Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna strona
Na czym słuchacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: Na czym słuchacie?
@Radzio : DVD audio Extractor. Testujesz program przez miesiąc, a potem odinstalowujesz :8):
Myślę ze przez miesiąc zdążysz zgrać wszystkie ścieżki. Możesz do mp3, możesz do flac itp. Wszystkie dvd koncertowe mam tak przepracowane.

Ja też w samochodzie słucham tylko mp3. Maja one jednak jeden minus. Wszystkie koncerty są pociachane na np 20 numerów koncertowych i drażni to przerywanie. Dlatego jedynie koncerty słucham z CD zapakowane w zmieniarkę. Box 6 płyt i 3 koncerty posłuchane w drodze. Teraz kupę ludzi sprzedaje zmieniarki za psie pieniadze i na 100-200 pln można wyhaczyć sprzęt razem z kablem.

@Mr.S. samochód nie jest do delektowania się muzyką (choć i na to tez można poradzić :8): ), za dużo rzeczy przeszkadza - telefon, pasażer, sam samochód, ruch na drodze. Muzyka w aucie jest tylko po to aby pozwoliła nie zanudzić się w trasie na śmierć.


N sty 09, 2011 19:03 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 15:58 pm
Posty: 4
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Radzio nie było moim zamiarem zaatakować Ciebie, życzę Ci zakupu kondycjonera a wtedy dużo wyciągniesz z tego całkiem niezlego sieciowca.
Mr.S w domu mam budżetowy ampli Yamahy rx-v 767, kolumienki Dali Concept,sygnał podaje z ps3 , kable głównie Audioquest i Qed szału niema ale jest przyzwoicie.Generalnie po kilkunastu juz latach słuchania wiem w jakim kierunku podążac i w tym roku planuje spore zmiany.W samochodzie Zenec zenc-520 i głośniki Hertza,system czeka na wygłuszenie i jakiegoś melodyjnego suba.


N sty 09, 2011 19:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: Na czym słuchacie?
polecam coś z pułki dls ultimate A4, trochę krowa, ale daje duże zadowolenie.


N sty 09, 2011 19:59 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Na CB "amerykańce" to mówią jak jadą kierowcy na blachach zza wschodniej granicy.


Pn sty 10, 2011 10:46 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 06, 2007 17:14 pm
Posty: 123
Lokalizacja: nad morzem....
 
Post Re: Na czym słuchacie?
A ja muzy słucham sobie z tegoObrazekjestem posiadaczką tego cacka od 3 lat i jestem zadowolona :D


Pn sty 10, 2011 19:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Więcor napisał(a):
Czyzbys jezdzil Dodge - Chellendger '72 na ten przyklad? Bo tylko takie maszyny moga zastapic melodie w aucie :8):


Nooooo .... no Se posłuchaj Mustanga Shelby nawet 2010 :8): i gra muzyka choć nie klasyczna ale gra!
Challengera 2008 też odsłuchałem - podobnie jak Shelby - taki ichniejszy synth classic pop.

cd JVC nie tak zajerzascie jak u Krzysia Tattoo :wink: ale też daje rade.

Pytanko do znawców Quadral Quintas 500 - czy warto? czy lepiej dodać i zrobić inny temat?
Nie jestem szalony w temacie - ma jedynie Godnie buczeć.


Pn sty 10, 2011 20:00 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Nie wiem jakie masz preferencje brzmieniowe, ale w tej cenie to bardzo dobre głośniki. Moim zdaniem stosunek jakość/cena jest zdecydowanie lepszy od przereklamowanych Klipsh F1 które są wciskane na prawie każdym forum (podobnie jak zupełnie przeciętny ampli Onkyo 608 ;) ).


Wt sty 11, 2011 12:26 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Czyli rozumiem, że warto jednym słowem? Zdecydowanych minusów brak, natomiast "lekko klasa lepsza" może oznaczaćbroblemy kolorystyczne (koniecznie muszą być czarne).


Śr sty 12, 2011 7:25 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Na czym słuchacie?
podobno :wink: lepiej się komponuje na czrnej podłodze (mało widoczne to)
Jamo? właśnie mam jamniki takie małe i chcę zmienić (stereo) na lepsze - zapewne niewiele.


