Depeche Mode - Zobacz wątek - Camouflage
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 808 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  NastÄ™pna strona
Camouflage 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Camouflage
Po kilkukrotnym przesłuchaniu "Greyscale" moja ocena usadowiłaby się gdzieś pośrodku tu wyrażanych zdań. Jest fajnie, ale bez rewelacji. Gdyby ta płyta wyszła 2-3 lata po poprzedniej, to pewnie ocena byłaby nieco wyższa; po 9 latach jednak można było oczekiwać czegoś więcej niż solidnego electro-popu. W tym czasie Mesh wydał 3 płyty i każda z nich na pewno nie jest gorsza od ostatniego wydawnictwa Camouflage a mam wrażenie, że 2 z nich są nawet nieco lepsze. Brytyjczycy aż takimi tuzami nie są, żeby nagrać pod rząd trzy genialne albumy, więc z tej perspektywy patrząc "Greyscale" jest płytą nieco lepszą niż przeciętna (nawiasem mówiąc, to podczas jej słuchania mam kilka razy wrażenie, że słucham "Automation Baby" :wink: ).


So mar 14, 2015 17:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Camouflage
Jak czujesz, tak wyrażasz.
Ja mam inne odczucia (dużo lepsze co do greyscale), ale szanuję twoje kulturalne przedstawienie swoich odczuć... :wink:
Pozdrawiam.


So mar 14, 2015 17:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
CureMar napisał(a):
Po kilkukrotnym przesłuchaniu "Greyscale" moja ocena usadowiłaby się gdzieś pośrodku tu wyrażanych zdań. Jest fajnie, ale bez rewelacji.

:beer: może tak w kierunku plusa od śrdoka :)


So mar 14, 2015 18:44 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Camouflage
Dokładnie tak. Takie 6,5 w skali 10-punktowej


So mar 14, 2015 20:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Pomijając kawałki grane już na koncertach jak Shine i Misery trudno jest zapodac z nowej płyty kawałek energiczny nadający sie na live , niestety :|


So mar 14, 2015 22:45 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 07, 2009 12:40 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Camouflage
Nie narzekajcie panowie. W przypadku dM też ciężko było z takiego Excitera wybrać kawałki żeby ożywiły koncert. Spokojniejsza płyta ale hiciorów live już mają pod dostatkiem z poprzednich.


N mar 15, 2015 1:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Światełko w tunelu jest jak najbardziej , ale czy to nie ma być trasa promująca nową płytę ? a dwa hiciory już grają jakiś czas. Coś mi tu nie trybi w zamierzeniach bandu.


N mar 15, 2015 7:44 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Camouflage
Może będzie rozbudowany set akustyczny :wink:


N mar 15, 2015 8:42 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 11:45 am
Posty: 270
 
Post Re: Camouflage
fred napisał(a):
Pomijając kawałki grane już na koncertach jak Shine i Misery trudno jest zapodac z nowej płyty kawałek energiczny nadający sie na live , niestety :|


c'mon panowie...
a "If...", "leave your room behind" albo "count on me"? :P
poza tym moim prywatnym zdaniem "end of words" to będzie koncertowy "walec" i nie przeszkadza nic w tym, że nieco wolniejszy. jak dla mnie już klasyka gatunku i hymn Camouflage ;)

reasumując: będzie dobrze :)

R.


N mar 15, 2015 11:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Camouflage
Szczególnie "If..." jest coraz bardziej energetyczno kompozycyjnie przystępne po kilku odsłuchach.
"Leave Your Room Behind" zupełnie inne stylistycznie, ale zaczyna mnie interesować po jeszcze dłuższym czasie.
"Count On Me" - nie zwróciłem na to uwagi po kilku razach, ale teraz kompozycja zaczyna do mnie bardziej docierać niż aranże, które nie za bardzo mi pasują.
Jest tylko kwestia oceny, sposób podania tej oceny co do świetnej dynamiki od ww. utworów.
Mam wrażenie że ktoś TU na tym forum bardzo chce "zhejtować" nową płytę Camouflage, a to już bardzo nieładne postępowanie.


N mar 15, 2015 16:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Camouflage
depesbe napisał(a):
Recenzja Greyscale od rockserwis.fm . Mimo kilku literówek, warto przeczytać :wink: http://www.rockserwis.fm/serwis.do?menu ... cat=24&l=1


eeeee... nie rozumiem "rytmiczny "Misery" przypominający najnowsze wydawnictwo Clan of Xymox". Jak dla mnie ta recenzja jest delikatnie mówiąc mało profesjonalna. Autor powinien jedynie ograniczyć się do przyznania gwiazdek ;)


N mar 15, 2015 22:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Być może to przypadek ale słyszę tu o wiele więcej ze świata muzyki niż wspomniany Clan of Xymox. A jak Loughing czy poczatek in the cloud nie ''śmierdzi'' solo Gahanem to dziw bierze. Ale jak pisałem wcześniej album bardzo dobry , szkoda że dwie torpedy już dawno odpalili.


