Depeche Mode - Zobacz wątek - Na czym słuchacie?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  NastÄ™pna strona
Na czym sÅ‚uchacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
umatik napisał(a):
@Babylon, @martbdg -> macie w życiu jakąś pasję?


Mam, ale nie męcze Cie nimi na forum.
A wracajac do audio - naprawde jestem zadowolony z mojego denka 1911 i jamo 608 choc gdybym chcial to kupilbym sprzet z wyzszej polki ale po co.Nie jestem audiofilem - nie widze powodu by placic parę tysiaków więcej za sprzet. Nie słucham go 24h na dobę i różnicy tez wielkiej nie zauważe między sprzetem wartym 4 tyś a 10. Audiofil zauwazy ale to juz jest jego problem nie moj.


Pt gru 27, 2013 17:46 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Warto poczytać: http://www.polityka.pl/kultura/aktualno ... -plyt.read

martbdg napisał(a):
Nie słucham go 24h na dobę i różnicy tez wielkiej nie zauważe między sprzetem wartym 4 tyś a 10. Audiofil zauwazy ale to juz jest jego problem nie moj.


Nie słucha się sprzętu tylko muzyki. Audiofil usłyszy a nie zauważy bo ocenia się wartości soniczne a nie ceny.
warto też się zastanowić czemu płyty nagrywa się w różnych studiach i czemu wiekszość z nich ma swoje własne brzmienie, akustyke czy pogłosy...


Pt gru 27, 2013 18:22 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
wojtasss75 napisał(a):
Podłączyłem raz zwykłe interkonekty i moja druga połowa spytała co stało się głośnikami wysokotonowymi ;)


Ja te opowieści wszystkie znam. Milion dolarów jest do wzięcia. Mówię poważnie :)


So gru 28, 2013 14:30 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Agent Orange napisał(a):
wojtasss75 napisał(a):
Podłączyłem raz zwykłe interkonekty i moja druga połowa spytała co stało się głośnikami wysokotonowymi ;)


Ja te opowieści wszystkie znam. Milion dolarów jest do wzięcia. Mówię poważnie :)

Rozumiem że w ślepym teście różnice pomiędzy kilkoma druami jest wychwycić trudno.Ja mówię tu o zmianie taniutkiego kabla (miedz) na troszkę droższy (srebro).Różnica słyszalna nawet dla głuchego
,ale nie są to jakieś zmiany o kilka klas.Mówię raczej o subtelnościach słyszalnych bardziej dla jednych i mniej dla drugich ,aczkolwiek zauważalnych.Wiadomo nie od dziś ze są tacy co nie odróżnią czerwonego J. Walkera od np niebieskiego .Tu jest podobnie.Jeżeli nie wierzysz to zapraszam do mnie.Niejeden audiosceptyk już wyszedł rozdziawiony :lol:


So gru 28, 2013 17:49 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
wojtasss75 napisał(a):
.Wiadomo nie od dziś ze są tacy co nie odróżnią czerwonego J. Walkera od np niebieskiego .Tu jest podobnie.Jeżeli nie wierzysz to zapraszam do mnie.Niejeden audiosceptyk już wyszedł rozdziawiony :lol:


Swego czasu wydałem na sprzęt audio równowartość dobrego samochodu - i też słyszałem pewne rzeczy których słyszeć nie miałem prawa (znałem też takich którzy słyszeli różnicę w przewodach których zmierzone parametry były identyczne no ale niech im tam będzie..), ale skoro tyle się wydało gotówki to nie wypadało nie słyszeć ;) Za zaproszenie serdecznie dziękuję, ale w audiofilskie bajki przestałem już wierzyć lata temu :) O ile rzeczy ważne jak np konstrukcja kolumny głośnikowej, membrany samego głośnika są istotne to o tyle bajanie o efekcie naskórkowości itd który faktycznie istnieje, jednak nikt nie ma absolutnie prawa tego usłyszeć można sobie darować.


So gru 28, 2013 21:40 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Agent Orange napisał(a):
wojtasss75 napisał(a):
.Wiadomo nie od dziś ze są tacy co nie odróżnią czerwonego J. Walkera od np niebieskiego .Tu jest podobnie.Jeżeli nie wierzysz to zapraszam do mnie.Niejeden audiosceptyk już wyszedł rozdziawiony :lol:


Swego czasu wydałem na sprzęt audio równowartość dobrego samochodu - i też słyszałem pewne rzeczy których słyszeć nie miałem prawa (znałem też takich którzy słyszeli różnicę w przewodach których zmierzone parametry były identyczne no ale niech im tam będzie..), ale skoro tyle się wydało gotówki to nie wypadało nie słyszeć ;) Za zaproszenie serdecznie dziękuję, ale w audiofilskie bajki przestałem już wierzyć lata temu :) O ile rzeczy ważne jak np konstrukcja kolumny głośnikowej, membrany samego głośnika są istotne to o tyle bajanie o efekcie naskórkowości itd który faktycznie istnieje, jednak nikt nie ma absolutnie prawa tego usłyszeć można sobie darować.

