Depeche Mode - Zobacz wątek - DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  NastÄ™pna strona
DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania 
Autor Wiadomość
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Powyższe zdjęcie pochodzi z 2013 roku...


Cz mar 17, 2016 8:49 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Zdjecie stare, ale informacja, ze DM wchodza do studia pod koniec kwietnia jak najbardziej aktualna. :)


Cz mar 17, 2016 9:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Jaka aktualna? Powtórzono to, o czym mówi się od ponad miesiąca ;) Zero nowych szczegółów


Cz mar 17, 2016 9:29 am Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Witam, jakie macie oczekiwania odnośnie nowego albumu, teraz do podgrzania atmosfery możemy chyba pogdybać..., każdy może zachęcam :nlmda: :nlmda:


Cz mar 17, 2016 12:33 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
A oto lista moich oczekiwań
1) Ben Hillier won (pomógł DM stworzyć dobre płyty a nawet bardzo , ale pora na zmianę)
2) nie wiem czemu ale Martin dysponuje naprawdę fajnymi pomysłami na linie melodyczne tworzone na gitarze (może być riffy), tyle razy już o tym przekonywał tworząc świetne krótkie wstawki-sola na koncertach np końcówki Personala... lub INR, IFY itd. Nie mówiąc już o riffach studyjnych ENJOY.. PERSONAL...., I FEEL... i wielu innych. Moje zdanie czemu tego więcej nie4 wykorzystać i nie pójść w kierunku bardziej naturalnych dzwięków mogą być oczywiście trochę podrasowane. Mam wrażenie że na dwóch ostatnich albumach te partie gitary skądinąd dobre ( Secret to the end) gdzieś były zepchnięte na drugi trzeci tor.
3) zmiana producenta to już wiadomo po 1), ale tym razem chciałbym żeby to był ktoś znany już bardzo ceniony a nie tylko utalentowany, mam wrażenie że DM zawsze nosa do brana producenta modnego w danej chwili jednak jeszcze wtedy te nazwiska nie były tak znane np. Gareth Jones utalentowany, ale dopiero po produkcji albumów DM był ceniony, Dave Bascombe który był na topie po produkcji albumu Tears For Fears Songs.... i albumie DM był znany podobnie jest z Christofferem Bergiem który co prawda producentem nie był a programistą ale myślę że to on może być tym razem producentem. Chodzi mi o to żeby wzięli kogoś z nazwiskiem tak to ujmując Brian Eno Daniel Lanois Flood ( tej chwili bo gdy produkował Violator mógł być uznawany za mało znaną osobę, aczkolwiek Kontakty z u2, DM miał wcześniej) Tony Visconti, Rhett Davies
4) najważniejsze; czy DM potrafia jeszcze zaskakiwać muzycznie ( ja myślę że tak) fanów i opinie publiczną? Tylko przyda im się odrobina świeżości. Na ostatnich trzech albumach skądinąd podobnych do siebie ale też różnych mam wrażenia że kopiowali własną twórczość z odrobiną nowoczesności np. dubstem w utworach z delta machine, jednak powinni więcej poeksperymentowac z terytoriami których jeszce nie zdobyli, nie wiem co by to miało być ale wiem że to jest tak utalentowany zespół że może. Co nie znaczy że na trzech ostatnich płytach nie eksperymentowali. Tylko ich brzmienie i aranżacje nie były takie jak od Excitera wstecz, tak jak napisał Greg; więcej pięknych melodii co zawsze było ich mocna strona co nie znaczy że na trylogii Hillierowskiej nie było ładnych melodii. Playing the Angel to mój ulubiony album z trzech ostatnich, po tym albumie powinni zmienić producenta i kropka.Na PTA bawili się analogami w dużo więcej niż wcześniej, na SOTU wrecz wrócili do granie jak z czasów Construction... (z gorszym skutkiem dla mnie), a na Delcie wyraznie mówili i odwoływali się do brzmień z Violka i Sofad ( pewne umowne podobieństwa da się znaleść). Może pora patrzeć w przód co nie znaczy żeby nie stosować swojego charakterystycznego i pięknego wypracowanego przez lata i ciągle ewolującego brzmienia.
5) to chyba tyle :nlmda: :nlmda:


Cz mar 17, 2016 13:11 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
A swoją drogą pisałem tak chyba pod wpływem weny twórczej dzisiaj w końcu rocznica wydania jednego z najlepszych albumów DM BLACK CEEEEEELEEEEBRATION :fletch: Panowie mogliby sobie przypomnieć te czasy jak to się w trudach tworzyło albumy i wychodziły kamienie milowe.


Cz mar 17, 2016 13:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 02, 2010 23:27 pm
Posty: 86
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Moje oczekiwania to Alan - obojętnie w jakiej postaci, ale to se ne vrati :( niestety


Pn mar 21, 2016 23:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 02, 2005 0:12 am
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecinek/Leeds
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
DM prochu już nie wymyśli,mam nadzieje na dobrą alternatywną płytę z pazurem :)


Wt mar 22, 2016 23:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Obrazek

Preparations for the new album? Searching for a new sound?

Obrazek


Cz mar 24, 2016 23:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 14:50 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Super ,gdyby jednak jakiś Amerykanin (wszystko jedno Polak, Belg, Brytyjczyk, Holender, Francuz , Rosjanin , Indianin itd. -każdy Amerykanin się nada , którego zaakceptują chłopaki ) był producentem. Dave zajerzascie się zmienił odkąd przestał być Brytyjczykiem,a zaczął być Amerykaninem- na plus. Byle producentem nie był Donald Trump:) Mam o nim takie samo zdanie jak Mickey Rourke :


https://www.youtube.com/watch?v=GfIpaWokD8o


So mar 26, 2016 14:12 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
A ten znów swoje. Chlopie, jestes nudny i monotonny jak Macierewicz. Jakis Moderator tu czasami zaglada ? Czy musimy byc skazani na wieczne czytanie tego samego ?


