Depeche Mode - Zobacz wątek - 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  NastÄ™pna strona
02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 229
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Question of Lust z oryginalną aranżacją (tylko perkusja akustyczna) robi klimat. Powinni więcej utworów z lat 80 grać a nie ciągle to samo
http://youtu.be/5yj2YTTK5uo?t=3351


Pt sie 04, 2023 13:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 14:46 pm
Posty: 13
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Dla zainteresowanych Dave w Everything Counts powiedział "it’s a bit early for a singalong, but it is Warsaw"


So sie 05, 2023 10:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Na Dmlive Wiki walneli się konkretnie z setlistą. MFS i Condemnation niby. Info z forum Home :? :lol: Napisałem sprostowanie do nich.
EDIT: Poprawili.


N sie 06, 2023 10:56 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 19:40 pm
Posty: 136
Lokalizacja: ElblÄ…g
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Czytałam gdzieś,że była sytuacja,w której Martin powiedział coś po polsku, chyba ,, jeszcze grają ". W którym to było momencie?


Pn sie 07, 2023 14:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 03, 2006 9:59 am
Posty: 449
Lokalizacja: wschodnie rubieże/Wawa
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Też o tym czytałam w tym artykule: https://www.eskarock.pl/radar/najwspani ... -2GRd.html
Z tekstu wynika, że to musiało być zaraz przed bisem albo w trakcie. Może ktoś kto był blisko sceny mógłby zweryfikować te rewelacje, bo faktycznie byłoby to trochę nietypowe :wink:


Pn sie 07, 2023 15:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Zrobiłem kilka zdjęć :) właśnie przeglądam :wink:


Pn sie 07, 2023 21:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
racematte napisał(a):
Też o tym czytałam w tym artykule: https://www.eskarock.pl/radar/najwspani ... -2GRd.html
Z tekstu wynika, że to musiało być zaraz przed bisem albo w trakcie. Może ktoś kto był blisko sceny mógłby zweryfikować te rewelacje, bo faktycznie byłoby to trochę nietypowe :wink:


nie sÄ…dzÄ™
pani z eski chyba coś pokreciła i chodziło jej o moment w któym gorzasty krzyczał mister gaaahan


Wt sie 08, 2023 6:20 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Witam wszystkich po ekscytującym tygodniu. Zacznę od tego, że razem z małżonką mieliśmy w harmonogramie trzy koncerty w ciągu sześciu dni. Oprócz polskich koncertów DM był jeszcze chorzowski niedzielny koncert Rammstein(muszę o nim wspomnieć dla opisu całej naszej wyprawy :wink: ). Zaczęliśmy od ozdobienia samochodu gadżetami DM oraz Rammstein i w niedzielny poranek ruszyliśmy na nasze Tour de Pologne, jak zgodnie nazwaliśmy z małżonką naszą koncertową przygodę. Chorzów-Warszawa-Kraków-Szczecin. Prawie 2000 km przed nami, wielkie wyzwanie dla organizmów również(na wszystkie show mieliśmy bilety pod sceną). O koncercie niemieckich rockmanów napiszę zdawkowo, że był rewelacyjny. Wątek tyczy DM, więc bardziej skupię się na dwóch koncertach w Warszawie oraz Krakowie. Wiemy z żoną jedno-tego tygodnia nie zapomnimy do końca życia :beer: :brawo: Oba koncerty były wzruszające bardzo, staliśmy tuż przed wybiegiem, kontakt z Davem, czy Martinem był bardzo bliski kiedy wychodzili na wydłużenie sceny. Koncert w stolicy był nieco lepszy jeśli chodzi o przeżycia emocjonalne, publiczność też wydaje się, że żarliwiej reagowała na wszelkie interakcje ze strony zespołu. Jestem również miło zaskoczony wieloma pozytywnymi opiniami na temat nagłośnienia Narodowego. Do zdecydowanych faworytów obu wystepów mogę śmiało zaliczyć otwierające "My cosmos is mine", kapitalne to było otwarcie. Nie mogę zapomnieć o przepięknych wykonaniach "Waiting for the night" oraz "Soul with me". Absolutnym kilerem w mej łepetynie pozostanie jednak "Wrong"!!!! Mimo, iż pochodzi z najsłabszej płyty(oczywiście wg mnie) jest to kawałek genialny. Co za moc, klimat i energia. Forma chłopaków jest na najwyższym z możliwych poziomów. Uważam też, że na tej trasie załapali więcej luzu, spontaniczności oraz zwykłej radości ze wspólnych występów. Co piękne jeszcze, jest to, że wbrew opiniom niektórych, jest nadzieja w młodzieży. Na obu koncertach widzieliśmy od groma młodych ludzi bawiących się całym sercem i oddających całą energię zespołowi. Legendarne i WIELKIE zespoły nie mogą przecież przeminąć wraz ze starzejącymi się fanami, jestem tego pewien w stu procentach. Reasumując moje przeżycia, powtórzę raz jeszcze-minionego tygodnia nie zapomnę do końca mego żywota. Nie chodzi tylko i wyłącznie o samą muzykę. Mam na myśli całą otoczkę z tym związaną, a mianowicie napotkani spontaniczni ludzie, odwiedzone miejsca oraz cała okraszona pięknymi momentami wyprawa. Co najważniejsze, mimo naszych obaw o kondycję, daliśmy radę wydolnościowo. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wtorku. AVE DM :nlmda: Peace, love & rockandroll!!!