N mar 15, 2015 22:43 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Camouflage
Chodziło mi o to, że nowy COX ma mało wspólnego z rytmiką a tym bardziej z Misery.


Pn mar 16, 2015 0:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
tak tak , ja odnosiłem się ogólnie to recenzji z rock serwisu.


Pn mar 16, 2015 8:01 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 8:04 am
Posty: 57
Lokalizacja: Gród Gryfa
 
Post Re: Camouflage
Rzadko tu zaglądam, może z racji mojego wieku, ale nie mogę nie wypowiedzieć się na temat nowej płyty jednej z moich ulubionych grup. Zawsze ostrożnie odnoszę się do nowych płyt wydawanych, zwłaszcza po tak długiej przerwie, przeważnie reklamowanych jako "wielki powrót", bo z ich wartością "artystyczną" bywa różnie. Tak też było i w tym przypadku. Posłuchałem i dochodzę do wniosku że jest to chyba jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza ich płyta. Nie będę się rozwodził nad zawartością, zwrócę tylko uwagę że jest to arcydzieło produkcyjne, od piątku nie wychodzi z mojego odtwarzacza a na dobrym sprzęcie brzmi po prostu fantastycznie. Świetna robota w każdym aspekcie, warto było czekać tyle lat!


Pn mar 16, 2015 9:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Camouflage
Płyta jest faktycznie kapitalnie wyprodukowana, ale jak dla mnie brakuje na niej emocji.Takie poprawne miłe popowe piosenki(poza Laughing-chyba jedynym ambitniejszym numerem) które jednym uchem wpadają drugim wypadną.Jakoś jestem dziwnie spokojny że jak za 2 lata najdzie mnie ochota na Camouflage to raczej sięgne po Sensora niż Greyscale.

Najbardziej zawiodłem się na duecie z Heppnerem, oczekiwałem naprawdę mocnego kawałka a wyszedł duecik w stylu Majki Jeżowskiej i Krzysztofa Antkowiaka, przebojowy łatwy lekki i przyjemny.


Płyta jest ok, ,ale po tych 9 latach oczekiwałem czegoś lepszego.Plusem jest to że kawałki mają duży potencjał koncertowy.


Wt mar 17, 2015 8:50 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Camouflage
Ja, podobnie jak Andrew T. ;) rzadko zabieram głos, ale tym razem się włączę. Wydaje mi się, że o jakości 'Greyscale' najlepiej świadczy stosunkowo niewielki poziom narzekań :) Większość niezadowolonych pisze raczej o szczegółach, ale prawie nikt nie zalewa nowego Camouflage'u bluzgami. To już jest pewna miara sukcesu. Moja prywatna opinia na jego temat jest zdecydowanie pozytywna. Nie odnoszę Greyscale ani do Sensora, ani do innych płyt i czuję się dzięki temu zadowolony. Brak emocji na nowej płycie? Z tym nie potrafię się zgodzić. Ja słyszę fajne dojrzałe numery, które są w większości właśnie takie jakie być powinny. Może nie jest to najlepsza płyta Camouflage, ale razem z Sensorem i Relocated (pomimo tych kilku lat przerwy) pokazuje, że niemieckie trio jest w znakomitej formie, której może im pozazdrościć 90% branży z takim stażem, nie rozmienia się na drobne, nie musi nadrabiać kiepskiej jakości ilością i to wszystko wzięte do kupy, bardzo mi się podoba :) Oceniam Greyscale bardzo wysoko i liczę, że za kolejnych 9 lat będę mógł napisać to samo :D Pozdro dla wszystkich!


Wt mar 17, 2015 10:59 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Camouflage
Też podpisuje się pod opinią że bardzo dużą robotę wykonał producent. W dużej mierze on przyczyni się do sukcesu tej płyty. Osobiście brakuje mi przynajmniej jeszcze jednej torpedy typu Shine czy Misery.


Wt mar 17, 2015 13:31 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: Camouflage
To wniosek jest jeden - do nastepnej plyty dM jak najbardziej wskazany jest producent ktory "zrobil" Greyscale :).
Mnie tez sie bardzo produkcja podoba, zero brudów, szumów a w zamian czyste dzwieki, cos czego brakło na 3 ostatnich plytach dM (no moze poza ostatnią bo tam jak dla mnie było juz prawie dobrze).
A wracajac do najnowszego dziela Camouflage to bardzo zyskuje w postaci FLAC na, powiedzmy, przyzwoitym sprzecie.


Wt mar 17, 2015 19:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Camouflage
Tourne rozpoczęte 19 marca.
Setlista z 20 marca z koncertu w Stutgarcie

Laughing
Passing by
Count on me
That smiling face
If...
In the cloud
I'll follow behind
We are lovers
Leave your room behind
End of words
Suspicious love
Close
Handsome
Me and you
Misery

You turn
Shine
The great commandment

Love is a shield


Nieżle, 19 kawałków, wszystko co trzeba. no trudno dogodzić każdemu :D


So mar 21, 2015 20:51 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 808 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team