Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Video Singles Collection 
Autor Wiadomość
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Video Singles Collection
Na początku też o tym pomyślałem, ale wiesz, jakby wydali to powiedzmy w roku 2018 to znów przed płytą, która wyjdzie w 2021 ;) I tak można ciągnąć. Najlepiej jakby wydali uzupełnioną reedycję na koniec kariery.


Wt wrz 13, 2016 20:35 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Video Singles Collection
czapelka napisał(a):
michaŁ napisał(a):
"Kilkanaście klipów po raz pierwszy na oficjalnym DVD"???
A to DVD Videos 86 - 98 jest nieoficjalne?


See You, The Meaning Of Love, Leave In Silence, Get The Balance Right, Love In Itself, Blasphemous Rumours, Somebody, It's Called A Heart, Freelove, Goodnight Lovers, Personal Jesus 2011, Heaven, Soothe My Soul, Should Be Higher - to razem 14, co pasuje pod "naście".
Videos 86-98 jest jak najbardziej oficjalne, nie widzę związku. Żaden z powyższych klipów się na nim nie znajduje.
Zgadzam się, że klipy z Delty są na youtube w lepszej jakości (EDIT: może inaczej - w lepszej rozdzielczości) niż na (EDIT: potencjalnym) DVD, ale dla ścisłości - na żadnym oficjalnym DVD czy BD ich nie było.


Nie to ze się czepiam ale chyba nie wypisales wszystkich np.Martyr,APTIUT,JTR a teledyski z SOTU oprócz Wrong gdzies sa wydane ?


Wt wrz 13, 2016 20:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Video Singles Collection
O ile dobrze pamiętam, to albo na singlach DVD z ery PTA albo na live in Barcelona z SOTU.


Wt wrz 13, 2016 20:48 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Video Singles Collection
Dokładnie jak @dary pisze. Starałem się uwzględnić wszystkie oficjalne video wydawnictwa DM, w co wliczam rzecz jasna DVD-single, czy dodatki w Barcelonie.


Wt wrz 13, 2016 22:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Video Singles Collection
dary napisał(a):
Z tym, że ja nie jestem malkontentem i cieszę się z tej kompilacji ;)

Boję się tylko, że Sony zapakuje płyty tak jak w Delcie...


Gdzieś czytałem, że ma być digipak.


Wt wrz 13, 2016 22:34 pm Zobacz profil
 
Post Re: Video Singles Collection
W tym wszystkim chodzi o to, żeby sprzedać teledyski z lat 81-85 za cenę trzykrotnie wyższą dodając 2/3 materiału, który już kiedyś wyszedł na DVD. Nie da się ukryć, że wydawnictwo to zwykły skok na kasę.

A przy okazji, żeby w ogóle coś starego było sens wydać na Bluray, to trzeba by poddać zeskanowaniu w wysokiej rozdzielczości klatka po klatce negatywy taśmy filmowej, a potem dokonać rekonstrukcji obrazu. Bez tego wydawanie czegoś na BD nie ma sensu, bo jakość obrazu nie będzie nic lepsza tylko przeskalowana, co normalnie robi przecież telewizor odtwarzając materiał z DVD.

Niech pomyślą o wydaniu ostatniego koncertu na Bluray nakręconego od razu w HD, to będzie istotnie wartość dodana i uciecha dla oka.


Śr wrz 14, 2016 0:42 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Video Singles Collection
Poruszę jeszcze ważny aspekt.

W oficjalnym oświadczeniu jest napisane że klipy będą zremasterowane.
Czy będzie to tylko poprawienie obrazu, czy też przeformatowanie do obecnego standardu 16:9. Przecież większość klipów z lat 80-tych i 90-tych była kręcona w formacie 4:3, co przy obecnych standardach telewizorów i monitorów komputerów oznacza pasy po obu stronach klipów lub sztuczne rozciągnięcie zaburzające proporcje oryginałów.


I juz samo przeformatowanie obrazu jest powodem dl aktórego warto kupić to wydawnictwo !


