Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Łódź 27 i 29 lutego 2024 r. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
@ FM Uważasz, że to ostatnia płyta i trasa? Ja wierzę całym sercem, że nie. Już planuję kolejny koncert, nawet do Łodzi. :lol: Pewnie, że do Krakowa da się dojechać, ale jednak to kawał drogi dlatego dla mnie optymalna była by Warszwa lub Wilno. Kiedy nie było Euro u naszego sąsiada to koncert wypadał cenowo podobnie jak w Polsce, jak nie taniej (do Wilna mam bliżej niż do stolicy). Słyszałam z opinii znajomych, że tam było luźniej, brak takich tłumów. Jesteś przy barierkach, idziesz do toalety i wracasz tam gdzie stałeś, bez moredrczych spojrzeń.


So mar 02, 2024 17:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Tak uważam. Najwyżej odszczekam za kilka lat :wink:
Jeśli chodzi o Wilno to po tym co się działo w 2001 i 2006, nie pojechałbym tam za nic. Pewnie, lata temu i może teraz wyglądałoby inaczej, ale podziękowałbym. Prędzej do Rygi i Tallinna.


So mar 02, 2024 17:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
A możesz coś więcej napisać? Jakieś szczegóły odnośnie Wilna?


So mar 02, 2024 17:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3044
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
viewtopic.php?f=42&t=12209

Koledzy myślę odpowiednio nakreslili problem litewski.


So mar 02, 2024 18:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 22:39 pm
Posty: 14
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Byłam na koncertach 27 i 29 luty, ale 29 byłam na płycie i głównie na ten temat chcę się wypowiedzieć.
Przede wszystkim koncert petarda, jeden z lepszych. W moim osobistym rankingu chyba tylko Ergo Arena z poprzedniej trasy go przebija.
Support czyli Humanist- doskonały wybór, często są to zespoły które choć dobre, to nie potrafią udźwignąć dużych obiektów. Tu muzycznie świetnie, wokale -wyborne *chefs kiss*.
I jeszcze najważniejsza kwestia. Nie wiem czy są tu osoby odpowiedzialne za organizacje kolejki GA EE, ale należą im się ogromne brawa i podziękowania. To było najlepsze doświadczenie kolejkowania w historii mojego bywania na koncertach. Sprawna organizacja, cierpliwość, świetna współpraca z ochroną - to wszystko sprawiło, że bez nerwów, agresji i przepychanek dotarliśmy pod samą scenę i mieliśmy 101% pozytywnych wrażeń z koncertu.


So mar 02, 2024 18:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 296
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Byłem co najmniej na kilku koncertach w Łodzi gdzie bilety były wyprzedane i tylko na DM 2 razy była taka sauna. Nawet na The Cure przy wypełnionej hali było w miarę ok. Zatem chyba to jednak kwestia wymagań zespołu, a nie hali.


So mar 02, 2024 18:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
FM napisał(a):
http://www.depechemode-forum.pl/viewtopic.php?f=42&t=12209

Koledzy myślę odpowiednio nakreslili problem litewski.

Jestem w szoku czytając relacje naszych forumowiczów odnośnie koncertów na Litwie. :o


So mar 02, 2024 19:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4342
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Byłem w 7 halach na tej trasie i jak zwykle Atlas na wypasie. Na żadnym nie było takiej patelni. Na trybunie byłem mokry aż mi się maszyna ślizgała w ręku. W 2010 bełty leciały. Naocznym świadkiem.

Owszem Gah chce mieć gorąco na scenie ale na scenie a nie w całej hali. Za daleko z informacją mają do bani ciecie zawiadujący temperaturą w hali bo inaczej ich nazwać nie można.

W całej Europie kumają u nas średniowiecze i trzeba na pergaminie napisać i chama pieszo wysłać z wiadomością co by skumał jełop zawiadujący nadmuchem.


So mar 02, 2024 19:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Daisy napisał(a):
Warszawa w końcu ma porządny stadion, szczerze to nie wyobrażam sobie stolicy bez Narodowego. Mam nadzieję, że doczeka się hali na europejskim poziomie. Poza tym do stolicy mam stosunkowo niedaleko i najwygodniej mi tam dojechać. Atlas Arena dała ciała po całości jak dla mnie. Z drugiej strony po co się starać skoro i tak cały koncert się wyprzeda...

Oczywiście Atlas dał przysłowiowej dvpy pod kątem organizacyjnym, niemniej na obecną chwilę to najlepsza muzycznie hala w Polsce, oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny, tak czy inaczej, byłem tu na wielu koncertach i na większości organizacja była w porządku, tzn. bez sauny, naciągaczy w szatni i kilku innych aspektów, akurat na koncercie DM drugi raz pojawia się problem sauny, i faktycznie, przecież są możliwości ogrzewania ukierunkowanego, więc uważam, że swobodnie można by zrobić na scenie +50, a gdzie indziej normalną temperaturę, ale mnie wychodzi, że to cowe działanie organizatorów koncertu, by zeszło więcej sikacza oraz innych napoi w kosmicznej cenie.

