Depeche Mode - Zobacz wątek - Covenant
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  NastÄ™pna strona
Covenant 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Covenant
No i nie wytrzymałem...
Abym mógł się wyczerpująco opowiedzieć za treścią tego dzieła, potrzebuję tygodnia, może dwóch. Ponieważ ten album potrzebuje czasu. Zaskoczenie niewątpliwie i rozumiem rozczarowanie tych którzy tęsknią za parkietowym Covenantem ewentualnie sporą dawką "ostrego" bitu.
Moje rozczarowanie zwiÄ…zane jest z brakiem If I Would Give My Soul oraz Come.
Padło pytanie gdzie jest Daniel ? Jak to gdzie w tych wszystkich analogach tworzących te pluszowe tła, gitara w The Beauty And The Grace ?!!! Nie to raczej jakieś przetworzone syntetyki, piękny numer zresztą.
Powiedziałbym, spokojnie, euforii nie ma i nie będzie, ale to bardzo elegancki album powiedziałbym, wtórny ? Ktoś nie zna pojęcia wtórności, bo w przeszłości nie mają drugiego takiego albumu.
SÅ‚ucham dalej...zobaczymy
Swoją drogą jak muzycznie potrafią niektóre zespoły zaskakiwać :)


Pt sty 14, 2011 9:55 am Zobacz profil
 
Post Re: Covenant
Przesłuchałem. Po komentarzach spodziewałem się czegoś gorszego ale jest w miarę poprawnie mimo że to najsłabsza[oczywiście dla mnie] płyta Covenanta. Po takim długim wyczekiwaniu można było jednak spodziewać się czegoś lepszego. Wpadły mi w ucho; Judge Of My Domain i Get On.


Pt sty 14, 2011 10:02 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 18:46 pm
Posty: 441
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Covenant
jedno ale ode mnie - album jest za krotki

a Dynamo Clock live z Danielem szalejącym na bębnach wymiata :] jak to usłyszałem #1 na E-Tropolis w czerwcu 2k10 powiedziałem 'O ja pier.....!' :D


Pt sty 14, 2011 10:23 am Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Covenant
@enjoy - :) Trafiles w dyche. Wlasnie bitowego Covenanta mi brakuje. Oczekiwalem wplywu Daniela na muzyke Covenanta raczej w stylu Cleen/Cleaner czy Destroid, a nie takiego "smecenia" i moze stad moje negatywne nastawienia do tej produkcji. Olac, w marcu nowy X-fusion, bedzie czego sluchac :wink:

P.s. Zdobylem sie na wysilek :wink: i przesluchalem raz jeszcze. 'Judge of my domain' to duchy starego Covenanta. 'Dynamo clock' - git produkcja. Reszte nadal pomijam. Marzy mi sie epka z 'Come', 'Judge of my domain', 'Dynamo clock' i kilkoma wersjami tych utworow. Wtedy w Covenanta zainwestuje.


Pt sty 14, 2011 10:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Covenant
Attack - dokładnie takie samo odczucie miałem na Blackfield jak Danielowi leciały drzazgi z pałek, mam wrażenie, a raczej jestem pewien, że wersje live będą zdecydowanie lepsze, być może podrasowane na potrzeby koncertu.

Lord rozumiem cię doskonale, wiesz ja bym chciał aby APB grała takie rzeczy do Harmonizera, a nie indiańskie pieśni.

Wkręciłem się w The Road, natomiast zajerzascie...irytuje mnie Get On :evil:


Pt sty 14, 2011 11:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Covenant
Bardzo ladnie to ujales ( jak zwykle z reszta). Jest to zaiste ELEGANCKI album. Do posluchania na pol cicho lub pol glosno. Eskil jak to Eskil a pod niego cala muza sie gdzies tam snuje niespiesznie. Po 5 przesluchaniach zdecydowanie bardziej mi sie podoba niz ostatnie wydawnictwa.


Pt sty 14, 2011 20:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Covenant
Witaj w klubie :)
Nie wiem dlaczego, ale im więcej się go słucha tym bardziej jest przyjemnie.
Pozdrawiam


Pt sty 14, 2011 20:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Covenant
nie rozumiem jednego jak na płycie moglo zabraknac If I could give you my soul, I close your eyes i Come ..

przeciez to jest jakas zbrodnia !!!!!

zamiast Lightbringera na pierwszy ogien wrzucic Come i mamy arcydzielo :)

jeszcze jedno : jesli juz musial sie znalezc Lightbringer to o wiele ciekawiej wypada remix DM.


