Depeche Mode - Zobacz wątek - Sztuczne DM
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3
Sztuczne DM 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Sztuczne DM
Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, czy odpowiednie algorytmy sprawdzające po drugiej stronie będą w stanie sprawdzić, że dany twór powstał przy udziale algorytmów AI. Początkowo pewnie będzie można z dużym prawdopodobieństwem rzecz taką stwierdzić (na pewno co najmniej tak długo jak my - ludzie - "na ucho" będziemy w stanie to określić), potem z biegiem czasu niepewność pod tytułem "stworzone przez człeka czy AI" będzie rosła.


Åšr kwi 24, 2024 10:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: Sztuczne DM
W prestiżowym konkursie fotograficznym tego nie sprawdzili i sztuczna fota wygrała, ale autor przyznał się ze to fake i ze zrobił to specjalnie

https://kmag.pl/article/zdjecia-wygener ... ograficzny


Åšr kwi 24, 2024 16:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Sztuczne DM
Po kolei.

@Kelvin, rozumiem Twój punkt widzenia i sam w dużym stopniu się z nim utożsamiam. Od jakiegoś czasu mamy wysyp AIpodobnych "produktów" i z jednej strony nie napawa mnie to optymizmem. Z drugiej myślę, że maszyny nigdy nie zastąpią człowieka, przynajmniej nie we wszystkim. I tu jestem dobrej myśli.
Napisałeś o duszy i tym, że odróżnia nas ona od zwierząt. Różne są stanowiska w tej kwestii. Jestem po stronie tych, którzy wierzą w duchowy pierwiastek wszystkich istot. Bo niby dlaczego nie? Codziennie obserwujemy funkcjonowanie i współżycie wielu gatunków, ich odczuwanie, harmonię, inteligencję i świadomość na różnym poziomie. Pod wieloma względami różnimy się, a w innych jesteśmy podobni. Wiem iż miałeś na myśli twórczość w tej ogromnej dziedzinie życia, jaką jest sztuka. Ciekawy punkt widzenia, jeśli chodzi o to i sztuczną inteligencję przedstawia Piero Scaruffi.

https://www.scaruffi.com/phi/syn100.html

@CureMar, masz rację odpowiadając Kelvinowi, że to już się dzieje od lat i muzyczna papka zalewa nas zewsząd. Jednak nie jest tak, że nie ma obecnie dobrej muzyki. Tylko najczęściej trzeba szukać poza mainstreamem. I otworzyć się na nowe. Subiektywnie niewiele mi się podoba, bo tak naprawdę stworzyć coś oryginalnego i interesującego w tych czasach nie sposób w zasadzie. Są jednak wykonawcy, którzy podejmują takie próby i obiektywnie mam szacunek do ich działalności. Nie odcinają kuponów od dawnych sław i legend, tylko przecierają szlak przyszłym pokoleniom.

W całej tej dyskusji poleciłbym poniższą pozycję. Bardzo ciekawa lektura.

https://zarazenidzwiekiem.pl/

Na stronie 748 wzmianka o DM w kontekście wysokich cen biletów na koncerty i polityki LN.

"...jeśli Bruce Springsteen czy Depeche Mode wybiorą sobie Live Nation jako promotora koncertowego, nikt inny nie zaoferuje ich konkurencyjnych występów w danym sezonie (Chaciński, 2023)".

Znacząca jest wypowiedź Stinga w kontekście AI.

https://www-bbc-com.cdn.ampproject.org/ ... s-65627089


Åšr kwi 24, 2024 18:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
W artykule ze Stingiem jest tez przytoczona wypowiedz Neila Tennanta z PSB ktory mowi ze AI pomoze im napisac reszte utworu sprzed 20 lat ktory ma tylko refren bo oni wtedy nie mieli pomyslu jak skonczyc piosenke. I to jest to o czym pisalem, to bedzie niezwykle narzedzie dla artystow. Jako inspiracja i narzedzie do szybszego tworzenia.


Cz kwi 25, 2024 11:17 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Sztuczne DM
Tak jak skonczono solowe demo Johna Lennona i wydano jako utwór zespołu w zeszłym roku? Nie dość, że to totalny skok na kasę i sentyment fanów, to gorzej brzmi.


