Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Covenant 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 11:58 am
Posty: 230
 
Post Re: Covenant
historia muzyki, to historia postępu. znasz powiedzenie "zjadać własny ogon"?


Cz sty 13, 2011 1:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Covenant
@krzysiek - majac Covenant w nowym skladzie, w dodatku z kims takim jak Daniel M. mozna oczekiwac czegokolwiek innego. Zreszta przyklady plyt, ktore podales dla mnie akurat sa najgorszymi "wypocinami" tej kapeli, a przy 'Sequencer' czy 'Dreams of a cryotank' to kompletna cienizna. Liczylem, ze nowy czlonek zespolu wniesie nowa jakosc, nowej jakosci nie widze. Jest nawet gorzej, niz na tych "dzielach", o ktorych byles laskawy wspomniec.


Cz sty 13, 2011 1:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Covenant
akurat historia muzyki pokazuje,że najlepiej trzymają się te kapele ,które mają swój styl,takie Bon Jovi-najbardziej dochodowa akpela 2010 roku nagrywa od dwudzistu paru lat tak na jedno kopyto,że kazda ich piosenka mogłaby znaleźć się na dowolnej płycie.Scorpionsi,U2-poza jedną płytą trzymają się stylu,Stonsi,a wcześniej chociażby ABBA .Elvis czy The Beatles tez nie wychodzili specjalnie poza ramy jakie sobie sami wyznaczyli.

pomijając fakt że zmiany to nie musi byc postęp.można mając 27 lat nagrać takie dzieło jak MFTM,dobiegając 30 stworzyc Violatora,w chrystusowym wieku SOFADA,a dobiegając pięćdziesiątki takiego gniota jak SOTU.

Lord-to już kwestia gustu-ja akurat lubie Covenanta głównie za ostatnie dwie płyty,poprzednie mogą być ,ale szału nie ma.


Cz sty 13, 2011 1:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 11:58 am
Posty: 230
 
Post Re: Covenant

"akurat historia muzyki pokazuje,że najlepiej trzymają się te kapele ,które mają swój styl,takie Bon Jovi-najbardziej dochodowa akpela 2010 roku nagrywa od dwudzistu paru lat tak na jedno kopyto,że kazda ich piosenka mogłaby znaleźć się na dowolnej płycie.Scorpionsi,U2-poza jedną płytą trzymają się stylu,Stonsi,a wcześniej chociażby ABBA .Elvis czy The Beatles tez nie wychodzili specjalnie poza ramy jakie sobie sami wyznaczyli."

...i znowu powtarzam, nie mylmy rozpoznawalnego stylu, z wtórnością/ze zjadaniem ogona. przy okazji, 'Stonsi' to najnudniejsza kapela świata.

"pomijając fakt że zmiany to nie musi byc postęp.można mając 27 lat nagrać takie dzieło jak MFTM,dobiegając 30 stworzyc Violatora,w chrystusowym wieku SOFADA,a dobiegając pięćdziesiątki takiego gniota jak SOTU."

zgadza się, to jest właśnie emerytura (sotu, w przypadku dM, czy modern ruin, w przypadku covenant).
ja akurat wolę pierwsze cztery płyty covenanta.


Cz sty 13, 2011 1:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Covenant
fatalne porównanie,bo SOTU jest jak dla mnie płytą kiepską,ale jednak inną niż wszystkie poprzednie,wiele jej można zarzucić ale na pewno nie wtórnośc

dobrym przykładem na to że eksperymentowanie nie popłaca jest Duran Duran-poprzedni album przekombinowali,zjechany przez krytykę,a najnowsza produkcja nawiązująca do najbardziej klasycznego stylu zespołu spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem,a przecież zaledwie powielili to co dało im sławę.


Cz sty 13, 2011 2:17 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Covenant
Antistar napisał(a):
Mrok to masz na Sequencerze :)


antistar takie okreslenie jedynie, oddajace to jak bardzo jestem zawiedziona, coz, czekalam, doczekalam sie i no jakos nie odnajduje w tym wszystkim "fajnosci" moze mialam za duze oczekiwania ;)
no ale coz nozka potupac mozna, tyle czy sprzedaz krazka bedzie zadowalajaca to nie wiem, mysle ze wiele osob ma podobne odczucia do moich, a szkoda bo czekalismy dosc dlugo :/


Cz sty 13, 2011 9:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 785
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Covenant
w takim razie czego oczekiwalas .????


