Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Następna strona
Na czym słuchacie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym słuchacie?
... Mr.S dzięki ... miałem niedawno okazję niejako przez dziurkę od klucza posłuchać Krell-a , gdy kupowałem swego blurey-a małzeństwo w kwiecie wieku testowało owego na Stingu ... no cóż , dobrze że mamy jakieś marzenia :) ...


Pt maja 06, 2011 0:11 am Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Kiedys CD Krella mialy bebechy Philipsa. Teraz prawdę mówiąc, nie wiem, ale zapewne też:)


Pt maja 06, 2011 7:41 am
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Stricte transport, cholernie głośny, jak większość Philipsowych z resztą:) Niektóre firmy korzystają nie tyle co z transportów, ale i gotowych rozwiązań. Przykładowo Onkyo BD-SP807 to w rzeczywistości konstrukcja Denona, a konkretniej model DBP 2010 zmienionym panelem przednim.


Pt maja 06, 2011 11:48 am
 
Post Re: Na czym słuchacie?
kiedyś mówiło się (może tylko pół żartem), że im gorzej sprzet wygląda, tym lepiej gra. Może coś w tym jest

dla mnie nieciekawym z wyglądu jest sprzęt firm NAD i Musical Fidelity ale nie mogę ocenić ich dźwięku :)

a przy okazji, jak sądzicie - czy dywan na podłodze (tym bardziej puszysty) wpływa negatywnie na odbiór dźwięków? tłumi częśc z nich?


Wt maja 17, 2011 21:42 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Na tv które jest miedzy kolumnami głośnikowymi mozna przykleić zawsze na czas odsłuchu(słuchanie muzy w spokoju ) wytłoczki od jajek(rozpraszacz) hehe.A tak na poważnie to nasz tv możemy np.przekierować pod kątem w stronę puszystego dywanu (jeżeli mamy regulowany stelaż) lub też walnąć na niego np .kurtkę hehe.


Śr maja 18, 2011 20:12 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
@Mr.S - piszesz o kwiatach, a jak ma się duża paproć stojąca niedaleko kolumny i częściowo zaslaniająca liśćmi "strumień ciśnienia akustycznego"? ;) u Ciebie juka stoi dalej od kolumny, u mnie paproć jest bliżej i być może, czekam na Twą opinię, to trochę przeszkadza w prawidłowym rozchodzeniu się dźwieku z membrany. Jest tak czy nie?

a co do rozpraszaczy - dawno temu pewien gość dostał rozwód od żony która miała dość ozdób na scianach. To były japońskie rozpraszacze yamahy, na wszystkich ścianach i suficie :) Nie, to nie byłem ja :)


Cz maja 19, 2011 12:47 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Znalazłem ciekawą informację, to się nią z Wami podzielę:

"Na jednym z kawałków depeszów jest nagrana kręcąca się obręcz , przy złym ustawieniu kolumn słyszymy po prostu jak dzwięk przechodzi z lewej kolumny na prawą i odwrotnie . Przy odpowiednim słyszymy jak obręcz kreci się wokoło naszej głowy ( efekt nie do osiągnięcia jak kanapę odsłuchową mamy przy samej ścianie ) . Także nie samo ustawienie kolumn ale i miejsce odsłuchu jest bardzo istotne . Największy wpływ na dzwięk ma nie sprzęt tylko akustyka pomieszczenia . Ktoś tu opisywał na forum jak wyniósł stół i znikł mu bas sam ostatnio tego doznałem w sposób odwrotny po wyniesieniu stołu dzwięk dostał jakby loudnessu i zyskała przestrzeń , niby zmiana w pokoju niewielka a brzmieniowo bardzo duża."

http://www.audiostereo.pl/no-nie-nie-wierze-wlasnym-uszom_83515.html

Dobry materiał do testów akustyki mamy w twórczości DM.


Śr cze 15, 2011 17:38 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
"efekt nie do osiągnięcia jak kanapę odsłuchową mamy przy samej ścianie"

kanapa nigdy nie powinna być przy samej ścianie :) ja też musiałem przekonywac do tego moja lubą, udało się :)

kurcze nie wiem jaki to kawałek z tą obręczą, a myślałem że znam calą dysk DM ;) nie kojarze. Może To Pipeline, tam jest coś co mi się tak kojarzy z kręcącym się kamiennym dyskiem :) ale musiałbym posłuchac (po latach :) ) z uwagą. W ogóle cała CTA jest super stereo, było nawet o tym na forum

co do sterowania basem- można kombinowac pod warunkiem że efekt będzie w pełni pozytywny no bo po co zyskiwać większy bas jeśli będzie on "głuchy"? ja osobiście wolę słabszy ale bardziej naturalny


Pt cze 17, 2011 9:27 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Na czym słuchacie?
martbdg napisał(a):
Onkyo TX-NR609 + Jamo 608 bez satelit i woofera

Dokupione głośniki surround + central i wzmak po roku zmieniony na Denka 1911..efekt jest piorunujący. Nie spodziewałem się, że Denon zagra tak dobrze zwłaszcza w stereo. Miażdży Onkyo 608 pod każdym względem. Po kalibracji (audyssey) + parę poprawek manualnych mam w salonie zupełnie nową jakość ..czego Onkyo mi nie dawało. Mogę taki zestaw szczerze polecić ludziom którzy szukają zestawu KD do 4 tys.


