Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Video Singles Collection 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Video Singles Collection
2016 rok a oni wydają to na DVD przeciez to jest ku..kpina w czasach gdy w kazdym domu stoi duży płaski telewizor wypuszczać miernote w rodzielczosci 720×576. Wstyd. Nie tkne tego palcem tak jak olałem Berlin..płacić za coś co ma jakoś filmików z yt sprzed 10 lat..noł łej


So wrz 17, 2016 10:19 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Video Singles Collection
Dokładnie.

Ja już się przyzwyczaiłem że każde nowe wydawnictwo od DM to fuszerka. Jak się dowiedziałem że wydają wszystkie teledyski w jednym wydawnictwo to się nawet ucieszyłem. Ale DVD? Po co szaleć z DVD.Może od razu niech wydadzą 6 razy VHS i git. Format DVD mnie nie interesuje.

Jedyne wydawnictwo od DM które mogłoby mnie ucieszyć jeszcze to wydane na jednej płycie wszystkie b-sidey. Nawet nowy album mnie nie kręci, bo spodziewam się kolejnego gniota.


So wrz 17, 2016 12:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Video Singles Collection
Brak w dyskografii DM albumu z b-side'ami to duże niedopatrzenie. Totalnie TEGO brakuje. To bym na pewno kupił, a tego czegoś "nowego" z teledyskami raczej nie kupię, uważam w tym względzie podobnie jak przedmówcy...


So wrz 17, 2016 12:45 pm Zobacz profil
 
Post Re: Video Singles Collection
Nawet nowy album mnie nie kręci, bo spodziewam się kolejnego gniota.[/quote]

Powiedz po co udzielasz się na forum? Uważasz się za "depesza" ?
Może kiedyś nim byłeś....
Teraz tylko marudzisz i nic się nie podoba, nawet nowa płyta juz Ci się nie podoba chociaż jej nie słyszałes.
Nie rozumiem po co pisać o czymś co Cię nie interesuje?
Fanem DM pewnie byłeś w 80tych latach i na początku 90 tych. A teraz liczysz na to ze wydadzą coś w tamtym stylu. A ja właśnie liczę na to ze wydadzą coś w stylu Delty, PTA lub Ultry
A wracając do tematu. Chętnie sobie zakupie takie DVD zawsze to coś nowego, może będą nowe komentarze. No i na półce będzie fajnie wyglądać . To w końcu DM :nlmda: i na wieczorne spotkania będzie jak znalazł

.


So wrz 17, 2016 15:22 pm

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Video Singles Collection
Nie no Krzysiu przegiąłeś. O ile SOTU to faktyczny gniot to Delta była wyborną płytą. :fletch: :beer:


N wrz 18, 2016 6:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Video Singles Collection
barrel of a ... napisał(a):


Fanem DM pewnie byłeś w 80tych latach i na początku 90 tych.

.



Uważasz że bycie fanem polega na przyjmowaniu bezkrytycznie wszystkiego co zespół robi? Pewnie dlatego nagrywają ostatnio takie dziadostwo bo myślą podobnie.Sam niejako im na to pozwalam bo wprawdzie nie podoba mi się to co robią(z małymi wyjątkami) to jednak każdą kolejną płytę kupuję, i nową też kupię, choć na nią specjalnie nie czekam.Kupie dlatego że jestem fanem, a nie dlatego że spodziewam się wspaniałej muzyki-choć może się miło rozczaruje-jakiś cień nadziei zawsze pozostaje.

Natomiast Video Singles Colection interesowałoby mnie bardzo gdyby było wydane na BR.Wydawanie DVD w tych czasach to kpina.Tak jak napisałeś-pewnie fajnie by wyglądało na półce, bo na pewno nie na ekranie 60 calowego TV.


