Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona
Na czym słuchacie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym słuchacie?
... niestety nie posiadam gramofonu , w grę wchodzą tylko płyty CD ... włąsnie dostałem zaproszenie na odsłuch Sary Brightman zapisanej w HD Audio , jestem ciekaw tego brzmienia ...


Pt lis 26, 2010 20:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Nie koniecznie electronika bo ta raczej blado wypada przy zywych instrumentach ale od zawsze polecam i jest moim testerem DIRE STRAITS "On Every Street". Dla mnie majstersztyk jeslio chodzi o brzmienie gitar, perki, basu...wszytskiego.


Pt lis 26, 2010 20:21 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym słuchacie?
... zgadzam się Więcor , mam Straitsów Brothers in Arms wydanie XRCD i muszę przyznać że płyta warta jest tych pieniędzy ...


Pt lis 26, 2010 20:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 11:58 am
Posty: 230
 
Post Re: Na czym słuchacie?
...w takim razie może Tomasz Stańko /Quintet/ z ECMu, płyty Laurie Anderson (zawsze genialnie zrealizowane wokale), Tour The France Soundtracks Kraftwerk (reedycja na CD)?


Pt lis 26, 2010 21:53 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Więcor napisał(a):
Nie koniecznie electronika bo ta raczej blado wypada przy zywych instrumentach ale od zawsze polecam i jest moim testerem DIRE STRAITS "On Every Street". Dla mnie majstersztyk jeslio chodzi o brzmienie gitar, perki, basu...wszytskiego.


W życiu nie kupię głośników bez przesłuchania na nich Calling Elvis :)


So lis 27, 2010 11:56 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym słuchacie?
NO tak tylko pytanie ile razy sobie Mozarta bedziesz wrzucal na danym sprzecie. Ja zawsze przed kupnem testuje tylko i wylacznie muzyke ktora slucham a nie taka na ktora najlepiej wychodzi na danym zestawie.


So lis 27, 2010 18:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Ja tez slucham mnostwo rzeczy ale ciezko jest a smiem twierdzic , ze nie mozliwe kupic maszynerie ktora grala by perfecto na klaysce czy instrumentach zywych i jednoczesnie electro. Osobiscie sklaniam sie za cieplejszym brzmieniem "zywego" grania.


So lis 27, 2010 18:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym słuchacie?
... @Mr.S dzięki za wykonaną robotę :) ... niektóre z wymienionych pozycji posiadam i zgadzam się z Twoją opinia na ich temat a na resztę trzeba będzie zapolować ...


Pn lis 29, 2010 6:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Na czym słuchacie?
http://www.audiostereo.pl/Wygrzewanie_z ... 6.html#top
Dyskusja zabija... :lol:
Gdyby nie niszowosc tematu dalbym do smiech to zdrowie...


By bylo na temat.
Ostatnio sprawilem sobie takie cus:

Obrazek

Cowon E2

Odtwarza WAV i FLAC oraz co nie dziwi mp3, ogg
Dodatkowo procesor dzwieku BBE+.

Polecam posluchac DM z RAH na ustawieniu ViVA lub ViVA2... Niesamowite wrazenia.

Zmienilem zjeb... europejski firmware (problem z jakoscia dzwieku + euro volume limiter) na oryginalny koreanski i musze przyznac, ze w szoku jestem co to male pudeleczko 16gramow wagi potrafi z siebie wydobyc.

Sluchawki do tego mam budzetowe philips SHE 8500 (za te grosze to naprawde niezle graja z bardzo dobrym basem)

Na dniach mam zamiar zamowic sluchaweczki Phonak Audeo PFE 112.
Do takiego odtwarzacza przypuszczam, ze warto. Moc w nim drzemie ogromna i to slychac nawet na tych philipsach.
MA - Mezzanine (moja plyta testowa do basowych spraw) zagrala bezblednie.

Mial ktos do czynienia z phonakami?


Pn gru 13, 2010 23:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 10:22 am
Posty: 672
Lokalizacja: RNR/Warszawa
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Ten odtwarzacz jest bez wyświetlacza? Miałam kiedys Iphone Shuffle i strasznie mnie to wkurzało, że nie mogłam łatwo namierzyć piosenki czy płyty, której chciałam posłuchac.


Wt gru 14, 2010 7:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym słuchacie?
"Techniczne" spojrzenie na SOTU:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/muz ... /mute.html

Zdaniem autora najlepiej nagrana płyta DM...


Wt gru 14, 2010 14:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Na czym słuchacie?
@PaulaSad:

Jest bez wyswietlacza, ale mozna bez problemu przeskoczyc na kolejna plyte (lub poprzednia), tak samo z pojedynczymi utworami jest.
Znajomy ma iPoda i iPhona. Testowalismy jakosc dzwieku, identyczne pliki.. roznej jakosci mp3 i wyszlo na to, ze Covon E2 ma zdecydowanie lepszy dzwiek.

