Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 53  Następna strona
Duran Duran 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 18:41 pm
Posty: 1681
Lokalizacja: il mondo diverso dove crescere i miei pensieri
 
Post Re: Duran Duran
Dziś nabyłam:

<bilet>
:fletch:

lecę pochwalić się na forum DD :D


Ostatnio edytowano Pt cze 01, 2012 11:05 am przez patgore, łącznie edytowano 1 raz



Cz maja 31, 2012 18:37 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 13:14 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Widzew Lodz
 
Post Re: Duran Duran
ech a tyle sie mowi zeby nie wrzucac do neta zdjec biletow z widocznym kodem kreskowym etc,bo pozniej przy wejsciu mozna napotkac na rozne nieprzyejmnosci.


Cz maja 31, 2012 22:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 18:41 pm
Posty: 1681
Lokalizacja: il mondo diverso dove crescere i miei pensieri
 
Post Re: Duran Duran
to wejdziesz sam :D


Pt cze 01, 2012 11:06 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 05, 2006 14:09 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Duran Duran
Dzisiaj urodziny Johna Taylora. happy birthday John.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Śr cze 20, 2012 11:59 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
A już jutro koncert we Wrocławiu...
Spora ekipa fanów DD jest już na miejscu...
A ja jutro ruszam z moją żoną wcześnie raniutko...

Już się nie mogę doczekać..Będzie się działo !!!


N cze 24, 2012 20:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 27, 2012 10:02 am
Posty: 1
 
Post Re: Duran Duran
Witam;) Koncert rewelka!!! Trochę szperałem po sieci i natrafiłem na ten wątek na forum. Nie powiem, że przeczytałem go w całości ale co rusz natrafiałem na post, że DD to new romantic i za chwile "mądralę" prostującego, że to nie new romantic, że oni się tylko "otarli" o ten nurt, że oni tak ale tylko do '81. Kto wam dał bilety na wypisywanie takich bzdur ???.
Na new romantic się wychowałem. Cała ta subkultura, muzyka, postrzeganie świata... to moja estetyka, moja wrażliwość. To dzięki new romantic... dzięki duran duran, ultravox, china crisis, depeche mode...
Reasumując - new romantic nie zawężajmy jedynie do instrumentarium i aranżacji. Przecież to pewien rodzaj ówczesnej mody, subkultury, stylu życia czy postrzegania świata. New romantic obecnie jest "living in the past". Żyje w nas, przynajmniej niektórych. I mam to gdzieś, że na płycie Red carpet massakre nie ma śladu po starym DD. Na All you need is now jest mnóstwo new romantic, a to że współcześnie zaaranżowanego? Ktoś chętny by podlożyć głowę, że Chopin mając sysntezator pisałby mazurki, a nie grał np. jak Jarre?

I na koniec - edukacyjnie - http://en.wikipedia.org/wiki/New_Romanticism.

Może jeszcze trochę sadystycznej perwersji - pytanie do "znawców" - a "punkowy" Adam Ant i absolutnie popowe Spandau Ballet to pewnie new romantic słuchali tylko w radiu?;)

ps Na koncert jechaliśmy z Gdyni. W porównaniu do tego w Warszawie było czuć, że ten jest dla fanów;). A gdy tak fajnie wpletli Relax... mmm...


Śr cze 27, 2012 10:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 06, 2006 12:19 pm
Posty: 183
 
Post Re: Duran Duran
Potwierdzam.Koncert był wyśmienity.Trochę mało ludzi było na koncercie,około 5 tys,ale dzięki temu prawdziwi fani wyróżniali się pod sceną i zespołowi nie było chyba smutno ;) Simon był w świetnej formie.Reszta zespołu również.Mam nadzieję, że powrócą do Polski szybciej niż za 6 lat! ps.Czekam na nowe koncertowe dvd,które wyjdzie już za kilka dni ;)


Cz cze 28, 2012 23:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
Drugi koncert DD w Polsce był rewelacyjny !!!
Muzycznie Durani mnie znów powalili (jak dla mnie najlepszy z tej trasy). Czysty, mocny dźwięk. Zespół w świetnej formie - energia i moc na scenie, bardzo fajne wizualizacje na telebimach….
Jedynie do czego się można przyczepić to publika (według różnych źródeł od 3.700 do 5.000). Liczyłem na trochę więcej…
Ale z 2 strony przed koncertem zespół dostał kosz z mnóstwem prezentów (m.in. płyty, albumy o Polsce i z fanami DD, itd.). Na konferencji prasowej z DD i Meet and Great mieliśmy swoją całkiem liczną reprezentację.
A na sam koncert fani przygotowali białe i czerwone baloniki z napisami Duran Duran. Wyglądały całkiem okazałe. No i jeszcze kartki w formacie A3 z napisami DURAN DURAN i THANK YOU (z 2 strony). Mina Simona, który wracając na bis zobaczył „las” takich kartek w górze bezcenna…

Apropo koncertu to generalnie mogę się podpisać pod recenzją Marcina R. Nowickiego, która ukazała się w necie, bodajże na stronie T-mobila…
Jeśli ktoś do niej nie zajrzał to warto przeczytać, bo najlepiej oddaje wrażenia jakie można było odnieść będąc na tym koncercie. Wklejam w całości…

