Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 842 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Następna strona
Pet Shop Boys 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Trzeba powtórzyć znowu ten sam adres sampli, ponieważ w wielu przypadkach jest inna część odsłuchowa - http://www.cede.ch/fr/music/?view=detai ... 9&branch=1

Na dzień dzisiejszy, dla mnie wygląda to tak :
1. "Twenty - Something" - murowany singiel z SUPER.
2. "Groovy" - prawdopodobny singiel z SUPER.
3. "Dectator Decides" - bez wydania singlowego, ale z klasyczną świetnością melancholijną i aranżacyjną od PSB i SP...
4. "Burn " i " Undertown" to cały czas zagadka dla mnie.


Pn mar 28, 2016 15:30 pm Zobacz profil
 
Post Re: Pet Shop Boys
Wracając do tych sampli cholernie nie mogę się doczekać tego Undertow jeszcze 4 dni. Fragmentu przesłuchałem 10 krotnie :8): 1 kwietnia po robocie jadę gdzieś zakupić ten krążek obowiązkowo. :) świetna niespodzianka przed weekendem będzie.


Pn mar 28, 2016 17:43 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Album SUPER przesłuchany 15 razy, w ciągu 2 dni - więc jakiś efekt poznawczy jest :wink: .

Więc pokuszę się o pierwsze oceny...
Jak napisałem wcześniej na podstawie sampli - jest to bardzo zróżnicowany stylistycznie album PSB. Najbardziej pośród wszystkich - więc znowu zaskoczyli czymś nowym, pozytywnym w tym sensie, ze nie odgrzewają starych kotletów, a starają się cały czas zaskakiwać. Np. wokalna wstawka western - country w "Happiness" bardzo zaskakuje, mieszanie stylami muzycznymi w "The Pop Kids", i ogólnie utwory na tym albumie mają aż tak różne źródła inspiracji muzycznej, po raz pierwszy na albumie PSB - a to już 13 album studyjny...

Denerwuje mnie tylko na SUPER "Say It To Me". Może dlatego, że to kompozycja Tennant/Lowe/Price, z bardzo zauważalną aranżacją bardziej Price ;)

To tyle wstępniaka, czas na wstępne oceny...


1.HAPPINESS - 8/10
2.THE POP KIDS - 10/10
3.TWENTY SOMETHING - 10/10
4.GROOVY - 9/10
5.THE DICTATOR DECIDES - 10/10
6.PAZZO! - 7,5/10
7.INNER SANCTUM - 9/10
8.UNDERTOW - 9,5/10
9.SAD ROBOT WORLD - 8,5/10
10.SAY IT TO ME - 4/10
11.BURN - 9,5/10
12.INTO THIN AIR - 9/10

P.S. - "Inner Sanctum" bardzo zyskuje u mnie jako utwór z płyty, umieszczony w odpowiednim miejscu na płycie.

Pozdrawiam. :)


Śr mar 30, 2016 14:07 pm Zobacz profil
 
Post Re: Pet Shop Boys
Już jestem po zakupie płytki i pierwszym przesłuchaniu pomijając mojego ulubieńca Undertow, który dla mnie jest najlepszym kawałkiem z tego dzieła więc tak:

Happiness - brzmi jak jakiś zakręcony remix, typowy eksperyment ogółem nie przepadam za takimi kombinacjami lecz momenty wokalne robią wrażenie - 7/10
The Pop Kids - zanim ukazał się przed wydaniem albumu bardzo mi się spodobał :) tak jak wspominałem pachnie początkami 90's - 10/10
Twenty-Something - bardzo przyjemny kawałek i dla mnie to jest już coś nowego - 9/10
Groovy - typowy dyskotekowy pop :) linia melodyjna jest strasznie podobna z trailera do gry Dying Light z okazji święta Halloween. Dobrze jest - 9/10
The Dictator Decides - nic dodać nic ująć, kolejny mój ulubiony kawałek z tego albumu 10/10
Pazzo! - to jakiś żart??? fajne jest tylko pierwsze 10 sekund. dalej odechciało mi się tego słuchać. Nie lubię takiego łupania - 1/10
Inner Sanctum - do tej pory było mi ciężko ocenić ten kawałek lecz zdecydowanie miażdży gniota Pazzo! - 6/10
Undertow - kocham synthpop ten utwór jest królem tego krążka! świetna robota PSB nie mogę się oderwać od tego kawałka :) - mocne 10/10!
Sad Robot World - spokojny kawałek i miły dla ucha może być - 9/10
Say It to Me - też błyszczy popem i leci do kolejnej czołówki ulubionych - 10/10
Burn - jak usłyszałem moment od 0:30 to szczena mi opadła i słyszę tam epickie bębny z Paninaro. Po przesłuchaniu sampla cofam swoje zdanie. Gdyby nie te wiercenie w tym utworze to by był mój ulubiony kawałek - 9/10
Into Thin Air - Kolejny klimatyczny kawałek i według mnie to kontynuacja Pop Kids ;) 9/10