Cz kwi 25, 2024 11:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: Sztuczne DM
z Now and Then to było tylko odseparowanie wszystkich ścieżek nagranych na kasecie (wokal/pianino) + to co było dograne z czasem przez Harrisona w 1995 i zrobili nowy mix mastering i dogranie kilku nowych instrumentów ...


Cz kwi 25, 2024 12:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
dK napisał(a):
z Now and Then to było tylko odseparowanie wszystkich ścieżek nagranych na kasecie (wokal/pianino) + to co było dograne z czasem przez Harrisona w 1995 i zrobili nowy mix mastering i dogranie kilku nowych instrumentów ...
Tak. Tam bylo uzyte AI do odrestaurowania vocalu Lennona. A tutaj mowimy o generative AI czyli czyms co tworzy muzyke. Zupelnie inna technologia. Dopiero od marca tego roku mamy AI do generowania muzyki z prawdziwego zdarzenia. Tak, byly jakies prymitywne systemy przedtem ale byly bardzo slabe.


Cz kwi 25, 2024 13:09 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 230
 
Post Re: Sztuczne DM
tutaj jakaś namiastka DM jest. (filmy niestety zostały usunięte)
http://youtube.com/clip/UgkxEtmwEOXBgMJjcuhlQoRCdgaXnw9Nfnn5?feature=shared
https://youtube.com/clip/UgkxKJ5PK3KCXL4PLSEB7TTmSbXfBBACNrdq?feature=shared
przerażający chłód bije od tej Sztucznej Inteligencji


Ostatnio edytowano Pt kwi 26, 2024 2:17 am przez C-M, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy



Cz kwi 25, 2024 15:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Sztuczne DM
@C-M to jest to o czym wspominał Sting. Chociaż jak słucham wielu współczesnych artystów to mam takie samo wrażenie.

@DK, wiem o co chodziło i odróżniam jedno od drugiego. Niemniej fakt jest taki, iż coraz częściej mamy do czynienia z absurdalnymi tworami. Nieżyjący muzycy ożywają w cudowny sposób. A żyjący śpiewają coś, czego normalnie by nie zaśpiewali. Przypomina mi to kiepski pastisz gry komputerowej. Czy to jeszcze rzeczywistość? I czy tak ma to wyglądać w przyszłości?

whitelodge napisał(a):
W artykule ze Stingiem jest tez przytoczona wypowiedz Neila Tennanta z PSB ktory mowi ze AI pomoze im napisac reszte utworu sprzed 20 lat ktory ma tylko refren bo oni wtedy nie mieli pomyslu jak skonczyc piosenke. I to jest to o czym pisalem, to bedzie niezwykle narzedzie dla artystow. Jako inspiracja i narzedzie do szybszego tworzenia.


Narzędzie lenistwa. Kiepscy z nich muzycy skoro nie potrafią dokończyć utworu. Skoro nie mieli i nie mają pomysłu, to niech go porzucą albo dadzą do napisania komuś innemu. Szybsze tworzenie? Coś mi się kojarzy. Szybciej, więcej...jak w fabryce. Symbol współczesności. Czas jest taki ważny? Można nagrywać w długich odstępach. Albo jak kiedyś, gdzie artyści wydawali po dwie płyty rocznie z fantastyczną muzyką. Inny przykład w tym kontekście to kończenie rejestracji w przypadku śmierci danego muzyka. Reszta zespołu i/lub producent dnie i noce spędzali na tym, by brzmiało to jak najlepiej i wiarygodnie. Harowali bez czegoś takiego jak AI. Guzik tu i tam a maszyna zrobi za Ciebie. Nieludzka przyszłość i kiepskie perspektywy.

https://www.honest-broker.com/p/twelve- ... t-ai-music


Cz kwi 25, 2024 15:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
C-M napisał(a):
jakiś przerażający chłód bije od tej Sztucznej Inteligencji
Bo autorka miala instrukcje "zimno", jak pisze sama. :) Z calym szacunkiem dla niej, ona nie robi tego dobrze. Udio to narzedzie i mozna rownie dobrze robic "cieple" utwory i z "dusza". Ja sam gdzies miesiac temu jak Udio jeszcze nie bylo to pisalem gdzies ze ta muzyka od AI na razie jest wtorna i bezduszna ale po Udio tak nie uwazam. Mozna tam wyluskac perly jak ktos ma cierpliwosc i checi.