Duran Duran w Strefie Kibica, Wrocław, 25.06.2012
Marcin R. Nowicki 26.06.2012
Śledząc facebookowy profil oryginalnego "zespołu MTV" odnieść można wrażenie, że tej branży kryzys się nie ima, a jej największe gwiazdy, niczym za starych dobrych lat, bawią codziennie na innym kontynencie. I to w blasku najjaśniejszych fleszy.
Otóż Duran Duran nie są zespołem, który ostatkiem sił wyciąga jeszcze tych kilka funtów, grając wymuszone trasy dla grupy wiekowych słuchaczy. Po niezwykle udanym ubiegłorocznym albumie "All You Need is Now" Anglicy dają po całym świecie znakomite koncerty – zagabywani przez młodych fanów, rozchwytywani przez media. Wiecznie w biegu i wciąż ekskluzywni.
Do Wrocławia przylecieli na kilka godzin przed występem. Analogicznie – opuścili nasz kraj niedługo po jego zakończeniu, udając się do czeskiej Pragi. Na chaotycznie zaprojektowanej przez organizatorów konferencji prasowej w baraku z tyłu Strefy Kibica, kwartet Le Bon – Rhodes – Taylor – Taylor nie krył żalu w związku z faktem, że zapewne zabraknie czasu na zwiedzanie. Zebrani dziennikarze, bardziej niż twórczością zespołu, zainteresowani byli reakcją muzyków na wyeliminowanie z turnieju Euro kadry Albionu. I tu znów żal, chociaż obok wyrazów tegoż padły niezwykle budujące słowa pod adresem polskiej organizacji turnieju – ponoć Ukraina powinna się od nas uczyć.
Umiejscowienie sceny na rynku starego miasta, w samym sercu Strefy Kibica, okazało się koncepcją ze wszech miar słuszną. Po niezbyt istotnych występach Papa D. i Neo Retros poszczególne sektory zaczęli sukcesywnie zapełniać fani gwiazdy wieczoru. Zachodzące słońce podkreślało magię zabudowy starówki. Nastrój śrubowała specjalnie dobrana muzyka – The Verve, Shirley Bassey, Iggy Pop, a pod sam koniec odliczania rewelacyjna seria garage-rockowej klasyki z lat 60. Wielki telebim zawieszony na plecach sceny, dodatkowe światła – wystrój sceny zdradzał potencjał nadchodzących wydarzeń. Techniczni biegali zaprogramowani niczym postacie z kreskówki "Było sobie życie". W powietrzu wisiała kulminacja.
Wystartowali wspierani przez ostatnie podrygi dnia, kilka minut po 21. Niezbyt dynamiczne "Before the Rain" z ostatniego albumu jakimś cudem poradziło sobie w roli wstępu. I tu pierwszy smaczek – w połowie piosenki John Taylor z charakterystyczną dla siebie kuglarską swadą wyrzucił kostkę i dokończył kompozycję grając zupełnie inną techniką, palcami. Ten pozornie błahy epizod mówi jednak wiele o koncertowym wydaniu Duran Duran. Wydaniu elektryzującym, wciągającym uczestnika bez reszty. W towarzystwie kapitalnego sesyjnego gitarzysty Doma Browna i zjawiskowej czarnoskórej chórzystki Anny Ross (cudowna!), ale także, okazjonalnie, saksofonisty i dodatkowego perkusisty, Durani stanowią zabójczy funkowy monolit. Co ważne, porywający nie tylko samą muzyką, ale i promieniującą ze sceny radością z grania.
Na dobre zaczęło się już po chwili. Debiutancki singel grupy – "Planet Earth" – to klasyczne, taneczne Duran Duran. Pulsujące rytmem, świetnie zaaranżowane, melodyjne. Tak też zabrzmiał we Wrocławiu. Selektywne nagłośnienie podkreślało precyzję aranżacji, a John Taylor co rusz zabierał Le Bonowi show – przestawał grać, by wyrzucić ręce ku górze, nieustannie uśmiechnięty, podróżujący między krawędzią sceny, a ogromnym basowym piecem przyozdobionym brytyjską flagą.
Kompozycje z ostatniego longplaya – tytułowa czy "Girl Panic" - zaskakująco godnie poradziły sobie w towarzystwie takich diamentów, jak bondowskie "A View to a Kill". Powrócę tutaj do kwestii telebimu – różnorodne wizualizacje przygotowane przez zespół nie były, jak to często dziś bywa, przeładowane pomysłami. Uzupełniały doznania, zamiast torpedować źrenice. A to słynny już wideoklip do "Girl Panic", a to gustowne kolorowe paseczki przełamane pulsującym napisem "Notorious" (na potrzeby przeboju o tym samym tytule) – wszystko spójne i atrakcyjne.
Le Bon był tego wieczoru w świetnej formie wokalnej. Miał też całkiem niezły kontakt z publicznością. Nie tylko chwalił się znajomością kilku polskich słów. To robią wszyscy. Przed "The Reflex" zszedł do nas, by jednego z fanów namówić na odśpiewanie wiodącego motywu kompozycji, wiedzionego nuconą frazą "tala-lala". "Ordinary World" poprzedził krótką przemową w temacie powołania rządu w Egipcie i, generalnie, walki o pokój. Co wcale nie wywołało sprzężenia zwrotnego à la Bono. Być może wiele tłumaczy deklaracja, jaką wykrzyczał pod koniec występu: "Nazywamy się Duran Duran i jesteśmy tu po to, byście świetnie się bawili!". Cóż, bez pretensji.
To wspaniałe, że czerwiec 2012 przyniósł kilku polskim miastom tyle pierwszorzędnych emocji. We Wrocławiu zagrał zespół-legenda popu. I to w momencie karierowego wyżu. Oby więcej takich koncertów!


