Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
"Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Agent, te 20% Alana podzieliłbym jeszcze między producentów z którymi współpracował przy płytach dM :wink: Też uważam, że pewien okres w historii zespołu się skończył i koniec kropka. Uważam, że następny to prawdziwe solo Gore'a, ktorego nie mogę się doczekać.


Cz lut 21, 2013 10:01 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
"Brak jakiegośtam Wildera […]" :banana:
Widzę, że kolega konsultował w 1995 powody odejścia z zespołu, skoro tak duzo o tym wie. (że chciał coś udowodnić etc)
A tak na powaznie - można oczywiście nie lubić muzyki Recoil, ale jak można AŻ TAK nie doceniać jego wkładu w zespół**? Skoro Alan był w dM "jakiśtam", to co mi powiesz kolego trzy posty wyżej na temat wirtuoza jednego palca - Flecza?


** nie chodzi mi o to, żeby na samo słowo "Wilder" od razu sikać po nogawkach, ale szacunek się jakiś mu należy...


Cz lut 21, 2013 10:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
ale ocenianie Wildera pod kątem tego co tworzy solowo jest bez sensu.Mi tez Recoil nie podchodzi,ale to raczej wybór Wildera-pójcie w muzyke niszową,trudną.Nie po to opuszczał DM,aby dalej być na topie i tworzyć hiciory.A hiciory tworzyć potrafi ,co pokazuje wydobycie finalnej wersji ETS z wersji Martina która znamy jako Harmonium.

Siłą DM było współgranie kilku czynników,Wilder był kims kto tą muzyke "przyprawiał".Nawet najlepsze danie nieodpowiednio doprawione może nie być smaczne,i dla mnie wiekszośc utworów DM bez niego smaczna nie jest,ta muzyka straciła klimat,tak naprawde jestem z nimi z sentymenty,Gdyby Sotu czy PTA nie były albumami DM nie dałbym rady wysłuchac tego nawet raz do końca.

Ale Wilder nie wróci,sam odszedł ,jego decyzja,nie ma tematu.


Cz lut 21, 2013 10:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
A ja mam dziwne wrażenie, że Alan po tych długich latach rozwodu z DM, spokorniał i dzisiaj chętnie by wrócił. Być może z sentymentu, może chciałby znowu poeksperymentować z utworami Martina, a może zwyczajnie dla kasy. Tyle, że sam nie podejmie próby, a Martin i Fletch nie wyobrażają sobie współpracy z Nim. Dave jest przegłosowany, a poza tym w tej chwili sam dokłada cegiełkę do nagrywania kolejnych albumów i bardzo mu to odpowiada.


Cz lut 21, 2013 11:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Co za pytanie, oczywiście Alan wracaj!!! Ileż ja bym dał za ich wspólny album, jestem przekonany że byłoby to mistrzostwo świata przyćmiewające wszystkie dokonania DM bez Alana.


Cz lut 21, 2013 14:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
krzychal napisał(a):
Uważam, że następny to prawdziwe solo Gore'a, ktorego nie mogę się doczekać.


O to to. I mini trasa solo.


Cz lut 21, 2013 15:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Jaka mini, jaka mini :D


Cz lut 21, 2013 15:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
:idea: Ewentualnie moze byc maxi.


Cz lut 21, 2013 16:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
A najlepiej "Maxi Sexi w mini cenie" :lol:


Cz lut 21, 2013 17:18 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
I Mart w mini spodniczce


Cz lut 21, 2013 18:09 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
juz nie te lata, predzej w midi spodniczce!


Cz lut 21, 2013 18:35 pm Zobacz profil
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Polonista napisał(a):
Co za pytanie, oczywiście Alan wracaj!!! Ileż ja bym dał za ich wspólny album, jestem przekonany że byłoby to mistrzostwo świata przyćmiewające wszystkie dokonania DM bez Alana.

Jak wyżej ... z jednym małym wyjątkiem, nazywanym "Ultra". Przy czym i tam czuć ducha Alana (choć wtedy nazywał się Tim Simeone :wink: ).