Czerwony niebieski i czarny,, jasiek'' mają po 40 procent ,ale nie smakują tak samo :) .Są też tacy ,którzy ich nie odróżnią .


N gru 29, 2013 12:07 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
umatik napisał(a):

Widzę też że dojrzałeś i bez odsłuchu u siebie w ciemno nic nie weźmiesz ;) - super +.!


Na pewno nie będę już kupował kota w worku :wink: Powoli zaczynam myśleć, kombinować, jakby tutaj sobie polepszyć standard życia :) Jeśli pozwolą na to środki pieniężne to chciałbym, przy zachowaniu dotychczasowych głośników, wymienić w przyszłym roku oba klocki i okablowanie. Kwestia ewentualnego budżetu nadal pozostaje otwarta...
Świadom jestem, że za tę samą cenę mogę mieć coś fajniejszego, ale odrobinę wysłużonego, niemniej jednak nadal stoję na stanowisku, iż decyzja o zakupie odnosiłaby się do czegoś nowego. 1 - ciągle jestem dyletantem tak w odniesieniu do znajomości elektroniki, jak i kwestii związanych z brzmieniem; 2 - w salonie mogę finansować zakup w sposób ratalny, co jest dużo dogodniejsze :wink:


N gru 29, 2013 14:25 pm

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 8:04 am
Posty: 57
Lokalizacja: Gród Gryfa
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Czytam z ciekawością ten wątek , ponieważ odkąd pamiętam zawsze mnie to interesowało. Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza cd Denon DCD 720-ae. Skok jakościowy ogromny. ale tak jak ktoś napisał, uważam że nie istnieje ,tak naprawdę ,w niskich zakresach cenowych, "wszystkoodtwarzający" sprzęt wysokiej klasy. Z racji swojego wieku jestem wielbicielem czystego stereo i płyt cd, do niedawna nie tolerowałem też wszystkich stratnych formatów. A ponieważ czasami lubię, chociaż nie jest to moja pasja, obejrzeć jakiś film na BR, czy nawet w divix-ie, dwa lata temu, znajomy obeznany w nowoczesnych technologiach, polecił mi taniutki odtwarzacz (249 zł) BR firmy Lg BD 550. Zapewnił mnie że będę bardzo zdziwiony, szczególnie jakością dźwięku. Nie pomylił się. Gra dobrze do tego stopnia, że stał się drugim, często używanym odtwarzaczem cd i przekonał mnie w końcu do plików mp3. Odtwarza praktycznie wszystkie formaty, bez problemu radzi sobie z napędami zewnętrznymi w NTFS-ie, z polskimi napisami w divix-ie, napęd , choć głośny odtwarza wszystko oprócz "płyt chodnikowych". Dlaczego to piszę? Do "poważnego" odsłuchu używam Denona, do całej , mniej ważnej , reszty Lg. Naprawdę nie warto wydawać 3-4 tys. złotych na firmowego , napakowanego kodekami "wszystkograja" , lepiej kupić dwa urządzenia do dwóch różnych celów. Tańsze to i mniej ...kłopotliwe. Dlaczego? Ze swoich obserwacji wiem, że czym bardziej markowe i drogie urządzenie, tym gorzej radzi sobie z odtwarzaniem np. plików divix, xvid, a już zupełnie nie radzi sobie z polskimi napisami do tych plików.Pozdrawiam!


Cz sty 02, 2014 15:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ydg-ajN1u9o#t=814[/youtube]bardzo ciekawy odcinek


N sty 05, 2014 16:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
http://www.youtube.com/watch?v=ydg-ajN1u9o#t=814


N sty 05, 2014 16:27 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Poproszę o Waszą opinię. Chciałbym zmienić swój tak-bardzo-low-że-już-bardziej-low-się-nie-da-budget audio system i wpadło mi w oko coś takiego:
- Denon AVR X500
- Denon DBT 1713UD
- Eltax Experience 5.0
Co o tym sądzicie? Ewentualnie - jaki inny zestaw (nowy) moglibyście polecić w cenie do 3k PLN? Zależy mi bardzo na możliwości odtwarzania SACD, bo mam niemałą kolekcję. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.


Pn sty 13, 2014 15:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 12:54 pm
Posty: 110
Lokalizacja: UK
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Możesz mieć budget sprzęt i jakość dźwieku wysoką, zwlaszcza sprzęt z konca lat 70 / początku lat 80. Jesli mowimy o vinylu. Cena nie zawsze wspolgra z jakościa. Have no clue jeśli chodzi o nowe technologie (CD dvd BR)


Wt sty 14, 2014 8:51 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 8:04 am
Posty: 57
Lokalizacja: Gród Gryfa
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
@czapelka, jeśli zależy Ci na SACD to przejrzyj ofertę Pionieera, najtańszy odtwarzacz BR z SACD kosztuje chyba ok. 500zł (BDP 160k). Te Eltaxy to moim zdaniem tania "sieciówka", jeśli masz do wydania 3 tys. to lepiej przeznaczyć po około 1 tys. na kazdy element zestawu i przede wszystkim posłuchać. Co do kolumn to szukaj zestawów w granicach 1-1,2 tys. jakieś Jamo, Eltaxy (ale np. Expierence HCP). jest ogromny wybór w tym zakresie cenowym. Na pewno spokojnie zmieścisz sie w tych 3 tys. Powodzenia!


