Depeche Mode - Zobacz wątek - Nitzer Ebb
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  NastÄ™pna strona
Nitzer Ebb 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 04, 2003 23:56 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
 
Post Nitzer Ebb
Lubicie Nitzer Ebb?
Ulubiona piosenka?Teledysk?Album?
Wiece że wokalista Nitzer Ebb wspolpracował z Alanem Wilderem?
Obejrzyjcie Faith Heler Recoila to zobaczycie:)


Åšr gru 10, 2003 2:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 18, 2003 13:58 pm
Posty: 540
Lokalizacja: WARSZAWA
 
Post 
Alan produkował płytę Nitzer Ebb, ale nie pamiętam, jak się ona nazywa.


Åšr gru 10, 2003 10:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 19, 2003 14:46 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Ziemie Odzyskane
 
Post 
a jakie kawałki mógłbys polecic - znam tylko Join in the chant i Let your body learn - a to trochę za "mocne" dla mnie - może są kawałki trochę bardziej zbliżone do F242, albo do dM 83-84?


Åšr gru 10, 2003 16:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 26, 2003 14:18 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Sto Lat
 
Post 
Rav napisał(a):
Alan produkował płytę Nitzer Ebb, ale nie pamiętam, jak się ona nazywa.



.....Ta plyta to (moja ulubiona) Ebbhead.....jesli dobrze pamietam..... rewelacyjny jest "hicior" Godhead, a z innych np. Getting Closer :wink:


Åšr gru 10, 2003 16:32 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 04, 2003 23:56 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
 
Post 
Ja najczęściej słucham płyty Belief...
Teraz idzie u mnie Shame.


Åšr gru 10, 2003 17:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 23:05 pm
Posty: 92
Lokalizacja: radom
 
Post 
>>>

No "Ebbhead" zdecydowanie najbardziej pod fanów DM, na dobry początek hitowe dość 'I Give To You', 'Godhead' i chyba najlepszy z albumu 'Ascend', przy starszych trzeba się trochę wysilić :P, ale klasa gatunku, stary dobry new-beat na "The Total Age: i "Belief" !!

Na electr-on na dniach Biografia i kompletna spędzająca mi obecnie sen z powiek ;/ . . . . .


Pt gru 12, 2003 6:26 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 26, 2003 14:18 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Sto Lat
 
Post 
That Total Age...il(u)(e) z Was bawilo sie na parkietach przy "Violent Playground" albo "Let Beauty Loose"....? Polecam : mozna wpasc w prawdziwy amok. :twisted: :!:


Pt gru 12, 2003 15:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 04, 2003 23:56 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
 
Post :)
Do tamtych dwóch juz dawno nie... ale wczoraj wymarszowałem i wyszalałem sie do Let Your Body Learn:)Na malej imprezce w miescie:)
Zastanawiam sie co z Nitzer Ebb dac na zlot za tydzien...Moze jakies podpowiedzi...(piosenka musi miec klip bo chcemy dac to od razu tez na telebimie)


Pt gru 12, 2003 22:42 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Jedna z trzech najważniejszych grup Ebmowskich (obok Front 242 i Daf)...
respect,respect i jeszcze raz respect.
Najbardziej lubie That Total Age i Showtime,a ulubiona piosenka to I Give To You z Ebbheada 8)


So gru 27, 2003 15:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 19, 2003 14:46 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Ziemie Odzyskane
 
Post 
Cześć! Potrzebuję pomocy :) Szukam kawałka Leaether Strip "Japanese Bodies" - czy ktoś może mi podesłać na maila?
Mój mail: personal_master@o2.pl


Pn gru 29, 2003 20:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
Z tego, co wiem, Wilder współpracował z NE już na poziomie EPki COME ALIVE, poprzedzającej EBBHEAD...... Znakomita kapela. Bon Harris "ostatnio" był współodpowiedzialny za album AVA ADORE Smashing Pumpkins... Współprodukcja, część aranżacji, a nawet chórek w 1 kawałku...


Ostatnio edytowano Åšr lip 05, 2006 13:49 pm przez mort, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz sty 08, 2004 10:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
Coraz śmielej kolaborują ze sobą Terrence Fixmer i Douglas McCarthy (NitzerEbb). Oprócz wydanej wspólnie ep'ki winylowej muzycy na ten rok zapowiedzieli kilkanaście występów (min. Wafe-Gotik-Treffen), a już w czerwcu ma się ukazać pełny studyjny album "duetu" zatytułowany "Between The Devil" (Synthetic Symphony/SPV) - w ostatnim czasie muzycy uruchomili również swoją wspólną stronkę www.fixmermmcarthy.com.


http://www.synthpop.arjmm.pl/news.html


Pn mar 22, 2004 10:08 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 31, 2003 23:00 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Radom
 
Post 
mute od jakiegoś czasu przekłada datę wydania albumu BEST OF nitzerów, a mnie szlag trafia bo już jakiś czas na niego czekam ( 2 CD muzyki, na pierwszym bestof, na drugim remixy - te które słyszałem są zarypiaste, + DVD z teledyskami ). czy jest ktoś kto zna OFICJALNĄ DATĘ ???