Pn mar 28, 2016 18:09 pm Zobacz profil
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Chłop jest dobry :lol: amerykański Pan Jakub pogromca polaków żartuje sobie z nas ale przynajmniej wesoło jest :)

Wiadomo już jakieś wieści na temat nowego producenta? mam jakieś dziwne przeczucia, że znów pewnie będzie Ben. Panowie z dM już chyba nie chcą mieć innego producenta.


Pn mar 28, 2016 19:06 pm

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
nie no przecież ma być Jakub,jak w amerykańskim snie :lol:


Pn mar 28, 2016 21:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 10:16 am
Posty: 238
Lokalizacja: Berlin/Warszawa
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Greg1986 napisał(a):
Chłop jest dobry :lol: amerykański Pan Jakub pogromca polaków żartuje sobie z nas ale przynajmniej wesoło jest :)

Wiadomo już jakieś wieści na temat nowego producenta? mam jakieś dziwne przeczucia, że znów pewnie będzie Ben. Panowie z dM już chyba nie chcą mieć innego producenta.


Ben H. to już historia. Dave po zakończonej trasie powiedział, że 3 płyty z nim starczą i czas poszukać nowej inspiracji. EOD :twisted:


Wt mar 29, 2016 22:38 pm Zobacz profil
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Mam nadzieję, że nie będzie to jakaś ściema na prima aprilis. Czeski portal donosi z wypowiedzi Dave'a, że producentami nowego albumu będą - Tim Simenon i Mark Ellis. Oby to była prawda.


Pt kwi 01, 2016 9:08 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Dzisiaj jestem wyjatkowo podejrzliwa co do wszelkich newsow, ale bardzo chcialabym zeby to byla prawda. Jesli wyprodukuja nam nowa "Ultre" albo "Violatora" to bede przeszczesliwa! :)


Pt kwi 01, 2016 10:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
100% ściema :wink:


Pt kwi 01, 2016 10:10 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Greg 1986, news jest z dzisiaj czy z wczoraj.


Pt kwi 01, 2016 16:42 pm Zobacz profil
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Dzisiejszy. Pewnie to ściema ale gdyby to się potwierdziło to by byli producenci na nową płytę jak marzenie ;)


Pt kwi 01, 2016 17:43 pm

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: DM 2013-2017 - prognozy i oczekiwania
Ja już mam tylko jedno oczekiwanie i marzenie, żeby to było po prostu melodyjnie i przebojowo.
Nie wiem po co próbują niepotrzebnie kombinować czy 'inspirować' się latami 80. Jest masę zespołów, które już to robi. Tak na dobrą sprawę nadzwyczaj duża część muzyki w radiu brzmi dzisiaj jakby tam miała inspiracje.
Jak już muszą się czymś zainspirować, to może muzyką klasyczną, tak jak zrobili to Condition One na swoim fenomenalnym albumie Mirror of Liberation.
Wiele bym dał, by nagrali coś w takim właśnie stylu:
https://www.youtube.com/watch?v=cZoMJ5qaVJo
Ukoronowaniem takiego zwrotu w stylistyce, mogłaby być dodatkowa krótsza trasa podczas której dm zagrałoby utwory z towarzystwem wielu dodatkowych muzyków, chóru, bardziej organicznych instrumentów. Tak jak robi to np. Moby:
https://www.youtube.com/watch?v=zLCs-GrhF1g
Nie miałbym nic przeciwko, co już kiedyś pisałem, aby na albumie pojawił się jakiś dodatkowy kobiecy wokal w 1-2 piosenkach.
Niektórzy się oburzą, ale jak mam iść na koncert i znowu oglądać Dava w tej samej kamizelce, śpiewającego w ten sam w zasadzie sposób po raz n-ty personala czy Enjoya, wykonując w po raz n-ty te same ruchy, to ja pewnie odpuszczę.

Jeszcze większym marzeniem byłoby aby dm wrócili do korzeni i przedefiniowali na nowo synth pop, tak jak to właściwie zrobili na początku lat 90.
W tym obszarze od lat posucha. De/Vision od lat zjadają swój ogon. Wolfsheim - historia. Mesh skręca wyraźnie i pewnie nieodwołalnie w stronę popmainstreamu.

Wreszcie, fajnie by było gdyby na bazie albumu powstała jakaś wspólna koncepcja obejmująca teledyski, sesje zdjęciowe, wygląd sceny i stroje muzyków w trasie.

Zastanawiam się, na ile i w jaki sposób Dave i spółka analizują fakt, że od 15 lat grają na koncertach niemal stały set utworów z lat 86-97, dorzucając co trasę tylko nowe kawałki z nowych płyt. Albo czy nie frustruje to Dava, że przy takich kawałkach jak np. Should Be Higher tyle się musi naskakać i zachęcać publikę, podczas gdy na klasykach wszyscy się bawią w najlepsze. Albo czy go to w ogóle specjalnie obchodzi...
Czy jak Delta Machine szła do sklepów, to Martin czy Dave liczyli na to, że jakikolwiek utwór z tej płyty stanie się na prawdę klasykiem. Właściwie jedynym utworem z lat 2000-15, który może się o taki laur ubiegać jest Precious. Czy jakikolwiek utwór z Delty pojawi się podczas kolejnej trasy ? Śmiem wątpić.


Wt kwi 05, 2016 2:13 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team