Depeche Mode - Zobacz wątek - Forced To Mode
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  NastÄ™pna strona
Forced To Mode 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
YT to nie to samo. Mnie jednak zainteresowało na tyle, że kupilem bilet za 15 ojro i pojechałem 200 kilometrów do Stralsundu aby ich zobaczyć. To było świetnie wydane 15 E. Zespół zwala z krzesła. Wokalista jest na żywo czasem słychać jak się pomyli, zmienia melodię. Grają stare kawałki ponieważ już nie są objęte ścisłą ochroną, stają się powoli ogolnoswiatowym dobrem jak utwory Elvisa czy Sinatry. Zachęcam wszystkich niedowiarków do zobaczenia ich live. Przy okazji pytanie. Kto z Was dałby 15 ojro aby iść na ich koncert w Polsce? Tak jak mówiłem oni są otwarci i chętnie by przyjechali ale jak dotąd nikt ich mie zapraszał. Także piszcie kto byłby chętny?


Pt cze 03, 2016 12:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 04, 2004 21:41 pm
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Forced To Mode
Of course ja i moja familia jestesmy bardzo chętni!!!
Chłopaki wymiatają, po prostu odjazd!!! :-)
Przy tym są pozytywnie usposobieni, z chęcią rozmawiają poza koncertem, na fb odpowiadają na komentarze!
Ja z pewnościa jadę na kolejne koncerciki, a i postaram sie, aby wystąpili w Polsce :-)


Pt cze 03, 2016 14:17 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 14:50 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Forced To Mode
Co innego cover , czy kilka wpleciony w swoją twórczość, a co innego tandeta i kopiowanie 1:1, życie cudzym życiem. Rzeczywiście trochę FORCED . Dobre dla mentalności Bloku Wschodniego , który mentalnie się cofa - taka kalka przeszłości, sentymenty, nostalgia, pijaństwo . Najlepiej byłoby zacząć teraz słuchać tej kapeli, a potem znowu nowego Dave`a , znowu z długimi włosami - jak temu wypadną, albo osiwieją. Wyobrażacie sobie mieć kogoś kto Was kopiuje 1:1 , to co robiliście kiedyś? Upiorne . Ciekawe , czy tak samo się będzie starzał, czy zostanie na poziomie SOFAD. Czy z włosami jak Gandalf facet nadal będzie robił to samo? Dobrze, że Dave nie kopiował 1:1 np. Iana Curtisa, bo facet by dziś był też Curtisem. Żenada.Poza tym w coverze najciekawsza jest właśnie inna aranżacja, interpretacja, inny wokal. Tutaj mamy do czynienia z naśladownictwem , tandetą .Naśladowanie tej samej barwy głosu, manier wokalnych , tików. Falsyfikat . To już było w lepszym oryginale.Jednak jak pisałem - w Bloku Wschodnim podróba ujdzie, byle była tańsza i łatwiej dostępna dla tłumu.


Cz cze 23, 2016 8:46 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2012 21:25 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Mokrzesz
 
Post Re: Forced To Mode
Na szczęście kopia nigdy nie dorówna oryginałowi . ..A co do mentalności Bloku Wschodniego to takie kopiowanie określiłbym raczej amerykańskim kiczem i tandetą .To w stanach jest pełno podrób np . Elvisa ( dobre zarabiają niezłą kasę - te najbardziej podobne do oryginału :?: ) .Naśladowców może być wielu ale nie każdy potrafi zwrócić na siebie uwagę. Jest mnóstwo zespołów grających tylko covery i jest to dla nich dobra zabawa a nie od razu życie cudzym życiem . Pod takie określenie bardzie podchodzi mi zespół Kombii (jawne zmanipulowanie niezorientowanych słuchaczy ) . Przy piwku chętnie bym zobaczył Forced To Mode . :beer:


Cz cze 23, 2016 15:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
Potrzebny nam (ja drymarti i Marika ) kontakt do osób organizujących depoteki w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Wiem, że Cztery róże się zamykają i to jest kłopot. Prosimy o kontakt na priv do mnie w sprawie występu Forced to Mode jesienią w naszym pięknym kraju.


