Depeche Mode - Zobacz wątek - U2
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 4538 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227  NastÄ™pna strona
U2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1340
 
Post Re: U2
krzysiek napisał(a):
(...) Tym bardziej że znam kilku znacznie większych fanów u2 niż ja i wszyscy są zajarani tym wydawnictwem i są jego bardzo ciekawi.


A co sądzą o "Pride" i fragmencie "Beatiful Day"? Bo na u2forums jakiejś szczególnej podjarki nie ma, a momentami jest podobnie jak u nas: http://u2forums.com/topic/5233-wszystko ... 20s/page-4


N sty 15, 2023 22:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Fragmentu Beautiful Day to nawet ja nie słyszałem bo nie lubie słuchac fragmentów.

Opinie o Pride są pozytywne-choć oczywiście nikt nie oczekiwał wersji która przebije oryginał. To chyba najtrudniejszy utwór do interpretacji w tym stylu bo to nie wiem czy nie najbardziej energetyczny numer w ich dyskografi, w kazdym razie zaspiewany z niesamowitą energią a tu mamy bardzo spokojne , stonowane wykoanie. Mi sie bardzo podoba wokal, szczególnie w zwrotkach, jest bardzo ciepły.

I bardzo dobrze wg mnie bo jak nagrywać nowe utwory na nowo to żeby to miało sens to powinno się to mocno różnić od oryginału.

Inna sprawa że ja nie pisałem o odbiorze samego utworu tylko zajaraniem samym faktem ukazania się takiego wydawnictwa. Jak wyjdzie to się będzie słuchac i oceniac piosenki.

Ja się cudów nie spodziewam, choć licze że na te 40 kilka będzie bardzo interesujących-szczególnie licze na te wolniejsze numery które w tej konwencji mogą wypaść lepiej.

Co do setlisty to padały tu zarzuty że jest to takie Best Of.

No niezupełnie, bo gdzie np New Years Day?

Ogólnie setlista jest dla mnie mocno średnia bo nie ma wielu utworów które lubie najbardziej i których byłbym najbardziej ciekawy. No ale to jest soundtrackt do książki i pewnie taki był klucz doboru.


Ostatnio edytowano Pn sty 16, 2023 17:01 pm przez krzysiek, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pn sty 16, 2023 16:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 295
 
Post Re: U2
Nie chcę się spierać, ale naprawdę ....

U2 - Songs Of Surrender ( New Year's day ) #u2 #u2songsofsurrender

https://www.youtube.com/watch?v=5tPpewcN4jM

W pełni podzielam następującą wypowiedź z forum U2

"Pełna zgoda, dla mnie taki Pride, to jest czysta energia. Ten krzyk Bono, ta bezczelna zadziorność młodego zespołu, to rzucone wyzwanie ówczesnym gigantom - "co nas interesują wasze Radio Ga-ga, czy Every breathe you take. Zobaczcie, jak my potrafimy grać". To był numer zespołu, który wie czego chce i choć jest pełen niedoskonałości, to jest świadomy, że nic go nie zatrzyma. Ta nowa wersja jest obdarta z tego wszystkiego. Zostało 10% oryginalnego utworu i ta resztka - wyszeptana i cukierkowa do obrzydliwości, już się nie broni. Strasznie to smutne."

A to jest U2 (ze wszystkimi niedociągnięciami, prawdziwym głosem Bono i emocjami)...

(najlepszy koncert U2 w moim życiu..., może tylko dwa Berliny dzień po dniu mogą mu dorównać)

https://www.youtube.com/watch?v=x-QqjhwARao


Pn sty 16, 2023 16:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Przecież ten NYD to nie jest u2. Nie ma tego utworu w setliście a tego utworu na pewno nie śpiewa Bono.Aż tak głuchy nie jestem choć 50 na karku prawie :D :D :D

To czy komuś się jakiś utwór czy jakaś wersja podoba to kwestia indywidualna. Z tym nie dyskutuje,

Nie rozumiem tylko tego że ktoś kto uważa się za fana odbiera prawo zespołowi do nagrania nowych interpretacji swoich utworów, krytykuje ten pomysł. Z tym polemizuje bo to jest absurdalne podejście.