N wrz 18, 2016 7:58 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Video Singles Collection
Co by nie powiedzieć, to takiego wydawnictwa brakowało. Już jest właściwy czas na takie kolekcje. A co do BR, to póki co jest to format niszowy. Taka ciekawostka, a nie coś, co jest standardem. W dodatku w większości domów nadal stoi Dvd z kolekcjami świetnych filmow w tym koncertów. Do tego wyswietlenie ich na dużym kineskopie daje jakość, do jakiej dopiero 4K może się zbliżyć. Zwykle BR to pikseloza migotanie obrazu zero płynności i ogólnie dobre do amimowanych Starłorsów. Ja nie mogę się doczekać tego DVD i uważam, że tak powinno to wyglądać. A BR dodatkowo, dla tych co potrzebują na pewno się ukaże w swoim czasie.


N wrz 18, 2016 10:14 am Zobacz profil
 
Post Re: Video Singles Collection
60 cali nie pozwala na oglądanie gorszego formatu niż BR :wink: :wink:
Osobiście oglądam Live in Berlin i jakoś mi to nie przeszkadza ze jest to DVD. Ale każdy ma swoje potrzeby. Nie ważne ze później oczy bolą ale ekran musi być duuuuuzy.
Oczywiście ze można mieć swoje zdanie na temat tego co już było wydane a zakładać z góry ze będzie "kolejna" porażka to już trochę nie na miejscu
Krzysiek może faktycznie jesteś oddanym fanem w końcu 20 lat rozczarowań. Nawet przewidujsz ze kolejny album tez będzie beznadziejny czyli kolejne 4 lata stracone. A Ty nadal w tym siedzisz :wink: nie łatwiej byłoby się przestawić na coś innego?


N wrz 18, 2016 11:40 am

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Video Singles Collection
No właśnie, jak można krytykować nową płytę, zanim się ją jeszcze usłyszało ??
Przecież mimo, że nikt jej jeszcze nie słyszał, to oczywiste jest, że...

barrel of a ... napisał(a):
No i na półce będzie fajnie wyglądać . To w końcu DM


No, i po to istnieje to forum.

Ja złamanego grosza nie dam na to wydawnictwo. Wszystkie klipy widziałem ...lion razy. Gdybym kupił, obejrzałbym raz (pewnie same komentarze zespołu) i postawił na półkę, by się kurzyło. A sam oglądałbym np. takie klipy na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=QVYldahsJ4k

Coś w powyższym stylu chętnie bym kupił. To znaczy starannie wyselekcjonowaną pod kątem stylu i klimatu składankę utworów, często w wersjach singlowych i mix, opatrzoną równie spójnymi kolorystycznie i klimatycznie klipami. Robią to często fani, więc nie widzę powodu, dlaczego nie mogliby dm zatrudnić kogoś (jakąś firmę produkcyjną) do tego. Mogłoby to być ew. jako bonus do planowanego wydawnictwa.


N wrz 18, 2016 14:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Video Singles Collection
sweetpainter napisał(a):
A co do BR, to póki co jest to format niszowy. Taka ciekawostka,.


BR format niszowy? Ciekawostką jest to co piszesz. :)
Oglądać DVD na TV 50+ to katorga..no ale "prawdziwy fan" napisze, że ogląda sie pięęęknie.


N wrz 18, 2016 18:06 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Video Singles Collection
krzysiek i jego wrażliwe uszy, dawno już tego nie było :) Zapewne będą go jak zawsze bolały uszy, jak już się zdecyduje poświęcić i przesłucha tego nowego "gniota", który ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Ja też należę do tych, którzy się cieszą, że będzie to DVD. Nie mam i nie mam w ogóle w planach kupna odtwarzacza BR. No ale ja z tych, których DM cieszyło nawet na przegrywanych z kasety na kasetę kopiach na magnetofonie International po 20 razy.


