Depeche Mode - Zobacz wątek - Na czym słuchacie?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  NastÄ™pna strona
Na czym sÅ‚uchacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4342
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Umatik, chłopaku, starasz sie bardzo widze, z przękąsem i usmiechem czytam Twoje posty bo znam Cię i szacun za walke ale umówmy sie audiofil za cholere nie dogada sie z człowiekiem ktory chce mieć i to mu starczy sprzęt troche lepszy niż dają w Carrefourze. Nie da rady sie dogadac i porozumieć. Przechodzilem to ze swoim ojcem, teraz sam to rozumiem i nawet nie dyskutuje choc sam jestem cienki po powrocie z odsłuchu u Czesława.

Jeśli Babylon chce USB, BR, DVD, CD, AVI, MK3 i cholera wie co jeszcze w jednym pudełku i to mu pasi to niech ma. Nie proponuj NAD'a, Hyperiona tylko przeklej gazetke z Saturna. Zresztą NAD osobiscie mi sie nie podoba, przynajmniej jakis czas temu tak było ;)

Albo słuchamy muzyki albo ogladamy filmy. Służa do tego dwa rodzaje sprzętu, nigy jeden.


Trzeba tez rozgraniczyć kto ma jakie ucho i co komu starcza i tez czego słucha.


Cz gru 19, 2013 18:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
masz rację ale zwróć uwagę że ten wątek jest również po to by pokazać że nie ma sensu bać się używanego sprzętu, ponieważ to specyficzny rynek i specyficzne produkty, które z "drugiej ręki" są od razu o 40% tańsze a potem na długo utrzymują swoją wartość second hand.

W audio odwrotnie jak przy samochodach -> rocznik produkcji ma małe znaczenie. To też pokazuje że można się bawić klockami ciągle mając w ruchu określoną kwotę $$ bo finalnie nic się do tego nie dokłada lub dokłada niezauważalnie a budowanie doświadczenia jest istotne. (zakup, odsprzedaż, zakup, odsprzedaż).

Babylon -> już wiem o co Ci chodziło. Mój kolega Marek ma te wszystkie znaczki na swoim amplitunerze przyklejone od nowości i celowo tego nie zrywa bo jak ma jakiś problem z płytą to sprawdza czy typ pliku jest na naklejce i już wie czy mu to zagra czy nie.


Cz gru 19, 2013 21:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
BABYLON napisał(a):
umatik napisał(a):
Pasmo przenoszenia nie ma znaczenia.
Za kasę którą podałeś nie kupisz absolutnie nic co gra przyzwoicie. To będzie raczej mierny dźwięk kaleczący uszy.
Lepiej spożytkuj środki i kup coś z drugiej ręki. Czysty zysk dla Ciebie...


Takie samo podejście jak na forach audio.
To znaczy że auto za 100 tys zł pokroju dobrze wyposażonego vw golfa TDI to złom i nie pojeździsz tylko sie potoczysz a jak już kupić prawdziwe auto to za 300 tys zł BMW, reszta to strata kasy.

Nie zgodzÄ™ sie.

To w takim razie 95% osób kupujących sprzęt (większość w Polsce bierze tak do 4 tys zł) wydaje kasę w błoto i słucha jakby trzeszczącego radyjka mono.

No a jeśli juz tak to ma kolega jakąś konkretna propozycję (link) używanego sprzętu za 4 tysiące z kolumnami?


To tak jakbyś zapytał które do wino do max 10 zł jest dobre hehe


Pt gru 20, 2013 6:54 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Do preferowanych przez Ciebie formatów proponuę kupić sprzęt ,który ładnie wygląda(cieszy oko) i nie rujnuje kieszeni.Wedle założonych przez Ciebie kryteriów,prawie wszystko zagra podobnie :) Nawet jak będziesz długo szukał i wybierał to i tak szału nie będzie :wink: Nad poważnym wyborem można się zastanawiać ,ale to przy innych kwotach.W tym przypadku różnice są marginalne.


Pt gru 20, 2013 7:04 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
martbdg napisał(a):
@BABYLON jesli masz taka możliwość to posłuchaj jak graja jamo 608..ja mam je od 2 albo 3 lat i ejstem w 100 zadowolony. Nie kupuj kulumn których wczesniej nie przetesujesz..tzn nie sugeruj sie tylko opiniami w internecie. W internecie z reguly kazdy chwali swoje. Ja moje wybrałem spośród 4 modeli które mnie interesowały w danym przedziale cenowym do 2 tys zł. Duża wiekszosc na fofurm hdtv polecała mi jbl jednak gdy sam porównałem je z jamo to te drugie bardziej mi pasowały. Kazdy ma swoje ucho ;-)



Dzięki - tą firmę biorę pod uwagę.


