Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
OMD 2017 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: OMD 2017
krzysiek napisał(a):
Strasznie słaby ten singiel.
Nigdy nie byłem na koncercie OMD i pora w końcu się wybrać. I tu mamy ten sam problem co w przypadku innych tego typu kapel na czele z DM-fani którzy byli na wielu występach pewnie się cieszą że będą nowe utwory, ja raczej wolałbym setlistę w stylu Greatest Hits a nie tego typu wynalazki-kosztem klasyków, bo przecie setlista z gumy nie jest.

Mam pełną dyskografię OMD i do tej pory grali dosyć bezpiecznie-po prostu jak OMD. Tu widać próbują czegoś nowego-no nie, to raczej nie dla mnie, za mało OMD w OMD.



aż sam siebie zacytuje bo chyba większej głupoty tu w życiu nie napisałem

W końcu udało się ich zaliczyć i od razu ten show wskakuje do top 10 koncertów zycia. Zarówno brzmieniowo, wizualnie jak i pod względem setlisty występ przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Slow Train na który trochę w tamtym wpisie narzekałem i który faktycznie jest jedynym punktem albumu za którym nie przepadam nie został nawet zagrany, mimo ze reprezentacja nowego albumu jest przepotężna bo grają aż 8 numerów. Pewnie wynika to z tego że panowie mają świadomość że nagrali doskonałą płytę i chcą się nią dzielić.
I bardzo dobrze że grają bo to jest znakomity album, chyba jako całość na ten moment mój ulubiony a Kleptocracy o którym już pisałem to dla mnie numer na poziomie Enola Gay jezeli chodzi o chwytliwość.

Zawsze jest tak na koncercie że człowiek ma jakiś niedosyt bo nie da się zagrac wszystkiego ale autentycznie chyba nie byłem w życiu na koncercie gdzie setlista była aż tak dobrze skrojona. Może lekkie zdziwienie że nie grają megahiciora z poprzedniego albumu-Isotype, może troszkę zabrakło mojego ukochanego Call My Name-ale jak na zespół z takim dorobkiem zagrali tak naprawdę wszystko czego mogłem sobie zażyczyć.

Widać że panowie lubią się z Depeszami bo ze sceny padło sporo żartów na ich temat .Paul Humpreys schodzący z klawisza zaśpiewać Forever Live And Die to "nasz Martin Gore" a na końcu Andy zachwycony wręcz entuzjastycznym przyjęciem stwierdził ze odwołują dzisiejszą Warszawę i zagrają w Gdańsku jeszcze raz, a do tego przywiozą jako support Depeche Mode :D :D :D

Powtórka z Pasadeny to byłoby coś :D :D :D

Jeżeli ktos się dziś wybiera do Wawy to radzę nie odpuszczać sobie supportu. Bardzo oryginalne herbatniki z chłopaków z Walt Disco.


Śr lut 07, 2024 9:42 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 296
 
Post Re: OMD 2017
Bardzo się cieszę, moje przewidywania, że setlista będzie przekrojowa się sprawdziły (graj nawet po dłuższej przerwie Tesla Girls na tej trasie). Osobiście dodałbym do tej setlisty Telegraph, a z nowszych rzeczy The Punishment Of Luxury, który genialnie brzmi na żywo. Wszystko wskazuje, że w W-wie też było OK
https://www.youtube.com/watch?v=lZ6hKR09rQs

A my właśnie zbieramy się na koncert do Krakowa...


Cz lut 08, 2024 14:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 296
 
Post Re: OMD 2017
W nawiązaniu jeszcze, właśnie z ciekawości sprawdziłem Call My Name (też lubię) grali tylko w latach 91-93, a ostatni raz na koncercie w 1993 roku. W załączeniu jeszcze Andy's show z Warszawy, ale moje serce skradł Pan krzyczący ok 3.50 minuty filmu na przemian OMD i Pet Shop Boys.
https://www.youtube.com/watch?v=My5WeEKVQk0


Cz lut 08, 2024 14:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: OMD 2017
Ciekawe jak Andy da radę dziś kondycyjnie.
Trzeci dzień z rzędu a facet się nie oszczędza, jest chyba jednym z najbardziej energetycznych frontmenów na świecie a przecież 65 lat na karku.