N wrz 18, 2016 18:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Video Singles Collection
sweetpainter napisał(a):
Co by nie powiedzieć, to takiego wydawnictwa brakowało. Już jest właściwy czas na takie kolekcje. A co do BR, to póki co jest to format niszowy. Taka ciekawostka, a nie coś, co jest standardem. W dodatku w większości domów nadal stoi Dvd z kolekcjami świetnych filmow w tym koncertów. Do tego wyswietlenie ich na dużym kineskopie daje jakość, do jakiej dopiero 4K może się zbliżyć. Zwykle BR to pikseloza migotanie obrazu zero płynności i ogólnie dobre do amimowanych Starłorsów. Ja nie mogę się doczekać tego DVD i uważam, że tak powinno to wyglądać. A BR dodatkowo, dla tych co potrzebują na pewno się ukaże w swoim czasie.



Mam w domu około 100 BR z koncertami i nie wiem czy sobie żartujesz teraz czy po prostu nie miałeś okazji oglądać BR na porządnym sprzęcie?A może to opinia na podstawie Barcelony wyświetlanej w Multikinie , gdzie faktycznie przekonwertowanie BR na obraz kinowy dało fatalny efekt?

BR formatem niszowym?Kolejny żart. Jesteś w stanie wymienić choć 1 klasowy zachodni zespół poza DM który nie wydaje swoich nowych wydawnictw na BR? To raczej DVD jest formatem niszowym dla oldskulowców, bądź osób nie posiadających odpowiedniego sprzętu.


Jak się ukaże na BR to na pewno kupię. Zresztą kto wie czy to nie jest celowy zabieg żeby 2 razy wycisnąć kasę za ten sam materiał.

michaŁ napisał(a):
Ja też należę do tych, którzy się cieszą, że będzie to DVD. Nie mam i nie mam w ogóle w planach kupna odtwarzacza BR. No ale ja z tych, których DM cieszyło nawet na przegrywanych z kasety na kasetę kopiach na magnetofonie International po 20 razy.


No to argument nie do rozwalenia. Nie mam odtwarzacza BR więc fajnie że nie wydają tego na BR. Zaraz może wypowie się jakiś głuchy i napisze-nie ważne co nagrają na nowa płytę, ważne że fajnie na półce będzie wyglądać.

Ja też zaczynałem przygodę z DM i ogólnie z muzyką od pirackich kaset kupowanych na rynku bądź przegrywanych od kolegów i słuchanych na Kasprzaku . I cieszyło mnie to jak cholera. Tylko to już nie te czasy. No chyba ze dalej słuchasz DM z tych kaset a nie z winyla czy CD. To szacun.

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu że to wychodzi na DVD . Mogą wydać nawet VHS . Ale brak BR-po raz kolejny już to akurat dla nie dla mnie i jak widać po wpisach powyżej nie tylko dla mnie i nie ukrywam że brak tego formatu to ogromne rozczarowanie. Choć powinienem się już przyzwyczaić do tych rozczarowań z obozu DM najwyraźniej.


Ostatnio edytowano Pn wrz 19, 2016 9:30 am przez krzysiek, łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 19, 2016 6:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Video Singles Collection
martbdg napisał(a):
2016 rok a oni wydają to na DVD przeciez to jest ku..kpina w czasach gdy w kazdym domu stoi duży płaski telewizor wypuszczać miernote w rodzielczosci 720×576.


Naprawdę? Piszesz za wszystkich Polaków? Bo ja na przykład znam wielu, u których nie ma ani dużego, ani płaskiego telewizora. Tak samo jak nie każdy zarabia krocie, żeby kupować drogie płyty BD. Tak, DROGIE. Różnice między DVD i BD potrafią być kolosalne. I wielu osób nie stać na to. Ja osobiście nie znam nikogo, kto kupuje i ogląda BD. Polecam ten tekst(Krzyśkowi również):

http://film.org.pl/a/blu-ray-co-poszlo-nie-tak-84973/

Edit: Naprawdę nie wiem co wielu z tym Blurejem. Widziałem trochę tego i moim zdaniem-podkreślam-nie ma takiej przepaści między BD a DVD, jak między DVD i VHS. Niektóre rzeczy na DVD potrafią wyglądać świetnie, a niektóre na BD są okropne!


