Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 762 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Depeche wejdą do studia w 2012 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:39 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Chorzów
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Odnośnie brzmienia to zaryzykuje tezę, ze po części DM wsłuchują się w to co modne w danym momencie (np.moda na rock - Sofad, Trip Hop - Exciter, 80-te - Sotu). Oczywiście nie jest tak do końca. Na ta chwilę wydaje mi się, że będzie to płyta stricto elektroniczna, lekko klubowa z przemyconymi wstawkami.... dubstep :)) Może to i wymysły z mojej strony, ale któż to wie na tą chwilę jak będzie (oprócz samych zainteresowanych) ? ;)


So mar 03, 2012 21:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2010 10:34 am
Posty: 109
Lokalizacja: Lodz
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Nie strasz tym dupostepem chociaż. Jeszcze tylko tego brakowało..


So mar 03, 2012 21:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Gdyby w podkładach pojawiły się dupstepowe połamańce nie miałbym nic przeciwko... :mrgreen: Chociaż pamiętam, że jak producentem EXCITERA został Bell i zapowiadano brzmienie a 'la wytwórnia Warp, to też zacierałem rączki. A to co wyszło, było ledwo średnie... :wink:


So mar 03, 2012 22:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
oby nie poszli w komercje i nie zaczęli brzmieć jak shit z mtv :?


N mar 04, 2012 10:55 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Mógłbyś sprecyzować słowo "Komercja" :? Czy czasem DM to nie od "zawsze" komercja???????? Ok 100 mln sprzedanych płyt to klazmerstwo, alternatywa, progresja, eksperyment????? :o


N mar 04, 2012 12:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
chodzi mi o tandetne brzmienie jakie ostatnio stało się strasznie popularne, w zasadzie wszystko brzmi teraz tak samo.. A DM według mnie zawsze w jakimś stopniu odstawało od tego co było na topie, co nie znaczy, że nie mieli przez to popularności :8):


N mar 04, 2012 15:50 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
A, jeśli chodzi o tandetę to rozumiem i w pełni popieram :brawo:


N mar 04, 2012 16:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Gahan w wywiadzie dla NME stwierdza, że mają gotowe 20 dem do popracowania nad nimi w mających się z końcem miesiąca zacząć sesjach nagraniowych.


Pn mar 05, 2012 2:11 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
około 20 ;)


Pn mar 05, 2012 7:26 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 04, 2006 22:55 pm
Posty: 202
Lokalizacja: ŁODZ
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
18 i pół :twisted:


Pn mar 05, 2012 9:58 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Mam nadzieję, że przynajmniej 5 z tych 20 będzie "rasowymi" , brzmiącymi jak "prawdziwe" DM utworami :D
Takimi z przypierdem i prowadzących do tzw "ciar" na ciele :?


Pn mar 05, 2012 10:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 08, 2012 19:07 pm
Posty: 19
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
czyli z konkretów na razie wiemy, że:
- produkcja najnowszej płyty zaczyna się z końcem marca
- nagranych ok. 20 dem
- album nie będzie miał nic wspólnego z VCMG
- Martin Gore przyłożył się do produkcji dem bardziej niż zwykle
- producentem prawdopodobnie będzie Ben Hillier


Wt mar 06, 2012 14:15 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Hillier będzie na 100%, Gahan powiedział o nim w wywiadzie.
Co do dem, to wydaje mi się, że nie chodzi o to, że Martin bardziej się do nich przyłożył, bo co to niby znaczy, że do tej pory robił na odwal? ;) Dave na spotkaniu w Santa Barbara po wysłuchaniu dem zaproponował Martinowi produkcję albumu i mówił, że jest on teraz bardziej zaangażowany w prace w studiu. Chyba chodzi o to, że dema te są dużo bardziej zaawansowane pod względem produkcji, bardziej że tak powiem dokończone. Alan kiedyś na to narzekał, że Mart nie zostawiał wiele pola do pracy reszcie zespołu, może znowu to samo nastąpiło.


Wt mar 06, 2012 14:26 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 02, 2010 23:27 pm
Posty: 86
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Skoro mają tyle kawałkow ,to może niech wydadzą dwa albumy :banana: tylko z roczną przerwą :mrgreen: Zarobią troszkę grosza a i może trasa była by podwójna :banana2:


Wt mar 06, 2012 14:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
A ja jednak wolę z tych 20 chociaż 5 naprawdę dobrych :? Żadnych zapychaczy :nie:


Wt mar 06, 2012 18:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Niech wydają wszystko co mają - publika oceni :!: żeby później piosenki takie jak Ghost nie tułały się po trzeciorzędnych dodatkach


Wt mar 06, 2012 20:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Hillier będzie na pewno,mnie to nie przeszkadza,ważne tylko by Martin dostarczył dobre dema a takie wierzę że będą,nawet Dave powiedział dla Rolling Stone GREAT SONG>pozdrawiam


Wt mar 06, 2012 20:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 17, 2004 18:40 pm
Posty: 203
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
a mnie interesuje :

- jaki będzie użyty DAW ?
- jakie wtyki VST ?
- czy na ścieżkach i instrumentach będą zakładane automatyzacje - przejścia filtrów, głośności, modulacji ?

przy okazji: VCMG robione prawie tylko na samplach, tak się już nie tworzy ale to dobrze że M rozruszał paluchy przed daniem głównym, natomiast do ludzi krytykujących wszelkie zaczyny techniawki, którą określają jako umca-umca (bo tylko tak umieją ?), błagam - ja też nie jestem przesadnym fanem ostatnich miksów i VCMG ale - jak nie siedzicie w klubowej muzie to nie rzucajcie haseł typu wiejski trance (jak już to się mówi wiejski dance) bo mi prawdziwy trance obrażacie itd., zresztą temat nie na to forum, ja się nie znam na rocku, riffach itd, to się nie odzywam - a też mógłbym powiedzieć na rocka że to muza country...

