Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Era SOTU/TOTU - Podsumowanie 
Autor Wiadomość
 
Post Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Wyglada na to, era Universu sie zakonczyla i nic nowego w zwiazku z tym tematem juz sie nie dowiemy.
Zaczelo sie pieknie. WROOOONG! I entuzjazm wiekszosci. Potem bywalo roznie...
Jak oceniamy ten rozdzial?

-Album SOTU (w skali od 1 do 10)
-Single i klipy z SOTU (w skali od 1 do 10)
-Trasa TOTU (w skali od 1 do 10)
-Oficjalne DVD z TOTU (w skali od 1 do 10)

U mnie jest tak:
-Album - bardzo dobry, choc zaniedbany poprzez beznadziejne klipy i coraz rzadsze wykonania tych utworow na trasie, ktora niby je promowala (7.5 punkta)
-Single i klipy - strasznie kaszaniaste remixy i najgorsze w historii klipy. No, z wyjatkiem Wrong (2 punkty za Wronga)
-Trasa - Poza setlista nie mial bym zastrzezen, gdyby nie niegodne zachowania wobec fanow podczas odwolan (informowanie ochroniarzy i taksowkarzy wczesniej, niz fanow). Wiem, wiem, to wina managementu, ale to zespol wybiera sobie ludzi i im placi. Na kilku koncertach bylem. Kilka innych odwolano. Tam gdzie bylem bylo swietnie. (7 punktow)
-DVD - Dla mnie spoko. Mozna to bylo zmontowac troche lepiej, ale jest dobrze (7 punktow)


Pt mar 11, 2011 16:29 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
-Album SOTU - 7. Szkoda ze bonusy nie znalazly sie na SOTU, byloby 9. -1 za kawalki Gahana.
-Single SOTU - 5. dobry wybor. Klipy : Slabe.
-Trasa - 7.
-Oficjalne DVD z TOTU - wiadomo 10. :D


So mar 12, 2011 10:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album-niech będzie 5.
Single i klipy-1.
Trasa-między 4 a 5.
DVD- 5-eczka.


So mar 12, 2011 11:05 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 24, 2009 20:39 pm
Posty: 135
Lokalizacja: Bournemouth
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
To fakt zaczęlo sie pięknie, Wrong na Echo to jak powrot do starego DM. Ta moc,energia, fantastyczna kompozycja, wystroj sceny, i ta cala magia...ciary byly jak nic.

Sama płyta..hmm...pomimo,że upłynęły 2 lata to wciąż ciężko mi ją sklasyfikowac, ogarnąć. Drażni mnie, że nie ma jednolitego stylu i klimatu tak jak na innych plytach. CB czy Perfect w ogóle mi tu nie pasują, za to Ghost bylby idealny. Plyta więc średnia, ale to jest własnie wielkosć Depeche Mode ( nie ma to nic wspolnego z zaslepieniem), ze pomimo potknięcia i przeciętnej plyty to w każdym utworze można znaleźć coś ujmującego.
1.Album SOTU-punktów 6
2.Single i Clipy - Nawet Wrong nic nie pomoże- 1 punkt
3.Trasa TOTU - Zaliczyłem Londyn i Lodź i bylo rewelacyjnie (omninęła mnie Warszawa i Hamburg :x ).Daje 8 punktów, ale mogliby sie wkońcu zabrać za nowe aranżacje i odważniej poszperać w dyskografi.
4.Oficjalne DVD Z SOTU - odbiór bardziej przyswajalny niż DVD z TTA, Punktów 9.


