Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Fani Dm - muzyczni ignoranci? 

Małe rozpoznanie w jakich klimatach muzycznych lubuj± się DEPESZOWCY
FRONT 242, NITZER EBB, ICIN OF COIL, HOCICO 37%  37%  [ 77 ]
AND ONE, CAMOUFLAGE, 54%  54%  [ 112 ]
KASIA KOWALSKA, ŁZY.. 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 208

Fani Dm - muzyczni ignoranci? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 09, 2003 22:13 pm
Posty: 92
Lokalizacja: Poland
 
Post Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Oto co sądzi się o fanach DM a dokładnie o naszych gustach muzycznych na gotyckim forum:

Jesli chodzi o fanów DM to ja młody jestem i nie chce wypowiadac sie o czyms o czym nie miałbym za duzego pojecia(tzn o fanach DM bawiacych sie w latach 80tych) ale jeszcze 4 czy 8 lat temu fani DM bardzo dobrze znali sie na muzyce i prawie kazdy z nich znał swietnie takie rzeczy jak Front Line Assembly, Front 242, Die Krupps, Laibach , Skinny Puppy...niestety teraz ostatnie pokolenie fanów DM slucha oporcz DM.. Ich Troje i innych pierdołow popowo gejoworockowych

czy faktycznie fani DM stali się muzycznymi ignorantami, czy kapele które swoje korzenie mają właśnie w twórczości DM w ogóle ich nie interesują???
Po niektórych topikach dotyczących np. Kasi Kowalskiej, Papa Dance, Chylińskiej i jeszcze kilku przedstawicieli masowego chłamu można by naprawdę tak pomyśleć.
Czy obecne pokolenie fanów DM to ludzie ignorujący totalnie elektroniczna alternatywe, dla których totalnym electro jest And One, które w światku elektronicznej muzy uznawane są za disco polo tego gatunku.
Co stało się z gustami młodych depeszów??? gdzie te czasy gdy depeszów uznawano za ludzi znających się na prawdziwie undergrandowej muzyce????
Co o tym sądzicie


Cz sie 19, 2004 10:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 30, 2004 8:40 am
Posty: 476
Lokalizacja: najgłośniejsze miasto
 
Post 
Proponuje zrob ankiete w jakim wieku sa fani DM i czego słuchają.


Cz sie 19, 2004 11:12 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post 
Po pierwsze zgodził bym się z tobą, rzeczywiście jest tak, ze trudno jest w dzisiejszych czasach spotkać fana, który obok tego co jest obecnie modne (nawet w electronice), znał klasykę. Czy prosciej mówiąc znał historię i wiedział skąd pochodzi.

Gdy popatrzy sie jak ewoluwały gusta, to ktoś słuchający dM dawniej miałby problemy z zabawą na imprezach dM. Kiedyś F242, czy FLA, były podstawą taką samą jak dM, o Nitzer Ebb nie wspomnę. Czy ostatnio na kótryms większym zlocie leciały kawałki tych kapel. Być moze tak, ale nawet jezeli to nie w oryginalnych wersjach, tylko we współczesncyh remixach. a o die krupps, czy laibach nie wspomnę.

Zawsze trzeba mieć na uwadze, ze gusta się zmieniają i o ile dM jest w miarę constans to otoczka grana na imprezach dM mocno ewoluuje. Problem polega na tym, ze powinna byc to ewolucja a nie wypad jedni proszę bardzo gramy teraz to co jst na topie. Problem widzę jeszcze jeden, to że nowi fani nie słuchają starej muzyce leży też po stronie dj'i skąd ludzie mają znać jakiś zespół, skoro dje graja często swoje szlagiery bez znajmości klasyki.
Po 98 roku odnosiłem często wrażenie, ze nawet dM dla wielu zaczęło sie od 1986 roku, nie tylko dla dj'i.

problem poruszany w tym topicu dotyczy tez dM. bo od jakiegoś czasu zauważam, ze zarówno na imprezach, jak sami fani pomijają łukiem wiele utworów bo sa tzw "stare".