Pt cze 24, 2016 21:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 06, 2013 16:20 pm
Posty: 58
 
Post Re: Forced To Mode
Co do Gorzowa piszcie na facebooku do Paweł Ziemba albo Marcin Szaja


So cze 25, 2016 12:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
Dziękuję Xperia :-) już zamieniliśmy slowo. Pozostaje jeszcze Zielona Góra. A teraz z innej beczki.
02 lipca w Burg Stargard pod Neubrandenburgiem odbędzie się 100 koncert Forced to Mode. Bilety 16 ojro. Z tej okazji Zespół zagra 27 utworów a dokładny secik dostępny jest na na fejsiku F2M. Szczecin jedzie :nlmda:


So cze 25, 2016 20:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
Glany wypastowane i powoli ruszamy do zamku Hohenburg Stargard niedaleko Neubrandenburga. Dzisiaj połowa setlisty będzie na życzenie, ponieważ jest to 100 koncert F2M i jak widać na ich FB będą to baaardzo wytrawne rzeczy, których na koncertach DM już raczej nie usłyszymy live. Kto nie jedzie niech żałuje.


So lip 02, 2016 14:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
I koncert był świetny. Sceneria ruin zamku niezapomniana. Publika dopisała mimo meczu.
Kto był sprytny mógł na FB zamówic ulubiony utwór. A tutaj poniżej setlista gitarzysty z podpisami członków
zespołu. Oni naprawdę grają to co my lubimy, stare dobre kawałki DM. I co powiecie na taki setlist?
Nas powaliło na scenę, bo jak zwykle staliśmy pod samą sceną.
Oczywiście zamieniliśmy parę słów, było mnóstwo fotek a moja Ukochana dostała super prezent
w postaci specjalnie dla niej śpiewanego z dedykacją Told You So, awcześniej publika zrobiła jej
chóralne happy birthday :)
Koncert wspaniały, Forced 2 Mode w bardzo dobrej formie. Następne spotkanie z nimi
będzie w Schwedt w amfiteatrze 20 sierpnia. Tym razem jedzie spora grupa ze Szczecina.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A na FB zespołu jest wersja Halo z tego właśnie koncertu miłego oglądania https://pl-pl.facebook.com/forcedtomode/


Pt lip 08, 2016 22:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 20:00 pm
Posty: 231
 
Post Re: Forced To Mode
Zawsze mam problem przy ocenie działalności tego typu zespołów.
Trochę im współczuję, że marnują talent na wierne odgrywanie piosenek innego zespołu (chociaż nie taka wierna akustyczna wersja Fools jest kapitalna). Podobny stosunek mam do Australian Pink Floyd, którzy trzepią niewyobrażalną kasę na idealnym kopiowaniu Floydów.
Z drugiej strony, jeśli kochają tę muzę i tak im się chce, to czemu nie. Zwłaszcza, że robią to dobrze. Nie wydaje mi się żebym kiedykolwiek słyszał lepszy cover band Depeche Mode. Facet ma BARDZO podobny głos do Gahana (ale słychać, że śpiewa na żywo więc wszelkie zarzuty o playback uważam za głupie) i w tym momencie niewiele mu pozostaje poza... kopiowaniem Gahana w coverbandzie DM. Ale przynajmniej robi to dobrze. Krzywdy nikomu nie robią, ludzie mają radochę, a skala przedsięwzięcia jest dosyć mała (w porównaniu do wspomnianych APF) więc nie widzę powodu żeby się kolesi czepiać. Przesłuchałem sobie pełen bootleg z sieci, facet za parapetem gra na żywo, nawet mu się parę kiksów zdarzyło, czego akurat nie uważam za wadę. Inna sprawa, że jeżeli z jakiegoś powodu będą kiedyś chcieli zacząć tworzyć coś swojego, to piętno coverbandu będzie się za nimi ciągnęło bezlitośnie (ktoś pamięta jeszcze Station One?).