Niestety trzeba pogodzić się z tym, że Alan nie wróci i dalej będę świadkiem degrengolady, jakiej najbardziej widomym znakiem jest SOTU (i prędzej mistrz gry jednym palcem własny język połknie, niż powie Alanowi "witaj znowu").

Jeszcze do niedawna temat nowej płyty i ewentualnego powrotu Wildera (choćby i w roli producenta) wzbudzał we mnie jakieś emocje, jednak jak usłyszałem "Heaven" - odpuściłem sobie. Temu zespołowi w chwili obecnej, z taką formą, wróżę jedynie rozmienianie na drobne i odcinanie kuponów od własnej sławy.

W tej chwili bardziej kibicuję Alanowi i szczerze mówiąc: więcej radochy sprawia mi oczekiwanie na nowe dzieła Alana (włączając covery) niż nowy krążek DM. Taki life ... :|


Cz lut 21, 2013 18:52 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
arcadio.dm napisał(a):
A ja mam dziwne wrażenie, że Alan po tych długich latach rozwodu z DM, spokorniał i dzisiaj chętnie by wrócił. Być może z sentymentu, może chciałby znowu poeksperymentować z utworami Martina, a może zwyczajnie dla kasy. Tyle, że sam nie podejmie próby, a Martin i Fletch nie wyobrażają sobie współpracy z Nim. Dave jest przegłosowany, a poza tym w tej chwili sam dokłada cegiełkę do nagrywania kolejnych albumów i bardzo mu to odpowiada.


a co powiecie na to, jeżeli Gahan zaprosił/zatrudnił by Wildera na swój 3 solo krążek?


Cz lut 21, 2013 20:37 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Już by go dawno zaprosił gdyby chciał. Telefon zna.


Cz lut 21, 2013 21:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
I w sumie to mnie właśnie dziwi najbardziej w tym temacie, że nie chce.
Dave się bardzo ciepło o Alanie wypowiadał w jakimś wywiadzie, chyba na reedycjach.


Cz lut 21, 2013 22:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 10, 2011 23:08 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Stargard
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Mam rozumieć, że to ironia. Dave na reedycjach, odejście Alana z dm skomentował" Alan, I think, probably thought there was no way we were gonna make another record anyway. So he kind of jumped ship before it was all over." Nawet on, który był najbliżej Ala w grupie od pozostałych, traktuje jego opuszczenie jako "ucieczkę z tonącego statku" a nie np: nieporozumienia w grupie, brak pracy innego członka grupy.


Cz lut 21, 2013 23:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 08, 2009 22:26 pm
Posty: 33
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
radman40 napisał(a):
Muzyka Wildera jest wtórna?popelina?...brak słów,większość twoich wpisów na tym forum to hejtowanie Wildera,masz jakąś manie na jego punkcie,dlaczego nie piszesz o wspaniałych,świeżych płytach DM tylko o Wilderze?nie zrobił z tobą zdjęcia w Łodzi?Nie wierzysz w to co czytasz,w to co widzisz?
."Wilder odchodząc z DM chciał im udowodnić, że sobie nie poradzą ..." a skąd ty wiesz co on chciał?


