Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Fani Dm - muzyczni ignoranci? 

Małe rozpoznanie w jakich klimatach muzycznych lubuj± się DEPESZOWCY
FRONT 242, NITZER EBB, ICIN OF COIL, HOCICO 37%  37%  [ 77 ]
AND ONE, CAMOUFLAGE, 54%  54%  [ 112 ]
KASIA KOWALSKA, ŁZY.. 9%  9%  [ 19 ]
Liczba głosów : 208

Fani Dm - muzyczni ignoranci? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
dschastin napisał(a):
Wg. mnie muzyczny ignorant to bardziej ten, kto zafixowany jest na tylko jeden nurt muzyczny i tym samym IGNORUJE całą resztę i nie ma o niej zielonego pojęcia, niż ten, kto słucha całej gamy różnych gatunków, nawet tych pozornie sprzecznych i tym samym budząc zgorszenie co niektórych (przykład DM i Ich Troje) ale przynajmniej ma szersze rozeznanie.
Narzucanie komuś tego czego powinien a czego nie powinien słuchać będąc fanem DM (czy jakiegokolwiek innego zespołu) jest dla mnie co najmniej dziwne, trochę nawet śmieszne - czy będąc znawcą elektro jest się "lepszym" depeszowcem/fanem DM??? Nie sądzę.
Sama nie mam bladego pojęcia o elektro, czasem coś wpadnie mi w ucho, ale nie znam się na tym kompletnie, za to za DM dałabym się pokroić na kawałki :lol: Miałam w sowim życiu okresy ostrego rocka, r'n'b a nawet piosenki poetyckiej. Czy jak se zapodam po kolei: Bon Jovi, filmowy Dirty Dancing a zaraz potem DM to znaczy że jestem muzycznym ignorantem??????? ŁAJ??? :D

Także ludziska słuchajmy tego co każdemu w duszy gra bez wzajemnego osądzania, w końcu o gustach w kategorii lepszy-gorszy się nie dyskutuje :) :nie:
:fletch: :fletch: :fletch:


:brawo: :brawo: :brawo:


Pn paź 11, 2010 11:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 18:24 pm
Posty: 125
Lokalizacja: Ostróda /Poznań
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Grunt To Nie Budować wokół siebie muru ,ja mam Otwarty umysł na wszystkie style muzyczne Bez ograniczeń..... DM zawsze jest było i będzie na pierwszym miejscu...... Ale Otwartość umysłu jest dla mnie ważna Bez ignorancji oraz podziałów........


Pt paź 29, 2010 20:34 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Niektórzy chyba właśnie są muzycznymi ignorantami. Jeden taki powie, że lubi Bad boys blue czy inne, to od razu lecą wyzwiska, że jest głupi i nie umie prawdziwej muzyki słuchać. Nie żebym kogoś bronił, tylko obiektywnie oceniam. To tak jak z disco polo - niby muzyka dla wieśniaków i plebsu, a jak leci to każdy nogą tupie i zna tekst...


So paź 30, 2010 11:38 am

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 19:13 pm
Posty: 146
Lokalizacja: włocławek
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
mateo_kozak napisał(a):
Niektórzy chyba właśnie są muzycznymi ignorantami. Jeden taki powie, że lubi Bad boys blue czy inne, to od razu lecą wyzwiska, że jest głupi i nie umie prawdziwej muzyki słuchać. Nie żebym kogoś bronił, tylko obiektywnie oceniam. To tak jak z disco polo - niby muzyka dla wieśniaków i plebsu, a jak leci to każdy nogą tupie i zna tekst...


widzisz Kozak:

1. obiektywny nie jestes jesli piszesz 'kazdy'. Ja na przyklad tak fajnie z tym 'tupaniem' nie mam jak ty.
2. NIe widzialem zeby ktos kogos od 'glupich' wyzywal.
3. Na tego typu tematy ( obaj wiemy o czyje chodzi) jest chyba inne miejsce.W tym wypadku jest uzasadniona obawa o czyste trollowanie.

Chyba nie udal ci sie ten post kozak...


So paź 30, 2010 12:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Moze topic o Bayer Full jak tak kozacko nóżka tupie ? :8):


So paź 30, 2010 13:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 30, 2010 14:55 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Kielce
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Na początek pragnę się przywitać, jako że jestem świeżakiem na owym forum :wink:

Może niektórzy nie mają o tym pojęcia, ale w środowisku metalowym, wśrod death, black metalowców i innych hybryd depesze są kapelą co najmniej kultową, dowodem na to jest fakt, iż są najszęściej coverowanym zespołem przez kapele metalowe...
Jako że sam jestem fanem baaardzo cięzkiego grania, dla zwykłego słuchacza co najmniej nieprzyswajalnego, to stwierdzam, iż muzyka Depeszów jest mi najbliższa, co daje dowód jej wyjątkowości.... Poza tym polecam covery niektórych kapel blackowych, są co najmniej interesujące :D


So paź 30, 2010 15:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
I tu sie musze zgodzic. Vader jest w pierwszej trójce najlepszych coverów. Mam nawet singiel na polce. Rewelka.


