Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 757 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona
DM na wesoło & ciekawostki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 12:48 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Stargard
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Chyba nie było. Wywiad z masażystką DM, pojawia się nazwa perfum, które Mart używa "Amen" Thierry Mugler.

http://www.drdotsblog.com/tag/gahan/


So sty 25, 2014 23:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Też ich używam - choć kobietą jestem (z odchyleniami na temat męskich perfum). Bardzo mi one do Martina pasują.


So sty 25, 2014 23:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 08, 2013 12:48 pm
Posty: 53
Lokalizacja: Stargard
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
A tu wywiad z Alanem jeszcze za czasów małżeństwa z Hep. Używa Acqua Di Parma. T-shirty kupowała Hep od projektanta z Londynu "Savage". Sam Al nie lubi ubrań z logiem znanych firm.

http://www.shout.ru/exclusives/special_ ... 2007_e.htm


So sty 25, 2014 23:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 13:53 pm
Posty: 629
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Glikokaliks napisał(a):
Chyba nie było. Wywiad z masażystką DM, pojawia się nazwa perfum, które Mart używa "Amen" Thierry Mugler.

http://www.drdotsblog.com/tag/gahan/


O nie... perfum którego nie lubie :?


N sty 26, 2014 0:02 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 8:47 am
Posty: 443
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
a ja uwielbiam ale jednak nie na sobie :wink:


N sty 26, 2014 13:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:22 pm
Posty: 235
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Wie ktoś może którymi Martin się polewa? Bo Amen widzę, że jest sporo gatunków.


Pn sty 27, 2014 10:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Lyon Gaultier napisał(a):
Wie ktoś może którymi Martin się polewa? Bo Amen widzę, że jest sporo gatunków.

A co, chcesz pachnieć tak samo jak on? ;)


Śr sty 29, 2014 10:46 am Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:22 pm
Posty: 235
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Tak z czystej ciekawości, mam swoje ulubione od lat.


Śr sty 29, 2014 17:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2012 14:03 pm
Posty: 240
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Obrazek

Nie wiedziałam gdzie to wstawić, w każdym razie dla osób nie znających angielskiego streszczę, że jest to historia kolekcjonera autografów, która traktuje o tym, jak został on - rzekomo - potraktowany przez DG w Birmingham (na to wskazuje data posta). Koncert miał zacząć się o ósmej, więc ów osobnik, żeby "zabić czas" wybrał się pod hotel, w którym przebywali panowie. Według jego relacji, Dave miał wyjść z hotelu i w drodze do samochodu podejść do fanów i zapytać czemu nie są jeszcze na koncercie, na co facet odpowiedział mu, że koncert zaczyna się o ósmej i niedługo się na niego zbierają. W odpowiedzi usłyszał ponoć od Gahana "f*ck you" ;) Niczego też podobno nie podpisał.
Trochę według mnie brakuje logiki w tej historii (po co podchodził do ludzi, skoro nie miał zamiaru złożyć żadnego autografu?) ale jej wiarygodność pozostawiam już do indywidualnej oceny. ;)


Cz sty 30, 2014 1:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Znów miałem sen o koncercie :wink: Może to przez zbliżającą się Łódkę? Tym razem to było w dużej sali...jakby teatr czy sala kinowa....do końca nie wiem....wszyscy grzecznie siedzieli przed koncertem, choć po rozpoczęciu się zaczęło. Tylko początek był wzięty z TOTU-In Chains, Wrong i Hole To Feed. Klimat był! I wiele znajomych twarzy.


Pt sty 31, 2014 10:25 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 07, 2013 14:08 pm
Posty: 8
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Też miałam kilka snów z DM. Zwykle grają w nich koncert w małych salkach w moim rodzinnym mieście - Pionki. Oczywiście w każdym śnie się z nimi bardzo dobrze znam, spotykamy się na piwie, gadamy, piszemy, dzwonimy, nawet latamy do siebie - po prostu się przyjaźnimy. A potem człowiek nie może się ogarnąć przez cały dzień:) albo i dłużej....


Wt lut 04, 2014 15:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 11, 2013 20:45 pm
Posty: 71
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
kilka dni temu też śniła mi się Łódź: wszyscy grzecznie siedzą na trybunach, nikogo pod sceną (cóż za absurd!), Gahan leży na scenie zwinięty w kłębek, a Martin przechadza się między rzędami, co wcale nie wywołuje entuzjazmu fanów. Atmosfera grobowa i nagle Dave zaczyna śpiewać... co? Rush!


