Depeche Mode - Zobacz wątek - mesh
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  NastÄ™pna strona
mesh 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2004 17:18 pm
Posty: 399
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP.
 
Post 
mimo wszystko po "lajtowym" We Collide nie wierzę w "nagłą" zmianę i powrót pełną gębą do korzeni ..byc może na płycie bedzie cos z pazurem dla pogłaskania fanów "mocniejszego Mesh" ...ale wieszośc materiału pewnie będzie do "poskakania" w rytmach "modnego electro" ....


So cze 27, 2009 11:09 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 24, 2007 23:25 pm
Posty: 97
 
Post 
Oj oj, widzę, że trochę się tu zapędzamy :P
Mesh jest jedną z wielu córek matki o imieniu Depeche Mode.
Zawsze ceniłem ta grupę, ale błagam - nie mówcie mi nic o ich tekstach, bo to zakrawa o kpinę. W każdym razie porównując do DM. Mesh tworzy (tworzyło, bo We Collide to niestety szmira popowa) rewelacyjne melodie, nieprzeciętne kompozycje. Ale teksty? Teksty bywały często tak proste, tak naiwne, wręcz śmieszne, że nie raz w towarzystwie żartrowaliśmy sobie na ich temat.

I was just beginning to trust you
But you let me down again
And it has to be said
That you're cruel in the head
And you're spiteful
I was just beginning to like you :P

ale melodia wypas :)


Pn cze 29, 2009 9:38 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post 
nie abym w jakiś specjalny sposób bronił Mesh, ale proponuje poczytać teksty de/vision to dopiero jest kabaret, a na deser And One.

Synth/popowe kapele mają to do siebie że liryki są jakie są, tutaj ważniejsza jest melodia, kompozycja jako całość, sposób zaśpiewania.
Zmaganie ze światem zostawmy innym


Pn cze 29, 2009 12:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
@Kazujaman - a ja cie, sorrrrrrry, nie rozumiem

Nie widze nic śmiesznego w tekstach mesha, wręcz przeciwnie - uważam je za wyjątkowo dojrzałe, dobre i piękne. A najlepsze jest wiesz co?
Ze mometami tłumaczenie z tego (rasowego) angielskiego jest tak skomplikowane, ze naprawde trzeba się napocić. No chyba ze ty jestes tak genialny/a, bo ja sobie po prostu nie radze tak do końca.

BTW - odwracając sytuację: ile to razy pękalo się ze śmiechu przy tekstach DM.
A w zasadzie to o czym my w ogole mówimy?
To wszystko takie oczywiste.
Bo jak ktoÅ› sie postara to w kazdym, ale to w kazdym lyriku znajdzie coÅ›, do czego mozna sie przy...

A na zakończenie, tak zeby bylo śmisznie, polecam przeróbkę Vanessy Paradis - Joule Taxi
:lol:


Pn cze 29, 2009 12:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 24, 2007 23:25 pm
Posty: 97
 
Post 
Czułem, że dostanę lekki opierdol :P ..
Tak jak podkreślam, uwielbiam Mesha, kiedyś był nawet na moim trzecim miejscu za Depeche Mode i The Cure, potem trochę spadł, najbardziej po ostatnim albumie.
Wiadomo, że trochę zgeneralizowałem. To, że DeVision czy And One miewają śmieszne teksty to też jest dla mnie jasne. Albo Depeche Mode na S&S i fragmentarycznie później.
Jednak mam wrażenie, że u Mesha jest to zjawisko daleko częściej obecne.
Nie wiem, mogę się mylić :)

To co wyróżniało do ostatniego albumu Mesha, to niewiarygodna wręcz skuteczność w komponowaniu hitów. Płyty są przepełnione perełkami.


Pn cze 29, 2009 13:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
"lekki"?
to był mega-opier :wink:


Pn cze 29, 2009 13:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 13:14 pm
Posty: 133
Lokalizacja: Inowrocław
 
Post 
jaką płyte mesh na początek polecacie?


Pn cze 29, 2009 15:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
In this place forever

Ale z całą pewnością:

Who watches over me?
The point at which it falls apart


Pn cze 29, 2009 15:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 23, 2006 0:02 am
Posty: 34
 
Post 
na poczatek dobra jest tez skladanka FRAGMENTE na 2CD, ciekawy przeglad najlepszych utworow mesha.


Pn cze 29, 2009 16:45 pm Zobacz profil
 
Post 
enjoydm napisał(a):
nie abym w jakiś specjalny sposób bronił Mesh, ale proponuje poczytać teksty de/vision to dopiero jest kabaret, a na deser And One.


może i mesh nie ma super tajemniczych i wyrafinowanych tekstów a la teksty imć p. Gore, ale jest kilka, które wywołują u mnie melancholię:
Waiting For Someone, The Trouble We're In, My Saddest Day.

