Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna strona
Duran Duran 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Duran Duran
Dobre te nowe numery, widać że chłopaki nic nie próbują na siłę robić, po prostu grają jak oni.To cenię w starych zespołach, ja chce właśnie takie "odświeżane kotlety" a nie na siłę coś nowego.

Śmieszy mnie że ktoś może uważać porównanie do Skawińskiego czy Tkaczyka za obrazę. Jako instrumentaliści ci muzycy są na światowym poziomie.


Pt sie 21, 2015 8:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Wiesz co mnie najbardziej śmieszy @krzysiek?
Podbijanie tematów dygresyjnych, pobocznych w temacie Duran Duran ...
Ludzie, gdzie Wy takiego poziomu dyskusji się nauczyliście?
A tak już pisząc o Duran Duran tylko i wyłącznie - WHAT ARE THE CHANCES jest dla mnie najlepszym songiem DD od czasu ORDINARY WORLD.
Pozdrawiam. :)


Pt sie 21, 2015 14:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
Jest dyskusja...znaczy nowe kawałki DD wzbudzają kontrowersje i b. dobrze....
Na razie każdy z 4 wrzuconych do netu zupełnie inny i płyta na pewno nie będzie jednolita...
Póki co What are the chances ruszyło mnie najmniej... ale ma też swoje smaczki, fajne momenty. Może dobrze komponować się na płycie między innym szybszymi numerami....
Pressure off i Paper Gods to coś co lubię w DD... 1. taneczny, 2 z klimatem; You kill me with silence intryguje....
Te 2 ostatnie kojarzą mi się fragmentami z DM....
Płyta zapowiada się b. ciekawie...jeszcze tylko 3 tygodnie i poznamy całość....


Pn sie 24, 2015 8:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Zgadzam się co do jednego z Tobą @adamDD. "You Kill Me With Silence" też mnie intryguje. Ale nie w takim stopniu jak świetne na pewno dla mnie "What Are The Chances". Każdy może kiedyś do tej czwórki całościowo zapodanej teraz od Duran Duran dorośnie ...
Jest coraz lepiej pod tym względem u mnie, może i u innych tak samo będzie to narastać i ewaluować od tych numerów , pod innym kątem... :wink:


Pn sie 24, 2015 16:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Mam jedno pytanie do wiedzących w temacie Duran Duran więcej, niż oficjalnie mogą powiedzieć w tym temacie w TYM miejscu...
Kiedy pierwszy teledysk Duran Duran promujący nowy album Duran Duran ?
Bo chyba będzie? :wink:
Nowy album A ha jest promowany przez teledysk, nowy album New Order jest promowany przez teledysk - wg mnie to dobra promocja. Czekam na taką promocję od Duran Duran.


Śr sie 26, 2015 17:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
Jest kompletna cisza w temacie teledysku...
W marcu było takie nieoficjalne info o d któregoś z członków zespołu, że mają zamiar nagrywać klip do Pressure off w okresie maja i czerwca przed wypuszczeniem singla... ale cisza. Podpisali kontrakt z Warnerem i powinny być pieniądze na promocje, teledyski...
...sami się zastanawiamy na forum DD co oznacza ten brak teledysku, tym bardziej, że DD są uważani za prekursorów teledysków i też dzięki nim zdobyli taką popularność w latach 80-tych.

Jak dotąd DD zawsze nagrywało teledysk do pierwszego singla, a z reguły do 2 i więcej...
Jakaś nowa forma strategii promocyjnej ? Mamy nadzieję, ze zagadka rozwiąże się wraz z wyjściem płyty.


Cz sie 27, 2015 8:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Dla mnie zupełnie niezrozumiała sytuacja od Duran Duran.
Chyba że w czasie ostatecznie promującym będą chcieli się pokazać czymś znakomitym - czyli znakomity teledysk do WE ARE THE CHANCES w ostatniej chwili. Mówcie, piszcie co chcecie - ale ten song ma potencjał na bardzo zauważalny singiel.


