Depeche Mode - Zobacz wątek - Na czym słuchacie?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  NastÄ™pna strona
Na czym sÅ‚uchacie? 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
UNIVERSE napisał(a):
Ja tam polecam DENONA za tą cenę. Sam go mam i nie zamienił bym sprzętu na żaden inny. Ale to też oczywiście kwestia gustu. Chociaż za tą cenę sprzęt idealny.


też mam denona, ampli avr-1905. ale zapytam z ciekawosci - czemu aż tak bardzo polecasz tę firmę?


Pt gru 17, 2010 18:23 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Po wielu odsłuchogodzinach pokuszę się o ocenę posiadanego zestawu (dla przypomnienia: Yamaha RX-496, Yamaha CDX-493, Wharfedale Diamond 10.1).

Należy zaznaczyć na początku fakt, że w dziedzinie postawiłem jak już wspomniano dopiero pół kroku naprzód, stąd ocena jest czysto laicka. Chodzi przede wszystkim o ewentualne jej skonfrontowanie ze zdaniem osób bardziej w temacie obeznanych, tak jak wcześniej skonfrontowałem sprzęt.

Otóż wg mnie brzmienie zestawu jest ciemne. Dużo tutaj basu. Wszystko jakby za taką "kotarą". Minusem jest to, że dźwięk nie wydaje się byc szczególnie krystaliczny, zwłaszcza jeśli chodzi o wokale/słowo mówione. Z drugiej strony sprzęt ma taki "staroświecki" klimat (przynajmniej wedle mojego wyobrażenia o "staroświeckości").

No i właśnie jako, że nie mam znajomych szczególnie obeznanych w temacie, myślałem o skonfrontowaniu tego na forum. Może ktoś miał do czynienia z tymi klockami, czy też ma wyobrażenie o tym jak taki zestaw może brzmieć i będzie potrafił jakoś odnieść się do moich odczuć.

Pozdro i Wesołych Świąt!!!


So gru 25, 2010 16:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Mam Yamahe CDX-496 i bardzo ladnie pracuje (za nia recze) ale zdecydowanie na innym zestawie.


So gru 25, 2010 19:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Więcor napisał(a):
Mam Yamahe CDX-496 i bardzo ladnie pracuje (za nia recze) ale zdecydowanie na innym zestawie.


Nigdzie nie napisałem, że tak nie jest. Opisałem charakter brzmienia całego zestawu, takim jakim ja go słyszę i jestem ciekaw czy moje przemyślenia jakkolwiek idą we właściwym kierunku, bo nigdy nie miałem do czynienia z "lepszym sprzętem", choćby o te obecne "pół kroku". :)


So gru 25, 2010 20:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Nigdzie nie napisalem , ze negujesz brzmienie Yamaszki :wink: U mnie gra bardzo ladnie do momentu kiedy nie pojde do mojego Staruszka, wtedy mam ochote swoj sprzet wyrzucic za okno :wink:


So gru 25, 2010 20:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Więcor napisał(a):
Mam Yamahe CDX-496 i bardzo ladnie pracuje (za nia recze) ale zdecydowanie na innym zestawie.

A no i mówimy o innych odtwarzaczach, bo ja posiadam CDX-493.


So gru 25, 2010 20:37 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
... @Starwalker i ja jestem wieloletnim fanem Yamahy choć wymienionego przez Ciebie sprzętu nie miałem okazji posłuchać a moja rada to jeśli nie jesteś do końca zadowolony z dzwięku to aby nie inwestopwać na początek kasy popytaj wśród znajomych może ktoś posiada i mógłby Ci pozyczyć okablowanie ( w miarę dobre ) na testy odsłuchowe ... może po ingerencji w kable Twoje odczucia odsłuchowe się zmienią ...


So gru 25, 2010 20:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Widzę, że wszyscy odbieracie odczuwaną przeze mnie ciemność brzmienia jako coś negatywnego- niekoniecznie, gdyż napisałem że ma to swoje dwie strony. Rzeczywiście może mogłoby być detaliczniej. Z tym, że tak jak mówię- moje subiektywne wrażenia mogą nie iść w parze z obiektywną rzeczywistością i jestem ciekaw czy mają z nią coś wspólnego. :wink:

No i może moje wrażenia biorą się z nieprzyzwyczajenia do lepszego brzmienia- nagle pojawiło się więcej basu i od razu wydało mi się ciemniej.