Pn sty 16, 2023 21:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1340
 
Post Re: U2
@krzysiek - nikt tu niczego nikomu nie odbiera, wiadomo, że to ich brocha. Chcą sobie coś takiego nagrać, kalkuluje się im to, to nagrywają i tyle. Wiadomo, fani kupią, podejrzewam, że w fandomie U2 jest podobnie w tym względzie jak w fandomie DM. A krytykować takie posunięcie to chyba można, prawda? W końcu bądź co bądź - Ty przy okazji niemal każdego utworu DM z co najmniej ostatniego dwudziestolecia krytykujesz - delikatnie rzecz ujmując - efekty na wokalu Dave'a. Daj nam więc pokrytykować coś, co nam się wydaje póki co (bo nie wiadomo czy po przesłuchaniu całości nie będziemy jednak odszczekiwać) nieszczególnie dobrą decyzją U2, przynajmniej na podstawie tej półtorej jaskółki. U2 przez długie lata był dla mnie zespołem numer dwa, ale ostatnie naście lat trochę podkopało ich pozycję u mnie. Może i są nadal zespołem numer dwa, ale już na pewno nie jest to pozycja niezagrożona. "Songs Of Surrender" raczej nie poprawi tej sytuacji, przynajmniej - tak jak piszę - póki co na podstawie tego "Pride" i fragmentu "Beatiful Day". Też wolałbym, żeby wydali nowy materiał (który niby podobno tam kiszą od lat). Kurde, dużo bym dał, żeby oficjalnie puścili "Mercy" (byle nie tak spartolone jak na "Wide Awake In Europe"), a gdyby im się cały LP w podobną mańkę udał, byłoby cudnie. Wydaje mi się, że większość fanów U2 też czeka na nowy materiał, dlatego właśnie coś takiego jak "SOS" trochę nam nie do końca w smak. Fajnie, że nie jest to kolejna po prostu kompilacja z jednym nowym numerem, tylko jednak jakieś inne spojrzenie na znane utwory, no ale jednak.

EDIT: A w kwestii: dlaczego marudzimy? No, ja marudzę nieco, bo oni już jednak (podobnie jak DM) nie nagrywają albumów co rok czy dwa lata. U U2 w tym wieku to już jest często gęsto odstęp i 5-letni. I wiesz - ja teraz nie wiem jak długo będę musiał czekać na kolejną płytę ze świeżym materiałem. Jak rok, to spoko, jakoś przetrzymam, chociaż już 5 i pół roku czekania za mną, a "Songs Of Experience" mi się naprawdę podobała. Ale co jak na następną płytę trzeba będzie czekać jeszcze 3 lata? Albo dłużej? Albo nie będzie jej już wcale? Więc dla mnie "Songs Of Surrender" to trochę takie "marnowanie zasobów" - mogli się zebrać, napisać i nagrać 12 nowych kawałków, ale zamiast tego przerobili starych czterdzieści. Nie wiem, może to też trochę dlatego, żeby Larry mógł trochę odpocząć, dojść do zdrowia, a z tą płytą nie musieliby jechać w trasę. No ok. Ale w sumie - z płytą z nowym materiałem też by od razu nie musieli.


Wt sty 17, 2023 0:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Wiesz ale jakby przyszedł do mnie Bono i zapytał-Krzychu , wchodzimy do studia, wolisz żebyśmy nagrali stare kawałki na nowo czy premierowy materiał to bym wybrał to drugie.

To nie o to chodzi co ja bym wolał.

Ja dyskutuje z opiniami takie jak te.
FM napisał(a):
Ja też nie wiem. To już niech kończą karierę jak nie mają pomysłów na siebie.


orzech65 napisał(a):
Sorry, ale raczej się wypisuję z tego pomysłu ’



I to też nie dlatego że ktoś nie ma prawa tak myśleć-tylko nie mieści mi się w głowie że ktoś kto jest fanem jakiegoś artysty może tak zareagować i to nawet bez przesłuchania.

I znowu wracamy do tego jak rozumiemy słowo fan-dla mnie fanem nie jest ktoś kto lubi jakiś zespół. Przykładowo-no mam na półce całą dyskografię zespołu Scorpions, byłem na kilku koncertach, bardzo ich lubię-ale czy jestem fanem Scorpions-nie , bardzo lubie Scorpions po prostu.

