Depeche Mode - Zobacz wątek - Na czym słuchacie?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  NastÄ™pna strona
Na czym sÅ‚uchacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Agent Orange napisał(a):
Czytaj ze zrozumieniem i nie próbuj mi przypisywać rzeczy o których nawet wspomniałem. Oczywiście, możesz sobie kupić kabelki głośnikowe nawet za 50 tyś zł - to są Twoje pieniądze i jeśli Ci to poprawi samopoczucie czy da radochę to w porządku, Twoja sprawa. Nie wciskaj jednak ludziom kitu że to ma realny wpływ na brzmienie, bo to bajki. Nie pisałem nigdzie o kablach podtynkowych, choć jestem w stanie się założyć o cokolwiek że nie odróżnisz na słuch (nie wiedząc rzecz jasna co jest podłączone) podtynkowego miedziaka 2x2,5 czy nawet 2x1,5 od audiofilskiego kabelka Chord czy Acoustic zen bądź jakiegokolwiek innego. Zrobimy ślepy test i jesli będzisz w stanie to odróżnić na słuch, to zwrócę honor i przeproszę. Nie obraź się, ale teksty o "skomplikowanym sygnale muzycznym" wymagającym kabla specjalnej konstrukcji to idź poopowiadaj na politechnice wykładowcom od teorii obwodów ;)

Może nie do końca się rozumiemy ,ale myślę że z kablami jest podobnie (jeżeli chodzi o róznice brzmieniasłyszalną) jak z podzespołami elektronicznymi.Wezmy na przykład kondensatory stosowane na wyjściu ,ale nie tylko tam.Niby parametr pojemności taki sam ,ale zmiana ich na innego producenta,marki, modelu przynosi inne rezultaty brzmieniowe.Podobnie jest z rezystorami,cewkami,tranzystorami......a parametry niby takie same.

I teraz .Co do ślepego testu .Nie pozostaje mi nic innego jak tylko ponowić zaproszenie :) Warunek to 1 płyta (osłuchana wcześniej) moje graty audio z kablem który posiadam obecnie(temat już przerabiałem i powiem że to fajna zabawa)


Wt sty 21, 2014 16:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Widzisz Wojtasss my się tym bawimy, kupujemy, sprzedajemy, szukamy dźwięku takiego który nam pasuje. I to jest fajne w audio.
Prawdę mówiąc wali mnie co siedzi w środku danego klocka. Nic z tego co mam nie kupiłem "dla marki" ale dlatego że grało lepiej niż to co miałem wcześniej i mówię tu również o kablach.

Grunt to ułożyć zestaw tak, by mieć fajny dźwięk w domu i żeby sygnatura brzmienia była zbliżona do live.
Widzisz Agent Orange... nie wystarczy wywalić kasę wartości samochodu by mieć dobry dźwięk - swoją drogą w wolnej chwili przejrzę posty starsze i zobaczę co takiego miałeś :) o ile wrzuciłeś takie dane. Sparzyłeś się i ok. W audio trzeba mieć cierpliwość, słuch i dystans z odrobiną pokory :)


Wt sty 21, 2014 21:41 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Audiofil nigdy nie ma fajnego dźwięku, on go cały czas szuka... :) Widzisz, problem w tym że dyskusje na temat kabli głośnikowych (bo przypominam że to głównie o nich rozmiawiamy) dryfują zawsze w tym samym kierunku. Zgodnie z obowiązującym schematem tego typu dysput pojawiły się już propozycje podłączania kabla od żelazka, słuchania z mp3 , mimo iż niczego takiego nie napisałem. W końcu pojawiają się też sugestie dotyczące kiepskiego słuchu, ale to raczej naturalne:) A ja zupełnie nie o tym. Nie namawiam nikogo do słuchania z mp3 czy też łączenia kolumn przy pomocy starego kabla od żelazka. Napisałem przecież wyraźnie, jakie kable bym zastosował. Normalne, dobre miedziane kable głośnikowe o odpowiednio dobranym przekroju do długości oraz mocy - i wszytko jest w porządku. Lepiej już nie zagra :) Kable brzmienia nie poprawią, chodzi jedynie o to by nie pogorszyły. Oczywiście, nie kwestionuję radochy z kupowania nowych klocków, czy nawet kabli za tysiące złotych. Chodzi jedynie o to, żeby jasno powiedzieć że od pewnego pułapu żadnego realnego wpływu na brzmienie nie będzie to miało. Po prostu pytanie jest czy chcemy wydać dużo pieniędzy na bling-bling i to jest uczciwe podejście :) Jeśli ktoś chce i daje mu to radochę - to przecież niech kupuje. Ale proszę - te teorie o skomplikowanym sygnale muzycznym... po co to ? :) Przykład z tranzystorami czy kondesatorami nie jest zbyt dobry. Po pierwsze, zdarza się że układy (szczególnie te kiepskie) nie trzymają parametrów i ich rzeczywiste dane często odbiegają od tych deklarowanych. To co praktycznie nie ma miejsca w układach scalonych, jest już widoczne w przypadku kondesatorów, w mniejszym stopniu - ale zdarza się, tranzystorów . A już w przypadku lamp - hoho :) Problem jest taki że co poniektórzy audiofile potrafią Cię zagadać najróżniejszymi dziwnymi teoriami dot. kabli głośnikowych, a zupełnie nie zwracają uwagi na rzeczy znacznie bardziej istotne jak akustyka pomieszczenia (i tym samym odpowiednie dobranie zestawu głosnikowego czy wzmacniacza) ustawienia głośników. Ba, duże oczy robią jak im wspominam o parowaniu lamp (rzecz zupełnie naturalna - każdy gitarzysta (min ja) grający na wzmacnaiczach lampowych o tym wie) bo w lampach potrafią byc takie tolerancje że tem sam model tego samego producenta daje mi nieco inny distortion ;) Czyli rzeczy które mają REALNY wpływ na brzmienie, nie wyimaginowany :)