Pt gru 20, 2013 9:30 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
wojtasss75 napisał(a):
Do preferowanych przez Ciebie formatów proponuę kupić sprzęt ,który ładnie wygląda(cieszy oko) i nie rujnuje kieszeni.Wedle założonych przez Ciebie kryteriów,prawie wszystko zagra podobnie :) Nawet jak będziesz długo szukał i wybierał to i tak szału nie będzie :wink: Nad poważnym wyborem można się zastanawiać ,ale to przy innych kwotach.W tym przypadku różnice są marginalne.


RozsÄ…dna uwaga


Pt gru 20, 2013 9:31 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Więcor napisał(a):
Umatik, chłopaku, starasz sie bardzo widze, z przękąsem i usmiechem czytam Twoje posty bo znam Cię i szacun za walke ale umówmy sie audiofil za cholere nie dogada sie z człowiekiem ktory chce mieć i to mu starczy sprzęt troche lepszy niż dają w Carrefourze. Nie da rady sie dogadac i porozumieć. Przechodzilem to ze swoim ojcem, teraz sam to rozumiem i nawet nie dyskutuje choc sam jestem cienki po powrocie z odsłuchu u Czesława.

Jeśli Babylon chce USB, BR, DVD, CD, AVI, MK3 i cholera wie co jeszcze w jednym pudełku i to mu pasi to niech ma. Nie proponuj NAD'a, Hyperiona tylko przeklej gazetke z Saturna. Zresztą NAD osobiscie mi sie nie podoba, przynajmniej jakis czas temu tak było ;)

Albo słuchamy muzyki albo ogladamy filmy. Służa do tego dwa rodzaje sprzętu, nigy jeden.


Trzeba tez rozgraniczyć kto ma jakie ucho i co komu starcza i tez czego słucha.

Doskonale rozumiem o co chodzi kolegom.
No ale naprawdę dlaczego mam rezygnować z plików mp3 czy USB?
Takie mamy czasy że skoro kupiłem cos za 4 tysiaki a dla mnie to nie jest 400 zł to chce aby odtwarzało jakiś mniej prestiżowy format video.
Bo czy plik video o dobrej rozdzielczości (1280...) i jakimś tam kodeku nie jest lepszy niż zwykłe DVD które ma rozdzielczość 640 na 480 ?

Dlatego w autach wybieram tak samo, sportowe i kombi i diesel, pali mało i pojemne - nie istnieje dla wielu takie auto.
A jelsi jest to do niczego.
A jest, skoda octavia RS TDI 170 koni - tanie i dobre.

Ktoś inny za 130 tys. zł kupiłby zupełnie inne auto sportowe (to tylko przykład nie że takowe nabyłem)


Pt gru 20, 2013 9:35 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
no właśnie Skoda to takie Jamo mniej więcej...
(poza tym jak można jeździć autem które ma znaczek kury na masce)


Pt gru 20, 2013 10:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
umatik napisał(a):
no właśnie Skoda to takie Jamo mniej więcej...
(poza tym jak można jeździć autem które ma znaczek kury na masce)


Następny powielający stereotypy - nie kura a indiańska strzała.
Skoda ma tak barwną i długa historię że można być dumny z jeżdżenia autami tej marki. Nie odbiega wiele od vw jakością a technicznie to 99% to samo

Kolumny mam na oku Magnat 802 schwarz lub Magnat Monitor Supreme 1000, nawet słuchałem.
Zakup w pierwszym tygodniu stycznia, urodzinowy prezent.


Pt gru 20, 2013 10:16 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
TDI dobre? To oksymoron. 1,9 TDI na pompowtryskach dobre było. Kiedyś. Obecne silniki TDI to awaryjna,mało udana seria do pięt nie dorastająca silnikom diesla PSA. Dobre TDI to mit taki sam jak mit o bezawaryjności i jakości VW i przewartościowania tych marek w Polsce. Taki mały OT ;) W pełni zgodzę się z Umatikiem. Skoda to nie samochód. Skoda to stan umysłu....