Mojego ostatniego psa który był ze mną 10 lat -niestety już go nie ma nazwałem Bono-to też coś pokazuje .Nie mówię o tym aby się chwalić tylko pokazać że między byciem sympatykiem, może nawet wielbicielem a fanem jest jakaś przestrzeń.

I dlatego tak jak napisałem to jest wydawnictwo dla fanów, nie osób które po prostu lubią u2. To jest na nowo zinterpretowana podróż przez ich 40 letnią karierę, nagrana z perspektywy starszych ludzi-brutalnie powiem-już u schyłku życia.

Bono jest przypominam rok starszy od Andyego Fletchera......

A jak już słysze e to skok na kase.........litości, majątek Bono jest wyceniany na blisko półtora miliarda dolarów :D :D :D Jest najprawdopodobniej najbogatszym żyjącym muzykiem na świecie. Może sprzedawać stadiony a daje ostatnio kameralne koncerty bo czuje potrzębe bliskiego spotkania z fanami, pokazania im siebie trochę z innej strony niz stadionowa gwiazda rocka.

On już nic nie musi a chce zrobić coś dla siebie, dla sztuki ale też dla fanów.

I takie teksty?


Wt sty 17, 2023 7:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1340
 
Post Re: U2
https://www.youtube.com/watch?v=B6dvvpKZYh8

Na razie po opublikowaniu dwóch utworów plus fragmentu BD wygląda coraz bardziej na to, że to takie niby-to-intymniejsze plumken wersje będą. Może z WOWY lepiej to współgra, bo oryginalnie to ballada, więc taki anturaż jak na SOS krzywdy wielkiej tej pieśni nie czyni.


Pn sty 30, 2023 16:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Mi się bardziej Pride podoba. Bardziej się przyłożyli.

WOWY to już taka wersja unplugged z wykastrowaną końcówką która w wersji oryginalnj jest dla mnie najmocniejszym fragmentem utworu, fajnie mozna było to w tej akustycznej wersjii pociągąć. Spoko ale bez szału, wydaje mi się że bardziej mogli sie przyłożyć, ale może takie założenie było żeby bardziej wyeksponowac wokal i tekst.

Plusem wspomniany wokal, , lubie Bono spiewającego nisko i tu widać że będzie tego sporo na tej płycie.

Pisanie o "krzywdzie" jest trochę bez sensu, bo po to nagrywa się numery na nowo zeby mocno się różniły od oryginałów. To są nowe wykonania , nowe aranzacje, a jak ktoś nie lubi żadnych zmian to moze sobie słuchac te stare, im się nic nie dzieje.


Wt sty 31, 2023 11:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: U2
czapelka napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=B6dvvpKZYh8

Na razie po opublikowaniu dwóch utworów plus fragmentu BD wygląda coraz bardziej na to, że to takie niby-to-intymniejsze plumken wersje będą. Może z WOWY lepiej to współgra, bo oryginalnie to ballada, więc taki anturaż jak na SOS krzywdy wielkiej tej pieśni nie czyni.


Następne smęty. P O R A Ż K A.

krzysiek napisał(a):
To są nowe wykonania , nowe aranzacje, a jak ktoś nie lubi żadnych zmian to moze sobie słuchac te stare, im się nic nie dzieje.


W końcu się zgadzamy. Dlatego zostanę przy starych.

orzech65 napisał(a):
W pełni podzielam następującą wypowiedź z forum U2

"Pełna zgoda, dla mnie taki Pride, to jest czysta energia. Ten krzyk Bono, ta bezczelna zadziorność młodego zespołu, to rzucone wyzwanie ówczesnym gigantom - "co nas interesują wasze Radio Ga-ga, czy Every breathe you take. Zobaczcie, jak my potrafimy grać". To był numer zespołu, który wie czego chce i choć jest pełen niedoskonałości, to jest świadomy, że nic go nie zatrzyma. Ta nowa wersja jest obdarta z tego wszystkiego. Zostało 10% oryginalnego utworu i ta resztka - wyszeptana i cukierkowa do obrzydliwości, już się nie broni. Strasznie to smutne."