Tak oceniam ten album i nie bierzcie głęboko mojego zdania do siebie :) pozdrawiam wszystkich.


Pt kwi 01, 2016 8:49 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Również zakupiłem dziś nowy album PSB w wersji CD. Bardzo ciekawi mnie słyszalna sprawa, na wieży hi-fi od płyty CD w momencie 4'42 - 4'45 "The Dictator Decides".
Tytuł piosenki adekwatny, czyli producent płyty razem z PSB zrobili sobie dziś żart z niektórych, decydując jak dyktator o czymś ? Zepsute specjalnie piękne zakończenie sopranowe "The Dictator Decides" , słyszalne tylko w dobrej jakości ? Precz ze stremingiem i cyfrowymi doładowaniami ? Tak, jestem za tym...
:wink:


Pt kwi 01, 2016 16:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Ciekawa recenzja płyty SUPER od Interii, choć Pan recenzent czasami za bardzo się zaKODował w swej ocenie - http://muzyka.interia.pl/recenzje/news- ... Id,2172127

:wink:


So kwi 02, 2016 13:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Pet Shop Boys
Płyta o wiele lepsza niz dwie poprzednie .


Pn kwi 04, 2016 16:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Pet Shop Boys
Kwestia gustu.

Dobra płyta, jednak mi podoba się mniej od poprzednich.Electric mi wyjątkowo przypasował, a Elysium to płyta strasznie niedoceniana, dla mnie to był taki drugi Behaviour tylko bez wielkich hitów-ale klimat podobny. Super jest łatwiejsza w odbiorze, bardziej przebojowa , ale mniej klimatyczna od dwóch poprzednich.Ja bardziej w muzyce cenie klimat-nie żeby tu nie było ale obawiam się że Super szybko mi się znudzi.


Pn kwi 04, 2016 19:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Antistar napisał(a):
Płyta o wiele lepsza niz dwie poprzednie .


Zdecydowanie się zgadzam.
A na klasyfikację wszystkich do tej pory 13 płyt studyjnych PSB, jeszcze za wcześnie...


Wt kwi 05, 2016 13:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Pet Shop Boys
Burn to najlepsza rzecz jaka zrobili od ...1988 !!!!!

Po przesłuchaniu tego wypieku ok 25 razy stwierdzam ze Super jest super !!!!!!!!!!!!!!


i teraz sie zacznie ...:)


Cz kwi 07, 2016 10:54 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Antistar napisał(a):
Burn to najlepsza rzecz jaka zrobili od ...1988 !!!!!



Może trochę przesadziłeś, ale coś w TYM jest. U mnie tendencja wzrostowa co do mojej wcześniejszej opinii odsłuchowej tylko u BURN( 10/10 teraz) i INTO THIN AIR(9,5/10 teraz). Tendencji zniżkowej w innych utworach na SUPER nie zauważam...
Pozdrawiam, po ok. 50krotnym przesłuchaniu SUPER w całości, w czasie 10 dni. :)


Cz kwi 07, 2016 19:37 pm Zobacz profil
 
Post Re: Pet Shop Boys
rothko napisał(a):
No solidna płyta, z kilkoma ciekawymi utworami,ale spuszczanie się nad tym krążkiem bez jaj bo miejscami brzmi to jak lepsza wersja disco polo.Obawiam się że PSB bardzo blisko zbliżyli się do granicy kiczu,na szczęście jej nie przekroczyli.7-/10


Kolego PSB nie śpiewają o gołych tyłkach jak w disco polo plus cukierkowe brzmienia także bez przesady. Chyba nie wiesz na czym polega tło - Synth.
Wiele razy przesłuchałem ten album i spokojnie mogę powiedzieć, że moja mocna 3 to:

Undertow (jest to nowe światło dzienne, które zaliczam do czołówki)
The Dictator Decides
Burn (mam ostatnio takie bicia, że włączam sobie Paninaro po tym kawałku)

Jest bardzo dobrze.


