Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 804 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
Ile lat słuchacie DM? 

Od którego roku słuchasz DM?
1980-1984 7%  7%  [ 65 ]
1985-1989 22%  22%  [ 199 ]
1990-1994 27%  27%  [ 242 ]
1995-1999 14%  14%  [ 128 ]
2000-2004 18%  18%  [ 160 ]
2005- 11%  11%  [ 99 ]
Liczba głosów : 893

Ile lat słuchacie DM? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 24, 2013 0:22 am
Posty: 105
Lokalizacja: Edynburg
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
W roku 1991 odkryłem OMD podobało mi się bardzo. Pamiętam jak w wakacje 1992 kuzyn powiedział mi, że jeśli podoba ci się OMD to musisz posłuchać Depeche Mode, ja go pytam: a co to? a on: coś jak OMD tylko 1000 razy lepsze :) Szybko poprosiłem brata (który był z kolei wielkim fanem Pet Shop Boys) by pożyczył od kogoś znajomego kasetę Depche Mode. I pożyczył od kolegi ze szkoły, który był depeszem. To była jakaś piracka The Best Of (nawet nie Taktu, tylko coś gorsze jakościowo). Pierwsze poszło A Question of Time. Kiedy usłyszałem po raz pierwszy ten charakterystyczny motyw na klawiszach w refrenie, coś mi się stało, to była najpiękniejsza melodia jaką w życiu słyszałem, następnie poszło Enjoy the Silence i pamiętam, że aż krzyknąłem to Oni!? Przecież ja to znam! A potem Shake The Disease. Po takich trzech petardach na przywitanie byłem już ugotowany. Miałem wtedy 9 lat i ta muzyka nie spodobała mi się, bo ktoś mi ją narzucił. Brat słuchał czego innego, w klasie większość w tym wieku była jeszcze na poziomie Krzysia Antkowiaka i Fasolek. Gdy ukazywał się album Songs of Faith and Devotion miałem tylko 10 lat ale pamiętam, że słuchałem go na okrągło. Pamiętam jak w lutym 1993 roku mama wysłała mnie po coś do sklepu. Będąc w sklepie usłyszałem rozmowe dwóch nastolatków, jeden z nich mówił, że przed chwilą widział w Telexpressie nowy kawałek Depeche Mode, Sierocki prezentował. Wróciłem do domu i włączyłem MTV (ciągnęło sie wtedy sygnał ze zbiorczych anten satelitarnych:) I czatowałem na nowe Depeche Mode ale nic do 22 nie puścili a mama mnie do łóżka zagoniła. Do szkoły miałem na ósmą. Ustawiłem sobie budzik i obudził mnie o 5 rano, włączyłem tv i dalej czatowałem (mama był zszokwowana, że nigdy nie można mnie dobudzić o 7, a tu już o 5 jestem na nogach:) I czekałem, czekałem i gdy już trzeba było wychodzić do szkoły i myślałem, że na darmo te oczekiwania, usłyszałem dziwny pisk i zobaczyłem bujający się fotel, nagle wyskoczył dziwny Pan w okularach, z brodą i długimi włosami a na dole pojawił się napis Depeche Mode. Czytałem wcześniej w Bravo i Popcornie, że Gahan zmienił image ale zobaczenie tego video i usłyszenie tak innej muzyki był czymś nieopisalnym. Nie odrzuciło mnie to wcale, poczułem taki czad i energie płynącą z ekranu, jak nigdy wcześniej. Ta chwila na zawsze pozostanie jedną z najbardziej niesamowitych chwil w moim życiu. Tak to się zaczęło. Pozdrawiam


Śr lut 27, 2013 3:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
OPEL napisał(a):
od 1987 roku i słynnej tonpressowskiej składanki - single 81-85...na licencji MUTE-a.
..

ale to niebyła składanka tylko licencyjne mutowskie wydanie z dyskografii :beer:


Śr lut 27, 2013 18:27 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 10, 2012 7:51 am
Posty: 12
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
1990r. - na koloniach po raz pierwszy usłyszałam 101. Po powrocie do domu poszłam na "bazarek", gdzie kupiłam Violtor'a. Pewnego dnia jednak, postanowiłam przeszukać zbiory muzyczne mojej siostry (która już od paru lat z nami nie mieszkała, ale zostawiła część swoich kaset) i okazało się, że od kilku lat miałam w domu Some Great Reward i Black Celebration (dodam, że moja siostra nigdy nie była fanką DM). Najbardziej jednak śmiać mi się chciało, gdy po przesłuchaniu S&S okazało się, że Just Can't Get Enough znam od 6-tego roku życia. Mój tata przywiózł tę piosenkę z Niemiec. Nagrał wtedy na 6 kasetach kilka piosenek z radia niemieckiego, m.in. też JCGE:)) Oczywiście do 90r. nie wiedziałam, że to Depech...


Śr lut 27, 2013 19:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re:
Waltari napisał(a):
Ja słucham DM od 1985 roku. Z sentymentu trzymam kupione w tamtym okresie "Single" na winylu, bo nie mam na czym ich sluchac. Podobnie wydane rok pozniej "Black Celebration".

To ja, korzystając z okazji, zacytuję samego siebie z wpisu sprzed prawie 9 lat. Dodam tylko, że DM zaraził mnie o rok starszy kuzyn, który był fanem DM do momentu usłyszenia ETS.


Śr lut 27, 2013 20:40 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
do ETS powiadasz :8): dlaczego mnie to nie dziwi.


Śr lut 27, 2013 21:10 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
Ano własnie. Obcenie nie do pomyślenia. Ale mój brat tez zakonczyl temat na Violatorze.


Śr lut 27, 2013 21:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 09, 2013 22:39 pm
Posty: 226
Lokalizacja: Wieden/Gdansk
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
Zazdroszczę wszystkim którzy mogli przeżyć te niepowtarzalne lata i związanych z nimi wspomnień :)
Ja dopiero od 2009 i właśnie od Enjoy ,na które natrafiłam w tv :wink: Samą piosenkę znałam już wcześniej ale akurat wtedy postanowiłam posłuchać sobie też innych. Okazało się że nawet kilka znałam,jak Freelove ,które uwielbiałam mając z 8 lat :mrgreen: Pamiętam, że od razu zaczęłam się zastanawiać jak to się stało że zapoznałam się z nimi dopiero teraz?!

Pozdr :nlmda:


Cz lut 28, 2013 21:51 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
W 1990 roku, kiedy byłem smarkaczem z podstawówki, zupełnie nie interesowałem się muzyką i nie wiedziałem co się dzieje w tym temacie, miałem rozmowę z kuzynem, który coś tam wiedział. Rozmowę dokładnie pamiętam do dziś
Kuzyn: Chyba sobie kupię depeszki
Ja: Jakie depeszki?
K: No takie buty, w jakich chodzą depesze
J: Depesze???
K: Nie wiesz? Na mieście jest ich dużo. Ubrani na czarno, mają skóry i wysoko wygolone głowy.
J: Aaaa! To są depesze? A co to znaczy?
K: Kur..a! To są fani Depeche Mode i ubierają się, jak zespół.
Nazwę zespołu znałem i kojarzyłem plakat z osiedlowego małego klubu. Na ścianach było pełno plakatów różnych zespołów. Wśród nich DM. Starsi koledzy śmiali się z Martina na tym plakacie, który jakiś czas później zawisł w moim pokoju