Chłopczyku, ty nie wiesz co znaczy być aranżerem cudzych pomysłów, melodii, czy gotowych utworów. Postaram ci się to wytłumaczyć. Wystarczy nawet stary keyboard, ze stacja dyskietek midi. Wrzucasz plik midi, zmieniasz dowolnie instrumenty, dźwięki, sample, zmieniasz perkusję----jesteś aranżerem czyichś pomysłów, ubierasz w swoje dźwięki czyjeś utwory..... tym zajmował się Wilder, więc dlaczego mam go doceniać za te dokonania? Gdybyś miał keyboard i próbował tego, wiedziałbyś, że to nie jest jakaś wielka sztuka. Dlatego oceniam Wildera tak, a nie inaczej. Melodie były Gora, interpretacje tych melodii od Wildera, Wilder wybrał dźwięki.Ale kompozytorem był Gore, to autor. Wilder to interpretator melodii Gora. Jeżeli tak wielki wkład w utwór miałby Wilder, to Gore umieścił by go, obok siebie w "stopce autorskiej".
AW, to aranżer czyichś utworów, całkiem dobry aranżer, ale to tylko tyle. Wymyślił wszystko Gore. Tak trudno wam to zrozumieć? W środowisku muzyków aranżerem, spokojnie może być realizator nagrań. Ale to jest tylko realizator nagrań ----- nie członek zespołu, więc o co wam chodzi gloryfikanci AW? Ty uwierzyłeś w książeczki o DM, w których różni autorzy piszą różne bzdury-vide czarny fiut Gora :-), a ty, i nie tylko ty, łykasz to jak karp.Porównaj sobie co stworzył Gore, a co Wilder.
Wilder:
Two minute to Warning
Work Hard
If you want
The landscape....
Black day
Gore - wszystko oprócz tego co powyżej.
I już musiałoby do ciebie dotrzeć... co jest prawdą. Pomogę ci, MG to autor znakomitej muzyki, AW to odtwórca, znakomity instrumentalista, ale nie ma tego daru Bożego do KOMPONOWANIA. Wiesz ilu jest w naszym kraju znakomitych instrumentalistów???? SETKI, a ilu znakomitych kompozytorów? dziesiątki.I to jest ta różnica.

Nie piszę o wspaniałych płytach DM, bo dla mnie każda płyta DM będzie wspaniała. To pewnik, więc po co mam o tym pisać. I przekonywać radmanów do muzyki DM. Radmanom i Adrian0mMolom mogę jedynie tłumaczyć zasady pracy muzyków, we współczesnym świecie.
Pisanie, że AW tworzy taką, a nie inną muzę....że niby poszedł własną nie komercyjna drogą. to pójście na skróty. AW tworzy taką, a nie inna muzę, bo innej muzy nie potrafi stworzyć. Bo nie jest dobrym kompozytorem. Wspólpraca z Mobym, chluby tez mu nie przyniosła.

"Wilder odchodząc z DM chciał im udowodnić, że sobie nie poradzą ..."
skąd wiem? bo to takie normalne-ludzkie. Wilder był przekonany o swojej wyjątkowości, przerastał zespół jako muzyk o lata świetlne, potrafił zagrać wszystko, w różnych wersjach, ale nie miał pojęcia, i nigdy nie będzie miał pojęcia jak stworzyć muzę, żeby podobała się ogółowi słuchaczy. To potrafił Gore. Jest mnóstwo niesamowitych muzyków, potrafiący zagrać wszystko, ale nieliczni potrafią skomponować coś, co spodobało by się ..... milionom. Wydawało mu się, że zespół bez niego rozpadnie się. Pomylił się.

Co do krytykowanego Fletchera, wydaje mi się, że gościu jest zwykłym przeciętnym może i nawet klawiszowcem, ale nie sra wyżej niż d...e ma. Skoro nie ma w dyskografii żadnego utworu AF widocznie nie potrafi komponować i nie potrafi być nawet aranżerem. Ale czy to coś złego? Taki jest , trzyma się swojej "posadki" w DM, bo kasa pasuje i wsio. To nie jest powód do tego, aby robić z niego nieroba. Odrabia swoją pańszczyznę, za dobrą kasę. Robi tak jak wielu z nas, a wielu by tak chciało.


Pt lut 22, 2013 1:09 am Zobacz profil
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
@Choutte69, fragment, który przetaczasz daje bardzo szczątkową informację. Również w reedycjach (chyba MFTM) Dave mówi, jak wspaniały był Alan i że nigdy tego nie doceniali.

Myślę, że współpraca Alana z Davem jest mało prawdopodobna, bo teraz obaj poruszają się w zupełnie różnych rejonach muzycznych. A po to robi się projekty solowe, żeby nagrać coś po swojemu, bez kompromisów.


Pt lut 22, 2013 7:55 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
I właśnie tą wypowiedź miałem na myśli, MARIUS.


Pt lut 22, 2013 9:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Oprócz tego, Dave mówił, że bardziej powinien walczyć o pozostanie Alana, ale za bardzo wówczas skupiał się na sobie i pogrążony był w nałogu.


Pt lut 22, 2013 10:15 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team