Pn wrz 19, 2016 9:29 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Video Singles Collection
Pracuję w sklepie, który oferuje między innymi filmy. I zgadzam się, że przynajmniej w Polsce (nie wiem jak za granicą) to Blu Ray jest niszą (aczkolwiek dawno temu czytałem artykuł, że ogólnie na świecie Blu Ray nie przyjął się tak jak się spodziewano i przeskok z DVD na BR nie będzie ani trochę wyglądał jak ten z VHS na DVD).
Na oko co dwudziesta premiera filmowa, która przychodzi na DVD jest także na BR. Na 17 regałów z filmami 15 to DVD, 2 to BR. Muzycznych BR mamy 4 (cztery) sztuki.
Ostatnio mieliśmy wyprzedaż, także na BR. 50 - 70%. Poza hurtownikiem, który kupował u nas by sprzedawać na Allegro to tym nośnikiem nie było zainteresowania, nawet gdy filmy kosztowały po 20 - 30 zł.
Ogólnie kupowanie filmów to w chwili obecnej nisza, a kupowanie ich na blu ray to nisza w niszy :)


Pn wrz 19, 2016 9:38 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Video Singles Collection
FM -Ale co to za argument? Sugerujesz że formatu BR nie będzie tylko na rynku polskim?Zgodzę się że na rynku polskim BR jest drogi,ale dla krajów zachodniej Europy są to różnice nieistotne.

Poza tym gwarantuje Cie więcej osób ma w domu płaski telewizor i odtwarzacz BR(który to format odtwarzają -co bardzo istotne również konsole do gier) niż klasyczny odtwarzacz CD ,o gramofonie nie wspominając. Czy to ma być argument za tym aby przestali wydawać swoje płyty na CD bądź vinylu?

Przecież jest oczywiste że mówimy o pewnej niszy. Rynek nośników fizycznych w obecnych czasach jest niszowy, skierowany raczej do kolekcjonerów i audiofili niż do przeciętnego słuchacza. Płyty czy Video nie sprzedają się już tak jak kiedyś, ludzie ściągają muzykę z netu a video oglądaja na YouTube. Wydawnictwa fizyczne kierowane są do grona maniaków bądź fanów który cenią jakość dźwięku i obrazu oraz fizyczny kontakt z nośnikiem.

Czy da się słuchać muzyki z mp3 w jakości 192 kpbs? Oczywiście-da się. Tak samo jak da się oglądać materiał z DVD. Ale różnica między mp3 takiej jakości a dźwiękiem z CD bądź Vinyla to przepaść, podobnie jak między DVD a BR. Jeżeli nie widzisz tej różnicy to nie wiem co powiedzieć. Być może oglądałeś to na niewielkim monitorze, wtedy różnicy faktycznie wielkiej nie ma. Być może jako fan Queen oglądałeś materiał SD wydany na BR-tak jak np koncert Queen z Budapesztu-na BR jest lepiej ale przepaści nie ma. I w przypadku starszych teledysków DM pewnie tej przepaści by nie było, natomiast nie zmienia to faktu że brak tego formatu to dla mnie skandal, może nie taki jak w przypadku wydawnictwa z Berlina które było nagrane w FHD a przez umieszczenie tego na DVD jego jakość została zmasakrowana.


Nancy-w jakim sklepie pracujesz? W naszych trójmiejskich MM i Saturnach BR jest zdecydowanie więcej niż DVD.

Natomiast powtórze-format BR w Polsce nie jest bardzo popularny ze względu na cenę płyt. Ale to wydawnictwo nie wychodzi tylko na Polskę, dla fanów w bogatszych krajach te różnice w cenach są nieistotne-jaka jest różnica dla Niemca czy zapłaci 10 czy 20 EURO? Wiadomo że ludzie bardziej majętni cenią jakość, a jakość BR w przypadku nagrań w FHD to jest przepaść w porównaniu do SD .