Cz sty 13, 2011 10:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Covenant
Dobrze ze człowiek wie jeszcze co to jest trzymać dystans do wypowiedzi forumowych :lol:
W innym przypadku po przeczytaniu komentarzy uznałbym że Covenant nagrał jakiś dramat który będzie rozdawany gratis do Tele Tygodnia.
Nie słuchałem albumu jeszcze ale nie dramatyzowałbym, na pewno nie jest tak źle, za to źle będzie zawsze dla tych którzy uważają zloty okres tej kapeli składający się z trzech pierwszych płyt.
Sorry ale oni nigdy już tak nie zagrają i szczerze wcale za tym nie tęsknie otrzymując takie i tym podobne dzwięki grzebiąc w innych kapelach o podobnym stylu.
Dzisiaj Covenant dla mnie to ciepły głos Eskila, elektroniczne smaczki dokładane do mięsistego aczkolwiek tępego leniwie snującego się bitu, taki Covenant lubię i taki mnie kręci nie uważając tego za wtórność czy kopiowanie samych siebie.
Cytuj:
sprzedaz krazka bedzie zadowalajaca to nie wiem

Zapewniam cię że tak, są kapele tej sceny na ktore wykłada się pieniądze jak tylko cos wypuszczą Nitzer Ebb, Front, Hocico, VNV

Co do oczekiwania po przyjsciu Daniela i gloryfikowania jego osoby, nie bardzo to łapię, już widzę jak teoretycznie Wilder wróci do DM, co to będzie, co to będzie, pewnie nagrają album po którym fani dostaną muzycznego zawału :lol:


Cz sty 13, 2011 11:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: Covenant
Sorry @enjoy, ale dopoki nie przesluchasz plyty to z Twojej strony jest zwykle jak to mowia "pierd.. o Chopinie" :wink: Tak naprawde to rwie mnie plyta Covenanta, bo ze nie znajde w jego tworczosci czegos dla siebie, zrozumialem po plycie 'NL'. Chociaz zaskoczyli mnie 'Come' - pozytywnie, jego brakiem na wydawnictwie - negatywnie. Nie gloryfikuje Daniela M., ale sam przyznasz, ze moznabylo sobie wyobrazic, ze bedzie go wiecej slychac na plycie, i ze w jakis sposob moze "zamieszac" w Covenantowych dzwiekach. Nie przyznasz, bo wszak nie sluchales jeszcze plyty, ale postanowiles i tak miec zdanie :) Zdarza sie tak, ze niektore kapele najfajniejsze rzeczy maja za soba, a ja do takich zaliczam Covenant. Nie musze piac z zachwytu, ze cos tam pierdzi w glosniku spod palca Monteliusa, tylko dlatego ze to cos jest firmowane jako Covenant. Jest wiele ciekawszych kapel. Moim zdaniem oczywiscie.

P.s. Nie uwazam, ze plyta jest wtorna, gdyby tak bylo to jeszcze pol biedy :wink:


Cz sty 13, 2011 11:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Covenant
Antistar napisał(a):
w takim razie czego oczekiwalas .????


czegos co wyrwie mnie z kapci ;)
jak chyba kazdy, tak czy inaczej, ja juz moze jestem za duza dziewczynka aby muze rozpatrywac w pewnych kategoriach, potrafie szybko dosc stwierdzic czy cos mi sie podoba czy nie, ta plyta zla nie jest jak napisalam, jest wtorna, ja jedynie oczekiwalam czegos innego niz (co z reszta posrednio sam zauwazyles ze kawalek jest slaby) przykladowo pretensjonalnego zarowno aranzacyjnie jak i tekstowo lightbringera...
glos eskila lubie, pewnie tak cyz siak krazek kupie, ale troche focha mam, bycmoze to blad kapeli ze tak dlugo pozwolila czekac na ten krazek i oczekiwania fanow wzrosly do poziomu ktory trudno zaspokoic ;)

obaczymy jak to bedzie sie dalej toczylo


Cz sty 13, 2011 12:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Covenant
enjoydm napisał(a):
już widzę jak teoretycznie Wilder wróci do DM, co to będzie, co to będzie, pewnie nagrają album po którym fani dostaną muzycznego zawału :lol:


teoretycznie oni doskonale sobie z tego zdaja sprawe bo podobnie jak napisalam powyzej w razie takiego obrotu spraw (powrotu AW) oczekiwania fanow ktorzy bardzo doceniali jego wklad w tworczosc DM sa na dzien dzisiejszy juz tak wybujale, ze bardzo trudno byloby je zaspokoic...
no i ta wlasnie doszlam do wniosku ze zwyczajnie Covenant za dlugo kazal na ta plyte czekac, i przeczekali ten moment kiedy zarowno nastroje fanow w sensie checi odsluchu czegos nowego jak i ich oczekiwania byly wspolnie na takim poziomie jaki zespol jest w stanie zaspokoic.
przez ten dlugi czas nowa plyta covenanta urosla juz do rangi legendy i zwyczajnie jak wyszla to wiele osob ma odczucie jakby ktos spuscil powietrze z napompowanego balonika ;)
spoko swiat sie nie zawali, eskil bedzie koncertowal chociaz fajnie byloby ich zobaczyc ponownie w polsce a na razie sie nie zanosi, najblizszy nas koncert to zdaje sie Berlin 24 kwietnia - wialkanocna niedziela, termin od czapy zwazywszy rodzinne zazwyczaj wydarzenia w ktorych sie uczestniczy :)