Co do hali w Warszawie, to w sumie przywykłem do kameralnego Torwaru i innych pomniejszych hal, tak więc jakoś mnie nie nagli do super hali w Warszawie, tym bardziej, że wydaje mi się, że mając już stadion, mogłoby to za bardzo zmonopolizować scenę koncertową w Polsce i nie tylko, dlatego fajnie, że mogę pojechać do innego miasta, które ma coś fajnego do zaoferowania, przy okazji inne dobrodziejstwa, a nie wszystko pod nosem :P


So mar 02, 2024 23:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Kelvin napisał(a):
Daisy napisał(a):
Gdzieś w połowie koncertu było już tylko gorzej. Ledwo wytrzymałam... Na ostatniej piosence musiałam wyjść z tłumu bo już było ze mną źle (jak się okazało z dalszej perspektywy też dobrze było widać show ku mojemu zdziwieniu). Całe szczęście stała tam pani z wodą i ratownicy medyczni więc pomogli mi ugasić pragnienie. Niestety kilka ostatnich piosenek to była walka o to by nie zemdleć. Zabawa jak się domyślacie słaba. Słyszałam o tym, że Dave życzy sobie taką temperaturę (nie wiem czy to prawda czy po prostu wytłumaczenie Atlas Areny, z którym ciężko dyskutować). Nie jestem dobra w sprawach technicznych, ale czy to problem by na scenie było te 28 stopni a na hali i na trybunach mniej? Zespół może mieć taki warunek, ale chyba chodzi im o temperaturę na scenie, a nie na całej hali. Byłam na Ergo Arenie, wiadomo że w tłumie gorąco, ale czegoś takiego nie było, można było się bawić przez cały koncert. Tutaj był dramat.


przykro mi to czytac bo szkoda ze dobra zabawe przyslonila Twoja walka o przetrwanie, ja dawniej tez pchalem sie na plyte jak najblizej sceny, ale zeby to osiagnac to trzeba byc odpowiednio wczesniej zeby zajac dobre miejsce, a w pozniejszym okresie to sie wiaze z niemozliwoscia odejscia zeby chociazby zdobyc wode bo nie odzyskasz juz swojego miejsca - i kolo sie zamyka stoisz 5-6 godzin (albo dluzej) bez wody, w tloku i jest mega goraco i niestety jak ktos jest slabszy fizycznie to czeka go walka, ogolnie lepiej byc silnym i wysokim zeby w miare sobie poradzic, moja zona jest mala i zawsze byly spore problemy z dotrwaniem przez nia do konca koncertu w tloku i do tego jeszcze malo widziala, a ja zamiast sie cieszyc koncertem to musialem sie matrwic nia, wiec od wielu lat wybieram komfort i wygode i kupuje bilety w sektorach siedzacych - bo umowmy sie ze wlasciwie jedyna zaleta bycia blisko sceny to mozliwosc zobaczenia idoli z bliska i mozna zrobic dobre zdjecie a pozatym to wszystko reszta jest do d..y, a na sektorach siedzacych jest duzo miejsca, mozna nawet tanczyc (ja zawsze spedzam prawie caly koncert na stojaco), wszystkoo dobrze widac i jak ktos nie daje rady moze usiasc na chwile, owszem to nie to samo co widok Gaha z 5 metrow tuz przy scenie i na pewno nic sie z tym nie rowna, ale jestesmy coraz starsi i z wiekiem problemem moze sie okazac w ogole przetrwanie calego koncertu zwlaszcza z przodu

Dokładnie, z upływem lat przychodzi zapotrzebowanie na święty spokój i wygodę, nie ma co się szarpać, wszak ile można oglądać cztery litery Dave'a czy aktualnie zmary Martina :8):