Śr sty 12, 2011 9:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Na czym słuchacie?
sorry zgubiłem się.
Czyli Quadrale są słabsze na ten przykład od Jamo? Markowo temat ujmując.
Tak na marginesie Quadral Argentum czy jakoś tak - piękne (wizualnie oczy).


Śr sty 12, 2011 9:19 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Zrozumiałem, przynajmniej mam taki wyraz twarzy.
U mnie skromnie tylko STR (DG) 610 + zestaw 5.1 jamo (takie jamniczki)
Obrazek


Śr sty 12, 2011 10:09 am Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Możesz się rozejrzeć za jamo s606 - moim zdaniem świetne głośniki (choć dość duże - nie orientuję się w twoich warunkach lokalowych), choć nie wiem czy twój ampli je pociągnie. SONY moim zdaniem generalnie nie gra zbyt dobrze (aczkolwiek nigdy nie słuchałem akurat tego modelu), dodatkowo, sądząc po 240W zasilaczu w twoim ampli, to może być problem z rozbujaniem s606.


Śr sty 12, 2011 13:27 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Zastanawiałem się nad tymi Jamo s606 cłakiem fajne, ale masz rację może nie pociągnąć amp. - generalnie ciągle te quadrale pozostają, są też JAMO S 426 - wizualnie bardzo ok


Śr sty 12, 2011 14:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1302
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Namieszałeś z tymi Jamnikami, że się zawiesiłem. Po restarcie chyba pozostane przy decyzji Quadrali ale ciągle mnie znosi na Jamo. Sam nie wiem jeszcze i czekam z zakupem.

słuchawy mam sony MDR-XD100 ale to takie nizinne tematy?


Cz sty 20, 2011 23:31 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
czy czułość kolumn ma wg Was duże znaczenie?


Pt sty 21, 2011 12:51 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym słuchacie?
To jeden z wazniejszych parametrów nazywany także efektywnością !Przykładowo mamy kolumnę głośnikową o czułośći 92db i zeby uzyskać z niej jakieś 110db głośności musimy wpompować jakieś 35w mocy rms. Podłączajac głośnik o niskiej efektywności majacy np.85db czułości(efektywności )i chcąc uzyskac taka samą głośność jak wyżej musimy go nakarmic wiekszą mocą ,coś około 100w rms.Efektywniejsze głośniki nie potrzebują wzmacniaczy o wielkich mocach zeby je poprawnie wysterować.Zagrają tak samo głośno ze słabszym wzmacniaczem niż te mało efektywne zasilane mnóstwem watt


Pt sty 21, 2011 13:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Czytałem kiedyś gdzieś porównanie napędzania wielkich mało efektywnych głośników słabym wzmacniaczem do karmienia słonia trawą z reki.i właśnie;albo słoń zdechnie z głodu ,albo w końcu urwie ci łapę heheh


Pt sty 21, 2011 14:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 09, 2004 11:40 am
Posty: 284
Lokalizacja: Piła
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Ja słuchałem na Tannoy'ach Mercury M2 oryginaly (kolumny) a wzmacniacz własnej roboty (jestem elektronikiem). Czesto widzialem lekko zapadniete szczeki u degustanów mojego sprzetu. Piekny srodek - to slyszalem za kazdym razem.

ale... na dniach odbieram paczke wysyłkową. Przerzucam sie z tranzystorów na lampy :D no na poczatek chinskie (obudowa ładna :P) pozniej zamowie ruskie lampy, komponenty wysokiej klasy, dołożę do obudowy lekki tuning alumiowy...

Źródło dzwieku - chce kupic interface UX2 Pod 6 (wpisz na allegro beda obrazki i opis).

Nie stosuje korektorow, jestem zwolennikiem stereo wiec 2 pieknie grające suńki pożerają cały mój czas.


Cz sty 27, 2011 12:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Mr.S napisał(a):
Po chwilowej załamce jaką przeżyłem odsłuchując wyżej wymione słuchawy postanowiłem poszukać sprzętu, który może nie gra neutralnie ale za to gra przyjemnie i nie kosztuje majątku. Wybór padł na Senki 598. Sądząc po statystykach sprzedaży na allegro idą jak świeże kremówki :) Właśnie ich świetny wygląd, kolor i wykończenie to pierwsze co rzuca się w oczy - jasna skórka, wstawki a'la drewno. Bajka. A jak grają? IMO przyzwoicie (na pewno nie neutralnie) ale co ciekawe muzyka elektroniczna brzmi na nich słodko. To słowo idealnie do nich pasuje, ponieważ nie są ani atakujące górą ani zbyt ospałe na basie.
Plus za lekkie czarowanie i sprawianie, że te nagrania których nie mogę posłuchać na stacjonarnym sprzęcie na słuchawkach grają znośnie (np. 101).