Obrazek

Poza tym nic o DM nie wiedziałem.
Ja: A jaki rodzaj muzyki oni grają?
Kuzyn: No... depeche! Nie słyszałeś "Desajlend"? :lol:
Jakoś nie słyszałem. Kuzyn tez nie miał, żeby mi włączyć. Pokazał mi za to artykuł z jakiejś gazety. Tytuł: "Jestem depeszem i cieszę się, że jeszcze żyję". Treść była o tym, jak inne subkultury ścigają depeszy. Dopiero wtedy przyjrzałem się temu zjawisku. Okazało się, że Przemyśl jest podzielony na depeszy i ich prześladowców. Ja akurat znalazłem sie w pobliżu tych drugich. Nasłuchałem się, że DM to mdłe gówno, a depeszy, tych "czarnych pedałów" na mieście trzeba wybić. Na samą muzykę jakoś nie trafiałem, zresztą wcale jej nie szukałem.
W 1991 na wakacje przyjechał inny kuzyn - świeżo upieczony Depesz. Jak go zobaczyłem w drzwiach, to powiedziałem: "Przebierz się, bo cię na mieście zabiją!". Jakoś nie zabili, choć raz musiał ratować się ucieczką.
Przywiózł ze sobą 22 kasety DM. Włączył. Słuchałem tego obojętnie, z wbitą do głowy opinią, że to gówno. I tak sobie leciało w tle, aż zabrzmiało Somebody :) Zatkało mnie, powaliło zupełnie! Dopiero wtedy uważnie posłuchałem reszty. Nigdy wcześniej niczego takiego nie czułem. Z szeroko otwartymi ustami chłonąłem. Doznałem olśnienia. W środku lata prawie nie wychodziłem z domu. Słuchałem, słuchałem, słuchałem.
W Tv zobaczyłem M&S i EC ze 101. To też było szokująco zachwycające. Potem w osiedlowym klubie włączaliśmy te 2 utwory na okrągło i udawaliśmy DM na scenie.
Z szafy rodziców zagarnąłem wszystkie czarne ubrania. Wśród nich ukryty skarb: stara skórzana kurtka mojego ojca. Taka jaką miał Alan

Obrazek

Poszedłem do fryzjera i rzuciłem: "Na depesza proszę". A ten: "Na Davea, czy na Martina?". Co za czasy :D
Kupowałem książeczki z tekstami i tłumaczeniami tekstów. Zafascynowany czytałem je w nieskończoność, studiowałem po nocach. Zwariowałem. Rodzice dociekali, czy jestem sekcie.
Na mieście nie było łatwo. Raz w biały dzień kopało mnie 3 skinów. A wszyscy omijali to szerokim łukiem. Sytuacja się zmieniła, jak pod swoje skrzydła wzięli mnie starzy depole. Co nie przyszło tak hop siup. Najpierw gardzili mną, jak psującym renomę "sezonowcem" i nazywali mnie Enjoyem. Mój upór, plus zdane testy z wiedzy sprawiły w końcu, że stałem się jednym z nich.
Później pierwszy zlot i niesamowita radość, że jest nas, takich własnie, wielu.


So mar 02, 2013 11:57 am

Dołączył(a): So sty 05, 2013 20:44 pm
Posty: 118
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
Boże, MARIUS, Twój post jest taki piękny!

Ja niestety jestem małym smarkiem i żyję w czasach, gdzie moi rówieśnicy słuchają na słuchawkach klubowej muzyki, która uchodzi za pop. Wstyd się przyznać, ale Depeche Mode słucham dopiero od ok 2,5 roku. Zazdroszczę Wam wszystkim, że mieliście okazję poznać ich wcześniej. Cóż, daty urodzenia się nie wybiera :wink:


So mar 02, 2013 12:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 19:15 pm
Posty: 33
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
masz racje , słucham DM dopiero od 4 lat i żałuje że nie urodziłam się wcześniej, bo chciałabym się delektować ich twórczością o wiele dłużej. co do moich rówieśników,postanowiłam spytać ich ,czy znają Depeche Mode , to po 1.nie mieli pojęcia co to jest ,a po 2. nie umieli tego nawet wymówić, więc trochę im opowiedziałam o DM i nauczyłam ich wymawiać 'Depeche Mode'. teraz widząc mnie od razu mówią te dwa piękne słowa 'Depeche Mode' co mnie bardzo cieszy.


So mar 02, 2013 17:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
słuchać DM od 4 lat i być młodym i pięknym :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


So mar 02, 2013 19:55 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 10, 2012 7:51 am
Posty: 12
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
MARIUS napisał(a):
... Sytuacja się zmieniła, jak pod swoje skrzydła wzięli mnie starzy depole. Co nie przyszło tak hop siup. Najpierw gardzili mną, jak psującym renomę "sezonowcem" i nazywali mnie Enjoyem. Mój upór, plus zdane testy z wiedzy sprawiły w końcu, że stałem się jednym z nich.
Później pierwszy zlot i niesamowita radość, że jest nas, takich własnie, wielu.


