Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post D | M - Memento Mori
W poniedziałek, 29 czerwca 2020 o godz. 17.00 nauczyciele i koordynatorzy Szkoły Muzycznej UPC zorganizowali rozmowę, którą poprowadził profesor Manuel Garrido Lecca, zaproszono znanego muzyka i klawiszowca Depeche Mode Petera Gordeno który potwierdził iż prace nad nowym studyjnym albumem DM właśnie ruszyły :8): Wcześniej informacje takie podawał również m.i. Richard Blade



PS. Proszę linkować temat (link do forum) na facebooku PFD chyba ze to dwie oddzielone strony?, jeżeli tak to zakładamy nowy fb PFDM) :8):

EDIT: Ciekawe czy na trasie supportem będzie Weird Wolves :wink:


Ostatnio edytowano Pn paź 03, 2022 17:18 pm przez dK, łącznie edytowano 4 razy



Wt cze 30, 2020 14:39 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 7:35 am
Posty: 68
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
super informacja, oby koronawirus pozwolił na trasę


Wt cze 30, 2020 18:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
tak tak ptaszki zaczynaja spiewac juz cos w temacie nowego LP ,ciiii .... :wink:


Wt cze 30, 2020 19:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
http://101dm.pl/2020/06/30/martin-gore- ... YI3OTZtjaQ


Śr lip 01, 2020 21:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Już się nie mogę doczekać rewelacji ze studia:

"Martin napisał najlepsze utwory w tym wieku (lepsze nawet od tych poprzednich najlepszych)"
"skrzyżowanie SOFAD z Violatorem i ..... (tym razem każdy fan może swój inny ulubiony album dodać i będzie zadowolony)"
"nagraliśmy 30 utworów więc jest z czego wybierać (a jeszcze z rozpędu odrzuty z sesji sprzed 30 lat dograliśmy)"
"świetnie się w studiu bawimy i rozumiemy (duzo czasu mamy nagrywając hurtem to i kilka 'studio sessions' nagraliśmy, najczęściej lepsze od tego co na albumie)
"Dave napisał najlepsze utwory w karierze (wszystkie cztery, nie bardzo wie co z nimi zrobić, więc wydamy je jako DM [a przynajmniej ze dwa, żeby nie odszedł])
"Producent X był super ale ........ natomiast teraz mamy Y i jest jeszcze bardziej super"
"Teksty będą głębokie (ale nie za bardzo, bo ostatnio musieliśmy paplać co ślina na język przyniesie jak nas pytali o co chodzi z "Where;s the revolution")
"Mamy najlepszy singiel od czasów Enjoya (a na stronie B damy najlepsze i najbardziej depeszowe utwory, żeby to w ogole zeszlo i sie tym w radiu podobało)"
"Na albumie możecie usłyszeć stare syntezatory Martina ze strychu (taki smaczek zamiast muzyków studyjnych na których nam szkoda kasy)"


Wt lip 07, 2020 21:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
@Born Tym razem będzie raczej :

"Pierwszy album nagrany on-line"

:wink: :P


Śr lip 08, 2020 21:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 13, 2016 8:11 am
Posty: 134
Lokalizacja: human after all
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
marten80 napisał(a):
super informacja, oby koronawirus pozwolił na trasę

a co moze zabronic, Martin i Dave i Andy sa wolnymi ludzmi, w przeciwienstwie do ciebie nie zinoktrynowani telewizyjnie


Pt lip 10, 2020 10:04 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
będzie dobrze jak Martin wróci za stery, tam gdzie jego miejsce, czyli do syntezatorów, z tym nowym producentem może się okazać to niezbyt realne. W moim odczuciu to podstawowy warunek stworzenia bardzo dobrego albumu jakim ostatnim był Playing the Angel (lub przynajmniej część utwórów była bardzo dobra)
poczuć choćby ten dreszczyk z live'a Should Be higher u Lettermana.


Cz lip 23, 2020 17:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
To w ogóle bardzo przykre, że to taki Gordeno jest zwiastunem pierwszych wieści. Więc już nawet nie Fletch???
Hmmm... mój 2021 post :)


Śr wrz 09, 2020 11:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Ja podziwiam że im się chce jeszcze nagrywać.Od dawna nie ma w tym pasji, jakaś taka pańszczyzna.

Ja mam wrażenie że te płyty powstają tylko po to aby był pretekst do pojechania w trasę i zarobienia kolejnych dziesiątek milionów dolarów.