So mar 12, 2011 11:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album - pozbawił mnie jakichkolwiek nadziei, że DM może nagrać coś wielkiego. 1
Single - słaby album, słabe single 1
Trasa - trasa nie promowała albumu 3 (za Strangelove, Mastera i FLY)
DVD - obejrzałam z przyjemnoscią pierwszych kilka razy 5


So mar 12, 2011 11:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album - nie wyróżnia się ani na minus ani na plus. Jako całość przyjemnie sie go słucha: 7
Single i klipy - niestety według mnie tylko Wrong był właściwym wyborem na singiel, klipy bez komentarza, ogółem 3
Trasa - nie podobają mi się aranżacje jakie są od ostatnich kilku tras, setlista dobra do momentu wywalenia FOTW,SL i M&S, ogółem 6
DVD - Najgorsze jakie widziałem, wygląda jak amatorszczyzna, ocena: 2


So mar 12, 2011 12:52 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn mar 07, 2011 18:56 pm
Posty: 21
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album - po PTA niestety moim zdaniem poszli po bandzie 4+ ( Wrong 10)
Single i klipy - Genialny moim zdaniem najlepszy klip DM Wrong-reszta szkoda mówić 1
Trasa - uwielbiam koncerty więc za interakcję jak zawsze 10 ale scena jak na tej klasy zespół delikatnie mówiąc uboga i za nią 3
DVD - moim zdaniem mało dynamiki , kiepskiej jakości materiał ale zawsze coś nowego więc 6. Dodatki 8


N mar 13, 2011 20:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 12, 2009 11:47 am
Posty: 690
Lokalizacja: Leipzig
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Ja należę do tego mniejszościowego, jak mi się wydaje, grona entuzjastów SOTU. Dla mnie muzycznie jest to piękny album. Jeśli miałbym się przyczepić do czegoś to tylko do utworów instrumentalnych - nie wiem czy to taki kaprys Martina ale instrumentali osobiście pozbyłbym się. Takie kawałki to na singlach powinny się pokazywać.

Album - po rewelacyjnym (moim zdaniem) PTA kolejna płyta SOTU zasługuje na 9

Single i klipy - wybór piosenek na single OK ale... same remixy i klipy to jakaś TRAGEDIA!!!!! Nawet wychwalany przez większość Wrong nie podoba mi się!!! No ale przyznaję też, że Wrong w porównaniu z kolejnymi klipami z SOTU to majstersztyk :P Remixy i klipy z SOTU 1

Trasa - Widziałem kilkanaście koncertów podczas ostatniej trasy i jestem zadowolony. Nigdy wcześniej nie było tyle zmian i mieszania w trackliście!! Nie przepadam za srebrnym, futurystycznym strojem pana Gore'a ale to jego wybór i jeśli Jemu się podoba to OK. Za to Jego czapki - rewelacja:))) Trasa na 9

DVD - krótko mówiąc ZRYTE!! Co prawda nie tak bardzo jak Milan ale jednak bez rewelacji!! Te wszystkie ujęcia telefonów i cyfrówek to sobie można na You Tube zobaczyć. ANTON WRÓĆ i kropka!!!!! DVD na takie sobie 5

Muzyka z SOTU (wszystkie wydane songi) oceniam bardzo wysoko. Natomiast wizualizacje - TRAGEDIA Te języki.... może się przyśnić!


Pn mar 14, 2011 23:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 8:45 am
Posty: 581
Lokalizacja: Czeladź/woj.śląskie
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
album - 8
single i klipy - wrong - 10, peace - 10, reszta 7
trasa - odlot :przytul: łącznie z moim osobistym odlotem :D więc 10
oficjalne DVD - 10 (jest w czwórce moich ulubionych najczęściej słuchanych koncertów :) )


Wt mar 15, 2011 11:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
album 2(za Jezebel i Fragile Tension)

single-trudno to ocenić,bardzo dobry ośmiotrakowy HTF/Fragile Tension,reszta syf,wydania kopertowe które nawet na półkę się nie nadają ,o słuchaniu nie wspominając,niech będzie 3 za ten 1 singiel,który da się i posłuchac ,i na półkę postawić.

