzinsy, czarne skory, buty z blacha i miec fryz na lotnisko czy blond loki. do czasu gdy tez czas ich nie dogoni i trzeba bedzie poddac sie uniformizmowi.

niestety mnie juz dopadla swoista stagnacja ubraniowa i w pracy by mnie udusili za dziwny wyglad, wiec musialam w niektorych kwestiach spasowac. jednak nadal chodze ubrana na czarno, w glanach i mam... fioletowe wlosy. :) natomiast z 15 lat temu to mialam odpowiedni wyglad stylizowany na Martinie z lat 1985-86.


Pn gru 06, 2010 12:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2008 10:43 am
Posty: 271
Lokalizacja: karpacz
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
GrayLady23 napisał(a):
owszem fajnie jest wygladac jak prawdziwy fan (....)z czasem wyrasta sie z tego i trzeba juz zaczac ubierac sie normalnie, bo praca, rodzina, wiek i juz po prostu nie wypada.

Agent Orange napisał(a):
Kamizelka, czarna marynara i prześwitująca łysina z tyłu głowy? ;) Fakt, obecnie ubieranie się w białe mustangi i czarną ramonę wygląda nieco zabawnie..

Tak, białe spodnie w takim kroju jakie nosił Dave, mogą teraz wyglądac śmiesznie. Ale wystarczy zmienic je na białe rurki,zapiąc pieszczochę na rękę, włożyc ramoneskę i jest zupełnie "normalnie", a wtajemniczeni wiedzą, że idzie depesz:)
Na obronie pracy magisterskiej też można nim byc, nikt nie zwróci uwagi.


Pn gru 06, 2010 15:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Sami piszecie, ze mlodzi ludzie słuchajacy DM nie ubieraja sie jak depeche's, wiec nie ma o czym mowic.

Nie ma młodego pokolenia Depeszy, są fani.


Pn gru 06, 2010 16:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
kilkanascie lat temu nie zadawalo sie takich pytan. po prostu wskakiwalo sie w czarne ciuszki, makijaz na twarz i na impreze. nikt nie zadawal pytan czy odpowiednio sie wyglada i czy to ma sens. ba, dostawalo sie becki za chodzenie w adidasach, sam przyjalem raz takie baty :) teraz nie ma cisnienia, nikt nie chce sie wyroznic chyba... poza tym bycie rozpoznawalnym ma same plusy, spotkany na ulicy, odpowiednio ubrany depesz to doskonala okazja do rozmowy w najblizszym barze. a kto mlodzi z wami pogada jak was nikt nie rozpozna na ulicy? nikt rentgena nie ma w oczach i nie zauwazy tej waszej milosci do zespolu w sercu czy chociazby w watrobie...


Pn gru 06, 2010 16:48 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
krzychal napisał(a):
kilkanascie lat temu nie zadawalo sie takich pytan. po prostu wskakiwalo sie w czarne ciuszki, makijaz na twarz i na impreze. nikt nie zadawal pytan czy odpowiednio sie wyglada i czy to ma sens. ba, dostawalo sie becki za chodzenie w adidasach, sam przyjalem raz takie baty :) teraz nie ma cisnienia, nikt nie chce sie wyroznic chyba... poza tym bycie rozpoznawalnym ma same plusy, spotkany na ulicy, odpowiednio ubrany depesz to doskonala okazja do rozmowy w najblizszym barze. a kto mlodzi z wami pogada jak was nikt nie rozpozna na ulicy? nikt rentgena nie ma w oczach i nie zauwazy tej waszej milosci do zespolu w sercu czy chociazby w watrobie...

Więc o co kaman?! Ubieramy się wg. normy - źle, bo na pokaz; ubieramy się jak inni - jeszcze gorzej bo tradycji nie szanujemy!!!
Kurna LUDZIE DEPECHES! Opanujcie się!!!


Pn gru 06, 2010 18:19 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
kto twierdzi ze na pokaz? kilka banow mamy w zanadrzu, mozemy wykorzystac.


Pn gru 06, 2010 18:22 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2010 10:34 am
Posty: 109
Lokalizacja: Lodz
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
.....


Ostatnio edytowano Pn maja 21, 2012 22:17 pm przez czarnuch, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 06, 2010 18:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 13:14 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Widzew Lodz
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
@Karlin92 po pierwsze spokojnie,po drugie nie cytuje sie posta ,ktory jest bezsposrednio nad Twoim - to tak tytulem wstepu

Nie znalazlem tutaj opinii ,ze ubieranie sie w stylu depesza jest na pokaz.Ktos wspomnial tylko ,ze wiekszosc z nas mlodych ubiera sie tylko w t shirt z napisem DM i to zazwyczaj z okazji imprezy.


Ostatnio edytowano Pn gru 06, 2010 18:50 pm przez niunias, łącznie edytowano 2 razy



Pn gru 06, 2010 18:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Karlin92 napisał(a):
Więc o co kaman?! Ubieramy się wg. normy - źle, bo na pokaz; ubieramy się jak inni - jeszcze gorzej bo tradycji nie szanujemy!!!Kurna LUDZIE DEPECHES! Opanujcie się!!!


Czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona.

i nie krzycz... nikt tu nie jest głuchy.