Wt sty 14, 2014 11:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Miał być nowy a nie z lat 70/80 tych i miał mieć być SACD a nie vinyl.
Nie rozumiem tylko fenomenu SACD. Po co kupować tani odtwarzacz, który czyta ten format skoro tak czy siak gra to badziewnie niezależnie od formatu nagrania.


Wt sty 14, 2014 11:59 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 8:04 am
Posty: 57
Lokalizacja: Gród Gryfa
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Ja też tego nie rozumiem, tym bardziej że jest to chyba już tak zwany "martwy format", czyli już nie rozwijany (tak jak słynne DCC, czy mini disk). Ale jeśli komuś zależy to czemu nie?
Do czapelki: musisz jeszcze wziąć po uwagę okablowanie systemu czyli jakiś porządniejszy interkonekt ( np. Profigold ok. 100zł.) , kabel Hdmi (nie kupować tych najtańszych - 50-100zł.), no i kable głośnikowe. Może to wyda się śmieszne, ale każdemu , na początek, polecam kabel głośnikowy z....Castoramy. 2x 2,5 mm2, plecionka z czystej miedzi kosztuje ok 4zł. za metr i naprawdę w tanich systemach spisuje się rewelacyjnie. żeby okablować wszystkie głośniki będziesz potrzebował minimum 20 metrów, więc warto naprawdę wziąć to pod uwagę!


Wt sty 14, 2014 12:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Nie nazywałbym tego fenomenem :) Format SACD jest bardzo niszowy (może nie martwy, bo wciąż są wydawane płyty, niemniej niewiele), tyle, że skoro już mam tych płyt w swej kolekcji trochę (z czego większość w 5.1), to miło byłoby mieć możliwość posłuchania tych płyt, a nie tylko ich warstw CD (o ile są). Z tego też względu zaznaczyłem chęć posiadania odtwarzacza, który wspierałby ten format. Dzięki wielkie za dotychczasowe rady.


Wt sty 14, 2014 13:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
czapelka napisał(a):
Poproszę o Waszą opinię. Chciałbym zmienić swój tak-bardzo-low-że-już-bardziej-low-się-nie-da-budget audio system i wpadło mi w oko coś takiego:
- Denon AVR X500
- Denon DBT 1713UD
- Eltax Experience 5.0
Co o tym sądzicie? Ewentualnie - jaki inny zestaw (nowy) moglibyście polecić w cenie do 3k PLN? Zależy mi bardzo na możliwości odtwarzania SACD, bo mam niemałą kolekcję. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Słyszałem Eltaxy 5.1 za 1k zł no i grało to....ehhh szkoda gadać.Za te pieniądze to nawet rozsądnego brzmieniowo monitoreka(kolumna podstawkowa ,zazwyczaj dwudrożna) nie znajdziesz
Budowe systemu audio warto jest zacząć właśnie od kolumn głośnikoowych ,a potem powoli reszta.Nie bac się sprzętu z 2 ręki ,chyba że ktoś chce na niego wydać naście tyś zł.Na tych Eltaksach i podobnychc wynalazkach SACD nie pokaże swych walorów.


Åšr sty 15, 2014 21:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 6:25 am
Posty: 292
Lokalizacja: Bytom
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Andrew T. - na jakiej podstawie twierdzisz ze przewód HDMI ktory kosztuje 100 zł jest lepszy od przewodu za 20 zł ? Prosze wyjasnij z rozsądnym argumentem.

Albo napisze inaczej - przeczytaj najpierw to : http://blog.skalibrujtv.pl/2011/11/czy- ... u-dzwieku/


Cz sty 16, 2014 15:51 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Audiofile mają to do siebie, że słyszą nawet różnice w kablach których parametry elektryczne są identyczne:P Kiedyś w dawnych czasach jak założyłem do 126p tłumik sportowy WUPEX też byłem przekonany że "mocy więcej". Tylko na hamowni jakoś ciągle wychodziło tak samo.. :P Tak, wiem..czerwona Whisky , niebieska Whisky..bla bla bla :) Biznes audiofilski to genialna maszynka do wyciągania kasy od frajerów. Szkoda, że sam zrozumiałem to dość późno i też dałem im trochę zarobić ;)


Cz sty 16, 2014 21:07 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Moc może być taka sama co nie znaczy że charakterystyka momentu obrotowego się nie zmieni...
Trzeba być naprawdę głuchym by nie słyszeć różnic pomiędzy urządzeniami i kablami - trening, osłuchanie. To wystarczy. Nie chcesz chyba powiedzieć że większość urządzeń gra tak samo?


Cz sty 16, 2014 21:51 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team