Cz kwi 07, 2016 19:51 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Mocno dyskusyjne są wpisy Pana "rothko" w wielu momentach. W takim stylu możemy się wielokrotnie przekrzykiwać i przekomarzać... :wink:
"Speak & Spell" i porównanie do "Super". Wcześniej disco - polo od Ciebie "rothko". SUPER... :lol:


Pt kwi 08, 2016 15:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
... "rothko" - nawet nie wiesz jak Cie lubię i szanuję...
Nie to co ten Rothko prawdziwy - ten to inny był... :wink:


Pt kwi 08, 2016 18:13 pm Zobacz profil
 
Post Re: Pet Shop Boys
Jak nie pszczoły i kaczki w Depeche Mode to teraz Pet Shop Boys jest disco polo :lol: nie no... Dawno się tak nie uśmiałem :wink: Pozdrawiam.

@Rothko po to jest forum aby dyskutować bez strzelania fochów jak baba przed okresem ;) także nie bierz tego tak bardzo do siebie :beer:


Pt kwi 08, 2016 19:25 pm

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Pet Shop Boys
Być może tym razem będę "pod prąd" ogólnym zachwytom, ale jako wierny fan PSB, pozwolę sobie na stwierdzenie, że niestety nie jest "Super". Płyta jest bardzo jednostajna, nużąca, za dużo "łupanki", a za mało klimatów starego, dobrego PSB. Do tego, będąc tak jednostajna, wydaje mi się za długa - zanim dojdę do bardzo dobrej drugiej części, mam już dość trochę dość... Płyta według mnie strasznie nierówna.Jeżeli podzielić płytę na strony (jak na vinylu") pierwsza strona wygląda słabiutko. Dla mnie 4/10.O ile jestem jeszcze w stanie przetrawić Happiness jako swoistą przystawkę, to naprawdę masakryczny Pazzo ! Panowie mogliby sobie darować. Fajnie zaczyna się Twenty - something, ale czym dalej tym gorzej... Na tej stronie najwięcej PSB w PSB niewątpliwie jest w utworze The dictator decides (zwłaszcza w okolicach 0.34 - 1.08). Uwielbiam ten klimat. Druga strona znacznie, znacznie lepsza. Inter sanctum, który po pojawieniu się mnie nie zachwycił, teraz wydaje się jednym z lepszych numerów na płycie. Bardzo ciekawie brzmi Undertow- tylko czy musi być szybciej, szybciej i wciąż szybciej. Jakąś odmianę stanowi Sad robot world, choć muzycznie wygląda słabo. Wsłuchuję się w słuchuję w ten Burn i jakoś nie dostrzegam Paninaro (może gdzieś w okolicach 2.06 zaczyna być ciekawie, ale niestety tylko przez chwilę). Za to Into thin air jako kończący płytę miodzio... może to nie King's Cross, ale i tak kocham ten kawałek. Warto było doczekać do niego. Druga strona mocne 8/10.
Podsumowując moim zdaniem płyta znacznie słabsza od niedocenionego, ale jakże zacnego Elysium; jeżeli miała ona być natomiast powtórzeniem Electric - według mnie nie wyszło to najlepiej (gdzież tu szukać hitu na miarę "Love Is a Bourgeois Construct" ). Spróbuję poczekać 3 dni i jeszcze raz ją przesłuchać ... ale nie sądzę, abym zmienił zdanie. Taka płyta do zapomnienia (w przeciwieństwie do dwóch poprzednich). O ile marketingowo Panowie rozwinęli się bardzo (czy ktoś ma więcej informacji na temat firmy Kobalt, bo co prawda ich strona wskazuje, że reprezentują 8 tys artystów, ale nie wiele więcej mi mów - tak naprawdę wolałem, gdy PSB wydawał płyty w zacnej firmie Parlophone), to muzycznie taka trochę ślepa uliczka. Nie sądzę abym do tej płyty zbyt często chciał wracać .... (orzech)

