Depeche Mode - Zobacz wątek - Steven Wilson
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 8 ] 
Steven Wilson 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Steven Wilson
Temat po czasie troszkę, najnowszy album "The Harmony Codex", ukazał się 29 września 2023. Aż dziw bierze, iż nikt nawet się nie zająknął o tym wykonawcy na forum DM. U mnie w temacie - ostatnio odkryte. Dla mnie płyta roku 2023 - a utwór tytułowy wzbudza u mnie duże ciary. Czyli ponadczasowy i pięknie sie rozwija, przez wiele minut... Całość albumu poniżej. Nadmieniam, iż najlepsze numery wg mnie są od nr 5 na albumie.

https://www.youtube.com/watch?v=O-XR-C_ ... e9gJIMOYqE


Åšr lis 22, 2023 16:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Steven Wilson
Przecież nie raz pisałem o nim w zapowiedziach albumów.

Nowy krążek dość średni, ale lepszy od "The Future Bites". Ostatnio chyba już trochę wypala, bo Porcupine Tree też nie zachwyca z ostatnim wydawnictwem.


Åšr lis 22, 2023 17:01 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Steven Wilson
Nowy krążek Wilsona znakomity. Najlepszy z jego dokonań. Dużo czasu porównywałem... Jak ktoś nie czuje klimatu - trudno , co robić...
U mnie zdecydowanie nr 1 w albumach z roku 2023. Na 2 miejscu Peter Gabriel. Na 3 miejscu Memento Mori DM jednak.


Åšr gru 27, 2023 16:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Steven Wilson
Kiepski ten rok, jeśli takie albumy stanowią jego podium.
Ja swoich faworytów nie mam z oczywistych względów (brak dobrej muzyki).


Åšr gru 27, 2023 17:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Steven Wilson
Akurat Gabriel nagrał całkiem dobry album. A rok muzycznie fajny jak się słucha więcej niż znane i ograne nazwy :)

A co do tematu to jeszcze całość ratuje live Porcupine Tree. Bo do reszty wracać nie będę.


Åšr gru 27, 2023 19:08 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Steven Wilson
Gabriel typowa płyta. Zero zaskoczenia. Nic nadzwyczajnego. I już chyba trochę mnie znasz, więc sugerowanie, że słucham tylko znanych wykonawców, jest nie na miejscu. Wręcz przeciwnie. Na znanych szkoda czasu bardzo często. A wśród tych mniej znanych nic mnie nie zachwycilo. Słucham potężne ilości i niestety zdecydowana większość z tego to crap. Nie mam złudzeń co do ogólnej kondycji muzyki.


Åšr gru 27, 2023 19:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Steven Wilson
Chciałbym by każdy po 70 nagrał typową płytę ;)

To tak ogólnie rzuciłem bo dużo jest ciekawszej niszowej muzyki. Oczywiście co kto lubi. A tak z ciekawości jakieś ciekawe pozycje masz z ostatnich lat?


Åšr gru 27, 2023 19:55 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Steven Wilson
No akurat u niego to typowy album bez rewelacji. Mógłby zostac wydany lata temu i też furory by nie zrobił. A ludzie się podniecają nazwiskiem. David Bowie u kresu nagrał jedną ze swoich najlepszych płyt. John Mayall jest po 80tce i również trzyma formę tak jak John Cale. Obiektywnie poza mainstreamem są ciekawe rzeczy, ale nie przemawiają do mnie. Tak więc pytanie raczej nie trafione. Oczywiście mogę polecić to i tamto, lecz nie widzę większego sensu, skoro nie identyfikuję się osobiście z tym. Są takie miejsca jak RYM czy dobre blogi muzyczne i na pewno coś znajdziesz dla siebie.


Åšr gru 27, 2023 20:14 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 8 ] 


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team