Cz lut 08, 2024 14:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 296
 
Post Re: OMD 2017
Już po koncercie w Krakowie, trochę się bałem, czy ICE Kraków Congress Centre to odpowiednie miejsce na koncert OMD, ale naprawdę publiczność w Krakowie dała radę. Zgadzam się co do setlisty, z jednej strony stare utwory - z drugiej dużo grają z nowej płyty (chyba dalej najbardziej podobają mi się Veruschka i Headling). Każdy koncert OMD jest dla mnie znakomity, ale tym razem naprawdę było genialnie (lepiej niż np. w 2018 roku w Progresji). Dzięki Kraków. Facebook OMD https://www.facebook.com/omdofficial/?locale=pl_PL. Joan of Arc wybrzmiała tak: https://www.youtube.com/watch?v=oYOxAhZ16gA


Pt lut 09, 2024 18:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 15:08 pm
Posty: 139
Lokalizacja: NH
 
Post Re: OMD 2017
Byłem w Krakowie i był to niezapomniany wieczór - OMD wskakuje do 5 moich ulubionych koncertów a widziałem ich juz trochę - OMD po prostu klasa panie i panowie.Tak na marginesie to mam wrażenie że chłopaki mieli najzwyczajniej zajerzascie frajdę z tego koncertu i reakcji publiczności w Krakowie.


Śr lut 14, 2024 0:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13031
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: OMD 2017


Śr lut 14, 2024 14:38 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 296
 
Post Re: OMD 2017
Ze strony fb OMD - 2 vinyle BAUHAUS STAIRCASE INSTRUMENTALS (czarny) oraz JUNK CULTURE: DEMOS & RARITIES (dwukolorowe2 LP) zostaną wydane specjalnie na Record Store Day 2024 (20 kwietnia). Dostępne w niezależnych sklepach (ciekawe, czy będą poza UK).

We are pleased to announce that we will be taking part in Record Store Day this year with 2 very special releases. Read more about them below
Record Store Day takes place on 20th April. Releases for Record Store Day will only be available via independent record shops - the event is there to support them with exclusive releases and help them remain on the high street.
Additionally, we will have news about the North American leg of the Bauhaus Staircase Tour next week, so stay tuned!
BAUHAUS STAIRCASE INSTRUMENTALS
Following the success and acclaim of the 14th studio album Bauhaus Staircase, OMD present (exclusively for Record Store Day) a special pressing of the instrumental version of the album, limited to 3000 copies worldwide on classic pitch black vinyl. As frontman Andy McCluskey puts it: “Old school black vinyl just looks better with a red label out of a black sleeve. Love the art!”
JUNK CULTURE: DEMOS & RARITIES
Celebrating the 40th Anniversary of Junk Culture; the fifth studio album and one of OMD’s most successful and acclaimed records. This limited edition 2LP on blue and purple vinyl consists of the 15 bonus tracks featured on disc 2 of the 2015 deluxe edition, previously only made available on CD. Featuring the B-sides, ‘The Avenue’, ‘Wrappup’, the re-recorded version of ‘Julia’s Song’, as well as 12” versions of original album tracks ‘Locomotion’, ‘Tesla Girls’ and ‘Talking Loud And Clear’. Also includes three of the Highland Studios Demos which are new to vinyl. To be cut at half speed on 180g vinyl by Miles Showell at Abbey Road Studios.


Śr lut 21, 2024 0:32 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 296
 
Post Re: OMD 2017
W nawiązaniu do poprzedniego maila, czy ktoś wie, gdzie w sieci można kupić wydawnictwa limitowane wydawane z okazji Record Store Day, który ma miejsce 20 kwietnia (czy ew. w ogóle gdzieś w Polsce są one dostępne, ew. w jakich niezależnych sklepach internetowych?). Nigdzie w Polsce tego nie ma w zapowiedziach, a mam wielką ochotę kupić ten dwupłytowy Junk Culture


Pn mar 25, 2024 13:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1805
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: OMD 2017
A proszę:
https://winylownia.pl/pl/products/orche ... 33500.html


Pn mar 25, 2024 21:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 296
 
Post Re: OMD 2017
Bardzo dziękuję zakupione - RSD 2024 zdecydowanie udany (choć płyty skończyły się po 10 minutach). Ale jak widzę - pojawiło się dzisiaj kilka nowych egzemplarzy. Polecam znakomity zestaw (w tym wersje z maxi i dema) na Vinylu 2LP Blue and Purple Vinyl. Czekam może jeszcze gdzieś wypłynie Bauhaus Staircase LP (Demo) Orchestral Manoeuvres In The Dark - RSD 2024. Bardzo dobrze sprzedaje się trasa koncertowa w USA. To dla mnie ciekawostka - bo zespół nigdy na tym rynku nie był szczególnie popularny.


Pt kwi 26, 2024 20:03 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team