Zresztą tu cena nie jest istotna bo DM sobie liczy za swoje DVD więcej niż inni za BR. Całkiem niedawno swoje teledyski wydawał Rammstein (wszystkie teledyski plus making off każdego i komentarze) zrobił to w formacie 2 BR-czyli dokładnie takim w jakim dałoby się zmieścić ten materiał który ukaże się niedługo-, cena tego wydawnictwa to 99 zł. Tymczasem DVD z teledyskami DM to będzie cena ok 130-150 zł jak widać z zapowiedzi.


Pn wrz 19, 2016 9:55 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Video Singles Collection
Ja w Empiku. W tym samym centrum handlowym jest Saturn i ani trochę nie jest tu tak jak opisałeś Trójmiasto ;)
Ale wszedłem sobie na saturn.pl by zobaczyć jak wygląda ich oferta filmowa:
DVD - 8685 pozycji
BR - 2902 pozycje


Pn wrz 19, 2016 19:05 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 16, 2014 8:52 am
Posty: 26
 
Post Re: Video Singles Collection
Tak naprawde z większości klipów niewiele da się wyciągnąć jakościowo, Anton celowo nagrywał na Super 8, czarno-białe obrazy, ten brak wyrazistości, to przeceiż były celowe zabiegi... Tak więc nie marzy mi się aby te klipy były doprowadzone do jakieś rewelacyjnej jakości bo one po prostu takie mają być jakie są (chodzi mi tu przede wszystkim o okres 86-90)... Błąd w związku z brakiem wersji BLU-RAY polega na tym że aby obejrzeć wszystkie klipy trzeba przekładać płyty DVD w odtwarzaczu, zamiast wrzucić jeden dysk BR który by to wszystko pomieścił bez problemu.


Pn wrz 19, 2016 19:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Video Singles Collection
R+ wydał swoją kolekcję teledysków na BR które są w jakości VHSa.
Sam jestem miłośnikiem obrazu który tnie spojówkę ale poczuję się przy zakupie nie tak oszukany jak przy wydawnictwie Rammsteina.


Pn wrz 19, 2016 19:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 21, 2013 13:54 pm
Posty: 119
 
Post Re: Video Singles Collection
I zgadzam się z każdym przedmówcą. Nie chodzi mi o to by wydawać teraz chłam w jakości VHS. Ale właśnie o niszowość BR w Polsce. Nancy idealnie to określił nisza w niszy, a siedzi w tym temacie długo i ma pojęcie. Dlatego bronię swojego zdania o niszy :D jednocześnie będąc zagorzałym zwolennikiem wysokiej jakości. Zarówno dźwięku jak i obrazu. I wściekły jestem, gdy za dużą kasę tej jakości nie dostaję. Jest tak w kinie, w telewizji pseudo HD, sieciowych odzieżówkach czy restauracjach z niby wyższej półki. To, że BR w Polsce nie sprzedaje się tylko potwierdza, że nie ma powszechnego zapotrzebowania na taki luksusowy produkt. I absolutnie nie neguję zasadności wydania DM na BR. Jednak w tym przypadku przyrost jakości w stosunku do ceny jest żaden, bo ten material jest właśnie tak wyprodukowany z ziarnem, rozmyciami, i przede wszystkim 4:3. A na 60 cali no cóż póki co tylko reklamowe filmiki w 4K dają jakość dla której warto byłoby takie BR kupować. A nie oszukujmy się, filmów w takiej jakości jeszcze wiele lat nie będzie na połkach. Poza tym w krajach cywilizowanych płyta czy film kosztują godzinę pracy i z tej niszy my prędko nie wyjdziemy :D


Wt wrz 20, 2016 8:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Video Singles Collection
Ale ja dalej nie rozumiem co ma do tego rynek polski. Formatu BR nie będzie nigdzie i nie ma sensu dyskutować o niszowości BR w naszym kraju bo za decyzją o braku BR nie stała troska o portfele polskich fanów.


Wt wrz 20, 2016 9:02 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team