Rewelacyjny wg mnie tekst, o czym już pisałem, to in The Light Of day, poza tym The damage You Do, a od dawna nurtuje mnie tekst Selfhealing Lie bo do dziś nie kumam o co autorowi chodziło. Niestety nie miałem okazji osobiście pogadać z Markiem o tym, może Endżi się wypowie :)

co do And One to lubię tekst (sam utwór też, bo taki "depeszowy" :D ) Sometimes, a w przypadku D/V ciekawe są: Dinner Without Grace, Free From Cares, Sexy Moves (rewela!) i Foreigner


Åšr lip 01, 2009 11:46 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
wesoły romek napisał(a):
enjoydm napisał(a):
nie abym w jakiś specjalny sposób bronił Mesh, ale proponuje poczytać teksty de/vision to dopiero jest kabaret, a na deser And One.


może i mesh nie ma super tajemniczych i wyrafinowanych tekstów a la teksty imć p. Gore, ale jest kilka, które wywołują u mnie melancholię:
Waiting For Someone, The Trouble We're In, My Saddest Day.


A wypowie sie, wypowie :P
Że po raz n-ty uważam, że to przesada robić z Gore'a poetę wszechczasów!

I dalej bronie swego:

Tak czytam i czytam to skupienie się wokół jakosci tekstów mesh'a i uśmiecham się. A czemu? Otoż:
Mark to Brytyjczyk!
I jakby się nie starał to zawsze gdzieś wciśnie brytyjski slang (ten bristolski - a zapewne różni się od innych częsci UK). Wielu Polaków przekonało się o tym na własnej skórze w ostatnich latach. Bo można studiować angielski latami, obwieszać się dyplomami, a w realnej konfrontacji stajesz sie maluczki!
Co wiecej, Mark żongluje idiomami i phrasal verbs.
Nie zabraknie tam też czysto technicznych określeń, ze moje liczne słowniki + net poddają się.

Bardzo często nie mozna powiązać jednej linijki tekstu z drugą, tracą sens, a do tego poprzeplatane są tymi phrasal verbs, ktore to psują szyk.
Wielokrotnie zgłupiałam.

Tak....w rozmowie z nim dowiedzialam sie paru ciekawostek odnosnie kilku tekstów i nigdy bym na to nie wpadła. Byly to takie moje osobiste pytania, czasem zahaczając tez o gramatykę ang.

Ale szczegółów Wam nie zdradzę
:P

Podsumowanie: te teksty są piękne i jakze często enigmatyczne


Åšr lip 01, 2009 12:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1804
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post 
Tutaj obszerniejszy fragment "Only Better". Oj, zaostrzyli mój apetyt na nową płytę :)


Åšr lip 29, 2009 20:49 pm Zobacz profil
 
Post 
podoba mi sie ta piosenka ale to już nie jest to, co było kiedyś. Za lekkie, na parkiet z powodzeniem się nadaje, ale ja wolałem "tamten" mesh, ostrzejszy i z pazurem.

Niemniej na nowy album czekam z zaintersowaniem

W tym clipie Mark mówi normalnie (w sensie : rozumiem go) za to Rick... ech


Åšr sie 05, 2009 12:28 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post 
nowy Mesh brzmi smakowo,jak zwykle zresztą,oni są geniszami,tytul topicu jest zaje..ty-to rownież wg mnie jest najbardziej niedoceniana kapela na świecie,chyba jedyny przedstawiciel szeroko rozumianego synth-popu któregoi stac było na zrobienie wielkiej ,komercyjnej kariery.Dlaczego nie zrobili,nie wiem,ale to chyba kwestia slabego menagera.W kazdym razie dla mnie od kilku lat kapela nr 1-2 ,i tak ma sporo osób mało ich zna ,ale jak już ktoś pozna to wpada jak sliwka w kompot,bo ta muzyka uzależnia,tak jak kiedyś w latach 80 uzależniało DM.to jest jedna z nielicznych obecnie kapel,które potrafią wywołać u mnie swoją muzyką dreszcze,mam nadzieje,że z nową płytą bedzie podobnie,byle by tylko takich perełek jak Soul nie upychali juz na b-sidach wiecej :)

a co dyskusji o tekstach,smiesznie sie to czyta.Ich tekty są boskie,porownywanie ich do Gorea jest jak dla mnie niepoważne,Mark jest dużo lepszym teksciarzem,wątpie,żeby Gora stać było na napisanie teraz takiego Pertryfied np.nie dałby rady.


Åšr sie 05, 2009 13:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2005 20:56 pm
Posty: 193
Lokalizacja: Myszków/Warszawa
 
Post 
Macro napisał(a):
jaką płyte mesh na początek polecacie?

Powtórz pytanie po przesłuchaniu i jakiejś ocenie tych kawałków .

http://www.youtube.com/watch?v=_TY9Ns7ATFM

http://www.youtube.com/watch?v=WB-k3NRlThM

http://www.youtube.com/watch?v=QmUjgHk55Bg

http://www.youtube.com/watch?v=UWY8l4nFRcw


Bonus .