teledyski-żenada kompletna-0

trasa-setlisty dobre,nie męczyli buły ze słabymi nowymi numerami ,dużo zmian w repertuarze Martina choć nie rozumiem,ze zagrał tyle a nie zagrał The Things You Said-8 dam

dvd słabizna,dzwiek słaby,obraz słaby i jeszcze wywalili przepięknie zagrany i nieźle nakręcony World In My Eyes do bonusów z podstawowego setu,nie chce mi się do niego wracać -1


Wt mar 15, 2011 15:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:39 am
Posty: 717
Lokalizacja: WWA
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
ok

album 5/10 - najsłabszy album zespołu
single/klipy - 3/10 - wrong i wielka pustka
trasa - nie wiem nie byłem (na sucho - set i wystrój - 5/10)
dvd - 5/10


najsłabsza "era" w historii grupy, bez cienia wątpliwości


Śr mar 16, 2011 2:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album - 3/10 - za 'Corrupt', 'Miles away' i 'Little soul', a przede wszystkim za 'Ghost' i box, bo ocena bylaby nizsza. Tylko 'Exciter' jest slabszy od tej plyty, wiec chlopaki do poprawki :8):

Single - 0/10 - od kilkunastu lat singli/maxi singli sluchac sie nie da, tych rowniez.

Teledyski - 0/10 - brak zespolu lub szczatkowa ilosc to nie moje dM.

Trasa - 7/10 - mnie pasuje, co mialem widziec/slyszec - widzialem/slyszalem :) Nie moge narzekac, a ze znam lepsze to 7. Co do setlist jak dla mnie i tak lepiej niz na Exciter Tour gdzie byly generalnie tylko dwa numery z lat '80 -tych. Ocene podnosi rowniez premierowe wykonanie 'Insight' oraz wreszcie pierwszy raz dla mnie "na zywo" 'Dressed in black'.

DVD - 2/10 - po Lądku '86 zaden koncert juz nie bedzie taki sam :wink: :lol: Lodz @krzychala bardziej profesjonalna od tego oficjala.


Śr mar 16, 2011 3:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album 7. Można posłuchać.
Single/Video. Wrong 10. Reszta........ bez komentarza
Trasa. 8,5. 8 koncertów zaliczonych.Dużo zmian. No i Alan przy pianinku
DVD 6. Bez rewelacji. Łódki zdecydowanie lepsze


Śr mar 16, 2011 8:58 am Zobacz profil
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album - 3 (za chińskiego Boga nie mogę się przekonać; gdyby byl wypadkową tego co jest w wersji podstawowej i boxa dodalbym 2 punkty)
Single/Video - 2 i to glównie za Wrong, ogólnie (poza wymienionym) reszta jako single i video to jakieś koszmarki, a Hole To Feed oglądać bez wiadra po prostu się nie da :(
Trasa - 8 świetne wizualizacje, setlista i zmiany w niej jak najbardziej ok, jeśli mam wybrzydzać to trochę drażnily mnie nowości, ale podkreślam - to takie czepianie się na silę bo przecież o promocję tychże nowości m.in. chodzilo
Video - 8 należy się, zwlaszcza po koszmarku z Mediolanu, a poza tym bardzo dobrze się to ogląda


Śr mar 16, 2011 18:37 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album – 7,5
Dobry klucz, ciekawe brzmienie, krok do przodu wobec wtórnego PTA choć do genialnego Exciter'a to mu jednak daleko. Gdyby nie przeklęta trójca: Perfect, Peace i In Sympathy słuchało by się parafrazując Pawlaka "z dziką rozkoszą". Nie mniej jednak kiedy oszlifuje się diament i dołoży pewnego przyjaznego duszka pozostaje świetny album dM. No i plus za kosmiczne ciągoty. Lubię to!