Ostatnio edytowano Cz sie 19, 2004 11:24 am przez Martini, łącznie edytowano 1 raz



Cz sie 19, 2004 11:22 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post 
zapraszam tu:
http://www.depechemode-forum.pl/viewtop ... 45&start=0

tu:
http://www.depechemode-forum.pl/viewtop ... 94&start=0

tu:
http://www.depechemode-forum.pl/viewtop ... 20&start=0

tu:
http://www.depechemode-forum.pl/viewtop ... 94&start=0

tu:
http://www.depechemode-forum.pl/viewtop ... 91&start=0

znajdziesz tam wszystkie info o depeszach... :)


Cz sie 19, 2004 11:23 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 12:07 pm
Posty: 221
Lokalizacja: Mutant City
 
Post 
ooj ogolnie strasznie irytuja mnie takie tematy tzn wzbudzaja we mnie ogromne mniej lub bardziej pozytywne emocje heh... ogolnie trudno mi by bylo oddac glos na ktorys z powyzszych typow hmmm... wahalabym sie pomiedzy frontami a and one'ami :wink: ...jesli chodzi o mnie jest prawda ze wyszlam od muzyki DM i w tej chwili poznaje electro w bardzo szerokim znaczeniu tego slowa (cokolwiek to znaczy). Lubie takie zespoly jak APB And One czy D/V - wpadajace latwo w uszko przy ktorych swietnie mozna sie bawic. Ale slucham hmm... poznaje , chce znac! zrodelko :D FLA Front242 Nitzer Ebb etc. Moze nie znam jeszcze tego podloza zbyt dobrze, wkoncu slucham electro od niedawna (2 lata?) i naprawde trudno objac tak wszystko naraz mimo iz bardzo bym chciala :/ ale staram sie jak moge i robie to z przyjemnoscia :) ...poznaje roznych depeszy, jedni wola electro drudzy tego nie znosza dla innych to istnieje tylko Depeche Mode, ale czy sa ignorantami muzycznymi? Tak w ogole o co tutaj chodzi? O gustach sie podobno nie dyskutuje?! niestety ostatnio zdarzalo mi sie ze niektorzy depesze! wrecz wysmiewali sie z tego co ja slucham - tolerancja? jassne...no ale people are people. Jestesmy tak zroznicowana pod wzgledem muzycznym subkultura ze w sumie nie powinno mnie to dziwic. A wysmiewanie sie to kwestia kultury czy wychowania heh.... Ale to zroznicowanie jest u nas wlasnie najwspanialsze! .... i mozna tak pisac i pisac ...Po co sie dzielic lepiej uszanujmy to i cieszmy sie ze nie jestesmy tacy yyy monotematyczni (?) :o


Pt sie 20, 2004 22:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Opcja nr1.Kocham stary prymitywny EBM.
Druga opcja też jest ok,ale wolę pierwszą

ps Czemu And One jest w opcji nr2?Stare And One do płyty IST to zaczepisty electro/ebm.Moim zdaniem bardziej pasowałby tam D/V,Mesh,Distain!,Wolfsheim i tym podobne...


Ostatnio edytowano Pt sie 20, 2004 23:45 pm przez tb808, łącznie edytowano 2 razy



Pt sie 20, 2004 23:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 14:03 pm
Posty: 587
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Ja sie lubuje i w pierwszym punkcie ankiety i w drugim i w takich muzycznych klimatach, ktorych nie ma w ankiecie. A ten, kto uwaza depeszowcow za muzycznych ignorantow, pewnie wie, co gra Scorn, ile plyt wydal Senser i wie, kto gra na gitarze w grupie Camel. Poza tym nie podoba mi sie stwierdzenie, ze fani DM musza slychac synthpopu, ebm i industrialu szeroko pojmowanego.


Pt sie 20, 2004 23:36 pm Zobacz profil WWW
 
Post 
nie zaznaczylem zadnej opcji poneiwaz zadna z wymienionych grup mnie nie interesuje zbytnio...zdarza sie ze sa pojedyncze kawlaki (np and one) ktore mi sie podobaja ..ale to sa 1na 100. juz gdzies kiedys pisalem czegos lucham..prodigy, stary i nowy rave, moby, m. attack itp..zadnego electro, synth ebm itp :D


So sie 21, 2004 0:45 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 15:59 pm
Posty: 795
Lokalizacja: Alan nie wracaj....
 