Pt gru 20, 2013 10:21 am
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
BABYLON napisał(a):
Takie samo podejście jak na forach audio.
To znaczy że auto za 100 tys zł pokroju dobrze wyposażonego vw golfa TDI to złom i nie pojeździsz tylko sie potoczysz a jak już kupić prawdziwe auto to za 300 tys zł BMW, reszta to strata kasy.



Spodobało mi się to porównanie do samochodów. Masz rację - wszystkim pojedziesz. Pytanie brzmi tylko jak? Zasadniczo każde auto dojedzie do celu. I kaszlak. I Golf Tdi. I Bmw. I Aston Martin. Rzecz w tym, że każdy z tych pojazdów ma inne właściwości (jezdne - moc, prędkość, komfort jazdy, szmery bajery). Podobnie jest z audio. @BABYLON możesz do Golfa TDI wstawić opony od kaszlaka. Jeśli Ci to odpowiada, ok. Nie jestem przekonany, czy wtedy GTi wykorzysta pełnię swoich możliwości? Pouczano mnie, że sprzęt gra na tyle na ile pozwala mu najsłabsze ogniwo. Zdaje się, że sam chcesz ograniczyć swoje doznania? Twoja sprawa. Równie dobrze możesz wstawić do zaproponowanego sprzętu jakieś komputerowe głośniki. Też będzie hulać...
Mam dla Ciebie dobrą radę. Przez długi okres sceptycznie podchodziłem do tego, co słyszałem i czytałem o audio. Dopóty dopóki sam nie doświadczyłem. Jest różnica pomiędzy słuchać a słyszeć. Weź sobie to serca dobre rady @umatika :beer: Odrobinę żałuję, że nie dałem się skusić na coś używanego. Kupiłem nówkę NAD'a. Jest fajny, ale wiem, że mogę dostać więcej :)
W sumie @Więcor słusznie prawi. Ciężko jest przekonać sceptyka. Ja też nie poddawałem się opiniom. Teraz kombinuję, jak wymienić NAD,a na coś żwawszego :)


N gru 22, 2013 0:28 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
grohoo napisał(a):

Teraz kombinuję, jak wymienić NAD,a na coś żwawszego :)


a to akurat może być łatwe albo bardzo trudne. AA często zestawie własne kolumny z Nadem i jest w pewnym sensie synergia. Pozbywając sie NADa może się okazać że masz zbyt żwawo :(.

Z drugiej strony jak kupisz dobry piec np:
takiego Caspiana http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/51/150296.php
albo Atolla http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/148789.php

to będzie bezbolesna przesiadka i raczej nic nie "popsujesz" w brzmieniu. Widzę też że dojrzałeś i bez odsłuchu u siebie w ciemno nic nie weźmiesz ;) - super +.!


Pn gru 23, 2013 15:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Ciekawy jestem czy ci wszyscy mądrale audiofile jeżdżą super autami po 200-300 koni z navi dotykowa i czy maja w samochodach sprzęt audio za kilka tysięcy złotych.
Bo inaczej to wstyd, wioska i szkoda kasy na taka jazdÄ™.

A ja posłucham muzyki jak 95% Polaków na sprzęcie do 4 tys zł
I nawet będę miał Blu-Raya aby obejrzeć koncerty DM

Też chciałbym audio w domu za kilka tysiaków więcej ale mam rozum, a że nie stać mnie i nie mogę to wybieram opcje alternatywną, taniej i do tego sprzęt do odtwarzania filmów a nie tylko muzyczny


Åšr gru 25, 2013 11:16 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
BABYLON nie dyskutuj..szkoda zachodu..;)


Åšr gru 25, 2013 13:34 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
martbdg napisał(a):
BABYLON nie dyskutuj..szkoda zachodu..;)


Też racja.
Ludzie nie potrafią zrozumieć że jest czas plików mp3. O ile ja nie trawie takich lipnej jakości to 320 kb/s to normalna kompresja i słucham ich normalnie. Ma sie to nijak to super jakości i sprzętu audiofilskiego ale pliki takowe sa i ich z mojego życia nie wyrzucę aby zwać się audiofilem


Åšr gru 25, 2013 18:29 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
@Babylon, @martbdg -> macie w życiu jakąś pasję? Jeżeli tak to wiecie, że wtedy $$ ma drugorzędne znaczenie. Bez względu na to czy są to znaczki, płyty, czy zegarki to wtedy całe wolne środki inwestuje w to coś, co daje zadowolenie.