Pt cze 17, 2011 10:37 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: Na czym słuchacie?
pokusiłem się o poczytanie recenzji tego denka 1911 i czytam o samych plusach. Wszyscy są pod wrażeniem tego sprzętu. Niesamowite. aż pomyslalem przez chwilę o zamianie mojego 1905 na 1911 :)


Pt cze 17, 2011 11:18 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym słuchacie?
A już myślałem, że ten kołpak to taki idealny materiał do optymalnego ustawienia kolumn, możnaby wyciąć początek utworu, odtwarzać w kółko i ustawiać. :)


Pt cze 17, 2011 15:04 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
garnki spadają od lewego kanału do prawego. Jest ich chyba 3. A pokrywka kręci się w prawym kanale i przechodzi na środek. Przynajmniej w wersji stereo cd, bo mam też dvd audio ale tam jest podobnie. Większa przestrzeń, ale ten sam kierunek dźwięku

jeszcze co do tej "obręczy"
Jako że napisano obręcz, a nie pokrywka, pisałem kojarzyło mi się z Pipeline bo tam na początku jest dziwny dźwięk jakby koła żarna (?) ale u mnie on przechodzi z kanału na kanał. Nie ma efektu "surroundu". Może przy sprzęcie ze sredniej półki i dobrej akustyce byłyby tu inne, bardziej przestrzenne wrażenia


N cze 19, 2011 10:36 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 11:21 am
Posty: 201
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Od lat wiernam NADowi (C 352 i C 521)... I nie narzekam! :) Do tego ESY Vivace. Wystarczające na moje potrzeby, bez dwóch zdań!

http://imageshack.us/photo/my-images/641/c352lrg.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824/32950377.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/688/nadc521.jpg/

A u Wesołego Romka remasterów słucha się kapitalnie!!! :8):


N cze 19, 2011 12:38 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym słuchacie?
hehe dzięki Basiu. A u Ciebie miło się sluchało The Cure. Kolejnym razem gdy do mnie zawitacie posłuchamy remastera Black Celebration :)

Mr S - to jak z tą zagadką?


Śr cze 22, 2011 17:33 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 11:21 am
Posty: 201
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Mr.S napisał(a):
pierwsza kobieta w tym wątku. miło że też płeć przeciwna przywiązuje wagę do jakości słuchania :)
mialem NADa 352. Fajny był tylko pilot mało funkcjonalny i brzydki. Zresztą jak każdy NAD nie grzeszy urodą...


Ha! To prawda!!! Na szczęście nie od urody zależy dźwięk :banana: Podobnie jak... nie od urody zależą kobiece zainteresowania :idea:
Wesoły Romku - być może pod koniec sierpnia... :8):


N cze 26, 2011 19:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 09, 2004 11:40 am
Posty: 284
Lokalizacja: Piła
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Mnie juz calkiem poczesalo... cala sypialnie wygluszam jeszcze tylko docinki i bedzie!
Jak skoncze przesle wczesniej obiecane foty lampowca, no i calej sypialni/studia hehe
ale roznica jest jak "nie slychac pokoju".
Obrazek

Obrazek


N lip 03, 2011 22:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Mój zestaw.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

+ filmik
http://www.youtube.com/watch?v=COQwyaIQE9s
..nagrany jeszcze bez podłączonych satelit i centrala..no i bez audyssey. Przed kalibracją była miazga..a teraz to jest miazga do potęgi. Fronty w Bi-Amp + miedź beztlenowa.


Pn lip 18, 2011 21:42 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Mam taką sprawkę, potrzebuję w Wawie lub okolicy znaleźć kogoś, kto przerabia stare wzmaki. Dokładnie chodzi o wyjścia głośnikowe i do interkonektów. Sprzęt do przeróbki posiada na stanie gniazda min. DIN 545 i DIN 590. Nie interesuje mnie kupowanie kabli/przejściówek, a wymiana gniazd.


N sie 28, 2011 20:12 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: Na czym słuchacie?
oki dzięki


N sie 28, 2011 21:08 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lis 22, 2004 13:04 pm
Posty: 150
Lokalizacja: z kosmosu
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Robił ktoś z was skrzynki na tych głośnikach?

http://www.e-tonsil.pl/index.php?p292,gdn-15-40-5

http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-v ... -1959.html

Głośniki mają dobrą opinię, ale nie znam nikogo kto by je posiadał co utrudnia odsłuch.
Gdn był montowany w siestach tonsila. Wie ktoś może gdzie we wrocku można ich posłuchać? Istnieje jeszcze ten sklep tonsila na H. Pobożnego?


So wrz 03, 2011 11:27 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team