So sty 15, 2011 16:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Covenant
Glupie pytanie byc moze ale jest gdzies caly Come?


So sty 15, 2011 16:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: Covenant
http://w645.wrzuta.pl/audio/2qi1sf1vhpk ... e_new_song (live)

Na razie oswajam się z płytą. :roll:


So sty 15, 2011 17:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Covenant
Swietny numer i co tylko live zagrali? To faktycznie skandal , ze nie ma na plycie.


So sty 15, 2011 17:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Covenant
Cytuj:
jesli juz musial sie znalezc Lightbringer to o wiele ciekawiej wypada remix DM.


Mnie utwór się podoba i jak najbardziej masz rację, pięknie się w tej wersji układa z intro.


Pn sty 17, 2011 15:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 23:33 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Getto Nocy
 
Post Re: Covenant
(na początku chciałam zauważyć, że jeden z bananów po lewej stronie okna, w którym piszę, baunsuje w rytm The Beauty And The Grace, a drugi zatrzymał się oniemiały i gapi się jak głupi. Ikonki z łapami też się starają, ale chyba trochę z rytmu wypadły: :fletch: :nlmda: :fletch: :nlmda: :banana: )


Nowoczesna Ruina przyszła dziś i została skonsumowana rytualnie, ze studiowaniem wkładki, odczytaniem przedmowy Joakima, etc etc..

Wiedziałam, że płyta była stanowczo za długo międlona, że pierwsza po genialnej kompozycyjnie Skyshaper (wiem, gusta są różne, ja akurat Skyshapera odbieram jako coś nie do pobicia - przy czym uwielbiam również starsze płyty, żeby nie było) że komuś tam odbiło i wypierniczył hiciory, że nie ma Come, ŻE NIE MA COME!!!, że zmiany w zespole, że życiowe zakhręta, i tak dalej, i tak dalej. Nie spodziewałam się więc żadnego, za przeproszeniem, pie*dolnięcia. Rytualnego łupnięcia. Za wiele razy przedtem widziałam takie zakręty. I nie chciałabym, żeby próbowali, bo skopaliby to z pewnością. Więc się nie zawiodłam :]

The Beauty and the Grace Album Werszyn zmiotło mnie z tej planety. Jak pięknie tytuł definiuje tę piosenkę :]
Szczególnie chciałam też wyróżnić Beat the Noise i The Road. Reszta mi się podoba, ale nie chcę pisać o poszczególnych tytułach, nie po pierwszym przesłuchaniu. Worlds Collide jakoś mniej fajnie brzmi z nowym tytułem, jest taki jakiś oczywisty :P (demówka miała tytuł Broadway). Lightbringer już omijam, wiedziałam, że tak będzie. Co mi się zdecydowanie nie podoba: Modern Ruin 2. Bardzo mi się nie podoba, jak większość tego typu kawałków (9 minut??? Litości!!!), ja jestem piosenkowy człowiek. A poza tym wolę You Can Make Your Own Music :D

Bonus CD zostawiam sobie na później. Zawsze zamawiam najbardziej wypasioną wersję, a potem miesiącami kiszę te bonusy..

Zastanawiają mnie przetasowania personalne, nie w sensie wymiany Clasa na Daniela (swoją drogą jest bardzo ładne podziękowanie dla Clasa), tylko do tej pory zazwyczaj muzykę pisał Eskil, teksty Joakim, ewentualnie zdarzały się wyjątki. Tu jest pomieszanie z poplątaniem, nie jest nawet podane, który tekst jest czyj. Tak naprawdę tylko The Road wygląda na Joakimowy.. Ogromny udział ma Daniel (The Beauty and the Grace i Worlds Collide są w całości jego). Mam obawy, czy na przykład nie było tak, że to Daniel napisał Come i If I Would Give You My Soul i nie chcieli, żeby wyglądało tak, że J&E się opierniczali, a nowy odwalił całą robotę :P

Jeśli ktoś z Was będzie miał okazję porozmawiać z którąś z naszych Gwiazd, to ja bym bardzo poprosiła o zadanie dwóch prostych pytań:
1. Dlaczego nie ma Come?
2. Kiedy będzie Come?