Wt lip 03, 2012 8:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 05, 2006 14:09 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Duran Duran
Rynek we Wrocławiu w obiektywie Nicka Rhodesa... aż się micha cieszy! A za taka małą frekwencję jest odpowiedzialny organizator koncertu..dopiero na 3 dni przed godzina zero zaczęli bombardować w VH1 reklamą DD we Wrocku ..ale to było juz too late Marlene...poniedziałek to nie jest najlepszy dzień na koncert...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i mój osobisty powód do dumy... moje córki pd prawej Mela, potem Nikola- ich przyjaciółka i Gosia... dały radę! :fletch: :nlmda:
Obrazek
Obrazek
Było super, set lista wymarzona, energetycznie, zabawnie...DURANOWO!!!!


Pt lip 06, 2012 14:03 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 11, 2005 19:51 pm
Posty: 209
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Duran Duran
Już pisałam w "koncertowym" topiku, ale się powtórzę: było fantastycznie!!!


Pt lip 06, 2012 22:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
No proszę, a tych zdjęć robionych przez Nicka jeszcze nie widziałem...
Fajnie wyglądał ten tłumek ze strony sceny...


Cz lip 26, 2012 9:25 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 11, 2005 19:51 pm
Posty: 209
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Duran Duran
Fajnie siebie zobaczyć w tym tłumku :-)


Cz lip 26, 2012 23:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 05, 2006 14:09 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Duran Duran
Mam zaszczyt w imieniu fanów Duranów zaprosić na nasz kolejny zlocik. Tym razem w dniach 7-9 września ,Góry Sowie i schronisko Orzeł.
http://www.orzel.info.pl/
Jeśli znajdzie się ktoś chętny proszę o info na priva.
zapraszamy serdecznie :)))


Pn wrz 03, 2012 13:55 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Duran Duran
Klasyka sama w sobie o której wcale niebyło rozgłosu ze bedą koncertować we Wrocku. :?


Pn wrz 03, 2012 15:34 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 18:41 pm
Posty: 1681
Lokalizacja: il mondo diverso dove crescere i miei pensieri
 
Post Re: Duran Duran
Chyba mam szczęście do tego zespołu, drugi raz ich widziałam i znowu pod samą sceną :D.

Foty:

Obrazek
Niu dzięki za bifor i towarzystwo :), buziole srole!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Śr wrz 19, 2012 12:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 13:14 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Widzew Lodz
 
Post Re: Duran Duran
nasze pijackie mordy :twisted:

to co,do nastepnego koncertu? :)


Śr wrz 19, 2012 12:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 18:41 pm
Posty: 1681
Lokalizacja: il mondo diverso dove crescere i miei pensieri
 
Post Re: Duran Duran
no :beer:


Śr wrz 19, 2012 16:37 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 11, 2005 19:51 pm
Posty: 209
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Duran Duran
Jakiś czas temu ukazała się książka Johna In The Pleasure Groove: Love, Death and Duran Duran : http://www.amazon.co.uk/dp/0751549045
Niestety, Wydawnictwo Anakonda boi się, że Duran Duran to zbyt zamierzchła historia, by książka spotkała się z zainteresowaniem w naszym kraju.
Może tak rozwiejemy ich obawy? :twisted:
http://www.facebook.com/WydawnictwoAnak ... re_comment


Pn wrz 24, 2012 19:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
Szykuje nam się kolejne popołudnie z DD w Pr. 3 Polskiego Radia.
Najbliższa sobotnia audycja Piotra Stelmacha (Myśliwiecka 3/5/7) ma być m.in. poświęcona 54 urodzinom Simona Le Bona. Fani przygotowują z tej okazji specjalny tort i inne słodkości.
Na pewno warto w sobotę słuchać Trójeczki po 16, a wrażeniami z audycji dzielić się na bieżąco na naszym forum…

http://www.duranduran.fora.pl/duran-dur ... tml#167792


Śr paź 24, 2012 11:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 05, 2006 14:09 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Duran Duran
Był tort, babeczki z figurką le Bona i jeszcze kilka fajnych rzeczy...
Obrazek

Może będziecie chcieli kiedyś takiego Dava lub innego Martina... dam Wam namiar :)


Wt paź 30, 2012 9:47 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 53  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team