Wt lut 04, 2014 21:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 20:34 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Agademo napisał(a):
kilka dni temu też śniła mi się Łódź: wszyscy grzecznie siedzą na trybunach, nikogo pod sceną (cóż za absurd!), Gahan leży na scenie zwinięty w kłębek, a Martin przechadza się między rzędami, co wcale nie wywołuje entuzjazmu fanów. Atmosfera grobowa i nagle Dave zaczyna śpiewać... co? Rush!


:lol: :lol: :lol:
Haha, świetne! I co, poruszyło ich to Rush?


Śr lut 05, 2014 17:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Tak pod kątem ciekawostek: wiadomo nie od dziś, że niektóre okładki płyt DM mają po kilka wariacji, jak np. A Broken Frame, Violator, Playing The Angel czy Sounds of The Universe. Najczęściej różne wariacje wynikają z wydanego formatu - inaczej okładka wygląda w wersji LP, inaczej w wersji CD (np. Violator czy SOTU), czasem edycja specjalna z bonusowym DVD (PTA lub znowu SOTU). Niemniej jednak przez lat ponad 20 nie ogarniałem, że okładka CD SOFAD różni się zasadniczo od okładki LP tejże płyty. Okazuje się również, że winylowy remaster SOFAD z 2007 roku dostał okładkę z wersji CD. Ludkowie na depmodzie temat taki wyciągnęli. Fajnie jak takie sprawy się zauważy po tylu latach...
Obczajcie sobie okładki na depmodzie: tu wersja oryginalna LP z 1993:
http://depmod.com/albums/songs_of_faith ... /a1070.htm
a tutaj remaster winylowy z 2007:
http://depmod.com/albums/songs_of_faith ... /a1092.htm


Cz lut 06, 2014 3:06 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 11:50 am
Posty: 256
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
czapelka napisał(a):
Okazuje się również, że winylowy remaster SOFAD z 2007 roku dostał okładkę z wersji CD.


Odnoszę wrażenie, że i cedek ma z lekka inną okładkę
Obrazek - np. kropka w lewym dolnym rogu Gorewicza


Cz lut 06, 2014 10:29 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Ha! Masz rację, aż tak daleko dochodzenia nie przeprowadzałem, uwierzyłem na słowo depmodowiczom, że remaster LP z 2007 dostał okładkę CD. Tam w ogóle (CD 1993 vs LP 2007) widać inny układ elementów elementów na płycie (są poprzesuwane względem siebie), nieco inne fioletowe symbole ma Alan na twarzy, itd. W ogóle mam wrażenie, że w tym przykładzie, który pokazałem w poprzednim komentarzu (LP 1993 vs LP 2007) Gore ma w ogóle całkiem inne zdjęcie (lub zdjęcie bardziej przetworzone) - zwróćcie uwagę, że na LP 1993 ma więcej czarnego cienia na twarzy, na LP 2007 już więcej twarzy widać.


Cz lut 06, 2014 10:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Wrzucam jeszcze tu - bo do Recoilowego wątku mało osób zagląda - a sprawa ciekawa

Wywiad z Alanem - odpowiada na pytania fanów zrzeszonych w jednej z grup na fb

Hi everyone. Here are the promised answers to the member’s winning questions from your recent contest. Some of these have been asked before of course:)

01-) When will a new Recoil album be released?

AW: This is going to sound rather negative I’m afraid - I don’t mean it to be but I am a realist.

As everyone is aware CD & music sales have fallen dramatically over recent years. Recoil is not a financially viable project and hasn’t been for some time. For many years now there has been no income for myself from the sales of my own music. Any income has been used to pay off debts to Mute Records for overspends on the earlier albums (not their fault but a sign of the times as they were). For example, in the '90s it was still normal to spend say £40,000 on a video (as we did for ‘Drifting’ for instance) - a video which hardly got shown I might add. This is not a complaint or sour grapes from me, just a fact.

More recently and until now, I have pretty much subsidised the project myself, recorded in my own self-built studios and so on. Mute never have, and never will give me an advance in this current climate and I just cannot afford anymore to sit in a studio for the best part of a year to make a record which very few people will buy. Sadly, most people expect to receive music for free these days, or via file sharing, illegal download and so on. Live work can bring a small amount of income but it is not something I naturally gravitate towards and, if I were to put together a band, that would probably lose money given the number of tickets I could reasonable expect to sell.

The truth is I have been pulling in favours left, right & centre (from people willing to help with little or no payment) just to keep things going. I do understand that there are other ways to skin a cat - like self release, fund gathering - and so I am not ruling myself out of the game completely but, for now, I have many other priorities which I need to pursue. Frankly, I am distracted from music by needing sort out ‘life’. Once I get settled into a new home and re-build a small studio (my current one is dismantled and packed up), then maybe I’ll get the urge to pick up where I left off.

02-) What is your favourite DM album after you left?