Nie można założyć, że audiofil to ktoś zblazowany i oderwany od rzeczywistości bo tak nie jest w 99% przypadków. To raczej ktoś kto przy pomocy dobrego audio szuka w warunkach domowych zbliżenia się do dźwięku live. Nie kupuje sprzętu dla sprzętu tylko po to by mieć z tego dobry efekt dźwiękowy. Prawda jest bolesna. Nie da się mieć dobrego brzmienia nie inwestując naście tysięcy w sprzęt. Ot tyle...

Trzymając się samochodów to daję głowę, że gdyby pasją audiofila były również wyścigi to całe wolne środki wkładałby w samochód sportowy/ rajdowy a nie taki który ma 300 koni i navi dotykową bo to raczej lans a nie pasja :). Zobacz na ludzi którzy w starych, zmodyfikowanych Seicento jeżdżą w KJS. Pasja.

Tak na marginesie to audiofil też potrafi grać z plików ale hi-res a nie mp3 :) tylko, że nagrań w najwyższych jakościach jak na lekarstwo więc to daleka przyszłość dla większości z tych, którzy mają jako taką płytotekę.


Åšr gru 25, 2013 21:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 14:29 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Ja tam zostawiam mp3 komputerowi. Mój 20-letni Technics i tak mi tego nie odtwarza a bardzo sobie go chwalę. Nie jest to moze sprzet najwyzszych lotow ale fajnie się prezentuje taka kilkupiętrowa wieża i z korektorem wychodzi całkiem mocny dźwięk.


Cz gru 26, 2013 1:20 am Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
umatik napisał(a):
Nie można założyć, że audiofil to ktoś zblazowany i oderwany od rzeczywistości bo tak nie jest w 99% przypadków. To raczej ktoś kto przy pomocy dobrego audio szuka w warunkach domowych zbliżenia się do dźwięku live.


Oraz bardzo często ktoś kto podnieca się czymś co nie istnieje - krótko mówiąc - zwyczajnym bajaniem. Oczywiście sprzęty grają różnie ale nie o tym mówimy. Raczej o różnych cudownych interkonnektach i innych audiofilskich kabelkach przeplatanych przysłowiową złotą nicią ;) Póki co, milion dolarów dla pierwszego śmiałka, który przed komisją rozpozna na słuch audiofilskie kabelki od lat czeka nietknięty a audiofile od lat odpadają w tzw ślepych testach.


Cz gru 26, 2013 13:43 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Ciekawe jak brzmią pliki na tym ustrojstwie za 2000zł + do tego jakieś słuchawki za drugie tyle ;)
Obrazek


Pt gru 27, 2013 14:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Agent Orange napisał(a):
umatik napisał(a):
Nie można założyć, że audiofil to ktoś zblazowany i oderwany od rzeczywistości bo tak nie jest w 99% przypadków. To raczej ktoś kto przy pomocy dobrego audio szuka w warunkach domowych zbliżenia się do dźwięku live.


Oraz bardzo często ktoś kto podnieca się czymś co nie istnieje - krótko mówiąc - zwyczajnym bajaniem. Oczywiście sprzęty grają różnie ale nie o tym mówimy. Raczej o różnych cudownych interkonnektach i innych audiofilskich kabelkach przeplatanych przysłowiową złotą nicią ;) Póki co, milion dolarów dla pierwszego śmiałka, który przed komisją rozpozna na słuch audiofilskie kabelki od lat czeka nietknięty a audiofile od lat odpadają w tzw ślepych testach.

Podłączyłem raz zwykłe interkonekty i moja druga połowa spytała co stało się głośnikami wysokotonowymi ;) Wcześniej miałem podpięte tanie polskie srebro firmy Albedo.Żona nie jest audiofilem ,ani też nie słucha muzyki na moim zestawie.Jeżeli chodzi o jakość kabli,to różnice są słyszalne,ale uważam że nie należy inwestować w nie kroci.Powiem jeszcze że ostatnio kolega(zupełny laik) kupił sobie lepszy kabel HDMI (NC+ - Plazma) i wmawiał mi że jest różnica i to duża.Faktycznie była co mnie bardzo zaskoczyło .Obraz stał się bardziej ostry,ale mniej gładki ,a dzwiękowo to jakby ktoś zrzucił gruby koc z telewizora .Popróbujcie u siebie (kabel HDMI za niecałe 50 zł)


Pt gru 27, 2013 16:48 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team