To tyle :wink:


Wt sty 18, 2011 23:13 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Covenant
Recenzja albumu

http://electr-on.pl/modules.php?name=Re ... ent&id=927


Cz sty 20, 2011 22:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 18:46 pm
Posty: 441
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Covenant
motyw z kaktusem mnie rozj.... :lol: :lol: :lol:

generalnie zgadzam siÄ™ w 90% z reckÄ…,
Daniel Myers napisał tak wogle wczoraj na FB że 'reading new Covenant albums is painful...'
pewnie przez to że ten album faktycznie trzeba 'przerobić' 4-5 razy aby go poczuć i potem pisać reckę (tak jak zrobił to Enjoy)

jedyne moje 'zadnie odrębne' to:
Get On - świetny kawałek, a analogi jak dla mnie to kultowa 'Ucieczka z Tropiku" Bilińskiego :)
z kolei nie wiem po co na płycie dali ten kawałek The Night z blubrającym coś pod nosem niezrozumiale Eskilem
były DWA lepsze kawałki niż to to ;) do wciśniecia na CD

poza tym git!


Pt sty 21, 2011 6:35 am Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Covenant
Czy jest ktokolwiek w stanie podeslac mi Theremin (Club mix) ? Dla ulatwienia dodam, ze nie jest to wersja dodatkowa z 'Dreams of a Cryotank', ani z 'Theremin e.p.'. Chodzi konkretnie o wersje ze skladaka Electrauma vol. 2. Nie jest to tez wersja z You tube oznaczona jako "Club mix". Chodzi o wersje, w ktorej na koncu Joakim z Eskilem spiewaja wers "...we are the heroes.." jakby z poglosem czy tez echem. Z gory dziekuje :)

P.s. rzeczona wersja ma czas 4:42 w odroznieniu od tej bardziej popularnej 4:31, czy cos kolo tego.


Pt sty 21, 2011 9:19 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 23:33 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Getto Nocy
 
Post Re: Covenant
Mogę Ci zmajstrować taki klabmix, umiem robić pogłos, i rozciągać piosenkę też umiem :twisted:
Tak serio to brzmi ciekawie, ale nawet śladu po czymś takim nie znalazłam. Za to słyszałam legendy o piosence pod tytułem "Silent Night" ze szwedzkiej składanki świątecznej, ale to chyba ktoś sobie jednak jaja robił.

Wracając do Modern Ruin - znalazłam demówkę Come, w całości, z 2008 roku, kiedy najwyraźniej linia melodyczna zwrotki nie była jeszcze napisana. Rozbrajające :]

http://www.youtube.com/watch?v=u46Jq9vbYTU

Jeszcze z modernruinowych banitów mam fioła na punkcie I Close My Eyes:

http://www.youtube.com/watch?v=6onyGQuti2Y

Mam nadzieję, że dostaniemy je obie szybko na jakiejś EPce chociażby, razem z przecudownym If I Would Give You My Soul oczywiście, tylko w tym ostatnim niech poprawią, na litość, tekst, bo obecny jest koszmarny :lol:


So sty 22, 2011 15:13 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Covenant
He, he. Dzieki @Replicant, jak zawsze na posterunku :D :beer:

@FrrrauAntonio - juz mam z powrotem, nie trzeba niczego rozciagac :wink: A 'Silent night' Covenanta jest na "Alternative X-mas" z 2003 roku :)


So sty 22, 2011 17:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12908
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Covenant
Obrazek

Tymczasem Joakim chwilowo nie występuje razem z zespołem.


Pt lut 11, 2011 21:10 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 18:46 pm
Posty: 441
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Covenant
jakby ktoś szukał to bilety na tour w tym na berlin są dostępne w amphi fest shop (mozna płacić paypalem) ;) już wiadomo że z Poznania 4x i co najmniej 2x ze Szczecina osoby tam będą ;) supporty też extra P.W. i Decoded :)


So lut 12, 2011 8:49 am Zobacz profil ICQ WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team