Pn gru 06, 2010 18:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
oj robić się zaczyna co raz bardziej nerwowo, mam nadzieję, że nie narażę się za bardzo Bossom, ale coś tu zaczyna pachnieć nowym ruchem Depeche Mode Jest Najważniejsze :P , ale przyrzekam, że z nikim nie spiskuję, a tym bardziej nie mam nic przeciwko Prezesowi i z Palikotem nie umawiałem się na żaden zlot
i liczę na poczucie humoru


Pn gru 06, 2010 18:49 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
niunias napisał(a):
Nie znalazlem tutaj opinii ,ze ubieranie sie w stylu depesza jest na pokaz.

To chyba przegapiłeś tą dyskusję. Tu koniec końców sprawa to tej samej kłótni się sprowadza...
PaulaSad napisał(a):
Czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona.

i nie krzycz... nikt tu nie jest głuchy.

Nie krzyczę i wbrew pozorom czytam ze zrozumieniem. Irytuje mnie podział na prawdziwych Depeszy, według których ich era się kończy na Ich i Nas, którzy w głębokiej odbytnicy mamy szacunek <miłość etc, etc...> do zespołu, a nie doceniają faktu, że My młodzi także podniecamy się tymi "łysiejącymi dinozaurami" jak to w różnych miejscach znalazłam takowe opinie o DM. Jeszcze a'propos czytania - odnoszę tu się do całej dyskusji, a nie tylko do @krzychala, który ma rację.
Tak, tak, czasy się zmieniają i wybaczcie nam młodym, że reszta świata głuchnie, słuchając gagi czy innych komercyjnych wytworów i poprostu otoczenie determinuje nasz wygląd i zachowania. Cała sztuka polega na tym, by być w zgodzie z sobą - jestem depeszem/depeszką to robię co mogę, by pokazać to światu.

@czarnuch - a ktoś ci każe coś robić jak to było u Stalina?


Pn gru 06, 2010 19:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 23:32 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
hirszu napisał(a):
J
Cytuj:
ie podoba mi się podział na fanów i depeches. Wg mnie liczy się wiara, wszyscy tutaj hołdujemy Depeche Mode, a to jednoczy - nie dzielmy się więc na kasty. To dopiero nie jest w stylu depesza, przecież we're Black Family!


Ja pierd.olę, bo już nie mogę po prostu. Słuchasz DM i ubierasz się w starym depeszowym stylu = jesteś depeszem. Słuchasz DM ale nie ubierasz się w starym depeszowym stylu = nie jesteś depeszem, a fanem (wielkim, średnim, malutkim, whatever). Co w tym jest takiego trudnego? Dlaczego tak trudno to pojąć? :|

Słuchasz cięższego metalu, ale nie nosisz skóry/kurtki jeansowej/glanów. Jesteś fanką metalu, nie metalem.
Słuchasz Boba Marleya, ale nie chodzisz ubrana w kolorach reggae, nie masz dredów. Jesteś fanką reggae, nie rasta.
Słuchasz polskiego HH, sięgasz po klasyki czarnego rapu. Nie nosisz luźnych bluz, szerokich spodni i joł butów. Trudno więc nazwać cię hiphopowcem. Najwyżej fanką hiphopu.

Analogie też nic nie mówią... ?

Nikt tu nikogo nie dzieli na "kasty". Dlaczego bycie fanem jest gorsze? Ja tam w życiu nie zniósłbym całej tej depeszowej otoczki i cieszę się, że jestem "tylko" fanem.


Po pierwsze nie unoś się tak, złość piękności szkodzi, a ja to co napisałeś rozumiem.
Po drugie moja wypowiedź była podsumowaniem tych postów, które do tej pory przeczytałam a z nich wynika, że co niektórzy próbują podciąć skrzydełka 'fanom' i ewidentnie gnoją ich za to, że nie są depeches. A to akurat nie jest fajne, można być przecież kim się chce. I tyle.


Pn gru 06, 2010 19:42 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2010 10:34 am
Posty: 109
Lokalizacja: Lodz
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
Karlin, przeczytaj jeszcze raz co napisałam bo chyba nie zrozumiałaś o co mi chodzi.


Pn gru 06, 2010 20:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
jesli ktos wie czego chce sluchac, w jaki sposob wygladac i sie zachowywac, to nikt mu skrzydel nie podetnie. bez obawy.
jesli ktos chce byc kims kim chce byc - prosze bardzo, wolna wola. tylko potem bez narzekania ze nie jest traktowany powaznie, bo ma sie adidaski na stopach czy rozowy sweterek. albo jest sie w grupie, albo poza nia. pewne zasady obowiazywaly, obowiazuja i beda obowiazywac.
ktos kto nie podchodzi powaznie do tematu, do ruchu ktory narodzil sie kilkanascie lat temu, ktory ma pewne zasady i o ktorym sie pisalo wlasnie przez to, ze te zasady byly respektowane przez wiekszosc i byly czyms naturalnym to niech nie narzeka ze nie jest traktowany powaznie. koniec koncow pojecie ruchu depeszowego nie powstalo tylko z muzyki do dm, takze poprzez odrebnosc wizerunkowa.


Pn gru 06, 2010 20:34 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
AMEN


Pn gru 06, 2010 20:42 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 23:32 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowe pokolenie Depeszy
z tymi adidaskami i różowymi sweterkami to rzecz jasna - nie ten adres :D zasady powinny być respektowane, ale oczywiście nic na siłę. bo po prostu czasami faktycznie żal ogarnia jak się patrzy już na ten, odpowiednio wyżej omówiony, zestaw - koszulka + adasie. to już dla tego niby 'depesza' lepiej by było jakby stanął jak go Bozia stworzyła.


Pn gru 06, 2010 21:00 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team