Post 
Jeśli chodzi o mnie to noe zaznaczę rzadnej opcji bo jeśli chodzi o mnie to zawsze było to tylko dM i nic pozatym, dopiero od niedawna dzięki takim ludziom jak Unga poznaje gatunki muzyki zbliżone do Depeche i zachwycam się utworami takich grup jak Camouflage, Covenant (Strasznie mi się podoba), De/Vision, New Order czy też np. moje ostatnie odkrycie w postaci Kraftwerka. jestem jeszcze nie doświadczony w tym temacie ale ze wszystkich sił staram się nadrobić i teraz widzę jakim błędem z moiej straony było ogranicznie się tylko do DM, a co do problemu ze depesze już się nie znają na muzie to musze powiedzieć że osobiście nie znam takiego który słucha muzy uwarzanej ze "kontrowersyjną"


So sie 21, 2004 10:25 am Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 28, 2003 16:45 pm
Posty: 23
Lokalizacja: SoSnoWieC
 
Post 
NIE WIEM SKAD POGLAD NA TEMAT FANOW SŁUCHAJACYCH ICH TROJE I INNEGO BADZIESTWA NASZEGO MIAŁKIEGO RYNKU MUZYCZNEGO? TO, IZ WYKAZUJEMY SIE WYSOKIM POZIOMEM WIEDZ NA TEMAT DOSC ALTERNATYWNEGO GRANIA ORAZ ROZNORODNOSCI GUSTOW SWIADCZY 'OFF TOPIC' . :evil:


So sie 21, 2004 15:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2003 18:24 pm
Posty: 600
Lokalizacja: When you lose, don't lose the lesson
 
Post 
Prośba o wyłączenie Caps Locka...


So sie 21, 2004 15:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 07, 2004 13:33 pm
Posty: 129
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Hm... żadna opcja nie odzwierciedla moich updobań muzycznych...Z electro słucham, tylko tego co podrzucą mi szanowni koledzy Unga i Roland tb808..., heh, ale cóż, dopiero zaczynam ;) Najbardziej z electro podchodzi mi narazie Apoptygma Berzerk, VNV Nation i Skinny Puppy. Za jakiś czas będę miała więcej na ten temat do powiedzenia ;)


So sie 21, 2004 15:41 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Mr.Dave napisał(a):
Co stało się z gustami młodych depeszów??? gdzie te czasy gdy depeszów uznawano za ludzi znających się na prawdziwie undergrandowej muzyce????


a czy jeno electro nalezy do prawdziwie undergroundowej muzyki? :o
Ciezko cos zaznaczyc w Twojej ankiecie,bo kazda mozliwosc to klimaty dla mnie zdecydowanie obce...


So sie 21, 2004 18:27 pm
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post 
Dokładnie. Nie słucham niczego co jest w tej ankiecie. Nawet nie wiem czym różni się punkt 1 od punktu 2 :D


N sie 22, 2004 12:01 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 21:23 pm
Posty: 722
Lokalizacja: Thorne; Doncaster ex Łódź
 
Post 
Ja nie zaznaczyłem zadnej opcjii, ponieważ jest troche źle sformułowana (Łzy??). Przede wszystkim Mr. Dave powinieneś zmienić tą ankietę (to tylko moja propozycja oczywiście)
- Front242, Nitzer, stare EBM, Camouflage
- D/V, Mesh, Wolfsheim, Współczesne Electro
- Nic z takich klimatów (bo Łzy lub Kasia to nie najlepszy przykład nie electro)

Ja zacząłem Electro słuchać od jakiś 3 lat mniej więcej. Znam mnóstwo fajnych zespołów, ale żaden z nich nie dociera do mnie całkowicie. Czyli na każdej takiej płycie znajda sie ze 3-5 kawałków, które są super reszta to porażka. Generalnie znam te kapele, które napisałeś, ale:
Front 242 nie słucham (nie znam ich tak naprawde za dobrze)
Nitzer Ebb i And One nie lubię (może tylko ze dwa trzy kawałki bym wśród ich dysko znalazł - no za wyjątkiem TECHNOMAN'a oczywiście bo to jest czadzior i klasyk)
Muzyki EBM nigdy nie lubiłem i lubić nie będe. Dla mnie to straszna tandeta
Z Electro współczesego lubię przede wszystkim: Covanant, Apoptygmę, Hocico i Colony 5

