Depeche Mode - Zobacz wątek - Host
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 13 ] 
Host 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Host
Greg Mackintosh oraz Nick Holmes (Paradise Lost) utworzyli nowy projekt Host.
Debiutancki album IX ukazał się 24.02.2023 r.

Dostałem w swoje łapy coś, co nie tylko spełniło, lecz również przewyższyło moje oczekiwania muzyczne, a rzadko się to zdarza.
Paradise Lost jest u mnie stale w top 3 ulubionych kapel, gdyż niezależnie od obranego stylu, nic nie sp*erdolili i lubię ich wszystkie albumy - gdyby nawet wzięli się za country, brałbym w ciemno.

Ale do rzeczy; Debiutancki album Host-IX rozpatruję jako PL, gdyż, jakby nie było, jest to dzieło 2 najtęższych mózgów tejże formacji - Nicka i Grega - i to słychać.
Spójność klimatów wszystkich kompozycji - mrok i melancholia; nie zostały przekroczone żadne granice stylistyczne, których nie chciałbym usłyszeć, np. disco.
A najabardziej urzekł mnie My Only Escape - w dzisiejszych czasach muzyki to najwyraźniejszy ślad gothic i new romantic zarazem.

Długi czas moim ulubionym albumem PL był Host (1999) - był on dla mnie godnym sukcesorem DM-Ultra, o wiele bardziej niż miętki DM-Exciter.
Aktualnie bardziej inspiruje mnie PL-Medusa, łączący melancholię PL-Host z doomowym walcem i surowością PL-Gothic.
Jeżeli celem współistnienia projektów PL i Host jest rozdzielenie stylów, to pomysł ten również zdecydowanie kupuję!


Åšr mar 01, 2023 19:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host
Bardziej temat powinien się nazywać Paradise Lost ;)

Album przesłuchany. I całkiem ok, chociaż moim zdaniem zachwyty nieuznane. Od jakiegoś czasu Greg chciał coś stworzyć elektronicznego. Ale wiadomo jaka krytyka spadła na "Host", więc teraz stworzyli projekt poboczny. Moim zdaniem niepotrzebnie, ale widocznie chcieli dbać o reputację macierzystej kapeli. Pandemia też pomogła by nagrać coś innego niż regularny album.
Medusa to bardzo gotycko-metalowe granie. A "Until The Grave" wciąż mnie mocno porusza.


Åšr mar 01, 2023 23:12 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 107
 
Post Re: Host
Greg to Da Vinci współczesnej muzyki - potrafi się odnaleźć i realizować w bardzo różnych stylach.
Mam podobne odczucia odnośnie powodów stworzenia projektu pobocznego - jeśli można będzie czerpać z 2 źródeł, to dla mnie bomba.
Co do Until The Grave - 100% popieram.
A co do tematu wątku, zawsze można zmienić/rozszerzyć :)


Cz mar 02, 2023 9:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host
Do geniusza i wizjonera bym go nie porównywał, bez przesady. Muzycy z reguły powinni być wszechstronni i wrażliwi na różne oblicza styli.
Jestem ciekaw czy dałoby się usłyszeć ten projekt na żywo. Chociaż przy planach koncertowych Paradise Lost to chyba tylko jakiś pojedynczy występ. I nie sądzę by zagrali coś z tego repertuaru na występach macierzystej kapeli.


Cz mar 02, 2023 12:31 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Host
"Divine Emotion". Dla mnie najlepszy numer na płycie. Z teledyskiem zyskuje kilkukrotnie. Tylko na tym utworze wokal brzmi naprawdę dobrze.


N mar 05, 2023 18:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host


Klimat jest, bardziej w stylu Paradise Lost. Ale z całej płyty pierwszy singiel najlepszy.


N mar 05, 2023 18:40 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 17, 2018 14:06 pm
Posty: 29
 
Post Re: Host
Host to raczej jednorazowy "wybryk" . Nick Holmes to jeszcze Paradise Lost i death metalowy Bloodbath więc raczej nie pogodzi tego wszystkiego na tak wysokim poziomie. Co do Host to album nie wybitny ale bardzo dobry. Dla mnie nr 1 to Years of Suspicion.


Pn mar 06, 2023 16:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host
To nie jest jednorazowe, skoro już dwa albumy tego typu zrobili. I być może kiedyś będzie kolejny. A Bloodbath to bardziej projekt poboczny, gdy od czasu do czasu chcą zagrać ostrzej ;)


Pn mar 06, 2023 17:35 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host
Paradise Lost poinformował, że nagrywa na nowo "Icon". Okazją jest przypadające w tym roku 30-lecie ukazanie się tego albumu.


Pn maja 22, 2023 13:56 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Host
Z czystej ciekawości przesluchalem album i powiem tylko tyle iż niepotrzebny kolejny klon DM. Pomijając to nawet nic ciekawego ani przyciągającego uwagę w jakimkolwiek aspekcie. Emocji tyle co na grzybach. Nie mam nic więcej do dodania. Proszę nie hejtowac :wink: :P


Pn wrz 25, 2023 15:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host
Polecam słuchać bez porównań do DM, bo to strasznie zaburza widzenie oraz słuch ;) Wtedy ma się bardziej obiektywne podejście :)

A co do tematu to po skończeniu trasy Paradise Lost wezmą się za nagrywanie nowego albumu. Jestem ciekaw, bo ostatnio poziom trzymają niezły.


Pn wrz 25, 2023 16:16 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host


Świeża posypka ;)


Pt paź 06, 2023 1:10 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12906
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: Host
Z okazji wydania wersji deluxe ostatniego albumu ukazały się dwa nowe remiksy:


Rhys Fulber


Steve Lyon


Pt mar 22, 2024 13:42 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 13 ] 


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team