Åšr maja 05, 2004 11:50 am Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Ich pierwsza płyta strasznie "śmierdzi" starym Die Krupps z początku 80s...brzmi prawie identycznie :roll:


Pn maja 10, 2004 2:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
Nie ukrywali u początków swej działalności, że mocno inspirują się Die Krupps... chociaż ja też, szczerze mówiąc, nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że najlepszym albumem NE jest debiut... Szkoda, że ten zespół przepadł, bo BIG HIT był według mnie całkiem fajną zapowiedzią lekkiej modyfikacji kierunku, w jakim podążali... Przede wszystkim szkoda Douglasa, bo to fantastyczny wokalista....


Pn maja 10, 2004 6:53 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 31, 2003 23:00 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Radom
 
Post 
mort184 napisał(a):
nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że najlepszym albumem NE jest debiut


...a ja rozumiem, bo sam do nich należę :D . szczerze mówiąc to sam nie wiem dlaczego ja tę płytę tak kocham. chyba za ten militarny rozpiżdziel, którym ostatnio mam przyjemność się budzić i za prostotę bo dzisiejsze czasy pokazują że baaardzo trudno jest nagrać coś co przy niewielkim stopniu skomplikowanościowości potrafi kopać po tyłku z siłą prądu o...odpowiednim napięciu. nie uważam przy tym, że pozostałe płyty są gorsze bo ja NE ljublju cały.

a tak całkiem na marginesie, doszedłem ze znajomymi do wniosku że gdyby NE w czasach TOTAL AGE zaproszono na festiwal piosenki żołnierskiej do Kołobrzegu to na 100% dostaliby grandprix :D :D


Pn maja 10, 2004 9:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
Z nieco innej beczki - co sądzicie o BIG HIT? Recenzent jednego ze zorientowanych na electro i EBM magazynów internetowych napisał "BIG HIT - BIG SHIT".... moim zdaniem niesłusznie - ta płyta była nadzieją na całkie nowy, nitzerebbowy sound... szkoda, że była ostatnią...


Wt maja 11, 2004 9:36 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 31, 2003 23:00 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Radom
 
Post 
jeszcze nigdy nie przesłuchałem BIG HIT od początku do końca za jednym zamachem. podoba mi się ta płyta ale na wyrywki bo niektóre kawałki działają na mnie trochę odstraszająco, np. Border Talk albo Our Own World. no i cholernie jestem ciekaw w jaką stronę poszliby chłopaki gdyby chciało im się jeszcze razem popracować - bardziej ''organiczną'' z żywymi instrumentami bez syntetyków, czy może zabrnęliby w inteligentne techno spod znaku Plastikmana albo bardziej śmiałe elektroniczne experymenty? zresztą, cokolwiek by to miało być i jakkolwiek miałoby brzmieć pewnie byłoby całkiem smaczne. chyba że powrót NE byłby podobny do nowego 'produkt der DAF' :? ...


Wt maja 11, 2004 11:00 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
Siłą BIG HIT jest to, co dla większości EBMowych ortodoxów jest jej największą wadą - odejście od formuły bitowej łupanki i śmiałe experymentowanie z dotychczasową formułą... Pamiętam, że krótko przed premierą BH Doug spowiadał się Paulowi Kingowi z MTV ze swojej fascynacji Tomem Waitsem, zwłaszcza wyjątkowo pojechanym albumem BONE MACHINE tego wykonawcy.... I to słychać, wokalizy są najmocniejszą stroną płyty - koniec z postękiwaniami przywodzącymi na myśl odgłosy z siłowni :D Chwilami NE odjeżdżają w stronę ... hmm... powiedzmy "psycho-elektro-bluesa", no a poza tym rewelacyjnie wypadają żywe bębny - we "Floodwater" udaje Im się osiągnąć niemal zeppelinową potęgę brzmienia.... Najsłabiej wypadają single, cała reszta jest rewelacyjna, ze wskazaniem na wynaturzony hicior "HEAR ME SAY", kompletnie upalony "BORDER TALK" i wspomniany "FLOODWATER"... narobili mi, skubani, nadziei tą płytą...


P.S.
Zapomniałbym o dwóch świetnych b-sajdach z KICK IT: SKINTIGHT i DEAD AND GONE... to już prawie Waits na electroindustrialnym speedzie...


Wt maja 11, 2004 11:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2003 18:24 pm
Posty: 600
Lokalizacja: When you lose, don't lose the lesson
 
Post 
Jak podaje fiołek
fiolek napisał(a):
Po raz kolejny nie dane nam będzie doczekac wydawcnitwa "Body Of Work 1984 - 1997" mającego być zbiorem twórczości nie istniejącej już formacji NITZER-EBB. Jak podaje Mute Germany, którego to nakładem ma ukazac się ów kompilacja nadal nie ma zgody - koncesji, głownej siedziby Mute w Wielkiej Brytani, która to posiada prawa do wydawnictw grupy. Prawdopodobnie rozczarowani fani Nitzer-EBB będa musieli jeszcze poczekac na wydawnictwo do 2005 roku (!)...


Åšr maja 12, 2004 14:46 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team