Przymiarki cenowe.
Pre order na amazonie - 39,90 USD

https://www.amazon.com/Video-Singles-Co ... B01LWU4C12

Możemy założyć że w Polsce wyjdzie to około 150 zł ?


Śr wrz 14, 2016 11:56 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Video Singles Collection
Po pierwsze - super okładka, fajnie wyglądałby taki plakat. Sądząc po grafice strzelam w ciemno, że to robota Antona.

Po drugie - nie widzę sensu, żeby ukazało się to na BR - większość klipów nagrana została na sprzęcie, któremu daleko było do HD, więc bez gruntownej interwencji w mocną korektę obrazu samo zastosowanie nośnika BR niewiele by dało. Zakładam, że remaster o którym mowa to tylko delikatny cyfrowy lifting aby przystosować nieco obraz do dzisiejszych sprzętów. I sądzę, że to co było w 4:3 tak pozostanie.

Po trzecie - lista utworów taka jak trzeba - singlowe teledyski od A do Z (z małą dokładką One Caress jako singla który ostatecznie nie zaistniał). Wszystko w jednym miejscu, nie trzeba sięgać do poprzednich składanek, singli DVD, boxa SOTU czy YouTube'a. Clean, Halo czy Pimpf są niesinglowe więc rozumiem, że ich nie ma. Może to i lepiej, bo gdyby się pojawiły to tym bardziej zmalałaby szanse na zaistnienie Strange/Strange Too kiedyś wreszcie w wersji cyfrowej (wiem, jest LaserDisc, ale mam na myśli coś bardziej poręcznego :-) )

Po czwarte - bonusy - tutaj na pewno mogło być lepiej, chociażby jakieś występy TV, zwłaszcza z lat 80-tych. Zdaje się, że trochę się tego wstydzą, więc wybaczam, choć ja chętnie bym pooglądał.

Po piąte - skok na kasę ? - Sony chce mieć w katalogu swoje, dobre wydawnictwo wideo. Wydaje mi się to naturalne. Dobrze, że jest tylko jedna pełna wersja, a nie np. wersja 1-, 2-, 3- płytowa i do tego jeszcze np. jakiś ekskluzywny box z kawałki kamer na których nagrywane były teledyski. A tak mamy jedną wersję, jedno kompletne wydawnictwo - to uczciwe postawienie sprawy.

Tegoroczne święto narodowe będzie miało szczególny urok :-)


Śr wrz 14, 2016 13:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 16, 2014 8:52 am
Posty: 26
 
Post Re: Video Singles Collection
memphissto napisał(a):
Po drugie - nie widzę sensu, żeby ukazało się to na BR - większość klipów nagrana została na sprzęcie, któremu daleko było do HD


Bzdura niestety totalna. Człowieku popatrz co wyszło w zeszłym roku https://www.discogs.com/The-Beatles-1/release/7692851
Dla Twojej informacji mówimy tu o zespole działającym w latach 60. i "klipy" zawarte na tych płytkach pochodzą sprzed 50 lat. Wracając do DM nawet jeśli im sie nie chciało nic robić z tym materiałem to po cholere wydawać to na trzech płytach, wolałbym to mieć na jednym blu-rayu a tak bede biegał do odtwarzacza i żąglował tymi płytami jak jakiś muł. Troche jednak smutek!


Śr wrz 14, 2016 21:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Video Singles Collection
Rzeczywiście masz rację - pomijając kwestię jakości to na BR dałoby się uniknąć konieczności użycia aż 3 dvd


Śr wrz 14, 2016 22:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Video Singles Collection
Póki co poznalismy ceny.
Regularna w Empiku 159 zł. Promocyjna 144 zł.

Oby nie oszukali nas tak jak kiedys spoźniajac sie z wysylka o tydzień. Nie w dniu premiery i bez słowa przeoraszam.

Wole przepłacic 10 zł i kupuc "u idiotów" w czerwonej siecii.

W Niemczech podobno 35 Euro


Cz wrz 15, 2016 9:49 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Video Singles Collection
Tak myślałem, tak myślałem że znowu wydadzą pozycję naciągającą starych dobrych fanów, taki biznes. Ale mam to gdzieś tym razem NIE KUPUJE !!! Z całym szacunkiem ale mam już po dziurki w nosie oglądanie tych samych klipów itd. Liczę na coś nowego!!!


