Depeche Mode - Zobacz wątek - czy jest coś takiego jak brzmienie depeche mode?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona
czy jest coÅ› takiego jak brzmienie depeche mode? 
Autor Wiadomość
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
No własnie sam sie zdziwiłem, że nie tylko do Violatora. Jak wyciekł Exciter pracowałem w takim barze, gdzie kumpel wbrew mojej woli dostarczył mi kopię owej płyty. To był nowiutki wyciek, więc nikt z spoza naszych tego nie znał. Kumpel nie uprzedając mnie wrzucił Excitera do odtwarzacza. Po kilku kawałkach ktoś z klientów zapytał, czemu znowu włączam tych Depeszy rana? Rozpoznawalni. I to bardzo.


Pn lut 04, 2013 17:56 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Zgoda , ale w tym przypadku mógł zadziałać już vokal Dave więc ktoś już tam zakumał. A to włanie biega oto że po samej muzie trza zatrybić ze DM . I też by to się zgadzało że do Violka była największa zgodność muzyczna.


Pn lut 04, 2013 22:40 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
No to niepodważalne, że do Violka mieliśmy klasyczne DM. A potem już wariacje na punkcie tego stylu.
Martin powiedział kiedyś, że głos Davea jest jak jeszcze jeden instrument. Ci którzy do zdefiniowania charakterystycznego brzmienia potrzebują dźwięku instrumentu, niech wezmą pod uwagę ten "jeszcze jeden instrument" wg Martina :wink:


Pn lut 04, 2013 23:05 pm

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Czy ja wiem, violek jest bardzo "dyskotekowy", surowość z wcześniejszych płyt została bardzo wygładzona komercyjnie. Raczej skłaniałbym się ku bc-mftm. Moim zdaniem to kwintesencja brzmienia dM, która wyrosła z eksperymentowania przy cta...


Wt lut 05, 2013 8:16 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
MARIUS napisał(a):
No własnie sam sie zdziwiłem, że nie tylko do Violatora. Jak wyciekł Exciter pracowałem w takim barze, gdzie kumpel wbrew mojej woli dostarczył mi kopię owej płyty. To był nowiutki wyciek, więc nikt z spoza naszych tego nie znał. Kumpel nie uprzedając mnie wrzucił Excitera do odtwarzacza. Po kilku kawałkach ktoś z klientów zapytał, czemu znowu włączam tych Depeszy rana? Rozpoznawalni. I to bardzo.


Marius ja też uważam, że rozpoznali głos Dave'a. Ciekawe czy by poznali jaki to zespół gdybyś puścił Playing the Angel w wersji instrumentalnej :wink:

A na marginesie to szkoda, że inne płyty nie zostały wydane w takich wersjach...


Wt lut 05, 2013 9:38 am Zobacz profil
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Myśle, że Precious i SW są rozpoznawalne w instrumentalach.


Wt lut 05, 2013 10:51 am

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 13:04 pm
Posty: 5
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
hehehe :):) ja nawet nie wiedzialam ze takei cos w ogole istnieje...


Wt lut 05, 2013 13:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
MARIUS napisał(a):
Martin powiedział kiedyś, że głos Davea jest jak jeszcze jeden instrument.

powiedział powiedział i na to akurat Dave się podku...ł


Wt lut 05, 2013 22:47 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 05, 2013 20:44 pm
Posty: 118
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
i wtedy właśnie olśniło Dejwa, żeby i on zaczął pisać piosenki dla DM, bo bycie instrumentem mu nie leżało


Cz lut 07, 2013 21:45 pm Zobacz profil
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Potem Dawid z Marcinem mieli zimną wojnę. Dawid udowadniał, że on też jest TEKŚCIARZEM, a Marcin, że jest FRONTMANEM. A potem się pogodzili, poprzytulali się na wybiegu i żyli długo i szczęśliwie.


Cz lut 07, 2013 21:52 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
nie tak szybko w miedzy czasie Marcin pokazał sie na mini trasie a Dajwik dał mu popalic pełnymi halami i wczesniej wysłał mu płytke ale Marcin mówi niesłuchałem bo wiesz czasu niebyło ale jak już zagrali w Lądku niewypadało niebyc i Marcin mowi wiesz Dejwik było gitara i rura mu zmiekła , na naszą korzyść :wink:


Cz lut 07, 2013 22:17 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Dawidowi też rura zmiękła, bo płyta z jego tekstami jednak Świata nie zdobyła i też dlatego wrócił do Marcina.