Single/Video - 6
Wrong to przykład klipu jeszcze lepsiejszegoo niż sam utwór – coś jakby David Fincher przerzucił się na teledyski hyhy. Pozostałe obrazki też fajne bo delikatnie rzecz mówiąc takie trochę pod prąd. Bez silenia się na konkurowanie z Rihanną i Lady Gaga w codziennej ramówce MTV. Owszem mogliby je bardziej dopracować, ale plus za odwagę, poczucie humoru i dystans do samych siebie. O remixach się nie wypowiadam bo od czasu PTA nie ma o czym gadać. Jakieś klubowe dno jak na stylistykę przystało.

Trasa - 8
Bardzo specyficzna, chwilami wręcz dramatyczna. Chłopaki pokazali, że są tylko (aż?) ludźmi oraz że wciąż potrafią hipnotyzować swoją muzyką na żywo. Inna sprawa, że to chyba pierwszy tour na którym Gore ukradł Dejwowi… show. Zaje.iście, że coraz śmielej poczyna sobie z gitarką. Oby tak dalej.

DVD - 9
Kolejny raz inne i bardzo dobrze. Zamiast poprzedniego efekciarskiego oczopląsu fajne ukazanie koncertu z perspektywy widza. Setlista świetna (wreszcie wyp.erdolony ograny do bólu World In My Eyes) no a przy okazji takiego Waiting For The Night nasz Gahanek pokazał, że ciągle potrafi… śpiewać. Anyway Gore znów ukradł całe show. Sorry Dave.


Śr mar 16, 2011 23:38 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Album oceniam bardzo pozytywnie. W przekroju całej dyskografii widzę go na 6-7 miejscu. Od początku mi się podobał i przez te dwa lata się to nie zmieniło. W 10-stopniowej skali daję mu 7.

Single poza Peace wybrane całkiem nieźle, podobają mi się te utwory. Gorzej jest natomiast z teledyskami i jakością wydania. Uśredniając to wszystko daję 5.

Trasa też może być, choć było trochę słabiej niż na poprzedniej. Na jej ocenę złożyłoby się wiele czynników, jest 6.

DVD poza pewnymi mankamentami też ujdzie - 7


So mar 19, 2011 14:29 pm Zobacz profil
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
Już setki lat temu niejaki Szekspir skomentował SOTU i to, co z tym albumem związane - z niczego może być tylko nic.


N mar 20, 2011 10:35 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 20:55 pm
Posty: 994
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
PaulaSad napisał(a):
Album - pozbawił mnie jakichkolwiek nadziei, że DM może nagrać coś wielkiego. 1
Single - słaby album, słabe single 1
Trasa - trasa nie promowała albumu 3 (za Strangelove, Mastera i FLY)
DVD - obejrzałam z przyjemnoscią pierwszych kilka razy 5



Jak mozna album w skali 1-10 ocenić na 1?

Na jaką ocenę zasługuje w takim razie disco polo np?


Wt mar 22, 2011 14:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2003 11:40 am
Posty: 270
Lokalizacja: Końskie/Łódź
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
devoted101 napisał(a):
coś jakby David Fincher przerzucił się na teledyski hyhy

David Fincher zanim został reżyserem filmowym, kręcił teledyski i zrobił ich naprawdę dużo, tu dwa ostatnie:
http://www.youtube.com/watch?v=xTgKRCXybSM
http://www.youtube.com/watch?v=mDsqpeiTqg8

Żeby nie było offtopa:
Album - 2/10 - nie podoba mi się brzmienie jakie zaproponował Hiller, za każdym razem jak wracałem do albumu to nie stawał się on lepszy ;].
Single/Video - 1/10 / 6/10 - żaden remix nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, a odnośnie teledysków to nie były takie złe.
Trasa - nie mam zdania.
DVD - nie oglądałem.


Wt mar 22, 2011 15:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Era SOTU/TOTU - Podsumowanie
sin napisał(a):
Jak mozna album w skali 1-10 ocenić na 1?

Na jaką ocenę zasługuje w takim razie disco polo np?


Zdaje sie, ze ocaniamy tu dM w skali dM, a nie w porownaniu do innego badziewia ?


Wt mar 22, 2011 23:52 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team