BRAWO!


Wt sty 31, 2023 13:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1340
 
Post Re: U2
krzysiek napisał(a):
(...)Pisanie o "krzywdzie" jest trochę bez sensu, bo po to nagrywa się numery na nowo zeby mocno się różniły od oryginałów. To są nowe wykonania , nowe aranzacje, a jak ktoś nie lubi żadnych zmian to moze sobie słuchac te stare, im się nic nie dzieje.


@krzysiek - pisanie o "krzywdzie" jak najbardziej ma sens, bo wypowiadam tu swoją opinię i mam do niej prawo. Jest oczywistością, że mogę sobie zawsze wrócić do wersji z TJT, ale nie o to przecież chodzi. W takiej sytuacji to sensu nie ma nagrywanie nowych, zmienionych wersji już istniejących pieśni. Jeśli już się porwali na nagranie nowych wersji songów przeróżnych, to jednak oczekiwałbym, że coś będzie mi się podobało i nawet jeśli nie stwierdzę, że coś jest lepsze niż oryginał (o co w przypadku klasyków typu Pride czy WOWY jest diabelnie trudno, nawet - a może przede wszystkim - dla samych U2), to gdzieś tam mi się na ucho tak mile nawinie, że stwierdzę choćby "o, a to ciekawe, fajne, lubię". A tu na razie tego nie ma. Ja wiem, że to dopiero dwa i pół kawałka z czterdziestu znamy, więc się wszystko jeszcze zmienić może, ale mój odbiór tych kawałków, które poznaliśmy raczej się nie zmieni.

I tu nie chodzi absolutnie o to, że nie lubię zmian, bzdura jakaś. Uwielbiam zmiany, dlatego też bardzo lubię część remixową twóczości DM, bo lubię insze spojrzenie na coś co już znam. Ale to wcale nie znaczy, że mam bezkrytycznie coś akceptować i wielbić, bo jest inne, zmienione, no proszę Cię.

Jakiś był cel nagrania tej płyty. Jeśli by zaszaleli i nagrali coś, co brzmiałoby jak Zephyr Mix dla albumowej wersji In Your Room - o, to jest coś. A tu na razie to brzmi niemal jakby Martin wychodził na koncercie i grał z Gordeno te swoje plumken wersje, gdyby to przenosić na nasze DM poletko. I wiadomo, też te wersje Martinowe lubię, ale jednak wolałbym, żeby zagrali te Gahanowe tracki z Gahem na wokalu i w wersji full band.


Wt sty 31, 2023 14:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: U2
:brawo: Sam bym tego lepiej nie ujÄ…Å‚.


Wt sty 31, 2023 15:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Tylko niepotrzebie rozpatrujesz to w kategoriach lepsze-gorsze. Po prostu inne.

Może dlatego to Ci się nie podoba bo za bardzo porównujesz to do oryginału.

A jeżeli chodzi o krzywdę-krzywdę można zrobić czemuś co w wyniku tej zmiany się zmienia. Krzywdę może sobie zrobić piekna kobieta która na skutek operacji plastycznej się oszpeca.

Tu oryginałom nic się nie dzieje, dalej sobie są a dostajemy nowe alternatywne wersje.Nie tylko w nowym wykonaniu,z wokalem 60latka a nie młodego chłopaka, z mocno zmienioną aranżacją ale też ze zmianami w tekście-zarówno w Pride jak i w WOWY sa takie zmiany, ciekawe czy to przypadek czy taką zasadę wpowadzili żeby w każdym numerze coś zmienić w tekście.

Kwestia podobania czy nie to zupełnie inna sprawa. Ja powiem uczciwie że WOWY mnie roczarowało. Bono ten numer na przestrzeni lat spiewał na koncertach bardzo różnie, i bardzo wiele z tych wersji mi sie podobało. A to takie trochę bezjajeczne-ja słuchając tego nie czuje żadnych ciar a jest to numer który często w wersjach live takie ciary u mnie powodował.

Ewidetnie w tej wersji brakuje mi emocji.