Cz sie 27, 2015 15:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Następna odsłona nowego albumu. "Last Night in the City" - https://www.youtube.com/watch?v=YdZfV062890


Pn sie 31, 2015 10:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
Od piątku dzięki CureMarowi niektórzy fani DD już słuchają całej płyty Paper Gods....
Na pewno jest to nowe, bardzo nowoczesne DD, a zdania fanów o całej płycie bardzo podzielone, a nawet skrajne...
Od absolutnie genialna, znakomita.... do....niewypał...
Mnie się podoba i to bardzo....

Zespół niedługo zaczyna trasę w Stanach i w końcu kręci teledysk do Pressure off..... tylko,
ze robi to zdecydowanie za późno skoro piosenka od czerwca już chodzi w radiu... i czas byłby na nowy singiel z teledyskiem...
What are the chances ? .... czemu nie. W końcu się też przekonałem do tego kawałka. Na płycie brzmi świetnie....


Wt wrz 08, 2015 11:39 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Ciężko po 2 przesłuchaniach napisać coś o tej płycie obiektywnie. Jedno jest dla mnie pewne. Są dla mnie 4 perełki na nowym albumie od DD . "What Are The Chances", "Face For Today","You Kill Me With Silence", "The Universe Alone". Utwór tytułowy prawie perełka, za bardzo rozlazły i nudny zarazem jednak. :wink: Z drugiej strony takie coś jak "danceophobia" to dla mnie zupełne nieporozumienie od DD na nowej płycie. :!:


Pt wrz 11, 2015 15:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
Strasznie długo to trwało (4 miesiące od pojawienia się piosenki w radiu), ale w końcu Panowie zrobili teledysk do Pressure off...
Bardzo fajny (moim skromnym zdaniem)...

https://www.youtube.com/watch?v=5qFhSWA9Cz4

A przy okazji teledysk fanów do Danceophobii... też mi się podoba.

https://www.youtube.com/watch?v=K7oZvMKnxRs


Pt paź 23, 2015 10:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Słaby teledysk, fatalny timing. :nie:


Pt paź 23, 2015 15:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
DURAN DURAN London 08.12.2015r. - O2 Arena

Ale mi się trafił koncert !
Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, to jeden z najlepszych (17) koncertów DD, jakie widziałem…
Świetne miejsce - O2 Arena z ponad 20.000 fanami DD. Mimo, że na płycie też były miejsca siedzące, to przez cały koncert nikt nie siedział, a ja ze swojego miejsca miałem świetny widok i możliwość zabawy (skakania, tańczenia), a że było przy jednym z przejść, to mogłem swobodnie podchodzić bliżej sceny żeby np. pstryknąć lepsze fotki….
Zespół w super formie. Koncert z kopem, mocno, żywo zagrany, jak na DD dość długi (21 nagrań). Bardzo czysty dźwięk, idealnie było słychać wszystkie instrumenty, wokale…
Chłopaki fajnie głównie na czarno ubrani w skórach, albo marynarkach.
Simon Le Bon jak zwykle brylował, pełen entuzjazmu. Gitarzyści John Taylor i Dom Brown koło niego na scenie, a Nick Rhodes i Roger Taylor lekko z tyłu za swoimi instrumentami.
W chórkach Ana Ross i Jessie W. się uzupełniały. Identycznie ubrane w krótkie miniówy i skóry w biało-czarne pasy. Mogłyby rywalizować na krótszą mini, albo bardziej uwidoczniony dekolt…. Do tego goście czyli Mr Hudson w Paper Gods, Pressure off i Planet Earth oraz aktorka Lindsay Lohan w Dancephobi i Rio.
No i światła + telebim z filmami dopełniały całości. Fajnie dobrane obrazy-filmy do poszczególnych nagrań robiły wrażenie…