So gru 25, 2010 20:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Ciemniej i lepiej :) Ja jestem fanem "mokrego" i "cieplego" basu i wiele maszyn na ktorych mialem okazje sluchac nie sprostaly moim oczekiwaniom. Dobry bas brzmi tylko i wylacznie na bardzo ale to bardzo dobrym sprzecie.


So gru 25, 2010 21:18 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
słyszałem kiedyś że dvd playery yamahy mają napęd... philipsa. Ciekawym czy z cd też tak jest.

@starwalker - z tego co wiem, "ciemność" u audiofili oznacza plus, bo jeśli dźwięk jest za "jasny", znaczy, że brak mu głębi

co do basów to na razie miałem okazję usłyszeć "mięsiste" (to określenie @enjoya z recenzji zremasterowanego dvd audio A Broken Frame) basy na w/w albumie. Naprawdę świetnie tam brzmią


So gru 25, 2010 21:52 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
z tego co ja wiem to audiofile cenią dźwięk neutralny,tak wiec "ciemność" czy "jasność" nie może byc uznawana przez nich za plus,bo jest jakimś odstępstwem od ideału


So gru 25, 2010 22:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
... od niecałych dwóch tygodni cieszę się najnowszym " dzieckiem " Yamahy BD-S1067 ... odtwarzacz jak przed zakupem czytałem nazywany uniwersalnym ze względu na jego wszechstronność ... urządzenie bluray i sacd w jednym z próbkowaniem dzwięku 192kHz na mnie osobiście zrobiło piorunujące wrażenie ... pozostałe " gadzety " typu 3D czy dwa porty USB dla mnie osobiście zbyteczne gdyż z moją wadą wzroku po ściągnięcia okularów widzę w 7D :wink: a mp3 nie słycham więc wejść USB nie potrzebuję ... rewelacyjnie szybko ładuje się płyta bluray , w poprzednim moim sprzęcie ( Samsung ) trochę to trwało to samo tyczy się aktualizowania oprogramowania ... w Samsungu trwało to do 40 min a u Yamahy to zaledwie kwestia 5 min ... możliwość otwarzania płyt sacd multichanel powala na kolana ... płyty Speak & Speel i Abroken Frame brzmią tak zą słuchacz nie ma dość ich słuchania i chce ciągle więcej ... w każdej kolumnie dzieje się tyle iż ma się wrażenie rozbicia tych płyt na części pierwsze , nawet dzwięk DTS nie daje takiego efektu co sacd multichanell ...

Obrazek


N gru 26, 2010 11:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
krzysiek napisał(a):
z tego co ja wiem to audiofile cenią dźwięk neutralny,tak wiec "ciemność" czy "jasność" nie może byc uznawana przez nich za plus,bo jest jakimś odstępstwem od ideału


A no właśnie- "Natural Sound". Jak jest ciemno to odnoszę wrażenie, że słabiej słychać co jest śpiewane ze względu na fakt, że jest to za taką "kotarą". Na sprzęcie klasy "Z" łatwiej mi słuchac tekstu ze względu na mniejszą ilość basu.

Ostatnio w "Klubie Trójki" wypowiadał się starszy Pan o historii rozgłośni, mówił bardzo niewyraźnie i musiałem się wsłuchiwać, żeby zrozumieć, zastanawiałem się właśnie czy na słabszym sprzęcie paradoksalnie nie byłoby to łatwiejsze.


N gru 26, 2010 12:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Radzio napisał(a):
... możliwość otwarzania płyt sacd multichanel powala na kolana ... płyty Speak & Speel i Abroken Frame brzmią tak zą słuchacz nie ma dość ich słuchania i chce ciągle więcej ... w każdej kolumnie dzieje się tyle iż ma się wrażenie rozbicia tych płyt na części pierwsze , nawet dzwięk DTS nie daje takiego efektu co sacd multichanell


to mnie własnie ciekawiło czyli SACD 5.1 zdecydowanie lepsza jakości z DVD 5.1 ??


N gru 26, 2010 14:26 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Starwalker napisał(a):
krzysiek napisał(a):
z tego co ja wiem to audiofile cenią dźwięk neutralny,tak wiec "ciemność" czy "jasność" nie może byc uznawana przez nich za plus,bo jest jakimś odstępstwem od ideału


A no właśnie- "Natural Sound". Jak jest ciemno to odnoszę wrażenie, że słabiej słychać co jest śpiewane ze względu na fakt, że jest to za taką "kotarą". Na sprzęcie klasy "Z" łatwiej mi słuchac tekstu ze względu na mniejszą ilość basu.