Pozytywny " wypadek " przy pracy - ale nie chciałbyś całej płyty...

http://www.youtube.com/watch?v=C1HVqwhR2E8

Niestety , gdzieś nie mogłem namierzyć kawałków , z chyba najlepszej : In This Place Forever .:?


Pozdrawiam .


Åšr sie 05, 2009 22:20 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
nigdy nie znalem mesh i wszedlem tu ot tak i powiem, ze po przesluchaniu tych czterech kawalkow od cptNemo prawdopodobnie juz nigdy nie zaintersuje sie tym zespolem. ale moze macie cos lepszego ;) ?


Åšr sie 05, 2009 22:34 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
Ba! A co z Leave you Nothing? What are you scared Of? Petrified? Crash? It scares Me?

Jeśli po tym nie chwyci to już nie wiem. :wink:


Åšr sie 05, 2009 23:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2005 20:56 pm
Posty: 193
Lokalizacja: Myszków/Warszawa
 
Post 
Koner napisał(a):
... Leave you Nothing...

" Potraktowałem " ten kawałek , jak np. Walking in My Shoes wiedząc , że na Songs... jest jeszcze warte grzechu Higher Love czy myśląc o It's No Good wiem , że na Ultra jest " ukryta " - taka perła jak Freestate .

Fakt , " na początek " - Leave you Nothing , to pewnie lepsza " przynęta " .

Hirszu - tylko na spokojnie , bo to absolutnie nie zarzut , ale to trochę się kłóci z moją " filozofią " , zapoznawania się i oceną danej twórczości .
Ty masz swojÄ… i OK .

Odpisałeś po 14 minutach , czyli z Twojej strony , musiałoby to być , takie przesłuchanie " na szybko " , wręcz " na podglądzie "- więc sobie myślę , że albo mnie " wkręcasz " :wink: , bo dobrze znasz Grupę i tak naprawdę nie przesłuchiwałeś , ale uznałeś moje przykłady jako zupełnie nietrafione ( być może , rzeczywiście " spaliłem " ) , albo masz rzeczywiście " filozofię " , zapoznawania się z czyjąś twórczością , trochę mniej typową . :wink:
To oczywiście - wyłącznie moje pokojowe (!) zdanie .

Przecież wiadomo , że nie będę Cię przekonywał , że się mylisz , że Mesh i te kawałki są the best itp.

Ja , poznając dzięki Temu Forum , kilka Grup , czasami " katowałem się " bezlitośnie czymś , bo ufałem , po kilku wcześniejszych pozytywnych sytuacjach - Użytkownikom , którzy sugerowali zaznajomienie się z daną twórczością .
Oczywiście , ten kontekst nie obejmuje w tym temacie mojej osoby .
Były rzeczy , który mi nie " podeszły " , ale są rzeczy , bez których - nie wyobrażam sobie dzisiaj mojej półki z płytkami .

Zapodaję Leave you Nothing , a na kilka wymienionych przez Koner'a Rzeczy , można trafić , na jako odnośniki - do zapodanych już tu tytułów .

MESH ist The Best :!:


http://www.youtube.com/watch?v=scG0t8PXn4g

Pozdrawiam - :beer: .


Cz sie 06, 2009 7:48 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post 
captainNEMO napisał(a):
[Pozytywny " wypadek " przy pracy - ale nie chciałbyś całej płyty...

http://www.youtube.com/watch?v=C1HVqwhR2E8

.


nie bądź taki pewny,dla mnie We Colide to genialny album,a takie kawałki jak wlasnie NPLH,Petyfied Can you Mend hearts czy Rest In Pieces to absolutna czolówka w twórczości kapeli

A B side Soul to juz jedno z ich szczytowych osiągnieć,podobnie jak cover Document

Mesh jest jak DM do Violatora-kazda płyta jest inna,w każdej czuć że to Mesh,i każda na swój sposób jest genialna.

Koner napisał(a):
! BaA co z Petrified....... It scares Me?

Jeśli po tym nie chwyci to już nie wiem. :wink:


te 2 przykłady są idealne-jeżeli ktoś nie załapie tych dwóch kawałków to spokojnie może sobie odpuscić(ten drugi w wersji albumowej,singlowa troche za szybka),i stwierdzić że ta kapela to nie jego klimaty,od siebie bym dodal jeszcze You Didn't Want Me(albumowa,nie singlowa),Confined oraz koniecznie mój meshowy nr 1 -Needle IN A Bruise http://www.youtube.com/watch?v=ofWg4MO2e_U


Cz sie 06, 2009 9:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1804
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post 
O tak, "Confined" w wersji koncertowej z DVD - mistrzostwo świata. Ilekroć sobie zapuszczę ten koncert to nabieram ogromnej ochoty, aby zobaczyć ich na żywo.


Cz sie 06, 2009 9:38 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 439 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team