1. Odleciałem już na Paper Gods (dla mnie nr 1 koncertu)…
Na telebimie pokazały się trzy szare zakapturzone „gęby” (Johna, Nicka i Rogera) i śpiewały ten początkowy „gospel”. W tle ciemny las, kruki…. Mroczny klimat trochę jak z Walking in my shoes DM…
Idealnie, czysto zaśpiewany i zagrany kawałek , pięknie wybrzmiał w całości, jakby trochę mocniejszy niż na płycie…. Odleciałem….!!!
2. Potem już z kopem i ogniem (dosłownie- gejzery ognia wybuchały na scenie ) Wild Boys poruszyło publikę, jak zwykle mocno zagrane.
3. Dalej energetyczne Hungry like the wolf- świetna gitara Doma…
4. View to a kill z Bondowskim początkiem z czołówki starych filmów…
5.I delikatne Come undone. Ana Ross już od dłuższego dobrze wypada w refrenach tego nagrania…były też chyba nowy filmik na telebimie do tego kawałka…
Po takim początku koncertu publika już była zachwycona…

6. Last night in the city…. myślałem, że bardziej ruszy publikę. Mam wrażenie, że zagrali ten kawałek z większym bitem niż na nowej płycie (pod techno) i refren, który rusza do tańca, tym razem mnie nie ruszył… Ana znowu dobrze zaśpiewała swoją część…
7. What are the chances…perełka !!!
Wszystko na miejscu, Simon świetnie delikatnie zaśpiewał, Nick odegrał część orkiestrową, no i Dom Brown pięknie zaczął, a jeszcze lepiej skończył ten kawałek cudną wydłużoną solówką, zdecydowanie lepszą niż gitarowe jęczenie Frusciante na płycie…. Majstersztyk…!!!
Aż Simon go po kawałku przedstawiał publiczności…
8. White Lines…przywykłem do tego kawałka. Ma takiego kopa. Na refrenie bawi się cała publika (rączki w górze wykręcają żarówki). Fajne czarno-białe obrazy na telebimie…Jak zawsze świetny punkt koncertu…
9. Only in dreams…hmmm. No jakoś nie powalił. Simon jakby nie zdążył się przestawić z drapieżnego wokalu na White lines i nie śpiewał tak delikatnie i dźwięcznie jak na płycie, a jak próbował to do końca to nie wychodziło…za długa też ta spowolniona końcówka…
10. Love voo doo…super. Bardzo byłem ciekawy jako to grają…jakby trochę mocniej niż na płycie, ale nie za mocno… świetny obraz na telebimach. m.in. tańczące kościotrupki.
Generalnie b. dobrze wypadło.

11. Notorious - typowa koncertowa (znaczy płytowa) wersja, publika się świetnie bawiła
12. I don’t want your love - płytowa wersja, dobrze mocno zagrana. Cieszę się, że wracają do tego kawałka, bo to 1 z moich ulubionych…
13. Pressure off z Hudsonem… na pewno najlepiej przyjęty (bo i znany) kawałek z nowej płyty, może jeszcze nie tak jak stare hiciory, ale myślę że ma szanse stać się stałym elementem koncertów DD… Na telebimie oczywiście teledysk (uwielbiam)… świetnie się bawiłem…
Trochę za mało było słychać tej funkującej gitary z płyty, choć zagrali go z Hudsonem…
14… za to jakby ta gitara (Hudsona) była dodatkowo słyszalna na Planet Earth…jak zwykle powalił mnie LIVE, piękny czysty bas Johna w środku, śpiewająca z Simonem publika…uwielbiam…było szaleństwo…
15. Chwila zwolnienia czyli Ordinary world jak zwykle poprzedzone przemową Simon, tym razem o tym jak dzięki tej piosence DD znaleźli swoją drogę w latach 90-tych…