AW: Probably ‘Ultra’. I like certain tracks like ‘Barrel Of A Gun’ and ‘Home’. The souped-up mastering puts me off listening however. In fact all the albums since then have been so massively compressed (the loudness war), that I find there is a huge sonic mallet which hits you in the face before you even get to the music itself. I doubt the group are themselves responsible for that aspect - more likely orders from above.

03-) What is the weirdest thing a fan has done for you?

AW: There have been many obsessives who followed us around. I get a lot of very odd letters of course - Brazilian transvestites & Eastern Europeans who compose their fantasies (via Google translate:) tend to be the most disturbing correspondences! I remember one of them wanted play a "game of cat & rat". A few slightly older fans have named their children Alan, some have camped outside my home dressed top-to-tail in black leather during the sweltering heat of mid-summer. I found one which had entirely melted into a pool of plastic. Not particularly weird but many have gone to great lengths by getting involved in my project (which is much appreciated) either through promotion, running Recoil sites, providing film & art, promoting events, investing in items from my memorabilia auction and so on. Someone recently bought my Mercedes and another threatened, in all seriousness, to actually buy my house (but didn’t come through:)!

04-) Why did you decide to stop contributing lyrics after 'Some Great Reward’?

AW: Every time I wrote lyrics down, I would read them back and think they sounded naive, stupid, unpoetic. I guess my self censorship was too strict and that never allowed me to express myself in that way. I like writing prose but I just didn’t think my lyrics had any worth and decided not to focus on something which wasn’t sitting comfortably with me. Experimenting with sound, orchestration, arrangement & production techniques all felt far more exciting and rewarding. I’m a fool really because publishing is where the money is! You don’t get any extra cash for production when you’re in the band...

05-) What is the greatest compliment another musician has given you? Who said it?

AW: Gary Numan’s always saying lovely things (bless him), about Recoil and especially in connection with ‘SOFAD' which he cited as instigating a career-changing revelation for him. Trent Reznor apparently was quite impressed with ‘Liquid’ and went on to use it as his intro music before all his shows on one particular NIN tour. Can’t think of any others right now.

06-) Why did you pick the name Recoil? What is its significance?

AW: No great significance really - I just liked the sound of the word. ‘Recoil' : meaning 'to be thrown back, from an impact or violent thrust, perhaps in fear' seemed to fit exactly with the general effect I’d like the music to have. In other words I want all Recoil music to create a reaction in the listener rather than blandly wash over them.

07-) What is your favourite childhood memory?

AW: Standing at the school end at Loftus Road watching QPR from the late ‘60s/'70s. My heroes then were Rodney Marsh and, particularly, the legend that is Stan Bowles - but it was the whole evocative atmosphere which really captured my imagination, the cramped ground filled with expectant fans, floodlights shining through mist & rain, muddy pitches, the smell of cigar smoke, wagon wheels (dodgy confectionary of the period), drooling over a freshly printed footy programme. I used to go with my father Albert and our next door neighbour, ‘Uncle' Bill. Other memories include running around our family room, beside myself with excitement, singing ‘Baby Baby’ at age 4 or 5 having been given a big red plastic guitar for Xmas. My earliest - cracking my head open on the back step of our house in Acton followed by my frantic mother holding me over the kitchen sink while pouring blood! I still have a scar from that 50 years later. Not exactly a ‘fave’ memory but the first (see photo circa 1962/63).

---------------------

Hope that’s ok!

Alan


Cz lut 06, 2014 11:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
czapelka napisał(a):
Ha! Masz rację, aż tak daleko dochodzenia nie przeprowadzałem, uwierzyłem na słowo depmodowiczom, że remaster LP z 2007 dostał okładkę CD. Tam w ogóle (CD 1993 vs LP 2007) widać inny układ elementów elementów na płycie (są poprzesuwane względem siebie), nieco inne fioletowe symbole ma Alan na twarzy, itd. W ogóle mam wrażenie, że w tym przykładzie, który pokazałem w poprzednim komentarzu (LP 1993 vs LP 2007) Gore ma w ogóle całkiem inne zdjęcie (lub zdjęcie bardziej przetworzone) - zwróćcie uwagę, że na LP 1993 ma więcej czarnego cienia na twarzy, na LP 2007 już więcej twarzy widać.


Bez beki. To jest fakt. :)


Cz lut 06, 2014 17:17 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 25, 2013 19:11 pm
Posty: 9
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki


Pt lut 07, 2014 20:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 22, 2010 8:05 am
Posty: 393
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: DM na wesoło & ciekawostki
Widzę, że moje dziełko jest popularne :nlmda:


So lut 08, 2014 23:23 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 757 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team