Z wielkich zespołów Synth Electro to jestem fanatykiem De/Vision
Lubię także Camouflage i Wolfsheim ale dużo mniejszym stopniu niż De/Vision

Takze jeśli chodzi o nie Electro to słucham Wiele wiele innych zespołów ale o tym już wiele razy pisałem. W zadnym wypadku nie uważam fanów DM za muzycznych ignorantów. Z tego co czytam na forum wiele ludzi ma ogromne i bardzo szerokie zainteresowania muzyczne obok DM
POzdroofka
Marko


N sie 22, 2004 12:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 22:38 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Gdynia-Bydgoszcz
 
Post 
Chyba nie jest nigdzie napisane/powiedziane, że fani DM muszą orientować się w klimatach elektronicznej alternatywy i koniecznie tego słuchać obok DM. Ja przez te 14 lat słuchania DM fascynowałem się raczej mniej lub bardziej undergroundowym młuceniem na gitarach, bądź np. klimatami czerpiącymi z jamajszczyzny (żeby podać te najbardziej kontrastowe przykłady).
Te Łzy i Kowalska to chyba jakieś nieporozumienie. Ankieta troszeczke nie tak skonstruowana :)


N sie 22, 2004 13:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2004 19:11 pm
Posty: 103
Lokalizacja: ze stosunku płciowego moich rodziców
 
Post 
ja nie uważam sie za ignoranta.. jestem otwarty na wiekszość rodzajów muzycznych, od elektroniki aż po metal...
Jednak łzy i ich troje bym nie słuchał.. nie popadajmy w skrajności...


N sie 22, 2004 18:15 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 09, 2003 22:13 pm
Posty: 92
Lokalizacja: Poland
 
Post 
Maciej P. napisał(a):
Te Łzy i Kowalska to chyba jakieś nieporozumienie. Ankieta troszeczke nie tak skonstruowana :)


Te łzy i inny muzyczny chłam podałem po to by zweryfikować to co pisze się o Depeszowcach na Gotyckim forum, przypomnę iż według niektórych osób tam piszących słuchamy Ich Troje.


I jak się okazało ktoś tam ich zaznaczył :D

Jak widać po tej dyskusji ci którzy to piszą są w dużym błędzie!!!!

Apropo forum gotyckiego, i depeszów słuchających ich troje , troszke powyzywałem tam ludzi od ignorantów :oops:


N sie 22, 2004 18:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2004 19:11 pm
Posty: 103
Lokalizacja: ze stosunku płciowego moich rodziców
 
Post 
No i dobrze bo im sie nalezalo ;)


N sie 22, 2004 18:41 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 22, 2004 21:37 pm
Posty: 1
 
Post 
Witam wszystkich fanów DM i nie tylko. Należę raczej do starszej i dojrzalszej(?) rzeszy ludzi którzy w pewnym momencie swojego życia dzień zaczynali i kończyli słuchając DM. Z czasem stałem się bardziej otwarty na muzykę, ale pod warunkiem, iż klimat i a może przede wszystkim wokal był utrzymany w stylistyce DM. I tak na mojej półce, obok płyt M. L. Gore i co. Pojawił się D/V, Camuflage, Distain!, Beborn Beton, Clan of Xymox, Sisters of Mercy.. nie będę wymieniał dalej bo pewnie was zanudzę, ale po ukazaniu się Songs of faith &devotion, mój gust zwrócił się ku muzyce w której słychać więcej żywych instrumentów, ale swe korzenie bez wątpienia osadzone są w twórczości DM. Mam na myśli Paradise Lost, Tiamat, Type O Negative....i z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, iż to właśnie twórczość DM wywarła największy wpływ na moje upodobania i zainteresowania muzyczne. pozDrawiaM


N sie 22, 2004 22:18 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team