So paź 30, 2010 15:19 pm Zobacz profil
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Popieram.
A przy okazji, jak to sie wszystko dziwnie uklada. Kiedys pralismy sie z Metalami po mordach. A teraz DM kultowe i szanaowane wsrod Metali.


So paź 30, 2010 22:21 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 30, 2010 14:55 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Kielce
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, muzyka łączy pokolenia :mrgreen:


So paź 30, 2010 22:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 22:30 pm
Posty: 154
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Ja wychowałem się akurat na Depeche Mode i to mi otworzyło oczy na inne zespoły i gatunki muzyczne. Chociaż nie ukrywam że w jakiś sposób ten zespół też ukierunkował mnie na tego właśnie typu klimaty :)


Pn lis 29, 2010 23:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Dla mnie ignoranctwo fanow dm to przede wszystkim zamykanie sie na jakakolwiek muzyka poza dm.
Nie wiem jak mozna na okraglo sluchac tych dziesieciu czy dwunastu plyt. Ja zaraz po tym jak pozbieralem troche dm zaczalem szukac
zespolow ktore brzmialyby mniej lub bardziej podobnie. I poznalem i Skinny Puppy i E... Neubauten itp., choc zdecydowanie wolę
klimaty mesha, D/V, Wolfsheim.

Prawde mowiac byly momenty ze wstydzilem sie za innych depeszy. Np. kiedys na imprezie jeden koles pyta sie mojej dm kolezanki
"czy depesze sluchaja Sisters of Mercy". Zapadła cisza po tym pytaniu, kolezanka, pewnie pierwszy raz w zyciu cos takiego slyszac,
miala wyraz twarzy jakby ja zapytal czy chodzila kiedys po Ksiezycu.
Pamietam tez jakie boje toczylem kiedys z okolicznymi depeszami zeby na imprezie dm przemycic choc trocche innej muzyki.
Nie 60, nie 40 procent ale wystarczyloby 10. Jedna cholerna piosenka na 9 piosenek dm. Nie dalo sie. Jak raz puscilem Kraftwerkaa w remiskie
to wszyscy na mnie galy i "co to jest?" "co ty to pusciles?". Z jednej strony to dzieki takim osobom umacniala sie subkultura fanow,
ale z drugiej strony to czasami, widzac takie postawy, zastanawiam sie czy chce sie z nia identyfikowac.


Wt lis 30, 2010 15:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 16, 2010 13:42 pm
Posty: 37
Lokalizacja: ŁDZ
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Ja nie słucham tylko i wyłącznie Depeche Mode, bo to by było po prostu monotonne. Wychowałam się przede wszystkim na muzyce z lat 80., ale do tej pory nie znam tytułów wielu piosenek, które jako kilkuletnia dziewczynka nuciłam podczas zabawy. Aktualnie słucham przede wszystkim muzyki hiszpańskojęzycznej (nauka języka zobowiązuje), polskich zespołów typu Wilki czy Lady Pank, ale także różnego rodzaju muzyki 'egzotycznej', tj. chińskiej, japońskiej, rumuńskiej, rosyjskiej, ostatnio też greckiej.
Denerwuje mnie, kiedy ludzie mówią, że 'skoro jestem depeszówą, to powinnam słuchać tylko DM'. Na DM świat się przecież nie kończy, są inni wykonawcy; lepsi, gorsi i tragiczni. Poza tym - kto z czystym sercem mógłby powiedzieć, że SŁUCHA TYLKO DEPECHE MODE?
Nie słucham ICH całą dobę. Tylko jakieś 90% ;) Reszta to Lady Pank, Porta czy też Agnieszka Chylińska.
No, ode mnie to by było na tyle.


Wt lis 30, 2010 16:28 pm Zobacz profil ICQ

Dołączył(a): Śr paź 04, 2006 22:55 pm
Posty: 202
Lokalizacja: ŁODZ
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci????
Muzyka dzieli sie na dobra i zła!


Śr lis 23, 2011 11:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
MARIUS napisał(a):
A przy okazji, jak to sie wszystko dziwnie uklada. Kiedys pralismy sie z Metalami po mordach. A teraz DM kultowe i szanaowane wsrod Metali.


