Depeche Mode - Zobacz wątek - "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  NastÄ™pna strona
"Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
@MARIUS oczywisście nie popadajmy w skrajności :8): Wszystkie płyty DM z Alanem Wilderem to jakby jedna zupa, tylko różnie przyprawiona. Wszelkie interludes, przejścia między utworami, czy nawet klimat poszczególnych utworow nadają płytom tego doomy and gloomy smaczku, który jest powtarzalny na każdej płycie.

Z drugiej strony czy Songs of Faith and Devotion jest aż takim zaprzeczeniem wcześniejszych motywów sięgających Constructio n Time Again? No nie wiem. Przykładowo industrialny podkład In your room co uwidatnia The jeep rock mix, czy Interlude#4 zaprzeczają temu.


Åšr sty 08, 2014 13:46 pm Zobacz profil
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Ja, o czym jasno dawalem do zrozumienia, też wolałbym, aby Alan wrócił. Nie lubię jednak tagiego podejścia, że wszystkie płyty po jego odejściu sa słabe, czy takie same, bo to bzdura. Takie stwierdzenie jest absolutną przesadą:
pinky101 napisał(a):
Możesz wyjąć jakikolwiek utwór z trzech ostatnich płyt i wstawić go do innej i nie będzie widać w niczym róznicy.

:nie:
Zupełnie sobie nie wyobrażam np: Nothing's Impossible na SOTU. Zupelnie sobie nie wyobrażam Perfect na Delcie. A już kompletnie nie potrafię sobie wyobrazić Alone na SOTU, czy SBH na PTAku :nie:



Oczywiscie, że SOFAD ma w sobie elemenciki dawniejszego DM - to ten sam zespół. Płyta ta jednak była wywróceniem do góry nogami dawnegpo porządku. Zrobili to z premedytacją i mocno to podkreślali choćby częstymi zbliżeniami szarpanych strun gitary w klipie IFY. Począwszy od SOFAD własnie, kolejne płyty to różne wariacje na temat dawnego stylu DM.


Cz sty 09, 2014 14:10 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Cytuj:
Począwszy od SOFAD własnie, kolejne płyty to różne wariacje na temat dawnego stylu DM


Czyli jednak przyznajesz, że po odejściu Alana zespół nie jest już tak nowatorski jak dawniej.

Songs of Faith and Devotion to płyta z muzyka elektroniczna, więc nie ma tu aż takiej radykalnej zmiany. Tylko na jednym numerze brak elektreonicznego podkładu (One caress). Z intensywnością uderzeń na minutę też nie ma radyklanej w stosun do Violator. Rytm jest luxniejszy, fakt i dodano więcej żywych instrumentów, to się zgodzę. I zmiana w wizerunku Dave. Nie wiem gdzie tu wywrócenie dawnego porządku. Raczej ewolucja. Wywrócenie porządku to masz w Ultra. Misz -masz.


Cz sty 09, 2014 14:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
MARIUS napisał(a):
Zupelnie sobie nie wyobrażam Perfect na Delcie.


Ja go sobie nigdzie nie wyobrazam, a jednak jest, wiec na luzie moze byc na Delcie, PTA a nawet na Exciter :wink: :lol:


Cz sty 09, 2014 22:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Zanim dojdzie do zadymy to ja może zmienie nicka. Zeby sie mojej Mrs. nie oberwało :lol:


Cz sty 09, 2014 22:31 pm Zobacz profil
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
pinky101 napisał(a):
Cytuj:
Począwszy od SOFAD własnie, kolejne płyty to różne wariacje na temat dawnego stylu DM


Czyli jednak przyznajesz, że po odejściu Alana zespół nie jest już tak nowatorski jak dawniej.

Zupelnie mnie nie zrozumialeś. SOFAD to pierwsza płyta z wariacjami. Na kolejnych plytach tez sa wariacje na punkcie dawnego stylu DM. Szkielet stylu jest ten sam, a otoczka inna na kazdej plycie. Tak jest wlasnie na kazdej plycie począwszy SOFAD (zawsze inaczej). Natomiast w latach '80 płyty bardziej trzymały sie owego, klasycznego szkieletu.

