Depeche Mode - Zobacz wątek - APART FOTO I KONCERT
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 6 ] 
APART FOTO I KONCERT 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 15, 2013 15:58 pm
Posty: 2
 
Post APART FOTO I KONCERT
Witam,

będę 25.07 na koncercie DM (GCEE). Czy któryś z kolegów kto był już na jakimś koncercie, niekoniecznie DM, może podzielić się swoimi spostrzeżeniami nt. robienia zdjęć na koncercie. Wiem, że regulamin zabrania, jednakże jak to jest w praktyce:

- udaje się przemycić aparat fotograficzny przy wchodzeniu/kontroli? Sprawdzają dokładnie dziewczyny? Macie jakieś sprawdzone patenty jak to zrobić?
- jeśli zauważą aparat - to jak wtedy postępują? Jest gdzieś możliwość przechowania aparatu, tak żeby móc jednak wejść na koncert?
- czy podczas koncertu robiąc zdjęcia, narażam się na zauważanie i co najważniejsze na zabranie aparatu i wyprowadzenie ze stadionu? Zakładam że jest ścisk więc czy jest to możliwe żeby ochrona , nawet jeśli zauważy, wyciągnęła z tłumu i wyprowadziła z koncertu?

Inne uwagi mile widziane. Z góry dziękuję.

Krzysztof


So cze 15, 2013 16:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: APART FOTO I KONCERT
Po co Ci aparat na koncercie? Idź się bawić. Nic z tych zdjęć mieć nie będziesz oprócz własnego funu, tzn obejrzysz je po koncercie raz czy dwa i tyle.


Pn cze 17, 2013 9:20 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: APART FOTO I KONCERT
Dokładnie, ja w sumie zrobilam kilka fot w Paryżu, ani nie są dobrej jakości ani nie daje mi to jakiejś mega satysfakcji - a po kilku koncertach nie pod barierkami (czego nie lubię - ale cóż, ryzyko wliczone w tę rozrywkę) najbardziej wkur.v.iającą rzeczą jest wyginanie szyi żeby widzieć cokolwiek, nie przez bawiących się ludzi tylko typów stojących przez 2h i nagrywających lub focących wszystko :/

Także polecam bez ;)

A swoją drogą, na poprzedniej trasie - na kilkanaście koncertów, które miałam szczęście zobaczyć nie zdarzyło mi się widzieć radykalnej reakcji ochrony nawet na filmowanie natomiast teraz na każdym praktycznie koncercie (nie licząc Paryża) zdarzały się interwencje łącznie z wyprowadzeniem z fosu.


Pn cze 17, 2013 9:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: APART FOTO I KONCERT
Też tak uważam. Popatrz na zdjęcia ludzi, którzy robili swoimi aparatami zdjęcia na koncertach. Myślę, że będziesz w stanie rozróżnić, które zdjęcie jest robione aparatem do robienia słit foci i kręcenia filmików na urodzinach cioci lodzi, a zdjęcia, które zostały zrobione sprzętem wyrażonym w dziesiątkach tysięcy PLN. Po czym popatrz na swój aparat i jeżeli bliżej mu do małpy to po prostu zostaw go w domu. Szkoda nerwów na koncercie. Lepiej się bawić, a fotki zebrać od ludzi, którzy mają sprzęt przez duże SPRZĘT, tego będzie po koncercie masa. Jest masa. Po za tym nie będziesz zmuszał tych co za Tobą stoją do oglądania koncertu na ekranie wyświetlacza Twojego aparatu.

Mogę Ci powiedzieć, ze osobiście właśnie sprzedaję sprzęt, który na co odzień w domu jest rewelka, ale na koncercie kompletnie nie zdał egzaminu.