Ostatnio w "Klubie Trójki" wypowiadał się starszy Pan o historii rozgłośni, mówił bardzo niewyraźnie i musiałem się wsłuchiwać, żeby zrozumieć, zastanawiałem się właśnie czy na słabszym sprzęcie paradoksalnie nie byłoby to łatwiejsze.


no bo to na tym polega.Dźwięk okreslany jako ciemny charakteryzuje się z grubsza wzmocnionymi basami,i wycofaną średnicą,co sprawia wrażenie słuchania zza kotary.Tony średnie są w głównej mierze odpowiedzialne za wokale,głos,dlatego mając sprzęt grający ciemno masz takie problemy.

ja jestem zwolennikiem brzmienie jasnego.Lubie jak srednica jest wysunęta do przodu,do tego detaliczność plus dużo wysokich tonów-zawsze potencjometr na maksa.Ale to kwestia gustu.Nie jestem miłosnikiem zbyt silnego ba

kupując sprzęt warto się zastanowić jakie ma się preferencje.Z tym że barwa to nie tylko sprawa wzmacniacza-ważne są też kolumny,a nawet kable.Ci którzy twierdzą że kabli nie słychac są chyba głusi-ja mam jeden z interkonektów na bazie srebra i po podpięciu CD różnica jest kolosalna-dużo więcej sopranów.

ważny jest tez rodzaj muzyki jaki słuchamy-do elektroniki jak dla mnie lepsze jest brzmienie jasne,do np ciężkiego rocka-zdecydowanie ciemne.


N gru 26, 2010 15:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
fred napisał(a):
Radzio napisał(a):
... możliwość otwarzania płyt sacd multichanel powala na kolana ... płyty Speak & Speel i Abroken Frame brzmią tak zą słuchacz nie ma dość ich słuchania i chce ciągle więcej ... w każdej kolumnie dzieje się tyle iż ma się wrażenie rozbicia tych płyt na części pierwsze , nawet dzwięk DTS nie daje takiego efektu co sacd multichanell


to mnie własnie ciekawiło czyli SACD 5.1 zdecydowanie lepsza jakości z DVD 5.1 ??


Zdecydowanie lepsza. SACD to dla mnie taki sam rodzaj dzwieku jak z winyla plus brak szumow i trzaskow. No i jeszcze 5.1 do tego i pozamiatane.


N gru 26, 2010 15:18 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Szaman napisał(a):
fred napisał(a):
Radzio napisał(a):
... możliwość otwarzania płyt sacd multichanel powala na kolana ... płyty Speak & Speel i Abroken Frame brzmią tak zą słuchacz nie ma dość ich słuchania i chce ciągle więcej ... w każdej kolumnie dzieje się tyle iż ma się wrażenie rozbicia tych płyt na części pierwsze , nawet dzwięk DTS nie daje takiego efektu co sacd multichanell


to mnie własnie ciekawiło czyli SACD 5.1 zdecydowanie lepsza jakości z DVD 5.1 ??


Zdecydowanie lepsza. SACD to dla mnie taki sam rodzaj dzwieku jak z winyla plus brak szumow i trzaskow. No i jeszcze 5.1 do tego i pozamiatane.



ale to jeszcze kwestia sprzętu. moj dvd pionek odtwarza również sacd, nie omieszkałem wrzucić do niego którejś z reedycji DM (nie pamiętam której) i rewelacji nie było. Właściwie to nie byłlo różnicy między odsłuchem cd a sacd. Myślę że w tym przypadku powinien być sprzęt typowo audio

@Mr S - kolumny powinny mieć z tyłu przestrzeni na około 1 m, czyż nie? :) właściwie to z tego co słyszałem w warunkach idealnych powinno być co najmniej 1 m przestrzeni wokół nich


N gru 26, 2010 19:15 pm

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
fred napisał(a):
Radzio napisał(a):
... możliwość otwarzania płyt sacd multichanel powala na kolana ... płyty Speak & Speel i Abroken Frame brzmią tak zą słuchacz nie ma dość ich słuchania i chce ciągle więcej ... w każdej kolumnie dzieje się tyle iż ma się wrażenie rozbicia tych płyt na części pierwsze , nawet dzwięk DTS nie daje takiego efektu co sacd multichanell


to mnie własnie ciekawiło czyli SACD 5.1 zdecydowanie lepsza jakości z DVD 5.1 ??