16. No i znowu z kopem czyli Sunrise, przyjmowany jak stare hity, świetnie bawiący publikę, z wplecionym w środku minutowym New moon on Monday…super, że tak kombinują, no tyle, że powrót do Sunrise był mało płynny, jakby zaczynali go od nowa…
17. Danceophobia…jak dla mnie zdecydowanie lepiej wypadła, niż Last night in the city… fajna, taneczna, dodatkowy smaczek czyli Lindsay Lohan… świetnie się bawiłem
18. Too much information - kolejny suprajz, czyli 4 kawałek z Wedding Album (czyżby promowali też tą płytę). Kompletnie, inna mocno zbitowana, syntezatorowa wersja… ale jak dla mnie super…ale KOP…
19. w podobnym klimacie (zbitowanym) zaczęło się Girls on film, a po chwili chłopaki zagrali już normalną wersję. Simon przedstawił zespół, publika szalała…..
Bisy
20. Save a prayer- fajnie że wrócili do tego kawałka (nie było na trasie AYNIN), powinni go zawsze grać. Simon oczywiście mówił o tragedii w Paryżu. A na widowni pojawiło się mnóstwo świateł komórek…piękny widok
21. No i tradycyjnie na koniec niezniszczalne Rio… publika uwielbia…

Ostatnie 2 kawałki podszedłem bliżej sceny i bawiłem się 10m od zespołu….

… i jak tu nie być zachwyconym po takim koncercie…
Wszystko na miejscu…świetna czysta, mocna muza, głos Simona, światła i telebimy…
B. dobry zestaw nagrań - pół nowej płyty, niezniszczalne hity i kilka niespodzianek, czyli Love voo doo, I don’t want your love, Too much information. B. się cieszyłem, że poza od lat granymi hitami sięgnęli też po takie starsze b.rzadko grane rzeczy…
Zabrakło mi jedynie czegoś z AYNIN-a np. Girl Panic albo Leoparda. No i szkoda, że nie pokusili się o zagranie The Universe Alone (poleciał z taśmy po koncercie) np. przed bisami (zamiast Only in dreams)…
Ale to już takie szczególiki…
Generalnie wychodziłem z koncertu WNIEBOWZIĘTY absolutnie spełniony….
…i tak się czuję cały czas…


Pt gru 11, 2015 9:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Znalazłem w sieci świetny teledysk "fan - made" do znakomitego WHAT ARE THE CHANCES z ostatniej płyty. Dla mnie miodzio... - https://www.youtube.com/watch?v=7vGuqc63R40


N mar 20, 2016 15:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Duran Duran
Adam, z pozdrowieniami :)
Obrazek


N mar 27, 2016 19:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
depesbe napisał(a):
Znalazłem w sieci świetny teledysk "fan - made" do znakomitego WHAT ARE THE CHANCES z ostatniej płyty. Dla mnie miodzio... - https://www.youtube.com/watch?v=7vGuqc63R40


Bardzo ładny ten obrazek...dzięki...podrzucę na forum DD.
Mógłby też być obrazem do The man who stole Leoppard.
Szkoda, że Panowie z DD nie nagrali sami teledysku do What are the chances...

CureMarku a ta b. fajna fota Rhodesa ze Smithem to z kiedy..?


Wt mar 29, 2016 15:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Duran Duran
Właśnie. Świetny numer, brak teledysku. Z Pet Shop Boys ostatnio tak samo... :?


Wt mar 29, 2016 16:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Duran Duran
I jeszcze jedna fajna focia; Piotr Stelmach gdzieś ją wygrzebał
Obrazek


Pt kwi 15, 2016 17:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
Hejka
Zapraszam do zabawy w TOP 12 Paper Gods
Na duranduran.fora.pl podobnie jak w przypadku RCM i AYNIN bawimy się w wybór najlepszego kawałka z ostatniej płyty DD
Głosujemy na 12 piosenek z płyty od 1 do 12 miejsca (za 1 miejsce - 20 pkt, 2 -15 pkt, 3 - 12 pkt, 4 - 10 pkt, 5 - 9 pkt.... 12 – 1 pkt).
Można też głosować na mniejszą ilość utworów, a także na bonusy do ostatniej płyty.