N mar 03, 2024 0:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Daisy napisał(a):
@ Kelvin nic dodać nic ująć. Masz rację. Tym bardziej, że człowiek płaci za bilety nie małe pieniądze. Ja w 2014 w Łodzi miałam bilet GC EE, jarałam się jak diabli. I fakt zobaczyłam zespół z bardzo bliska itd. ale co z tego jak po kilku piosenkach już musiałam się ratować i w ogóle wyjść z płyty. W czwartek po swoich doświadczeniach i komentarzach po wtorku już krótki rękaw, od rana picie dużej ilości wody, potem coli (cukier+kofeina), zabrałam z domu wachlarz. Chciałam się jakoś wzmocnić. Miałam ze sobą landrynki by się ratować w kryzysie. Niestety za mało wody i powietrza. To najgorsze. I masz rację, wysoki na koncercie sobie poradzi. Przy moich 160cm to loteria. Do tego co drugi z telefonem, jeszcze jak jest kudłaty to juz w ogóle :D Za dużo się nie zobaczy. Marzę by następnym razem na koncercie towarzyszył by mi mój chłop, jednak z nim tylko trybuna (kręgosłup). Tak się rozglądałam i faktycznie z trybun też się można bawić tylko te rzędy bliżej płyty to siedziały i nie tylko te pierwsze. W niektórych sektorach to sporo osób siedziało. Martwię się, że ja bym komuś przeszkadzała bo lubię tańczyć, i machać łapami. A siedzieć na samej górze to też nie bardzo. Ech... Oczywiście cieszę się z tego koncertu, i ze swojego miejsca na płycie bo były obok mnie bardzo sympatyczne osoby. Co do toalety znam temat bardzo dobrze, wyjść jeszcze się da, ale wrócić dramat. Ja wyszłam do toalety o 19:00. Raz, że myślałam, że nie namierzę swojego miejsca, dwa każdy patrzył na mnie takim wzrokiem jak by chciał mnie zabić. Wodę można kupić, ale co z tego. Z kubkiem w ręku nie ma koncertu. Szczerze to zamiast Łodzi bym wybrała Gdańsk, na Ergo bawiłam się baaardzo dobrze i warunki na samym obiekcie były lepsze.
@FM Dobrze, że nie było zimą koncertów w Krakowie ponieważ z mojej części Polski to koniec świata, do Łodzi jednak lepszy dojazd. Mam nadzieję, że za kilka lat coś w Atlas Arenie zmieni się na lepsze lub postawią na Gdańsk. Z tego co czytałam na grupie na FB jakieś pisma ruszyły w sprawie warunków na koncercie. Zobaczymy.

Po prostu rób swoje, tzn. baw się na ewentualnych trybunach tak jak zazwyczaj na płycie, przecież to koncert, a nie przedstawienie teatralne, niech inni, ci zabetonowani się dostosują do Ciebie.....nie inaczej, pozdrawiam.


N mar 03, 2024 0:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 20:55 pm
Posty: 994
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Ma ktoś dobrą fotę akcji z 29tego?


N mar 03, 2024 11:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Tak piszecie o tej temperaturze na płycie w Atlas Arenie. Ja ostatni koncert w tej hali z perspektywy płyty zaliczyłem 6 października w 2016-tym roku podczas występu Bryana Adamsa i jakoś nie przypominam sobie jakiś dyskomfortów pod względem temperatury. Choć oczywiście w ciągu tych kilku lat mogło się to zmienić. Ja z preferowania płyty zrezygnowałem już ponad 10 lat temu. Chyba, że to jedyne dostępne bilety (jak np. Black Sabbath w Krakowie na kilka miesięcy przed występem - i w tedy uwierzcie mi dopiero była patelnia!). Kiedyś mogłem stać w jednym miejscu na płycie przez dwie godziny, a później spadać na After i rano do domu w stanie jak telefon 1% baterii. Ale stwierdziłem, że nocleg przed występem, udanie się na koncert godzinę, dwie przed i zajęcie spokojnie swojego miejsca na trybunie jest dla mnie już bardziej pociągające. Bo co z tego, że będę stał blisko sceny skoro mój pęcherz moczowy będzie wiedział swoje, a wrócić na swojej miejsce to już nie tak proste. Poza tym całego show z bliska już nie widać tak dobrze i efektownie.
Co do organizacji to duży plus, że miało być otwarcie o 18-ej, a otworzyli za pięć osiemnasta (przynajmniej wejście nr. 3 na które mnie skierowano). Były występy gdzie otwierano wejścia 30 minut lub ponad 40 od planowanego czasu jak np. McCartney w Krakowie (nawiasem pisząc sam występ świetny).
6 zł na szatnie jest dla mnie do przełknięcia i o dziwo szybko, wręcz od razu odzyskałem kurtkę. Zdarzały się przypadki, że szatniarze jedną część obsługiwali, a drugą stronę olewali (nie przysięgnę, ale tak chyba było na dM w 2018-tym) na co jeden gość zwrócił im uwagę.
Zgodzę się, że Atlas Arena to najlepsza Arena do koncertów mimo, że czasem można mieć jakieś "ale" co do organizacji czy temperatury. Jedynie Ergo Arena może z nią konkurować bo i dźwięk też dobry plus otoczenie bardzo mi się podoba. Tauron Arena to w zasadzie jedyny plus, że po prostu do Krakowa ode mnie jest najbliżej. :)
Tak w ogóle nie raz się dziwiłem, że Warszawa to chyba jedyna stolica w Europie, która nie ma dużej Areny. Nawet taka Bratysława ma. Co prawda niezbyt dużą, ale znacznie większą niż taki Torwar. Owszem dzięki temu jest pretekst by ruszyć cztery litery do innego miasta, ale w zasadzie może być i tak i tak. :roll:


N mar 03, 2024 20:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 01, 2009 22:12 pm
Posty: 102
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
to ja w kontrze, pierwsza płyta w wieku 45 lat i powiem, ze było zayebiscie. Gdyby nie obawa o zone (temperatura i "temperatura" niektorych sie bawiacych) to pocisnalbym jeszcze blizej. Pozytywne zaskoczenie/doswiadczenie


Pn mar 04, 2024 12:06 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 10:34 am
Posty: 436
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Jakby w czwartek było chłodniej niż we wtorek.


Pn mar 04, 2024 15:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
@DeMo70 Jeśli chodzi o dźwięk to nie mam żadnych zarzutów. Wszystko było w porządku. Co do szatni to czytałam komentarze po wtorkowym koncercie, więc byłam przygotowana i nie byłam zaskoczona. Chciałam jak najszybciej wejść na płytę więc miałam wszystko odliczone by poszło sprawnie. Rzeczywiście, kolejka do bramy 16 została szybko i sprawnie obsłużona. To na plus. I faktycznie, wpuszczanie na halę odbyło się przed 18:00. Oficjalna wersja takiej temperatury na obiekcie to życzenie zespołu, jeśli powód był taki jak Ty sugerujesz to się wydanie aż nieprawdopodobne... Jak by ktoś umarł...? To igranie z ogniem. Oczywiście piszę o skrajności, ale nie można tego wykluczyć przy tak dużej liczbie osób i takich warunkach. Co do hali w Warszawie to dziwne, że stolica nie ma gdzie zorganizować dużych koncertów i zostaje tylko albo aż Narodowy, który nie sprawdza się o każdej porze roku. Następny koncert to będą chyba trybuny, byłam na płycie 4 razy, zobaczyłam chłopaków z bliska więc swoje marzenia już dawno spełniłam. Trybuny to jednak duży komfort. Piszesz, że inni mają się dostosować do mnie a nie na odwrót. Inni mogą też tak myśleć ze swojej perspektywy i kto ma w takim wypadku rację?

@peter_dm zgadzam się z Tobą, byłam co prawda raz na Ergo Arenie oczywiście na DM, na płycie bardzo blisko sceny i udało się bawić przez cały koncert nie myśląc o tym kiedy polegnę. Też uważam, że to dziwne, że stolica nie ma dużej areny. Można wszędzie dojechać - fakt. Jednak z mojego punktu widzenia, Warszawa była by najlepsza.

@lego Oczywiście płyta to ogień, byle było by czym oddychać.


Pn mar 04, 2024 17:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 01, 2009 22:12 pm
Posty: 102
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
zespol zyczy sobie okreslona temperature na scenie, jak organizator rozegra nawiewy to juz nikt nie ingeruje


Pn mar 04, 2024 19:21 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Daisy napisał(a):
[...]Oficjalna wersja takiej temperatury na obiekcie to życzenie zespołu, jeśli powód był taki jak Ty sugerujesz to się wydanie aż nieprawdopodobne... Jak by ktoś umarł...? To igranie z ogniem. Oczywiście piszę o skrajności, ale nie można tego wykluczyć przy tak dużej liczbie osób i takich warunkach.[...]

@Daisy Zapodałaś taki mocno skrajny przykład, no ok, niemniej w żadnym razie nie taki nierealny, wszak fani DM swoje lata mają, ale co by było, gdyby tak się np. stało z winy tego, że zespół tak sobie zażyczył, przecież to jeszcze gorzej, bo rzutowałoby to na to ich widzimisię...
Podejrzewam, że wówczas zapewne każda ze stron przerzucałaby się odpowiedzialnością.


Pn mar 04, 2024 20:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2009 11:20 am
Posty: 254
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Ja z innej beczki. Nurtuje mnie to na ile Christian bębnił w ETS że było to niesłyszane pod sceną. Słyszałam za to czyste sample podkładu wersji albumowej. Czy jest to możliwe że perkusja była podpięta do sampli? Tak się gość namordował przy waleniu w bębny w ETS, a perkusji zero :wink:


Pn mar 04, 2024 20:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Łódź 27 i 29 lutego 2024 r.
Zgadza się perkusja jest podpięta do sampli i generalnie wszystko jest podpięte do playbacku, podkładów, backupow , efektów, i wspomagaczy :) Włączcie sobie np Going Backwards Highline Sessions jednocześnie z wersja DVD wokal 1:1

EDIT:
Highline Sessions to nagrywki pod Special playback


Ostatnio edytowano Pn mar 04, 2024 21:27 pm przez dK, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 04, 2024 20:56 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: TomLi i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team