Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Nic, tak samo jak sama milosc do muzyki depeche mode :) Tylko, ze ja tu o puszczaniu muzy nie pisalem :twisted:


So mar 16, 2013 23:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Ok, szukałem ortodoksyjności w Tobie. Bo w mniemaniu Twojego kumpla - tego nie masz. Nie masz fryzury, uniformu, dziar, plakatów przy sobie podczas imprez. Czy to umniejsza Twoje zaangażowanie? Pewnie nie. Ale podążając za tym wątkiem, jako ortodoks - jesteś nikim. A ja twierdzę, że można być ortodoksem mając DM w sercu. Tylko tyle i aż tyle.


So mar 16, 2013 23:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Nie mam potrzeby byc ortodoksem, juz bylem i dziekuje. Obecnie czuje sie z tym lepiej i zdrowiej. Co wiecej ortodoksem sie w zaden sposob nie czuje. Jestem zwyklym fanem i to mi wystarczy. A to, ze dM mam w sercu w zaden sposob nie stawia mnie w gorszej pozycji wobec depeches, ortodoksow czy kogokolwiek. Bedac fanem oczywiscie. Nieco sie spieram, bo nie rozumiem i nigdy nie rozumialem tej tendencji do nazywania sie depeszami, ortodoksami, itp. nie spelniajac okreslonych warunkow, dzieki ktorym jestesmy kims takim. I nic wiecej. Nie odbieraj tego personalnie, chodzi mi o pewien model zachowan, ktorego byc moze nie zdajac sobie sprawy stales sie czescia powodujac tamten wpis :wink:


So mar 16, 2013 23:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
I o to mi chodzi. Ja dzisiaj też nie czuję się ortodoksem, choć moja znajomość tematu znacznie przewyższa standardy tego forum (Kto mnie zna, ten wie). Dzisiaj nie ma już klimatu do obnoszenia się "depeszowością", bo mało kto zrozumiałby to. Na depotekach to co innego, tam człowiek czuje się jak wśród swoich.


N mar 17, 2013 0:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Gdzie Wy ortodoksi do k...y nędzy jesteście, gdy w głównych aktualnie tematach jadą po DM jak po łysej kobyle???
Na Forum dominować zaczyna nastrój kolejnej klęski spowodowanej nową płytą Depeche Mode - a ortodoksi zajmują się sami sobą. :evil:
Do boju DM!!!, do boju!!!!


N mar 17, 2013 7:56 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Panowie nie dajcie sie wkrecac w durną dyskusje. Temat jest niepowazny i tylko (co widze) wpedza niektórych w kompleksy.


N mar 17, 2013 9:42 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Napisz kogo wpędza? Będzie prościej, a nie zagadkowa jedynka. Poważnie - Twoje zdrowie "Toast Hawaii".

oDMienioNY - ONI raczej czekają na finalny produkt marki Depeche Mode – a to co Opisujesz to pole eksperckie, którego powodem jest w lekuchnym stopniu owe zamieszanie ze zrozumieniem tego co się dzieje w tym temacie.

Lord Mały napisał(a):
........ Jestem zwyklym fanem i to mi wystarczy. A to, ze dM mam w sercu w zaden sposob nie stawia mnie w gorszej pozycji wobec depeches, ortodoksow czy kogokolwiek. Bedac fanem oczywiscie. Nieco sie spieram, bo nie rozumiem i nigdy nie rozumialem tej tendencji do nazywania sie depeszami, ortodoksami, itp. nie spelniajac okreslonych warunkow, dzieki ktorym jestesmy kims takim......


To co ja zawile wplatałem między wiersze dla bardziej kumatych Ty w sposób najprostszy wyartykułowałeś za pomocą kilku kliknięc. Jednak zrobiłeś rzecz niepojęta na tym forum dla większości – dokonałeś swego rodzaju krytycznej oceny swojej postawy i za to SZACUN. Choć jako zwyczajny fan jedynie mógłbym Ci drzwi otwierać i puszczać przodem – znając swoje miejsce w szeregu (oczywiście ze względu na wiedzę i doświadczenie). Ja też tej tendencji nie rozumiem, a chciałem jedynie nakreślić, że swojskie podwórka to nie global – który determinuje całość.


arcadio.dm napisał(a):
...Dzisiaj nie ma już klimatu do obnoszenia się "depeszowością", bo mało kto zrozumiałby to. Na depotekach to co innego, tam człowiek czuje się jak wśród swoich.


Jednak przyznaj, że są inaczej myślący i o Nich tu piszemy. Wbicie na imprezę to jedno, ale to o czym Piszesz – nie ma klimatu – to dopiero Coś. Kreować ów klimat tam gdzie inni już nie widzą sensu. Jeszcze jedno, bo za ch. Tego nie trybię i może mi pomożesz to wytłumaczy / zrozumieć:

arcadio.dm napisał(a):
..... Bo w mniemaniu Twojego kumpla - tego nie masz. Nie masz fryzury, uniformu, dziar, plakatów przy sobie podczas imprez. .....