:D Pewnie dlatego tak się dzieje że ci co dawniej prali się po mordach są już poważnymi, statecznymi obywatelami. Teraz pozostaje wzajemny szacunek i docenianie osiągnięć muzycznych drugiej strony. Fanem ciężkiego grania nigdy nie byłem i raczej już nie będę ale fakt że DM doceniane jest w środowisku metalowym bardzo mnie cieszy. W końcu jak docenia cię dawny "wróg" to jest coś :8): :wink:


Cz lis 24, 2011 10:58 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Witam wszystkich! Jestem tu nowa, bo DM słucham tak "na poważnie" od miesiąca :D Ale, że "na powaznie", to chyba widać po tym, że pojawiłam się na tym forum. Od razu postanowiłam wypowiedzieć się w tym temacie, gdyż jestem byłym "metalem". Nie tym jednak od Behemotha czy Vadera, ale od starej dobrej Metalliki. Przez parę dobrych lat miałam przerwę od bycia fanem kogokolwiek i po prostu słuchałam sobie dobrej muzyki aż "wpadłam po uszy".....Nie powiem, dobrze mi z tym, bo czegos jednak w życiu brakuje, jak się nie jest niczyim fanem... :wink: Nie uważam sie broń Boże za osobę o wąskich horyzontach muzycznych, bo mimo że staję się fanką Depeszy, to zawsze będe słuchąc także innej muzyki, niekoniecznie spod znaku electro czy synchpopu.


Pt gru 02, 2011 20:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 19:03 pm
Posty: 60
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Ignoranci? Well...Zazwyczaj dopuszczam do siebie jedynie czystą i surową elektronikę. Najlepiej belgijską, z lat 80tych. Dobry elekctropopik, EBM czy surowy house też może być. Lubię czyste i logicznie poukładane dźwięki, a współczesna muzyka mnie...męczy Nie znoszę przesterowań i kakofonii.
Z resztą jestem zdania, że od 15 lat niczego nowego w muzyce nie wymyślono. Jakieś to takie wszystko wtórne. Mam młodszą siostrę, która co jakiś czas podsuwa mi kolejne "nowinki". Sprowadzam ją na ziemię starym KMFDM, FLA, starym NIN czy nawet ostatnio Frontem 242. A ona jest zdziwiona, że jej najnowsze muzyczne odkrycie, jest jedynie powieleniem brzmienia sprzed 20 lat :-)
DM słucham od ponad 20 lat i jest dla mnie czymś, co towarzyszy mi na co dzień, jak moja facjata w lustrze.
Ale Bach, Mozart, Komeda, stare NIN, Psyche, New Order, Obywatel GC - mają swój urok, i czasami trafiają do odtwarzacza. Mam całą ścianę płyt, jest w czym wybierać. Od Wieloryba i Nowego Horyzontu, przez And One i Pet Shop Boys po Moby'ego. Trochę Orbital, szczypta Laibacha, Die Krupps dla relaksu itp. Różnorodna elektronika z odrobiną fantazji.
Uważam, że znam się trochę na niezależnej muzyce elektronicznej i to mi wystarczy. Inna muzyka mnie po prostu nie interesuje.
I nie znoszę jazzu :-)

ps. znajomy artysta i kłusownik z Zakopanego, na kaca zamawia sobie kapelę góralską, żeby go głowa nie bolała...


So gru 03, 2011 0:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 08, 2006 17:11 pm
Posty: 928
Lokalizacja: crystal ship
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
monumentasia@poczta.onet. napisał(a):
Komeda [...]
I nie znoszę jazzu :-)



jeśli chodzi o "tego" Krzysztofa Komedę, zaryzykuję stwierdzenie: pioniera cool jazzu w Polsce, to powyższe stwierdzenie nie pasuje mi zbytnio :roll:


N gru 04, 2011 23:07 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
W muzyce jest tak, że nawet z najgorszego chłamu można wydobyć coś w miarę wartościowego.
Wielu osobom podoba się niejeden numer z kręgu techno, hip hopu, disco polo czy muzyki dance. Ale Ci ludzie muszą powiedziedzieć, że takiego czegoś nie znoszą bo w szkole, na studiach, wśród znajomych, w najbliższym otoczeniu panuje opinia, że sympatia do takich gatunków jest nie do pomyślenia !
Ja np. nie lubię hip hopu, ale Kaliber 44 uznaje akurat za zacną kapelę. I w jakimś stopniu Paktofonikę.
Pisze tutaj o Ich Troje. Zespół przez wielu ludzi wręcz nienawidzony. Jednak ja uważam, że na początku działalności byli grupą całkiem niezłą. Pierszy album nawet nawet. Utwór ,,Prawo" lubiłem od samego początku i lubię nadal !
Mnie oprócz Dm, Gotyku, electro i dark wave najbardziej pociąga muzyka klasyczna, filmowa, jazzowa, symfoniczno rockowa, progresywna i psychodeliczna.
Ilu fanów DM tego typu rzeczy słucha? Patrząc chociażby na to forum odnoszę wrażenie, że niewielu !


Śr gru 07, 2011 14:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2011 8:04 am
Posty: 46
Lokalizacja: Legionowo
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Ja słucham tylko dm :)


Śr gru 14, 2011 7:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2011 16:25 pm
Posty: 3
 
Post Re: Fani Dm - muzyczni ignoranci?
Strasznie się ograniczasz ale nie martw się-przejdzie Ci :)


Śr gru 14, 2011 10:00 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Desperus i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team