Z tym Enjoyem to prawda, też się z tym spotkałam, choć nie na własnej skórze:) Faktycznie było tak, że wtedy mnóstwo ludzi deklarowało uwielbienie dla DM, bo podobał im się EJTS, ale później, nie wiedzieć czemu, tak jakoś im mijało... :?


So mar 02, 2013 21:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 19:15 pm
Posty: 33
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
[quote="fred"]słuchać DM od 4 lat i być młodym i pięknym

trochę mnie pocieszyłeś :roll:


N mar 03, 2013 19:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
Ósmy rok leci. Pierwszy utwór, który usłyszałem - It's no good w 2005 roku jak miałem 12 lat. Kolejne to Black Celebration i A question of lust. Dalej to samo poleciało... :)Wszystko dzięki tacie, który już w 83r. katował CTA.


N mar 03, 2013 19:35 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
Depeszka98 napisał(a):
słucham DM dopiero od 4 lat i żałuje że nie urodziłam się wcześniej, bo chciałabym się delektować ich twórczością o wiele dłużej

Oj tam, ja też tak mam, a słucham od 22 lat. Żałuję, że nie urodziłem się 10 lat wcześniej, najlepiej w Niemczech. Wtedy pewnie gdzieś od 1983 roku zobaczyłbym jakiś koncert z każdej kolejnej trasy. To dopiero byłyby wspomnienia! A z drugiej strony, jak się tak zastanowię, to trudno byłoby mi oddać takie wspomnienia, jakie mam. Trzeba się cieszyć, tym co mamy tu i teraz. Ty też masz coś, czego my, starsi nie mieliśmy w młodości. Np. to Forum. Masz w swej młodości koncert DM w PL - wtedy nasze wielkie, niespelnione marzenie. Masz natychmiastowy przepływ informacji, muzyki, teledysków. My bardzo rzadko mieliśmy szczątkowe informacje ze średnio wiarygodnych gazet. Kasety były tylko pirackie. Na nowy teledysk czekało się godzinami przed telewizorem, aż kiedyś raczą włączyć - nie było dostepu do jakiegoś you tube, CD, DVD, 5.1.
Ciesz się młodością i godnie nas reprezentuj. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy szczęściarzami - żyjemy w czasach Depeche Mode :nlmda:


Pn mar 04, 2013 18:35 pm

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 19:15 pm
Posty: 33
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
może nie mam dużo wspomnień z Depeche Mode, (to w końcu dopiero 4 lata ), ale i tak jestem prze szczęśliwa ,że mam jakiekolwiek, i masz rację trzeba żyć tu i teraz ,
I POWTÓRZĘ:

JESTEŚMY WSZYSCY SZCZĘŚCIARZAMI-ŻYJEMY W CZASACH DEPECHE MODE


Pn mar 04, 2013 19:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
:beer:


Wt mar 05, 2013 14:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 16:55 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
W zasadzie można powiedzieć, że DM nieświadomie słucham już od swoich narodzin, gdyż "Enjoy the Silence" to moja równolatka.
A tak świadomie, jako swój wybór to myślę, że jakieś z 8 lat :)


Wt mar 05, 2013 14:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 30, 2013 13:58 pm
Posty: 63
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
Od kiedy? Chyba 90?


Pt mar 15, 2013 13:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 18:58 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Puławy
 
Post Re: Ile lat słuchacie DM?
Depeszka98 napisał(a):
może nie mam dużo wspomnień z Depeche Mode, (to w końcu dopiero 4 lata ), ale i tak jestem prze szczęśliwa ,że mam jakiekolwiek, i masz rację trzeba żyć tu i teraz ,
I POWTÓRZĘ:

JESTEŚMY WSZYSCY SZCZĘŚCIARZAMI-ŻYJEMY W CZASACH DEPECHE MODE


Dokładnie . Depeche Mode to nie tylko muzyka ,ale coś jak no ..tlen ,narkotyk . Bez tego nie da się żyć . Może to i lepiej że jesteśmy tak młodzi ,pierwszy wyjazd na koncert w wieku 17 to chyba dobrze :D


Pn mar 18, 2013 14:33 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 804 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team