Åšr sty 22, 2014 9:22 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
No sorry jak nie słyszysz różnicy między kablem srebrnym a miedzianym to coś nie gra..
Wiadomo, że Ty jako gitarzysta wiesz o takich sprawach jak parowanie lamp i wiadomym jest również, że jak ktoś gra na lampie to nie wsadza lamp nie parowanych. Chcesz powiedzieć, że masz kolegów audiofilów nie mających wiedzy jak ustawić głośniki? Albo, że się lampy się paruje? Albo, że lekceważą kwestie pomieszczenia? no błagam...


Åšr sty 22, 2014 10:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
ja nie jestem audiofilem,mam sprzęt budżetowy ale różnice między miedzią i srebrem słysze,i to zarówno w przypadku interkonektu jak i kabla głośnikowego.Kiedyś nawet zrobiłem taki eksperyment-kolumna prawa grała na kablu miedzianym,lewa na srebrym.Różnica była taka jakbym na kolumne prawą nałożył niezbyt grube prześcieradło,ewidentnie wysokie tony były lekko ścięte w stosunku do kolmny lewej ,podłączonej na kablu srebrnym.Słuchanie było męczące,bo efekt był taki,jakby słuch w uchu prawym był nieco słabszy niż w lewym,po zmianie kabli na identyczne dla obu kanałów wszystko wróciło do normy.

nie znam się na fizyce ale kable słychać,pytanie tylko do jakiego stopnia i gdzie jest granica.


Åšr sty 22, 2014 11:50 am Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Pisałem o miedzi, nie o srebrze. Srebro jest najlepszym przewodonikiem i w tej kwestii zawsze zwycięża, ale... srebrny kabel nic nie da, jeśli tor wewnątrz głośnika oraz cewki zwrotnic czy samego głośnika sa na drucie miedzianym.


Åšr sty 22, 2014 11:53 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Rozumiem, że chcesz powiedzieć że dla dwóch identycznych zestawów ułożonych tak (źródło i IC takie same):

* wzmacniacz - > kabel srebrny -> kolumna (kabel miedź)
* wzmacniacz -> kabel miedziowy -> kolumna (kabel miedź)

dźwięk będzie identyczny?
Swoją drogą Żolida i Audiovectory to słaby zestaw - ciut ponad podstawowy. Nie wiem jaki samochód byś za to kupił.


Åšr sty 22, 2014 13:00 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Jeżeli kabel miedziany to nie będzie jakiś totalny badziew (słabszy od tego w kolumnie głośnikowej) to tak, dźwięk będzie identyczny bo nie może być inaczej. Rownie dobrze możesz sobie przedłużyć swój srebrny kabel kawałkiem miedzianego i wpiąć to w kolumnę. Dostaniesz dokładnie to samo. Za kablem srebrnym i tak będziesz miał "wąskie gardło" w postaci miedzi.

Nie chce mi się, i nie widzę sensu w licytowaniu się na sprzęt. Nie taki to miało sens i pozwól że nie bedę wypisał wszystkich posiadanych przeze mnie zestawów, ale z droższych rzeczy miałem też min. zestawy głosnikowe Zoller Imagination, robione dla mnie na zamówienie QBA Dominator 100 TL (koledzy z pomorza;) ) Miałem też wzmacniacze Accuphase E-210 i E211 a z przerostu formy nad treścią - Luxman SQ-38D (wersja z lat 90tych) ; był to najdroższy posiadany przeze mnie wzmak.


Åšr sty 22, 2014 15:37 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
jeżeli Twoim zdaniem podpięcie kabli głośnikowych miedzianych czy srebrnych nie zmieni brzmienia bo w kolumnie jest miedź to szkoda pisać dalej. miło było.