Co do SOFAD, to widocznie mamy rozne zdania. Moim zdaniem to najmniej elektroniczna plyta DM. A jednocześnie najbardziej niby-rockowa, gospelowa. Pierwszy raz pracowali z goscinnymi wokalistami i muzykami. SOFAD to byla najbardziej radykalna zmiana w ich karierze - genialna, nawiasem mowiac.
O Ultra tez mamy rozne zdania. Moim zdaniem jest delikatnym powrotem do korzeni. Znowu wiecej elektroniki i hit It's No Good, brzmiacy jak klasyczne DM. A przy tym takie eksperymenty jak Barrel, czy Freestate - kolejne wariacje.


Pt sty 10, 2014 0:04 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Cytuj:
O Ultra tez mamy rozne zdania. Moim zdaniem jest delikatnym powrotem do korzeni


Na Ultra masz nawet więcej gitary niż na Songs of Faith and Devotion.

Cytuj:
Pierwszy raz pracowali z goscinnymi wokalistami i muzykami


Więcej muzyków gościnnych na Ultra niz na poprzedniej płycie jest.


Pt sty 10, 2014 10:05 am Zobacz profil
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
To jednak SOFAD przełamał pierwsze bariery pod tymi względami. Na Ultra wszystko otoczono bardziej oczywistą elektroniką.


Pt sty 10, 2014 13:40 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Songs of Faith and Devotion nic nie przełamał ludzie obudźcie się. Gitarę jako pełnoprawny instrument użyli na Music for the masses, na Violator sięgnięto po raz pierwszy po instrumenty perkusyjne, plyta z 1993 nie jest żadna rewolucja.


Pt sty 10, 2014 14:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Też sie zawsze uśmiecham jak czytam czy słucham, ze poszli w strone rocka heheh. Jak najbardziej elektroniczny album jak i poprzednie. Jedyna inność dla mnie to gospelowy Get Right With Me. IFY takie samo rockowe jak i Personal.


Pt sty 10, 2014 18:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Między nami mówiąc to Construction Time Again wprowadza żywą gitarę, żywe pianino i dopiero to jest sensacja. czyli jednak od przyjścia Alana :lol:
Zresztą bridge na Love in Itself ordynarnie psuje ten utwór ... gdyby tak zamienić to industrialnym motywem z wersji 12"
a Dave dosadnie użył by wokalu... byłby całkiem przyjemny song.


Pt sty 10, 2014 18:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Love In Itself 4 - jazzujÄ…cy - to dopiero szok wtedy.


Pt sty 10, 2014 18:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Coś mi w tym utworze nie pasuje. Od początku. i jest to ten Jazz. Na clipa pomysł niezły, gdyby jaskinie zamienić na hutę albo jakieś doki cokolwiek. Bywały gorsze produkcje


Pt sty 10, 2014 18:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Z calej płyty tez nie jest to mój ulubiony numer. Ale w ramach ciekawostki, ze można w ciut odjechać. Duzo bardziej mysle niz przy SOFAD.


Pt sty 10, 2014 18:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Wezcie pod uwagÄ™, ze wiele osob zerka na ten album (SOFAD) przez pryzmat zmiany wizerunku i dlatego takie "hity" o rockowosci tej plyty. Takiej elektroniki jaka jest np. w Rush czy Higher love ze swieca szukac.


Pt sty 10, 2014 22:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
aye! :beer:


Pt sty 10, 2014 22:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
To chyba tylko wygląd bo na pewno nic więcej.


Pt sty 10, 2014 22:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
No a co ja napisałem ? :wink:


Pt sty 10, 2014 22:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Dobrze napisal teraz.


Pt sty 10, 2014 22:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: "Alan wróć", czy "Alan nie wracaj"?
Zgadza się, ja tez o wyglądzie pisałem :wink:


Pt sty 10, 2014 22:34 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 291 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team