Wt sie 08, 2023 10:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Świetnie napisane :brawo: Ja jak już pisałem również koncert w Warszawie odbieram lepiej, bardziej emocjonalnie i jako coś co zostanie ze mną na zawsze. Nieopisana moc wrażeń, muzyczna uczta i kapitalna zabawa! I to poczucie jedności także przy powrocie przez ulice stolicy...i ten księżyc tak wyjątkowo świecący tamtej nocy...łezka się kręci.


Wt sie 08, 2023 10:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 436
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Cytuj:
Co najważniejsze, mimo naszych obaw o kondycję, daliśmy radę wydolnościowo.


A chłopaki "muszą" nie rzadko grać co drugi dzień
Podziwiam kondycje panów .


Wt sie 08, 2023 11:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 16, 2005 8:38 am
Posty: 260
Lokalizacja: Police of Truth
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Lachol napisał(a):
Chorzów-Warszawa-Kraków-Szczecin. Prawie 2000 km przed nami

Szacunek ! Tym bardziej, że my też Szczeciniaki i tylko po samej Warszawie mieliśmy zakwasy :) , a taki Tour de Pologne jak Wy zaliczyliście to dla nas 10-krotny Ironman :) .


Wt sie 08, 2023 11:58 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 16, 2005 8:38 am
Posty: 260
Lokalizacja: Police of Truth
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
hans napisał(a):
Cytuj:
Co najważniejsze, mimo naszych obaw o kondycję, daliśmy radę wydolnościowo.


A chłopaki "muszą" nie rzadko grać co drugi dzień
Podziwiam kondycje panów .


Co drugi dzień po 2 godziny VS. nierzadko parę godzin stania przed i na koncercie (w tym czasami skakania) plus kilkanaście godzin w podróży . Ich praca 2-3 godziny co drugi dzień raz na 4 lata (nie licząc przelotów VIP samolotami, limuzyny i odnowa biologiczna) VS. praca fanów cały rok po co najmniej 8 godzin dziennie z przerwą urlopową co 4 lata na... "wyprawy kilkudniowe" na ich koncerty :) PS porównanie zarobków przemilczę :)

Ale kondycja faktycznie godna podziwu 60 letnich chłopaków z DM !


Wt sie 08, 2023 12:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Lachol napisał(a):
Co piękne jeszcze, jest to, że wbrew opiniom niektórych, jest nadzieja w młodzieży. Na obu koncertach widzieliśmy od groma młodych ludzi bawiących się całym sercem i oddających całą energię zespołowi. Legendarne i WIELKIE zespoły nie mogą przecież przeminąć wraz ze starzejącymi się fanami, jestem tego pewien w stu procentach.

Oczywiście pełna zgoda, sam zabrałem m.in. po raz wtóry obecnie 20-to paroletnią córkę oraz pierwszy raz nastoletnią chrześnicę, która jak się tylko dowiedziała o moich zamiarach, zaczęła skrupulatnie "studiować" dokonania grupy i nie mogła się doczekać koncertu, notabene pierwszego w życiu tak dużego przedsięwzięcia, bo jednak na Narodowym wygląda to najokazalej, przy tym odpowiednio depechowo ubrana bawiła się wyśmienicie. Tak więc młodzi jak najbardziej są potrzebni i wskazani, ale raczej ci uświadomieni, nie przypadkowi, nie zabierani na siłę, że a nuż zapałają estymą do zespołu, o dyskografii którego nawet nie mają pojęcia.