Cz sty 13, 2011 12:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 18:46 pm
Posty: 441
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Covenant
termin 24/04 jest wręcz doskonały :)

mając w perspektywie nasiadówę a spędzenie świat w Berlinie na Covenancie - nie mam wątpliwości

płyta jest spójna, raczej smutna (tak jak to co dzieje sie w zespole - Joakim nie gra live obecnie itd)
ale jest dobra, choć braki tych kawałków są co najmniej dziwne tym bardziej że 'If I..." jest doskonały i rozrywający duszę

wir sind dodany bez sensu nieco, kompletnie nie pasuje wedle mnie

ogólnie ok, choć po takim czasie oczekiwania liczyłem na więcej, zobaczymy jak będzie po 10x przesłuchaniach (nie tylko w czasie jazdy do i z pracy) ;)


Cz sty 13, 2011 15:52 pm Zobacz profil ICQ WWW

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Covenant
Attack napisał(a):
termin 24/04 jest wręcz doskonały :)
;)


no jak jestes z Poznania to rzeczywiscie, bo z Trojmiasta musialabym wyjechac nieco przed wielkanocnym sniadaniem aby spoko zdazyc i nie wpasc na koncert prosto z podrozy.
to jest tez kolejna sprawa jaka mnie zawiodla, bo dosc mocno liczylam ze Covenant uwzgledni Polske w trasie promujacej nowy album, nie wiem dlaczego tak sie stalo ze na dzien dzisiejszy nie ma zadnego koncertu w naszym kraju :/


Cz sty 13, 2011 17:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 13004
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Covenant
Jak znajdzie się organizator to znajdzie się i koncert :wink:

Po Berlinie następny występ mają w Kijowie, więc w międzyczasie mogliby do nas zawitać :)


Cz sty 13, 2011 17:27 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Covenant
phoenix36 napisał(a):
Jak znajdzie się organizator to znajdzie się i koncert :wink:

Po Berlinie następny występ mają w Kijowie, więc w międzyczasie mogliby do nas zawitać :)

no wlasnie Rosja, Ukraina, Litwa a u nas kurde czarna plama... :/


Cz sty 13, 2011 17:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 11:58 am
Posty: 230
 
Post Re: Covenant
w sumie im się nie dziwię, bo co do nas przyjadą, to się 'czymś' strują > raz w Łodzi żubrówką, drugi raz w Bolkowie czarnym JW. :lol:


Cz sty 13, 2011 18:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2004 23:27 pm
Posty: 1266
Lokalizacja: Warszawa/Chełm
 
Post Re: Covenant
No właśnie, chce wam się jeszcze oglądać pijanego Eskila? :?


Cz sty 13, 2011 19:50 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Covenant
ja sobie podobnie jak Enjoy pogadałem wczoraj bez przesluchania,dziś udało się 2 razy na sprzecie przenośnym i to wystarczy do pierwszych opini


-płyta na pewno nie jest wtórna-jest to Covenantowe brzmienie,Ameryki nie odkryli,ale na pewno nie jest to kalka żadnej z poprzednich płyt.

-płyta jest taka sobie-brakuje powalających melodii,od twórców Bullet CSTP DS czy genialnych The Men czy Brand new World z poprzedniej płyty wymagałbym czegoś ,co skopie mi tyłek.Największe wrazenia robi Judge Of My Domain-najwiekszy potencjalny singiel,oraz Road-fajny,spokojny klimatyczny utwor,Lightburner zdecydowanie bardziej pasi mi w wersji singlowej.Zbyt dużo dłużyzn,wiele utworów jest sztucznie wydłużonych powtarzanymi wiele razy sekwencjami.

pewnie kilka kolejnych przesłuchań podniesie ocene,ale jak dla mnie na pewno jest to album słabszy od Skyshapera,a do NL się nie umywa.Ale ogólnie zła płyta to nie jest,6/10 spokojnie dostanie.


Cz sty 13, 2011 21:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 23:46 pm
Posty: 42
Lokalizacja: 3city
 
Post Re: Covenant
Karol napisał(a):
No właśnie, chce wam się jeszcze oglądać pijanego Eskila? :?


ja tam chyba jak ktos wyzej juz pisal wole go na zywo niz z plyty ze wszystkimi wadami no i z checia bym zobaczyla gdzies u nas w ramach promocji nowego albumu.


Cz sty 13, 2011 21:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 785
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Covenant
"...Dzisiaj Covenant dla mnie to ciepły głos Eskila, elektroniczne smaczki dokładane do mięsistego aczkolwiek tępego leniwie snującego się bitu, ..."

i tak dokladnie jest , chociaz czy aby napewno tam sie snuje leniwy bit ....????:)


Cz sty 13, 2011 22:25 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team