Goście z Holandii - może kogoś zarażę muzyką trance - posłuchajcie TATW 100 - i od połowy jakie tracki ich inspirowały (numer 1 - to depeszowa niespodzianka)

http://www.trancearoundtheworld.com/?se ... how_no=100

A w ogóle to Benek będzie producentem - bo, jak to jest w reklamie pewnego leku - "Nie eksperymentuję ze zdrowiem ..." - Z benkiem mają stare śmieci, nie pozabijają się w studiu, Dave ma - tak mu potrzebne - wrażenie naturalności, a nie że ktoś dłubie 2 tygodnie przy dźwięku szukając perfekcji itd, a Martin wie że jakoś to będzie - przecież on może śpiewać na koncercie z samym piano ...


Wt mar 06, 2012 21:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
Ja liczę na to, że świeżutka współpraca Gahana z Soulsavers odbije się pewnymi echami na nowym krążku DM. Miło by było, gdyby znalazły się choćby ze dwie mroczne nostalgiczne ballady, wiodąca rola dla Davea a Martin w chórkach i na trasie prawie unplugetowe accapellas wykonywane wraz z całą publiką, tu na pewno byłyby tzw ciary :)


Śr mar 07, 2012 7:33 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 14:50 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Depeche wejdą do studia w 2012
violator-90 napisał(a):
a mnie interesuje :

- jaki będzie użyty DAW ?
- jakie wtyki VST ?
- czy na ścieżkach i instrumentach będą zakładane automatyzacje - przejścia filtrów, głośności, modulacji ?

przy okazji: VCMG robione prawie tylko na samplach, tak się już nie tworzy ale to dobrze że M rozruszał paluchy przed daniem głównym, natomiast do ludzi krytykujących wszelkie zaczyny techniawki, którą określają jako umca-umca (bo tylko tak umieją ?), błagam - ja też nie jestem przesadnym fanem ostatnich miksów i VCMG ale - jak nie siedzicie w klubowej muzie to nie rzucajcie haseł typu wiejski trance (jak już to się mówi wiejski dance) bo mi prawdziwy trance obrażacie itd., zresztą temat nie na to forum, ja się nie znam na rocku, riffach itd, to się nie odzywam - a też mógłbym powiedzieć na rocka że to muza country...

Goście z Holandii - może kogoś zarażę muzyką trance - posłuchajcie TATW 100 - i od połowy jakie tracki ich inspirowały (numer 1 - to depeszowa niespodzianka)

http://www.trancearoundtheworld.com/?se ... how_no=100

A w ogóle to Benek będzie producentem - bo, jak to jest w reklamie pewnego leku - "Nie eksperymentuję ze zdrowiem ..." - Z benkiem mają stare śmieci, nie pozabijają się w studiu, Dave ma - tak mu potrzebne - wrażenie naturalności, a nie że ktoś dłubie 2 tygodnie przy dźwięku szukając perfekcji itd, a Martin wie że jakoś to będzie - przecież on może śpiewać na koncercie z samym piano ...


Nikt Ci kolego nie odpowie tutaj na merytoryczne argumenty w kwestii VCMG .(pomijając fakt że to offtopic, ale to nieistotne bo może 5 procent postów w tym wątku jest na temat). Prędzej się dowiesz w wątku o wejściu do studia- czy fajniej by było żeby Dave miał na trasie tym razem pomalowane oczy czy nie. Co do VCMG to jest to wycieczka Martina związana z jakąś częscią Jego gustów i preferencji muzycznych-Jego osobowości jako artysty- czy tego chcecie czy nie.
No , ale tutaj jest tylu "znawców" wszelakich ram gatunkowych obecnego rynku muzycznego, że szok. Potrafią takiej osobie jak Martin zarzucić kompletnie przaśny gust muzyczny i stworzenie totalnego gniota nie mieszczącego się w ramach żadnego właściwie gatunku muzycznego. Kiedy Martin popełnił VCMG to czują się tak, jakby ich jedyny syn przyznał się, że jest gejem, a Oni by mieli przy tym mentalność większości Polaków.
Teraz w kwestii "doradztwa" w produkcji nowego albumu MODE: zabierzcie się za to profesjonalnie bo na Polskim rynku w ogóle nie ma dobrych producentów muzycznych, więc macie szanse zbić majątek.
NIKT nie potrafi stworzyć fajnego brzmienia, nie ma czego słuchać. Ostatnio w x factor była brunetka powalająca wokalnie na kolana. Jak się rodzimi producenci za nią zabiorą to wyjdą kolejne "fasolki" z aspiracjami. Mówię serio, zostańcie producentami muzycznymi.
Nic nie jest tak wkur.. jak ten wątek. Ulepcie sobie swoje DM marzeń z MODEliny i zamknijcie w nich dusze chłopaków. Niech już pod Wasze zamówienie tworzą. Oni nie żyją w PL i mogą być mentalnie SOBĄ. Nie tworzą na zamówienie publiczne.


Śr mar 07, 2012 9:08 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 762 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team