Cz wrz 15, 2016 11:00 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Video Singles Collection
A może właśnie coś starego musi się dobrze sprzedać, żeby coś nowego się pojawiło. Pamiętajmy, że to pierwsze z wydawnictw jakie zapowiedziało Sony, więc coś tam w zanadrzu może mają i żeby dostać na ten przykład Hamburg i oba Strendże na DVD (bo na BD przestałem liczyć), to się to pierwsze wydawnictwo ładnie sprzedać musi. W przeciwnym wypadku powiedzą, że kielnia i się nie opłaca wydawać jakichś takich staroci. Mimo wszystko jest tu 14 klipów (plus cztery w bonusach), które się nigdy na DVD nie pojawiły - na bezrybiu i rak ryba. Boli jeno, że to takie drogie, tu przegięli.


Cz wrz 15, 2016 13:37 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 9:37 am
Posty: 527
Lokalizacja: Świdnik -Lublin
 
Post Re: Video Singles Collection
To ja sobie daruję i czekam na nowy LP :roll:


Cz wrz 15, 2016 14:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 11:14 am
Posty: 229
Lokalizacja: GDAńSK
 
Post Re: Video Singles Collection
"zremasterowane do DVD" , czemu nie do VHS :/ porażka,w dobie rozdzielczości full hd , nie wspominając o UHD itd. $ony daje nam jakieś prehistoryczne wynalazki na DVD :evil:


Cz wrz 15, 2016 23:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Video Singles Collection
Przeczytałem wasze komentarze-jedni się cieszą, inni mniej, jeszcze inni mają w d... :wink: Ja w sumie to nie wiem czy kupię. Po pierwsze-brak kasy. Po drugie-klipy po 98 roku to już nie to. Na palcach jednej ręki mogę policzyć naprawdę dobre. Ostatni taki to Suffer Well. 10 kolejnych to porażka. Po trzecie-niby będą zremasterowane, ale czy jakość będzie naprawdę taka, że palce lizać? :roll: No i jak ktoś napisał(Czapelka?), na 5.1. to nie ma co liczyć. A szkoda, jak sobie przypomnę, że choćby klipy Queen i Freddiego mają ten format i to DTS.


Pt wrz 16, 2016 9:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: Video Singles Collection
I między innymi ja się tym wydawnictwem w ogóle nie jaram ,tylko czekam na nową płytę


Pt wrz 16, 2016 10:49 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Video Singles Collection
Greg1986 napisał(a):
Swoją drogą już mogli się wstrzymać z tym wydawnictwem i doczepić klipy, które ujrzą światło dzienne z nowego albumu w przyszłym roku :)

Zapomniałeś dodać - żenujące klipy, bo obstawiam, że nic lepszego od pamiętnych żenad typu "Peace" czy "Hole to feed" nie nakręcą ;).


Pt wrz 16, 2016 15:47 pm Zobacz profil
 
Post Re: Video Singles Collection
Tego akurat nie można nazwać klipami tylko parodiami :)


Pt wrz 16, 2016 17:39 pm

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Video Singles Collection
w newsie jest napisane ze to pierwszy z "band aproved" projektow (chociaz szczerze watpie zeby to byla inicjatywa DM) czyli mozna sie spodziewac ze w ciagu kilku najblizszych lat bedzie wydanych kilka roznych kompilacji , the best off'ow, badz greatest hits (jak zwal tak zwal) - skoro Sony nabyla prawa do katalogu DM to oczywiscie beda chcieli na tym zarobic, troche mnie to niepokoi i mam nadzieje ze nie odbije sie to na potencjalnych projektach samego bandu (nowa plyta), jesli jednak patrzec na pozytywne strony tego kierunku to fajnie bedzie miec wzszystkie klipy na jednym wydawnictwie, pozatym jesli juz miala by byc jakas kolejna skladanka to w sumie bardzo chetnie nabylbym kompilacje b-side'ow


Pt wrz 16, 2016 23:35 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team