Åšr sty 22, 2014 16:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 16, 2010 12:59 pm
Posty: 656
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
używam zwykłych głośników komputerowych Creative, od 4 lat już. skromnie ale niezawodnie


Åšr sty 22, 2014 18:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
No i Raw zamknÄ…Å‚ dyskusje :D Panowie, po komplecie Creative i druty w kablach nie beda zmartwieniem.


Åšr sty 22, 2014 19:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Fajnie że nie wszyscy są głusi :)


Åšr sty 22, 2014 20:34 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
umatik napisał(a):
jeżeli Twoim zdaniem podpięcie kabli głośnikowych miedzianych czy srebrnych nie zmieni brzmienia bo w kolumnie jest miedź to szkoda pisać dalej. miło było.


Jeżeli Twoim zdaniem miedziany kabel w dalszym torze audio jest w stanie przenieść sygnał lepiej tylko dlatego że wcześniej biegnie on przez kabel srebrny to faktycznie szkoda pisać dalej. Tkwij sobie dalej w świecie baśni tysiąca i jednego kabla; nie moje małpy nie mój cyrk :) Tak, jestem głuchy. Pass

Bez odbioru.


Åšr sty 22, 2014 20:50 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
i tym miłym akcentem wchodzimy na kolejny poziom dyskusji.

Dla słyszących wrzucam przewodnik wspomnianej przez kolegę AO firmy Chord. Robią kable dobre dwadzieścia parę lat i cały czas wierzą, że kabel się wygrzewa, że inaczej brzmi miedź, inaczej srebro. Trochę się obawiam, że to jednak tylko marketingowy bełkot. Widać od 20 lat znajdują frajerów. Kto ma ochotę doczyta...

http://www.chord.com.pl/index.php?x=przewodnik

i krótki wywiad z Gierszewskim od Albedo, który robił dla mnie kable na zamówienie pod Bowersy.
http://www.hi-fi.com.pl/artyku%C5%82y/s ... ewski.html

Warto też zauważyć że nasi konstruktorzy nie odstają od tych zza miedzy. Plus jest taki że potrafią zrobić coś co ma doskonałą jakości do ceny (kondycjonery, kable, kolumny, wzmacniacze).


Åšr sty 22, 2014 21:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Ufffff...;)Kable na szczęście zostają u mnie ;) hehe.Albedo to dobre druty za rozsądną cenę ,a do tego polskie ;)


Cz sty 23, 2014 9:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Agent,ale u mnie podłączenie kablem srebrym kolumny opartej na kablu miedzianym przyniosło zmianę brzmienia,opisywałem to parę postów wyżej.


Cz sty 23, 2014 9:50 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 8:04 am
Posty: 57
Lokalizacja: Gród Gryfa
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Zostałem kilkanaście postów wyżej wywołany do odpowiedzi,więc odpowiadam. Faktycznie różnicy obrazu i dźwięku między kablem HDMI za 9,99 zł a kablem za 100 zł , praktycznie, jak dla mnie, nie ma żadnej. Chodzi jedynie o precyzję i jakość wykonania wtyków na końcach kabla. Zdarzały mi się (zresztą nie tylko mi), po zastosowaniu tanich kabli, przerwy w transmisji danych, jedynym ratunkiem było... poruszanie wtyczką w gnieździe HDMI. Tanie kabelki mają po prostu badziewne wtyki i tyle! Raczej "wali mnie" to z czego wykonany jest sam przewód , czy jest sztywny czy giętki, ma być bezproblemowy i niezawodny. Co do kabli głośnikowych od lat mam te same Oelbachy Silverstream, kupione za raczej niewielkie pieniądze (15 zł/m) w MM, sprzęt się zmienia, kable nie i tak chyba zostanie jeszcze długo, co świadczy o moim zdaniu na temat wpływu kabli na dźwięk w tym zakresie cenowym sprzętu.


So sty 25, 2014 20:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
nie. kup smartfon.


Cz lut 06, 2014 11:26 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2004 17:18 pm
Posty: 399
Lokalizacja: OSTRÓW WLKP.
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
przymierzam się do zakupu używanego gramofonu Technics ( w okolicach 400zł )..i ten mi wpadł w oko :
http://allegro.pl/technics-sl-dd20-gram ... 57173.html

może ktoś z fachowców poradzić czy jest on ok ..czy może lepsze są jakieś z innymi "numeracjami" z tej firmy , ale o podobnej cenie ..?


Cz lut 06, 2014 14:53 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
To szrot z niemiec w cenie pierwotnej 5 euro - od jakiegos roku, moze dwóch masowo się ściąga do nas i zapycha tym chłamem znany portal aukcyjny. Odpuść.


Cz lut 06, 2014 19:41 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team