W sumie mogliby jeździć w trasy i bez płyty. Przykładowo-pomijając sytuację pandemiczną gdyby w tym roku ruszyli w trasę na 30 lecie Violatora (tak jak U2 zrobiło z Joshua Tree) gdzie zagraliby całego Violka plus ok 10 innych hiciorów to co , nie wyprzedaliby stadionów? Wyprzedaliby.


Cz wrz 10, 2020 13:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 21:14 pm
Posty: 38
Lokalizacja: 3-miasto
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
krzysiek napisał(a):
Ja podziwiam że im się chce jeszcze nagrywać.Od dawna nie ma w tym pasji, jakaś taka pańszczyzna.

Ja mam wrażenie że te płyty powstają tylko po to aby był pretekst do pojechania w trasę i zarobienia kolejnych dziesiątek milionów dolarów.
I


W Wrong nie ma pasji? W Scum nie ma pasji? W In Chains nie ma pasji? W Should be Higer nie pasji? Co Ty opowiadasz.


Pn wrz 14, 2020 20:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 20:33 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
krzysiek napisał(a):
Ja podziwiam że im się chce jeszcze nagrywać.Od dawna nie ma w tym pasji, jakaś taka pańszczyzna.

Ja mam wrażenie że te płyty powstają tylko po to aby był pretekst do pojechania w trasę i zarobienia kolejnych dziesiątek milionów dolarów.


To, że płyta nie jest komercyjna i trafiająca w gusta szerszej publiki (jak np. Violator), wcale nie oznacza, że nie ma tam pasji. Mając taką pozycję i markę na rynku, robią co chcą. Nie zawsze musi się to podobać, ale wiele kawałków jest na niezłym poziomie i fajnie się tego słucha. Ja mam tak, że lata mojej młodości przypadają na końcówkę lat 80-tych i początek 90-tych. Naturalnie najlepsze kawałki kojarzyć mi się będą z tamtą epoką. Późniejsza twórczość wzbudza umiarkowany zachwyt, jedne kawałki są super, innych nie słucham wcale. Ale żeby twierdzić od razu, że brak im pasji, że pańszczyzna? :nie:

Życzę wszystkim takiej energii, twórczości (na różnych płaszczyznach) i pasjii, jaką ma DM w ostatnich latach, jak będziemy w ich wieku.


Wt wrz 15, 2020 0:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
krzysiek napisał(a):
Ja podziwiam że im się chce jeszcze nagrywać.Od dawna nie ma w tym pasji, jakaś taka pańszczyzna.

Ja mam wrażenie że te płyty powstają tylko po to aby był pretekst do pojechania w trasę i zarobienia kolejnych dziesiątek milionów dolarów.

W sumie mogliby jeździć w trasy i bez płyty. Przykładowo-pomijając sytuację pandemiczną gdyby w tym roku ruszyli w trasę na 30 lecie Violatora (tak jak U2 zrobiło z Joshua Tree) gdzie zagraliby całego Violka plus ok 10 innych hiciorów to co , nie wyprzedaliby stadionów? Wyprzedaliby.

Jest w tym dużo racji


Wt wrz 15, 2020 13:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
krzysiek napisał(a):
Ja podziwiam że im się chce jeszcze nagrywać.Od dawna nie ma w tym pasji, jakaś taka pańszczyzna.

Ja mam wrażenie że te płyty powstają tylko po to aby był pretekst do pojechania w trasę i zarobienia kolejnych dziesiątek milionów dolarów.


W punkt 100 % :beer:

krzysiek napisał(a):
W sumie mogliby jeździć w trasy i bez płyty. Przykładowo-pomijając sytuację pandemiczną gdyby w tym roku ruszyli w trasę na 30 lecie Violatora (tak jak U2 zrobiło z Joshua Tree) gdzie zagraliby całego Violka plus ok 10 innych hiciorów to co , nie wyprzedaliby stadionów? Wyprzedaliby.


Przy okazji mogliby odkurzyć scenę sprzed 30 lat , zawsze to taniej a i tak niewiele roznilaby sie od obecnych ( ich ) standardow :lol:
Dla mnie niech juz nic nie nagrywaja , po ostatnim wyczynie w postaci Spirit stracilem juz wszelkie nadzieje na uslyszenie czegos dobrego w ich wykonaniu :cry:


So wrz 19, 2020 7:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
krzysiek napisał(a):
Ja podziwiam że im się chce jeszcze nagrywać.Od dawna nie ma w tym pasji, jakaś taka pańszczyzna.

Ja mam wrażenie że te płyty powstają tylko po to aby był pretekst do pojechania w trasę i zarobienia kolejnych dziesiątek milionów dolarów.