@FM: Z perspektywy odbiorcy, to chyba nie powinno miec znaczenia jak powstala muzyka. Oby byla dobra.


Cz kwi 25, 2024 20:02 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: Sztuczne DM
Oj nie z perspektyw odbiorcy a zwłaszcza takiego który coś gra sobie na instrumentach to tematy jak powstał dany utwór jest istotne i fajne są tez dekonstrukcje danych kawałków żeby sobie zobrazować w jaki twórczy i ciekawy sposób powstały ale ta sztuczna muza to jest mega absurd i bezużyteczne narzędzie dla muzyka czy nawet kogoś kto sobie dłubie w daw'ie


Cz kwi 25, 2024 20:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Ja sie bawie w DAW-y od roku 2000 bodajze i mam ich serdecznie dosc. One wymagaja ogromu wiedzy technicznej zeby wyciagnac brzmienie jakie sie chce. AI bedzie moim inzynierem dzwieku od teraz. Napisanie utworu to moze 5% calej roboty, reszta to jego "obrobka" ktora zabija dusze i przyjemnosc tworzenia. Dlatego mam najwiekszy podziw dla Alana ktory robil w DM ta brudna robote i to jak genialnie.


Cz kwi 25, 2024 20:53 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 230
 
Post Re: Sztuczne DM
whitelodge napisał(a):
C-M napisał(a):
jakiś przerażający chłód bije od tej Sztucznej Inteligencji
Bo autorka miala instrukcje "zimno", jak pisze sama. :) Z calym szacunkiem dla niej, ona nie robi tego dobrze.

akurat jej przeróbki AI były jedyne dobre na całym youtubie, momentami było na prawdę realistycznie, depeszowo
aż szkoda że poleciał kanał... :( ciekawe czy za "prawa autorskie" :)


Pt kwi 26, 2024 4:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Bo ona poszla na calego z szyldowaniem tej muzyki jako Depeche Mode. Fani DM oczywiscie polecieli na to tym bardziej ze glos Dave'a byl tam, a wszystko co ma wokal Dave'a brzmi troche jak DM wiec ona miala sporo klikow. Ale rzeczywiscie kanal zamkneli pewnie ze wzgledow praw autorskich bo koncerny muzyczne to monitoruja. Ja w ogole nie reklamuje swoich produktow ze ten czy tamten utwor jest podobny do jakis artystow, staram sie robic oryginalne rzeczy ktore nie brzmia jak istniejacy artysci mimo ze niektore rzeczy tam to klimaty spokrewnione do DM czyli sporo elektroniki z lat 80-tych ale bardziej new wave, choc najnowszy utwor jaki wrzucilem brzmi troche jak jeden z remixow z ery Violatora.


Pt kwi 26, 2024 8:21 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 230
 
Post Re: Sztuczne DM
więc miliarderzy z wytwórni prędzej zdelegalizują to AI zanim usłyszymy Violator 2 (bezduszny ale zawsze)
nie wiem czemu zbanowali kanał.. może chodzi o wykorzystywanie oryginalnych próbek dźwięków do tworzenia algorytmów


Pt kwi 26, 2024 18:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Torrentow Violatora 2 nie zbanuja.


So kwi 27, 2024 10:13 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 230
 
Post Re: Sztuczne DM
To co mi udało się uzyskać w AI po kilku godzinnej zabawie
algorytm tworzy tylko 30 sekundowe próbki


Pn kwi 29, 2024 14:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Najpierw program daje 30s fragmenty ale potem masz mozliwosc tworzenia dalszej czesci utworu jezeli dany fragment jest obiecujacy. Czyli generalnie troche roboty z tym jest jak tym pokierowac bo generalnie ciezko zmusic program do robienia tego co chcesz. Ale generalnie sporo frajdy jest przy tym.


Wt kwi 30, 2024 0:03 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 262
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Sztuczne DM
Jeden z 3 instrumentalnych utworow jakie mi sie do tej pory udalo zrobic w klimatach "depeszowych". https://youtu.be/sQJqaLvkKos


Cz maja 02, 2024 14:22 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team