Wt sie 08, 2023 14:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
FM napisał(a):
Świetnie napisane :brawo: Ja jak już pisałem również koncert w Warszawie odbieram lepiej, bardziej emocjonalnie i jako coś co zostanie ze mną na zawsze. Nieopisana moc wrażeń, muzyczna uczta i kapitalna zabawa! I to poczucie jedności także przy powrocie przez ulice stolicy...i ten księżyc tak wyjątkowo świecący tamtej nocy...łezka się kręci.

Wszyscy mieliśmy dużo farta, gdyż trafiliśmy wyjątkowo dobre okno pogodowe tego dnia, co nie było takie oczywiste, gdyż przed jak i po koncercie pogoda była taka sobie, z przewagą na słaba :mrgreen:


Wt sie 08, 2023 14:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Dokładnie. Dzień przed i po było nie za ciekawie. Ktoś czuwał :wink: :fletch: :nlmda:


Wt sie 08, 2023 15:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 10:08 am
Posty: 70
Lokalizacja: raDoM
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
https://popkulturowcy.pl/2023/08/06/dep ... -koncertu/


Åšr sie 09, 2023 17:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Nie powstał napis FLETCH tylko próbował powstać. Wiadomo jak było. Hope cieplej zostali przyjęci w Krakowie. Tutaj tak sobie.


Cz sie 10, 2023 4:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Jeszcze jedna uwaga odnośnie jakości nagłośnienia na Narodowym...
Wczorajszy koncert The Weeknd, nagłośnienie odlot :shock: :P


Cz sie 10, 2023 20:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 9:24 am
Posty: 806
Lokalizacja: KRK
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Na koncert na narodowym wybierałem się bez specjalnych oczekiwań i znając często przywoływane mankamenty (słabe nagłośnienie/przypadkowość publiczności). Moje zadowolenie budził już sam widok "czarnej Warszawy" od fanów od samego rana zalewających każdy skrawekcentrum stolicy.
Sam koncert znacznie przewyższył tego czego się spodziewałem i koncert na narodowym uznaje za najlepszy jaki dotychczas miał miejsce na narodowym. To zasługa nie tylko nagłośnienia na które nie słyszałem by ktokolwiek narzekał (dźwiekowiec odwalił dobra robotę), nie tylko Martina i Dave'a którzy na przekór brzemieniu lat pokazali jaki drzemie w nich power ale przede wszystkim - nie omieszkam tego powiedzieć -wspaniałej publiczności która i z mojej perspektywy i z nagrań które poznałem już po koncercie była rewelacyjna i zachowała się jak prawie 70-tysięczna fanatyczna publiczność. Czy zadziałała magia chwili czy głód muzyki by po 6 latach znów DM tu posłuchać trudno orzec. Mam odczucie, że reakcja publiczności bardzo spodobała się chłopakom na scenie co skłoniło ich by dać z siebie jeszcze więcej, co wiecej Dave w pewnym momencie rzucił tekst że "wiadomo jaka jest Warszawa"
Setlista jak na całej trasie wspaniała a wykonanie AQOL i SL boskie. Przy łące na NLMDA jak zwykle ciary.
To była magia a koncert jeden najlepszych na których byłem spośród wszystkich 19.

See you!


Pt sie 11, 2023 9:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: 02.08.23 - Warszawa, PGE Narodowy
Pod wieloma zdaniami mogę się tylko podpisać. Niesamowity klimat tego dnia począwszy od wyprawy na stadion, wejścia, oczekiwania, danego wydarzenia i powrotu w czarnym tłumie. Setlista nie była jakaś wyszukana bo doskonale wiemy iż grają przede wszystkim hity ale tego dnia nie miało to jakoś znaczenia. Powtórzę po raz kolejny. Dla mnie NIEZAPOMNIANA NOC! I również jeden z najlepszych koncertów na jakim było mi dane być. Publiczność rewelacyjna. Właśnie, czy wiadomo dokładnie ile tym razem było osób? Bo mam wrażenie że nie zostały wyprzedane wszystkie miejsca.


Pt sie 11, 2023 10:24 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team