W sumie mogliby jeździć w trasy i bez płyty. Przykładowo-pomijając sytuację pandemiczną gdyby w tym roku ruszyli w trasę na 30 lecie Violatora (tak jak U2 zrobiło z Joshua Tree) gdzie zagraliby całego Violka plus ok 10 innych hiciorów to co , nie wyprzedaliby stadionów? Wyprzedaliby.


Naprawdę uważasz, że w ostatniej twórczości nie da się znaleźć przynajmniej kilku kawałków, które jednak te ostatnie działania jakoś uzasadniają?


N wrz 27, 2020 13:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
i znowu dochodzimy do meritum - brak Alana:) ale to nie do końca tak że ostatnie płyty są złe, brakuje im groove przez co nie wytrzymują próby czasu. Kompletnie nie mam ochoty sięgać po Deltę, Sotu czy Spirit, od bólu po Ptaka czy Excitera.


N wrz 27, 2020 19:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Cytuj:
uważasz, że w ostatniej twórczości nie da się znaleźć przynajmniej kilku kawałków


Sorry, michaŁ, ale nie pierwszy już raz brzmisz dla mnie jak 70 dziadek przekonujący że jego 60 letnia żona jest seksowna BO PRZECIEZ MA CYCKI.
No i dyskusja zamknięta, nie da sie ukryc że ma.

Nie chcę mi się wszczynać nowej bezsensownej dyskusji i czytac o tym że 'DM jest dzis nowoczesne', 'że graja inaczej to nie znaczy że gorzej' itp.

Tylko taki przykład. Forced to Mode nie gra praktycznie niczego co powstało po 2000 roku.
Graja nawet strony B singli z lat 80-90, mimo że jest masę nowszych utworów których DM nigdy nie wykonali live.
Forced to Mode tłuką też na okrągło hity (Walking In My Shoes, Enjoy, Personal), mimo ze sami DM tłuką je sami regularnie na każdej trasie.
Napisz do nich (i ich fanów na ich koncertach) i zapytaj gdzie zgubili te 'przynajmniej kilku dobrych kawałków" z ostatnich 20 (!) lat, jeśli opinie takie jak krzyska tak Cie bulwersują.


Wt wrz 29, 2020 23:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
Born napisał(a):
Tylko taki przykład. Forced to Mode nie gra praktycznie niczego co powstało po 2000 roku.


Z zasady nie grają niczego z DM po 1994 roku ;) Chociaż ostatnio zrobili małe wyjątki :)


Śr wrz 30, 2020 8:11 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 11, 2016 14:34 pm
Posty: 8
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
To co ten zespół miał nagrać najlepszego, dawno już nagrał. Owszem - czasem coś im tam wyjdzie, ale to są raczej takie wyjątki które potwierdzają regułę. Gore mocno obniżył loty jako songwriter i to wyraźnie słychać - po prostu się zużył :) Sam zespół też nie ma zupełnie pomysłu na siebie. Wejdziemy do studia, coś tam sobie nagramy, potem trasa i kasa się zgadza. Depeche Mode to już tylko szyld - firma. Jak zauważył Krzysiek - w tym nie ma pasji już od dawna.


Śr wrz 30, 2020 10:16 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Nowy album DM - 2021 ?
To chyba dość jednak naturalne, że w tym co robią mając lat już prawie 60 nie ma już takiej młodzieńczej pasji, jaką mieli te 30 lat temu. Kojarzycie jakiegoś artystę muzycznego, który w okolicach swej 60-ki czyni rzeczy porównywalne z tymi, które robił mając lat 20 czy 30? My też zresztą dorastamy, w latach 80-tych czy 90-tych byliśmy najczęściej dzieciakami lub młodziakami w najlepszym wypadku, pewne rzeczy przyjmowaliśmy nieco bezkrytycznie, teraz patrzymy na świat jednak inaczej, oby mniej naiwnie. Dla mnie takim oczywistym szczytem w przypadku DM będzie chyba już zawsze SOFAD, mam świadomość, że ostatnie płyty już takiego entuzjazmu mi nie generują, ale jednak zawsze jest na nich coś, co sprawia, że stwierdzam iż warto było czekać.

Trochę wg mnie nietrafiony argument z podpieraniem się co grają F2M. Kupuję, gdy ktoś mówi, że akceptuje DM np. do 1994 roku, ale jak podpiera to stwierdzeniem, że jakiś coverband (nawet tak dobry jak F2M) gra tylko rzeczy depeszowe do 1994 roku trąci nieco śmiesznością w mych oczach.


Śr wrz 30, 2020 19:21 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team