PS. Dla Pana od disco polo... był już jeden "gwiazdor" tego nurtu, który mówił, że on przecież "gra" to samo co PSB tylko w Polsce nikt tego nie chce docenić... To mniej więcej tak, jakby porównać Barcelonę i KS Sokół Łany Wielkie (przy całym szacunku koledzy) i Ci i Ci kopią piłkę nogą... I tyle na ten temat... każdy "bzdet" ma swoje granice. Pozdrawiam Pana Serdecznie.


So kwi 09, 2016 13:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
Greg1986 napisał(a):


Undertow (jest to nowe światło dzienne, które zaliczam do czołówki)
The Dictator Decides
Burn (mam ostatnio takie bicia, że włączam sobie Paninaro po tym kawałku)

Jest bardzo dobrze.


BURN - nawiązania do "Paninaro" widoczne i nawet nielubiany przeze mnie falset od Tennanta tego nie zmienia, co jest bardzo nowatorskie :wink: . Perkusja i główny motyw aranżacyjny od 1 do 31 sekundy(będący głównym nurtem w całości), do tego ciekawe nawiązanie do "Always On My Mind" od 32 - 46 sekundy, także powtarzane później. Plus kilka bardziej nowatorskich wstawek. Ogólnie dynamika tego numeru jak w "Benzin" Rammstein. :wink:

THE DICTATOR DECIDES - Wyjątkowo zbieżny numer z "I'm Not Scared", plus "Don Juan". Dla mnie to będzie znakomite zawsze.

UNDERTOW - Świetny początek, później ładnie powtórzony w 3 minucie utworu, wmieszany w inne aranże. Kilka innych momentów też świetne. Ale cały czas nie mogę przekonać się do głównego motywu aranżacyjnego od 0:39 - 1:16, powtarzanego jeszcze 2 razy...

... A płyta SUPER zadebiutowała na oficjalnej liście albumów w Wielkiej Brytanii na miejscu nr 3( miejsce nr 2 w sprzedaży nośników fizycznych).
W Niemczech również miejsce nr 3.

Pozdrawiam.


So kwi 09, 2016 13:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Pet Shop Boys
orzech65 napisał(a):
Być może tym razem będę "pod prąd" ogólnym zachwytom, ale jako wierny fan PSB, pozwolę sobie na stwierdzenie, że niestety nie jest "Super". Płyta jest bardzo jednostajna, nużąca, za dużo "łupanki", a za mało klimatów starego, dobrego PSB. (orzech)


Wg mnie płyta SUPER jest bardzo różnorodna stylowo, zupełnie nie jest jednostajna :!:
A poza tym, i orzech65 i depesbe czeka pewnie na 3 część trylogii we współpracy PSB ze SP.. Tam będzie bardziej popowo i klasycznie od PSB... :)


Pn kwi 11, 2016 13:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Pet Shop Boys
Jeszcze bardziej popowo :shock: ??? Przecież 3/4 tej płyty to dyskotekowa łupanka; wystarczy wyłączyć wokal Neil'a i mamy "dzieła" ze stajni jakiegoś Davida Guetty czy innego Pitbulla.


Pn kwi 11, 2016 14:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Pet Shop Boys
Pop nie oznacza łupanki.Pop to nie dicho, a w dużej mierze Super to dicho, łupanka. Płyta jest róznorodna-i to akurat mi się nie podoba bo lubię płyty spójne brzmieniowo.Takie jak Behaviour czy Elysium .

Zgadzam się ze gdyby nie wokal Tennanta to ciężko byłoby rozpoznać że to PSB. To brzmi raczej jak jakiś projekt z gościnnym wokalem Tennanta.

Nie mogę powiedzieć ze to zła płyta ale w większości to nie jest PSB jakie lubię.Obok Bilingual to będzie moja najsłabsza płyta PSB.Choć chyba jednak najsłabsza.


Pn kwi 11, 2016 15:15 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 842 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 43  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team