Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 6:10 am
Posty: 264
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Ładnie wydana... Resztę lepiej przemilczeć :)


N gru 02, 2012 0:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 12:41 pm
Posty: 168
Lokalizacja: LUBIN
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
fauche napisał(a):
:lol: HaHa! Tragedia...
Ta książka to idealna recepta dla dziennikarza-grafomana: jak sprzedać spory nakład chłamu przy minimalnym wysiłku, czyli kolejna płytka biografia zespołu, zatytułowana dla odmiany nazwiskiem wokalisty.
Matko! Aż strach isc na trzezwo do Empiku po biografię Depeche Gore'a...


Krótko i rzeczowo i na temat .... :brawo:


So gru 08, 2012 11:51 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 12, 2009 11:47 am
Posty: 690
Lokalizacja: Leipzig
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Jedyne co powala na kolana w tej publikacji to...cena :shock:


N gru 09, 2012 9:37 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 03, 2012 9:29 am
Posty: 4
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
w 20 rozdziale ten kto tłumaczył tę książkę chyba nie potrafi napisać Playing The Angel, ciągle jest albo Flying The Angel lub Plying The Angel... pozostawiam to bez komentarza :?


N gru 09, 2012 9:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 8:47 am
Posty: 443
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
dMihau napisał(a):
Jedyne co powala na kolana w tej publikacji to...cena :shock:

Dokładnie...
Efekt jest taki, jak po wrzuceniu tekstu do tłumacza google.
Mam nadzieję, że jednak dadzą sobie spokój z wydawaniem czegokolwiek na temat Martina, bo jeśli to ma tak wyglądać to już się boję...


Wt gru 11, 2012 19:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 8:03 am
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
I ja jestem po lekturze polskiego wydania biografii Gahana i faktycznie jest tam całe mnóstwo literówek ale to, co mi się w niej spodobało, to brak skoncentrowania się autora na najbardziej sensacyjnych przeżyciach bohatera. Oczywiście sam nałóg i próba samobójcza są opisane ale dosyć beznamiętnie i bez typowego dziennikarskiego mięcha - bez robienia z dramatu ludzkiego taniej jarmarcznej sensacji, czego nie znoszę i brzydzę się tym. Może to być niestety potraktowane jako zdawkowość i powierzchowne potraktowanie tematu ale tylko pozornie. W sumie jest OK :wink:


Śr gru 26, 2012 19:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 29, 2004 13:09 pm
Posty: 255
Lokalizacja: LUBLIN
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Liczyłam ,że książka będzie bardziej biograficzna jeśli chodzi o osobę samego Dave'a , nie zaś kolejną historią zespołu, niewiele różniącą się od Obnażonych.
Literówki mogą się zdarzyć ale nie błędy niewybaczalne - pisząc o czymś, nawet jeśli nie jest się znawcą tematu ( ?) powinno się kilka razy sprawdzić czy nie ma błędu.
Szczególnie rozwaliły mnie wspomniany wcześniej Flying the angel oraz Bullet from a gun :?


Cz gru 27, 2012 19:59 pm Zobacz profil
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Dzisiaj miałem okazję to cudo przejrzeć i efekt jest taki, że muszę sobie to kupić/wypożyczyć by się do tego dorwać. Najbardziej mnie ciekawią początki tego świetnego wokalisty i to co jest napisane o współpracy z Clarke'm.


Cz gru 27, 2012 21:09 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 18:09 pm
Posty: 574
Lokalizacja: 52°10'N 16°45'E
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Bardzo ładny papier i elegancka okładka, gorzej z wnętrzem. Co prawda nie doszłam jeszcze do kwiatka w stylu 'bullet from a gun', ale tłumaczenie faktycznie momentami rozczarowuje - wolałabym przeczytać książkę w oryginale. Jestem rozczarowana brakiem istotnych szczegółów z życia Dejwa, bo to, że łowił dla relaksu ryby to super, ale... gdzie łowił? Jakie? Na spinning czy spławik? Wypuszczał czy zabijał? Jakiej używał zanęty?? Tyle pytań - a odpowiedzi znikąd... :wink:


Cz gru 27, 2012 23:15 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 8:03 am
Posty: 29
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Mnie natomiast zafrapowało wspomniane przy nagrywaniu Some Great Reward bzykanko Dave'a z jakąś białogłową na schodach, której westchnięcia zostały wykorzystane w Somebody :lol: I tu rodzi się pytanie, czy zarejestrowano jej westchnięcia podczas zbliżenia, czy to były jakieś późniejsze, udawane? :wink:


Pt gru 28, 2012 16:07 pm Zobacz profil
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
W biografii pisało, że każda kolejna płyta była większym sukcesem niż poprzedniczka i że 995 mógłby być ostatnim rokiem dla Dave'a? Czy to wszystko prawda? słyszałem opinię, że docenieni zostali po BC a wcześniej już spłodzili 4 świetne płyciwa, czy to nie dziwne?


So gru 29, 2012 15:31 pm

Dołączył(a): Wt sie 24, 2004 17:00 pm
Posty: 851
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
czy naprawdę nikt z fanów przed drukiem nie przeczytał tych tekstów, te literówki i błędy są naprawdę żenujące. Jak można współpracować z Forum DM i wypuścić coś takiego...


So gru 29, 2012 17:03 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 13:38 pm
Posty: 107
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
- kupiłem , przeczytałem i się zmęczyłem biografia Gahana - podobno , bo tyle tam Gahana , co reszty , co do błędów , to już odpuszczam , bo wcześniej o nich pisano ,ale że to forum poleca( ktoś z forum , bo przecież nie wszyscy ) coś takiego nie czytając wcześniej jak zostało to przetłumaczone - tragedia .Ma nadzieję że Gore będzie leszy.
ps. okładka fajna, ale nie warta 49,90 :o


So gru 29, 2012 18:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
precious one napisał(a):
czy naprawdę nikt z fanów przed drukiem nie przeczytał tych tekstów, te literówki i błędy są naprawdę żenujące. Jak można współpracować z Forum DM i wypuścić coś takiego...


Właśnie chyba nikt tego nie dostał do autoryzacji. Jeszce nie przeczytałem ale czuje że będzie zdrowy ubaw ;)


So gru 29, 2012 18:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 24, 2004 17:00 pm
Posty: 851
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
to szkoda, bo książka była w większości kupowana jako prezent na Święta, ale zawartość niestety rozczarowuje.. Zbyt duży pośpiech wydawnictwa


So gru 29, 2012 23:26 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 16:05 pm
Posty: 165
Lokalizacja: Galway
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Rozczarowana jestem i to bardzo:-(


N gru 30, 2012 0:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 12:53 pm
Posty: 229
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Oczywisciwe kupilam bo nie potrafilam sie powstrzymac;)
I szczerze mowiac jedyne co mi sie podoba to..... okladka!!!! :)
Reszty nie bede komentowac :o


Pn gru 31, 2012 15:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 17, 2008 23:27 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Okładka ok , początek w miarę, resztę przemilczę.........no chyba że ktoś nie czytał "Obnażonych" i "Black Celebration" to polecam :wink:


Śr sty 02, 2013 16:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2004 21:32 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Gdansk
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Byłem dzisiaj w księgarni, pobieżnie przeleciałem i albo czegoś nie doczytałem z poprzednich publikacji i wywiadów, albo tego tam nie było albo po prostu tego nie wiedziałem. Dave tłumaczy w jednym z wywiadów (nie pamiętam jakim), że tekst do "Suffer Well" powstał w odniesieniu do zespołu i relacji z chłopakami w momencie jego problemów z prochami. I wypomina Martinowi, że nie było go przy nim w najtrudniejszych chwilach: "gdzie byłeś kur...a kiedy Cie potrzebowałem" czy coś w tym stylu. Normalnie zatkało kakało... prawda to?

Poza tym bardzo ładna okładka i bardzo mało treści. Dzieciństwo na kilku marnych stronach, wygląda, że pozostałe etapy życia też po łebkach. Pewnie od "Flying..." jest kilka nie znanych mi faktów (?), ale dla tych kilku stron chyba nie warto


Śr sty 02, 2013 20:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 09, 2013 22:39 pm
Posty: 226
Lokalizacja: Wieden/Gdansk
 
Post Re: Dave Gahan - Depeche Mode & The Second Coming - biografia
Bardzo mi się podoba ale niestety tylko okładka :)


Śr sty 16, 2013 16:44 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team