Wzrokowo widząc człowieka wiadomym jest i oczywistym wygląd – fryz, uniform. Dziary można dostrzec dopiero hmmm.... latem, na plaży lub w saunie. Jednak to czy ktoś ma przy sobie plakaty... podczas imprez stanowi dla mnie rzecz niepojętą? Rozumiem kolekcję płyt, gadżetów, bootlegów audio/video, tworzeniu różnych projektów międzynarodowych i krajowych, uczestnictwo w baletach tematycznych, gonienie po świecie za Chłopakami z dM, wiele innych mniejszych i tych bardziej pokrętnych tematów – jednak te plakaty ciągle stanowią jakiś balast lub są zwyczajnym przytykiem.
Z tego co Ja wiem kolekcionerzy mają je w specjalnych teczuniach jak w archiwum i nie latają z nimi po ulicach. Za naście lat trzeba będzie zapewne na wzór krakowski utrzymywac je w specjalnej temp. by się nie rozleciały po wyjęciu.


N mar 17, 2013 9:46 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Spoko @Arstide :wink: Te plakaty są tutaj takim trochę symbolem. Dla niektórych rzeczą nieodzowną w byciu fanem, czy ortodoksem, dla innych czymś z przeszłości, co nie jest żadnym wyznacznikiem. Ja je zbierałem do mniej więcej piętnastego roku życia, później zwyczajnie z tego wyrosłem. A jak pisałem, muzykę mam w sercu cały czas i będę miał zawsze.


N mar 17, 2013 10:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Alleluja :)


N mar 17, 2013 10:31 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Poznasz ortodoksa prawdziwego po czynach jego :D


N mar 17, 2013 10:57 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
:brawo: Krzychal


N mar 17, 2013 11:17 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
krzychal napisał(a):
Poznasz ortodoksa prawdziwego po czynach jego :D

Zgadza się, ale ociupinkę pod siebie naklikane :D


N mar 17, 2013 11:32 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Bo trochę śmieję się z tego topiku. Po prostu taki temat miałby 101 stron w ciągu 2 dni ale na przełomie 80/90 lat. Teraz to już mrugamy do siebie porozumiewawczo i piszemy z dystansem.


N mar 17, 2013 11:34 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Jednak postawą sami (My szyscy) tworzymy to jakie mamy czasy obecnie i zasady w nich obowiązujące.
Widzisz jaki młyn w temacie Delty? Jednak Ewangelizujesz tych bez wiary lub Dokonujesz delikatnej chłosty ;)
Spoko


N mar 17, 2013 11:47 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Ale w ramach ogólnie przyjętych granic, nikogo nie zmuszam do słuchania.


Pn mar 18, 2013 9:21 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
No.... z całym szacunkiem ale dlaczego miałbyś zmuszać kogokolwiek?
Chodzi o ekumeniczną postawę tylko, a dla schizm prosty znak na dowiedzenia - jako drogowskaz oczywiście Apostole Krzysztofie.
Amen.

Obrazek emota


Pn mar 18, 2013 20:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 15:40 pm
Posty: 59
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Świetny artykuł dla wszystkich chcących wiedzieć jak to było :

Fryzura "na lotnisko" (ewentualnie a la Martin Gore – opcja dla kędzierzawych), martensy lub buty z blaszką, dyskretna biżuteria z motywem krzyżyka, czarna ramoneska i białe spodnie – taki uniform przed laty widywano często na ulicach mniejszych i większych polskich miejscowości. Podobnie tajemnicze napisy "DM" na murach, w okresie największej popularności, czyli na początku lat 90. dodatkowo z różą pośrodku (szczawiki takie jak ja uważały, że to znaczy "dla mamy"). Czasem widuje się je jeszcze, choć zblakłe, tu i ówdzie. Depeszowców, jak szacował w 1991 roku łódzki "Express Ilustrowany", miało być w Polsce około miliona. http://www.t-mobile-music.pl/opinie/depesza-z-polski,11989.html


Wt mar 19, 2013 19:59 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 18:18 pm
Posty: 1166
Lokalizacja: Memphis; Graceland ;-)
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Ach te gesty rzucania lassem...
T-mobile


Wt mar 19, 2013 20:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: Fani DM ortodoksyjni - czy są takowi wśród Was ?
Aristide Bruant napisał(a):
Specjalnie dla Ciebie coś skrobnę – bo mam wolny dzień od obowiązków domowych. (...)


Dzięki Astride. Najbardziej zaintrygował mnie jednak los tych, co poszli na poczte i nie wrócili :D
Ale na poważnie...

Moim zdaniem w ortodoksyjności jest jakieś niebezpieczeństwo. Ponieważ wychodzę z założenia, że subkultury są dla dzieciaków. Kiedy ma się naście lat i świadomość, że nikt Cie nie rozumie, nie kocha i nie chce, to ucieka się do subkultury. Poznaje się ludzi z którymi łączy muzyka, ideały, pasja, styl ubierania, imprezy i co najważniejsze wspólne przeżywanie muzyki. Tak jak napisałeś, jedni w tym zostają, inni idą dalej. Mnie wydaje się, że naturalnym jest, że się dorasta i inne rzeczy stają się ważniejsze, a "zbieranie plakatów" schodzi na dalszy plan.

Ale miejsce na Ziemi jest dla nas wszystkich, dla tych co lubią Prade i dla tych co noszą białe spodnie.

la dolce vita...


Pn mar 25, 2013 20:16 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team