Pn lip 25, 2016 10:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
Widzę Open, że dobrze się wsłuchałeś. Zaiste grają na żywo i przytrafiają się im wpadki. Ale to dodaje smaczku. Dobra wiadomość jest taka, że będziemy mogli ich posłuchać w Polsce. 25 marca 2017 wystąpią w Zielonej Górze. Zawdzięczamy to usilnym staraniom FC Blackday. Tak więc możemy już odliczać i odkładać na bilety i piwko.


Cz lip 28, 2016 23:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 23, 2013 16:32 pm
Posty: 25
 
Post Re: Forced To Mode
Takie depeche mode dla ubogich. :P Średnio widzę takie inicjatywy, ktoś po prostu nie potrafi pisać dobrych textów i idzie tą drogą. Współczuje braku pomysłowości. Ale trzeba przyznać im łeb do interesów. Zespół do naśladowania wybrali prawie idealnie. Po śmierci/rozpadzie depeszów będą mieli niezły buisness :8):


Cz sie 04, 2016 17:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
Po aktualne informacje o nadchodzÄ…cych wydarzeniach zapraszamy tutaj
https://web.facebook.com/Fanclub-Forced ... page_panel


Åšr sie 17, 2016 23:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 435
 
Post Re: Forced To Mode
Koncert https://www.depechemode-live.com/wiki/F ... y/Source_1


Cz sie 18, 2016 16:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Forced To Mode
Podobno mają w marcu w Polsce wystąpić.


Pt sie 19, 2016 16:03 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 17, 2003 13:13 pm
Posty: 400
Lokalizacja: falubaz
 
Post Re: Forced To Mode
fc.blackday zaprasza na pierwszy koncert FORCED TO MODE w Polsce. Po koncercie bawimy siÄ™ na Depeche Mode party.

sobota: 25.03.2017, godzina 20:00.

Piwnica Artystyczna KAWON
ul. Zamkowa 5
65-086 Zielona Góra

Obrazek

przedsprzedaż biletów:
www.eryko.pl (przedsprzedaż od 10.08.2016 do 10.09.2016)
cena biletu w przedsprzedaży: 35 zł

sprzedaż biletów:
www.eryko.pl (sprzedaż od 11.09.2016)
www.abilet.pl (sprzedaż od 01.10.2016)

fb: https://www.facebook.com/events/1786766204901862/

zapraszamy !!!


Ostatnio edytowano Cz wrz 01, 2016 19:05 pm przez szymi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pt sie 19, 2016 18:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
A na stronie FC Forced To Mode Polska do którego link podaliśmy powyżej już jest fotorelacja ze Schwedt,
kto był z Polski proszę dajcie znaka na FB. Jest to dla nas interesujące ilu z nas tam było.


N sie 21, 2016 18:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
Każdego, kto już wie, że jedzie oraz tych, którzy się jeszcze wahają zapraszamy do zamawiania biletów. Sala nie jest duża jak na taki świetny koncert. A każdy z tych, które oglądaliśmy dotychczas na żywo był inny. Zawsze jest element zaskoczenia. Wspaniała reakcja Grupy na zachowanie fanów. A my mamy okazję cofnącsię do czasów Black Celebration czy Devotionala a nawet do samych korzeni Depeche Mode.
https://web.facebook.com/events/1786766 ... _tab=posts

Zapraszamy też po zawsze aktualne informacje na strony fanklubów Forced To Mode
https://web.facebook.com/Fanclub-Forced ... 931704325/

oraz niemiecki FC Blach Heath https://web.facebook.com/ForcedToModeFa ... S_TIMELINE


Pt wrz 02, 2016 7:25 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 11:14 am
Posty: 229
Lokalizacja: GDAÅ„SK
 
Post Re: Forced To Mode
Jak by nie grali i śpiewali , dla mnie jest to odcinanie kuponów i żerowanie na popularności Depeche Mode , pasożyty :-|


Pt wrz 02, 2016 9:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Forced To Mode
Panie i Panowie. Thomas Schernikau klawiszowiec Forced to Mode ma dzisiaj urodziny. Kto żyw niech spieszy na FB zespolu z życzeniami od nas :D


Wt wrz 13, 2016 8:26 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team