Pride podoba mi się bardzo, bardzo dobre inne spojrzenie na ten numer, znacznie inne od oryginału ale własnie o to chodzi. WOWY-nie powierm ze słabo ale jestem rozczarowany, tym bardziej że jest to mój nr 1 jezeli chodzi o u2 i pewnie top 10 uulubionych numerów mojego życia. Troche tak w stylu wczesnego Cohena go wykonali. Może taki był zamysł ale oczekiwalem więcej emocji od tego utworu.


Wt sty 31, 2023 15:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1340
 
Post Re: U2
Ale właśnie o to chodzi, że ja nie rozpatruję tego w kategoriach lepsze/gorsze, tylko właśnie podoba-mi-się/nie-podoba-mi-się. Ja nie mówię, że to jest syf i najlepiej do kanału wyrzucić.

No i wiesz - do czego mam to porównywać? Tylko do oryginałów, ewentualnie jakichś wersji live może, ale generalnie do oryginałów. W przypadku zmiany zawsze przecież masz oryginał jako punkt odniesienia. Nie jesteś w stanie posłuchać nowego "Pride", nie odnosząc tego do oryginału. No chyba, że Ty jesteś w stanie, ja nie potrafię. Na poletku Depeszowym przykład: męczy mnie "Heaven" albumowe, smęty takie. Raz czy dwa posłucham, potem muszę mieć przerwę dłuższą od tego kawałka. Natomiast remix Owlle uwielbiam i coś takiego w moich oczach winno wyjść jako remix radiowy/singlowy (na zasadzie Zephyr Mixu In Your Room, Remixu Useless czy Floodowego Freelove - choć osobiście tu wolę wersję Bascombe'a). Ale zawsze podstawą jest dla mnie wersja albumowa (mimo, że gorsza) niż remix Owlle i odnoszę remix do oryginału, a nie na odwrót.

"Krzywdy" też się uczepiłeś jak dosłowności i dorzucasz jakieś dziwne analogie o kobietach, a to nie o to tu się rozchodzi. "Krzywda" jest tu ujęta w sensie właśnie tej kategorii "podoba/nie-podoba". To znaczy: poszło info w świat, że U2 nagrywają SOS ze zmienionymi wersjami piosenek. Pojawiły się jakieś tam oczekiwania. Dojechały 2 utwory na razie i u mnie one tych oczekiwań nie dowiozły. I w tym sensie nazywam to "krzywdą" - miałem nadzieję na coś jednak lepszego (w sensie: podobającego mi się, żebyś mi tu nie wyjeżdżał znów, że kategoryzuję "lepsze/gorsze"), dostałem coś gorszego (w sensie: nie do końca podobającego mi się). Jest to "krzywda" uczyniona moim oczekiwaniom. I tyle. Wiadomo, że oryginały bardziej mi się podobają i do nich częściej zdecydowanie będę wracał.


Wt sty 31, 2023 16:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12994
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: U2


Bono strasznie wydziwia przy tym, bo aranżacja całkiem ok.


So lut 18, 2023 23:49 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: U2
Lata temu pokochalem ich za emocje. Tu nie ma tego za grosz.


N lut 19, 2023 8:24 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 785
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: U2
Chuowe to jak but. Tyle w temacie nowych wersji .


N lut 19, 2023 10:55 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 295
 
Post Re: U2
W pełni podzielam pogląd FM. Inna rzecz, że nagrywania nowej (kolejnej) wersji One to już kompletnie nie rozumiem... To utwierdza moje przekonanie o finansowym podłożu tego projektu. Mam całą dyskografię U2, ale tym razem odpuszczam zakup tych 4 cd za prawie dwie stówki, a tym bardziej boxa z vinylami (a tylko kupno tej wersji według mnie ma sens).


N lut 19, 2023 11:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: U2
Beznadziejnie zaśpiewane.
O ile Pride na prawdę mi się podoba, WOWY-bez szału ale może być to tu kompletna tragedia.


N lut 19, 2023 12:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12994
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: U2


KtoÅ› czeka na to? ;)


Pt mar 03, 2023 21:36 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 785
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: U2
Uczciwe powiem że jest to jedno wielkie gówno. I nie jest tak ze mam kryzys wiary, to zespol ma potężny kryzys tworczosci. Tyle w temacie.


So mar 04, 2023 2:50 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 4538 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 222, 223, 224, 225, 226, 227  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team