Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Classix Nouveaux 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Classix Nouveaux
Chyba jednak niespodzianka po 40 latach zupełnie nowy album Classix Nouveaux - Battle Cry (dostępny już w polskich sklepach).
Premiera 17 listopada.
Pierwszy utwór znany jest już od dłuższego czasu:

https://www.youtube.com/watch?v=lgqcg9hYRLA

lista utworów:

1. Prelude / Fix Your Eyes Up
2. Battle Cry
3. Wretched
4. Final Symphony
5. No Do Overs
6. Revelation Song
7. Never Never Comes - TEN TYTUŁ AKURAT BRZMI ZNAJOMO ?
8. Interlude / Inside Outside
9. Colour Me The Sky


Cz paź 12, 2023 16:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Classix Nouveaux
orzech65 napisał(a):
lista utworów:

1. Prelude / Fix Your Eyes Up

Ten utwór miał swoją premierę chyba jeszcze w zeszłym roku. Szału nie ma
orzech65 napisał(a):
7. Never Never Comes - TEN TYTUŁ AKURAT BRZMI ZNAJOMO ?
8. Interlude / Inside Outside

Ma brzmieć znajomo :wink: bo to nowe wersje starych hitów


Cz paź 12, 2023 19:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Classix Nouveaux
Przesłuchane,
Na pewno zaskoczenie do 40 latach. Oryginalny skład zespołu (oprócz Sala Solo także M.Sweeney, G.Steadman i co jest dużym zaskoczeniem BP Hurding na perkusji). Szkoda, że tylko 7 nowych utworów + 2 covery (Never Never Comes i Inside OutSide). Akurat te ostatnie można by było sobie darować (zwłaszcza męczący jest Never Never Comes). Co do pierwszych 6 utworów miłe zaskoczenie. Ci, którzy spodziewali się powrotu na siłę do lat 80-tych mogą się rozczarować. Dla mnie kawał dobrego grania, w tym mocne gitary (Battle Cry), które niejako łączą się z klasycznymi klimatami Sala Solo (czuć jego rękę). Choć Panowie w trakcie nagrywania płyty nie spotkali się na żywo, mogą zachwycić bardzo fajne aranże. Nie wiem, czemu początek Wretched przypomina mi San Damiano (dla mnie trochę za "słodko"). Płycie chyba bliżej jest do jego albumu Heart & Soul, niż do takiego La Verité, ale brzmienie gitarowe dodaje jej pazura (miejscami trochę progresywnego). Fajnie brzmi No do overs, choć dla mnie numerem jeden jest Revelation song i na tym znakomitą EP bym zakończył. Covery i ostatni utwór spokojnie można sobie darować. Pięć gwiazdek za powrót (nie miałem wielkich oczekiwań, a tu całkiem udany nowy materiał), za nową muzykę mocne 4.
(za covery zdecydowanie 1). Polecam jako prezent dla pięćdziesięciolatków pod choinkę (clear vinyl).


N lis 26, 2023 15:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Classix Nouveaux
Przede wszystkim to auto-tune po uszach bije. Muzycznie to jest mieszanka wielu pomysłów, co w całości nie daje zbyt dobrego efektu. Sami produkowali album, więc myślę że przy odpowiednim producencie efekt i też wizja mogłoby być ciekawsze. Coverowanie siebie to chyba tylko marketingowy zabieg, bo artystycznie to strzał w obie stopy (koszmarne wersje). Zgadzam się, że na płycie "Revelation song" i dla mnie "Colour Me The Sky" to najlepsze pozycje. I faktycznie lepsza byłaby to epka to niż ten twór na miarę Frankensteina. Nasuwa mi się tylko pytanie po co taki powrót?


Pn lis 27, 2023 1:59 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Classix Nouveaux
Co do coverowania samego siebie - podzielam w całości, nie widzę sensu i celu - patrz ostatnie "dzieło" jednego z moich ukochanych zespołów z Irlandii. Po co wrócili - Sal Solo w jednych z wywiadów powiedział, bo fani oczekiwali, że zejdą się i coś nowego nagrają (powoływał się na grupy na fb). Chociaż, jeżeli czterech gości po 40 latach chce razem coś nagrać (i na szczęście przy wszystkich mankamentach wyszło im coś sensownego) i jest grupa osób, które chcą za to zapłacić (a muzycy mogą przy tym zarobić), to czemu odmawiać im do tego prawa. Oczywiście zawsze musi pojawić się pytanie o trasę czy parę koncertów. Ze względu, że wszyscy zajmują się teraz czymś innym (i pewnie lata na żywo nie grali) to raczej trudno mieć takie oczekiwania (a nawet o tym marzyć). Przynajmniej nie ma wieści na ten temat - i w czwórkę - nie sądzę. Ale Sal mógłby ruszyć się z Florydy (zostawić swój chór jeśli jeszcze nim kieruje) i zagrać na żywo - pewnie w Polsce takie koncerty w nie za dużej sali (np. Progresja), mogły by się nieźle sprzedać.


Pn lis 27, 2023 16:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Classix Nouveaux
Pod fanów to dość komercyjne podejście. I w sumie to dobrze tłumaczy poziom płyty, w tym właśnie zaczęcie od coverów. Ogólnie moim zdaniem czasem lepiej nie wracać jeśli coś nie jest godne nazwy.
Progresja nieduży klub? Przecież tam ponad 1500 osób wejdzie.


Pn lis 27, 2023 17:20 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Classix Nouveaux
https://www.cantaramusic.pl/wywiady/classix-nouveaux


Pn gru 11, 2023 22:14 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team