Mr.S możesz mi powiedziec czy te słuchawki warte sa swojej ceny.Na jakim wzmaku słuchawkowym i żródle graja u Ciebie?.Ja mam poczciwą Micromege stage6 i wydaje mi się że plus wzmacniacz słuchawkowy(tylko jaki)to byłoby udane połączenie.Możesz skrobnąć coś więcej na ich temat(wiem że hi-end to to nie jest).


N sty 30, 2011 13:23 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
nie do końca w temacie ale też o jakości słuchania muzy.
Na innym forum jest dyskusja o jakości obecnych cd. Oto fragment jednej wypowiedzi:
"Kiedyś przy okazji dyskusji na temat cen płyt podniosłem sprawę jakości dzięku na płytach CD. Dla mnie sprawa ceny płyty CD z muzyką jest sprawą wtórną w stosunku do jakości dźwięku na niej zapisanym. Skoro dźwięk na takim nośniku jest wadliwy, to taki towar nie jest wart aby w ogóle za niego płacić. Wady owe słychać już na sprzęcie średniej klasy, co psuje przyjeność słuchania i skutecznie zniechęca do kupowania płyt. Więcej na temat problemów z dźwiękiem na CD można poczytać tu:
http://www.przekroj.pl/cywilizacja_spoleczenstwo_artykul,3335,0.html
[url]top80.pl/smierc-dynamiki-p45.html[/url]
a tu odpowiedz Andrzeja "Korasa" Korasiewicza:
"Hm. Przyznaję, że o tym wyrównywaniu dźwięku nie wiedziałem. Natomiast nie mogę się zgodzić z tym, że jakość brzmienia CD z lat 80. jest lepsza od remasterów. Remastery nie tylko polegają na wyrównywaniu dźwięków i ich podgłaśnianiu (zapewne ten zabieg jeśli jest zrobiony z przesadą to słychać przestery - ale mnie się jeszcze nie trafiło - oczywiścię możliwe, że jestem po prostu głuchy i tego nie słyszę ;]). Remastery polegają jednak także na większej selekcji dźwięków. Czyli dźwięki, które wcześniej były słyszalne na jednej "ścieżce" z jakimś instrumentem (i przez to czasami wręcz niezauważalne), wydobywane są z niej i słychać je wyraźniej. Najlepszym przykładem takich zabiegów są miksy DTS. Różnica między starymi płytami Depeche Mode a miksami w DTS jest kolosalna. To są praktycznie nowe płyty, które odbiera się w całkiem inny sposób.

Ale nie tylko dotyczy to miksów DTS. Również zwykłe remastery potrafią wydobyć (poprzez selekcję dźwięków) głębię, która była dotychczas nie w pełni wykorzystana. Dla mnie najlepszym przykładem takiego zabiegu są remastery Dead Can Dance. Stare CD brzmią płasko. Remastery brzmią potężnie, głęboko i słychać dźwięki, które umykały we wcześniejszych wydaniach. Oczywiście, żeby to odczuć trzeba słuchać na w miarę dobrym sprzęcie. I nie chodzi mi tutaj o markę sprzętu (bo ja fetyszystą nie jestem), ale o to, że najlepiej tego słuchać na odtwarzaczu Blu-ray, który jest podłączony do amplitunera kablem HDMI. No i w zestawie kolumn 5.1. Nawet jeśli płyta jest zwykłym stereo.

p.s. podkręcania potencjometra w starych CD naprawdę niewiele daje. proponuje wrzucić sobie stare DCD i remaster DCD. I posłucheć tego w takim zestawie jak napisałem - blu-ray+hdmi+zestaw kolumn 5.1"

co o tym sądzicie? i czy prawdą jest to co pisze w tych artykułach z powyższych linków?


Pn lut 07, 2011 23:36 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team