... @fred jak na moje ucho dzwięk z DVD 5.1 może się " schować " do dzwięku z sacd ...

Mr.S napisał(a):
Radzio napisał(a):
... w każdej kolumnie dzieje się tyle iż ma się wrażenie rozbicia tych płyt na części pierwsze , nawet dzwięk DTS nie daje takiego efektu co sacd multichanell ...

oj to niedobrze. żaden dźwięk nie powinien dobiegać wprost z kolumny - chyba że niefortunnie to napisałeś ;)
ma "grać" wszystko, w sensie przestrzeni, tylko nie sama kolumna.


... @Mr.S oczywiście urzyłem swego toku myślenia :) ... chodziło mi o to że w każdej kolumnie coś się dzieje to jest pink ponk penk itd :lol: ... ogónie po przesłuchaniu wszystkich remasterów sacd dM pod względem efektów utwór Pipeline nie ma sobie równych ... istne star warsy dzwięku przestrzęnnego ...


N gru 26, 2010 19:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Mr.S napisał(a):
Starwalker -> nadal sprzet stoi tak jak na wczesniejszych fotkach? jak tak, to daj kolumnom więcej luzu. bas przestanie buczeć i średnica się poprawi. z tyłu niech mają z 20-30 cm luzu i pomiędzy nimi niech będzie też z minimum 150 cm. jak nie masz miejsca przemodeluj pokój, zamiast standów pod kolumny zastosuj tymczasowo jakieś stołki byle złapać bazę stereo. daj znać jaki efekt.


Tak- sprzęt stoi tak jak stał. Wiem, że to stereofoniczna masakra, z tym że w tym pomieszczeniu jest to miejsce wydaje mi się- najbardziej naturalne. W innych konfiguracjach musiałbym "potykać się" o kolumny czy też właśnie wszystko przeorganizować pod kątem optymalizacji dźwięku, co też średnio mi się podoba...

Tym niemniej jak znajdę chwilę, to chyba pobawię się z czystej ciekawości tymi taboretami. Do kolumn była dołączona instrukcja obsługi z wytycznymi co do ich ustawienia., spróbuje się do tego zastosować jeśli ten pokój da mi taką możliwość.

Muszę jeszcze zastrzec aby rodzina podjęła jakieś reakcje na wypadek zaobserwowania niebezpiecznych symptomów w rodzaju: znoszenia kabli do domu, wycinania ustrojów w styropianie, tasowania sprzętu. :lol:

P.S. Miło posłuchać sobie "Black Celebration" na... "Black Celebration". Choć rzeczywiście dźwięk jest lepszy to nie mogę jednak powiedzieć, żebym odkrywał te płyty na nowo, pewnie to jeszcze nie ta półka sprzętu, no i niewystarczająco wykorzystana akustyka pomieszczenia.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jestem otwarty na dalsze techniczne nauki.
"Looking forward, listening forward..."


Pn gru 27, 2010 12:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Mr.S napisał(a):
u mnie też z łatwością możesz śledzić każdy instrument od początku do końca każdego numeru - absolutnie się nic nie gubi (zamazuje) nawet na skomplikowanych fakturowo nagraniach, dodatkowo każdy instrument czy pogłos widzisz względem innych instumentów w 3d oraz odpowiednio głęboko w scenie stereo gdzie się wszystko rozgrywa. elektroniczna muza tutaj jest dość prosta w odbiorze. proponuję w wolnej chwili taki test: jak masz jakąś płytę z orkiestrą i chórem na wiele głosów ( np. 10-20) spróbuj śledzić tylko i wyłącznie jednego wokalistę i jego frazowanie. jaki efekt?
gwarantuję, że ze zwykłej płyty "cd" też można wiele wyciągnąć :). Bronię honoru CD!


... @Mr.S w naszych " zabawkach " różnica polega na tym że Ty masz sprzęt typowo stereo a ja jak już wcześniej pisałem jestem miłośnikiem kina który zrobił w miarę swoich możliwości wszystko by stereo brzmiało dobrze na tego typu sprzęcie ... dlatego ja będę bronił honoru sacd :P ... płytę z orkiestrą mam tylko jedną n/w ale to znów sacd ( ciekawostką może być fakt że w chwili jej wydania w " fachowej " prasie pisało się o niej że jest jedną z najlepiej wydanych płyt jakościowo na świecie ) więc każdy głośnik daje jakiś odrębny efekt ...
Obrazek


Wt gru 28, 2010 12:02 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team