Głosujemy do 30.09 do godz. 16.
1. wklejając swoje TOP-y na forum w przedmiotowym topiku lub na forum DD albo
2. wysyłając do mnie na maila adam_dycha_dobrowolski@op.pl

Wyniki wkleję po 02 października.

P.S. Link do TOP-u na forum DD
http://www.duranduran.fora.pl/co-nowego ... ,1463.html

pozdrawiam adamDD


Pt wrz 09, 2016 11:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 04, 2006 10:35 am
Posty: 191
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Duran Duran
PAPER GODS TOP 12

01. 472 p. PAPER GODS 8-12-1 (21)
02. 445 p. PRESSURE OFF 11-3-1 (15)
03. 418 p. WHAT ARE THE CHANCES ? 8-5-3 (16)

04. 405 p. The Universe Alone 5-9-7 (21)
05. 288 p. Only In Dreams 1-2-5 (8)
06. 255 p. You Kill Me With Silence 2-3-4 (9)
07. 253 p. Face For Today 0-3-4 (7)
08. 248 p. Last Night In The City 2-1-3 (6)
09. 186 p. Butterfly Girl 0-0-2 (2)
10. 156 p. Valentine Stones 2-2-1 (5)
11. 152 p. Danceophobia 0-1-3 (4)
12. 148 p. Sunset Garage 0-0-0

13. 119 pkt. Northern Lights 1-0-3 (4)
14. 106 pkt. Change The Skyline 0-0-0
15. 63 pkt. Planet Roaring 0-0-0
16. 55 pkt. Cindirella Ride 0-0-1 (1)
17. 29 pkt. On Evil Beach 0-1-0 (1)

Za tytułami piosenek ilość razy na 1-2-3 miejscu i w nawiasie ilość razy w TOP 3…

No i to by było na tyle.
WIELKIE DZIĘKI dla wszystkich za oddane głosy. W sumie 40 TOP-ów to chyba całkiem niezły wynik, choć zabrakło głosów kilku osób,

Cieszę się że całą listę udało się zaprezentować na żywo na zlocie fanów DD. Na pewno mieliśmy dobrą zabawę i kilka zaskoczeń słuchając tego TOP-u. A że przy okazji mogliśmy RAZEM prześpiewać i przetańczyć całą nową płytę DD to już absolutnie BEZCENNE !!! …. Po prostu marzyłem o tym…
Zabawa przy wielu kawałkach była super np. Danceophobia czy Last Night In The City, a już TOP 3 to istne szaleństwo, zwłaszcza na Pressure off…. Jumping, jumping zaintonowane przez Monię Jacka…. Pełna ekstaza….
No i fajnie że bawiły się z nami dzieciaki czyli Szymon, Piotruś i Grzesiu…. Mój starszy (10-letni) syn nieźle mnie zaskoczył tańcząc z nami przy całej płycie i śpiewając prawie wszystkie kawałki….

Przyznam, że miałem niezłą zabawę i mnóstwo emocji od miesiąca spisując te Wasze TOP-y i sumując je co 5 osób.

Od początku 4 zwycięskie piosenki mocno wyprzedziły resztę stawki i b. równo rywalizowały o zwycięstwo…. Np. po 30 Topach (T) pierwsze 4 miejsca dzieliło zaledwie 14 pkt !!
Po 10 T prowadziło What Are The Chances, po 20 The Universe Alone, Paper Gods wyszedł na 1 miejsce po 25 T i już do końca był pierwszy.
The Universe alone przez cały czas było 1, albo 2 (jeszcze po 35 T) i dopiero rzutem na taśmę (głosy ostatnich 5 osób) zostało wyprzedzone przez Pressure off i What Are The Chances…

Kilka osób z forum DM też podesłało swoje głosy... wielkie dzięki....


Pt paź 07, 2016 8:43 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team