Jeżeli jednak chcesz zabrać aparat to, co do wnoszenia, na koncerty, to nie ma to już kompletnie znaczenia. Aparatów / komórek jeżeli nie są to lustrzanki z obiektywami typu tele nikt Ci nie zabierze. Nawet bezlusterkowaca i powerzoomy możesz wnieść i nikt Ci krzywdy nie zrobi. Choć pamiętaj, że zależy to wszystko często od indywidualnych upodobań ochroniarza i stopnia znajomości sprzętu foto oraz siły Twojej argumentacji.

Jeżeli już musisz koniecznie używać aparatu na koncercie, to lepiej kręć filmiki niż rób zdjęcia. Zawsze coś z tego będzie, a przy fotkach możesz naszarpać się i nic z tego nie będzie. Im dalej od sceny tym sens robienia zdjęć mniejszy.

Na koniec najważniejsza sprawa. Zanim zaczniesz robić zdjęcia wyłącz lampę. Lampa niszczy zdjęcia na koncercie, oraz wyłącz diodę (oczywiście jeżeli takową masz) która się zaświeca, gdy naciskasz spust migawki do połowy. To jest światło wspomagające AutoFocus. Te dwie sprawy wkurr... zespoły i ochronę i ściągają uwagę przy robieniu zdjęć. Po co...

Na wszelki wypadek miej zawsze 2 komplet baterii i kart. To sie przydaje. :8):

Tych aspektów jest jeszcze cała masa. Ale tak na szybko co mogę Ci doradzić.


Åšr cze 19, 2013 11:15 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 20:12 pm
Posty: 53
Lokalizacja: SÅ‚upsk
 
Post Re: APART FOTO I KONCERT
@Martini, to nie ja zakładałam wątek, ale i tak dzięki za poradę. Chciałam wziąć ze sobą aparat, ale głównie po to, by obfocić stadion przed i po. Dobrze wiem, że podczas samego koncertu nie ma najmniejszego sensu robić zdjęcia. W końcu trzeba mieć wolne ręce :fletch: :nlmda:


Åšr cze 19, 2013 17:56 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 10, 2013 17:01 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Liban vel Lubin
 
Post Re: APART FOTO I KONCERT
To może i ja dodam swoje 3 gorsze... Więc tak...
- można wnieść wszystko co dla ochroniarza - bo to on ostatecznie będzie wyrocznią - będzie wyglądać na małpkę to wniesiesz - i tak wniesiesz porządnego bezlusterkowca z wysokim akceptowalnym ISO - i jak będziesz przy scenie to coś tam zostanie wyraźnego w miarę, i tak wniesiesz - i tu polecam - gopro - i zrobisz mega zaczepiste filmiki - jak odrobine się wysilisz.
- nie można wnosić niczego co ma zaczepiany obiektyw - czyli ochroniarz łapie, że chodzi o lustrzankę - choć widziałem ludzi wiele razy z małymi lustrzankami. Sam wniosłem do sektora VIP na Służewcu w roku 2001 pełną lustrzankę na koncert i sporo zdjęć zrobiłem -ale za to aparat przemókł do cna. Zdjęcia średnie...wtedy tak było...

PRAKTYCZNIE: słabo to wszystko wychodzi cokolwiek byście nie wnieśli
- światła mało
- światło poza kontrolą - bo non stop duże różnice w oświetleniu obiektów
- punkt główny non stop popitala po scenie i szlak trafia AF
- odległość od sceny - stara zasada im dalej tym jeszcze trudniej...
- zdecydowanie polecam filmiki

BTW, w 2009 w Bratysławie, gdy podpisałem cyrograf z zespołem, gdzie po drugiej stronie ostatniej strony umowy widniał podpis Kryszaka, to juz wiedziałem (wcześniej co prawda też wiedziałem ;)) o co bangla dokładnie - mogłem robić zdjęcia do woli -spod sceny - udostępniać wszędzie - ale nie daj Boże zrobić na tym interes - HOHO - ACHTUNG (wszak mam duże pliki z tego koncetu i plakaty bym gonił na pniu...) - ale racja jest po ich stronie i finito.
Mnie pozostała pamiątka


Åšr cze 19, 2013 22:08 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 6 ] 


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team