Co wiecej, realnie polepsza jakosc kiepskich mp3 za pomoca ustawienia BBE MP:
http://www.clarion.com/pl/pl/products/f ... 67519.html

Tylko ze wzgledu na jakosc dzwieku go kupilem.
Na codzien slucham wlasciwie tylko FLACow na nim.

@Mr.S:

Nie mam czym sie chwalic. Jak zmienie zestaw to opisze. Teraz jedyne co cieszy to mozliwosc odtwarzania SACD :)

A odnosnie wygrzewania kabli (bo o tym bylo w linku, ktory podalem wczesniej) to sprawa jest dosc smieszna, co poniekad zostalo udowodnione w tej dyskusji. Rozumiem wygrzewanie wzmacniacza, sluchawek, glosnikow... ale kable? :roll:


Wt gru 14, 2010 22:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Na czym słuchacie?
link nr.1 ciekawość moja osiąga zenit !! czy są ludziska w stanie to usłyszeć ??? a jesli tak proponuje spawarke podłączyć zaraz sie cieplutkie zrobią :lol: :lol: :lol:


Śr gru 15, 2010 16:31 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Mr.S napisał(a):
wątek nazywa "na czym słuchacie" a nie "pochwal się swoim sprzętem" ;) więc śmiało...

a propos wygrzewania kabli - dla chętnych:
http://www.hi-fi.com.pl/listy_hifi_txt.php4?id=81

i trudniejsza lektura:
http://www.audioquest.com/pdfs/aq_cable_theory.pdf

Dla większości forumowiczów i nie tylko szczytem super brzmienia są kolumny Altus ,lub tez zestaw kina domowego za bagatela 1500 zł.Jeżeli nie mamy większych wymagań to pozostańmy przy takiej aparaturze,a najlepiej słuchajmy płyt Mp3 bo tańsze i więcej się zmieści .Ktoś kiedyś mądrze napisał że ,,życie jest za krótkie na HI-FI''.W wypowiedziach kolegi Mr.S jest sama prawda(mniej lub bardziej słyszalna).Sam fakt wygrzania kabli potwierdza fizyka(przepływ prądu,ułożenie kryształów....)Nikt takiej różnicy nie wychwyci elektronice o której wspomniałem wyżej.Na poważnym audio już tak i nie musi być to wcale bardzo wprawne ucho.Sam znam przypadek zmiany kabli głośnikowych na podobnej klasy gdzie to zmiany w odtwarzaniu wysokich tonów (sopranów ;) doszukiwała się nie znająca się zupełnie na temacie kobieta.Jeżeli komuś podobają się jego samograje to niech na tym pozostanie i to nie z uwagi małych co do jakosci dzwieku potrzeb ,a z racji takiej że audiocholizm to kosztowne i trudno uleczalne uzależnienie(choć dające dużo radości)


Śr gru 15, 2010 17:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 22:30 pm
Posty: 154
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Ja słucham na łóżku z Ikei. Wygodnie se siadam i se słucham RAP i DEPECHE MODE!!!


Śr gru 15, 2010 17:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym słuchacie?
UNIVERSE napisał(a):
Ja słucham na łóżku z Ikei. Wygodnie se siadam i se słucham RAP i DEPECHE MODE!!!

Spróbuj się położyć(głowa bliżej podłogi i basy na RAPIE wgniotą Cię w poduchę :wink: )


Śr gru 15, 2010 20:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Cytuj:
Sam fakt wygrzania kabli potwierdza fizyka(przepływ prądu,ułożenie kryształów....)


No wlasnie to zostalo obalone na forum do ktorego link podalem kilka postow wyzej.
Kabel musialby byc monokrysztalem by cos takiego mialo miejsce
Czasami zdarza sie, ze w kablu oprocz kabla znajduje sie jeszcze cos (w malej skrzyneczce). Zwykle kable do monitorow komputerowych tak maja. I mozliwe jest, ze czesci zawarte w tej skrzynce sie wygrzewaja ale absolutnie nie wygrzewa sie sam kabel.


Śr gru 15, 2010 23:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 10:06 am
Posty: 406
Lokalizacja: Ciecin
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Szanowni Państwo - pytanie do ludzi znających się na rzeczy - w najbliższych planach mam zakup zestaw kina domowego.
Podstawowe parametry:
blu-ray + amplituner
zestaw głośników: 5.0 lub 5.1 (nie uważam subwoofer za niezbędny przy kubaturze pokoju)
pokój ma 25m2 (prawie idealny kwadrat)
cena: 3000-4000 zł

Z góry dzięki za sugestie.


Cz gru 16, 2010 0:44 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 22:30 pm
Posty: 154
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Ja tam polecam DENONA za tą cenę. Sam go mam i nie zamienił bym sprzętu na żaden inny. Ale to też oczywiście kwestia gustu. Chociaż za tą cenę sprzęt idealny.


Cz gru 16, 2010 6:00 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Ja radzę zainwestować w odtwarzacz i amplituner z drugiej ręki + dobre zestaw glóśnikowy stereo.Centralny i efektowe można ewentualnie kupić potem .Dwa dobre,, przody,, zagrają lepiej niż zestaw 5 marnych pudełek.


Cz gru 16, 2010 13:45 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team