Cz lut 07, 2013 23:15 pm

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Pięknie. Kabaret możnaby stworzyć... :lol: :lol: :lol:
Jakby dorzucić historyjki o Andym i Alu.... Jest co opowiadać!
Nie wykluczam pełnych sal. Ja bym kupiła bilet. :wink:


Pt lut 08, 2013 0:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 30, 2013 13:58 pm
Posty: 63
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Moim zdaniem płyty z lat 80 oraz Violator - charakteryzują się bardzo podobnym brzmieniem, przebija się bardzo mocno muzyka elektroniczna.
Od SOFAD zaczęło mocno to ewoluować i co by nie powiedzieć DM zaczęło odbiegać brzmień elektronicznych, wykorzystywać więcej tradycyjnych instrumentów, tym samym pozbywając się charakterystycznego brzmienia z lat poprzednich.
Co więcej każda kolejna płyta różni się muzycznie od poprzedniej.

Jak dla mnie najlepsza muza powstała do SOFAD, później już tylko pojedyncze perełki, jak Barrel of a Gun, It's No good czy Only When I lose myself.


Pt lut 08, 2013 10:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 30, 2013 13:58 pm
Posty: 63
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
MARIUS napisał(a):
Dawidowi też rura zmiękła, bo płyta z jego tekstami jednak Świata nie zdobyła i też dlatego wrócił do Marcina.


Akurat Hourglass lepiej mi się słucha niż SOTU, może też konkurować z PTA czy Exciterem. Ma swój klimat.


Pt lut 08, 2013 11:27 am Zobacz profil
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Konkurować może, ale kto poza fanami DM to zna? A w DM jest Marcin i o to chodzi ze zmiękłymi rurami i pogodzeniem tych panów.
Ale może wystarczy tego OT.


Pt lut 08, 2013 15:54 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Więcor napisał(a):
Z całej płyty Strangelove w mojej opinii jest jednym ze słabszych kawałków


O, skÄ…d ten wniosek?
BTW też ma 'to depeszowe coś', ale ja nigdy nie byłam jego największą zwolenniczką, głównie chyba ze względu na monotonię, która mnie nuży.

A co do tego co rozpoznawalne, to myślę, że niestety, mimo serca i podziwu dla Martina, to głos Dejwa jest bardziej rozpoznawalny. Jedna moja przyjaciółka powiedziała wczoraj, że jak się dowiedziała, że tam jest drugi wokalista to była w szoku. Z kolei inna frendka zawsze bezbłędnie rozpozna wokal Gahana wszędzie. Jak wyszło Paper Monsters to zadzwoniła do mnie w nocy, że słyszała właśnie w radiu nowy kawałek Depeche Mode. :o


N lut 10, 2013 15:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Wniosek płynący z mojej muzycznej duszy :D

Ależ ta monotonia jest wrecz hipnotyczna. Mi bardzo odpowiada. Nie mówie, ze Strangelove jest słaby tylko, ze na MFTM są znacznie lepsze.


N lut 10, 2013 15:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Na początek cytat, pewnie znany ze wstępu do "Obnażonych":
"Być może osobą, która potrafi na to odpowiedzieć jest brytyjski pionier elektropopu Thomas Dolby:

Kiedy słyszę piosenkę Depeche Mode w radiu, od razu wiem, że to oni – nawet jeśli to zupełnie nowy utwór lub mało znany fragment albumu, którego nigdy nie słyszałem. Nawet w zatłoczonym świecie muzyki elektronicznej, gdzie każdy z nas ma mniej więcej te same narzędzia do dyspozycji, Depeche Mode konsekwentnie się wyróżniają. Ich brzmienie jest po prostu niepowtarzalne i niemożliwe do zaszufladkowania."

Zgadzam się z ww. wypowiedzią. Jestem w stanie również przyjąć ją jako wypowiedź człowieka wybitnie uzdolnionego muzycznie (aczkolwiek nigdy nie byłem pod wrażeniem jego twórczości). Ponieważ muszę zwijać się do roboty nie rozwinę się w tym poście. Ale chętnie wrócę do dyskusji, bo jestem zdania że DM właśnie to ICH rozpoznawalne i unikalne brzmienie posiadają. Podobnie jak ww. TD mogę rozpoznać nowy kawałek DM po pierwszych taktach, zanim jeszcze pojawi się wokal Dawida czy Marcina.


Pn lut 11, 2013 8:13 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: czy jest coÅ› takiego jak brzmienie Depeche Mode?
Ale to zupełnie nie o to chodzi. Jak Kupicha śpiewa w radio to też poznaję że to on. Chodzi i to że DM nigdy nie wypracowało brzmienia które jest typowe tylko i wyłącznie dla nich - brzmienia klawisza, gitary, basu itd. Po prostu coś takiego w przypadku tego zespołu nie istnieje, co niekoniecznie musi być wadą bo ta grupa słynie akurat z rożnorodności brzmieniowej. Tego zespołu nie da się nigdzie zaszufladkować co tam z resztą przytoczyłeś.


Pn lut 11, 2013 10:49 am
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team