Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Następna strona
Na czym słuchacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Szaman napisał(a):
A do mnie przyjechały dziś Monitor Audio BX5:



Super. Zapewne nie mieszczą sie w moim budżecie jak wyżej.

To prawda że lepszej klasy sprzęt pożera bardzo prąd.
Pioneer zadowala sie 200Watami a juz jakiś lepszej klasy Denon potrzebuje az 330 W
I po co kupiłem TV energooszczędny ?


Śr lis 20, 2013 10:44 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Jak ma grać to przecież musi pożerać. świeczką nie rozświetlisz 30m2.
No właśnie nie wiem po co kupiłeś taki TV.

Ja bym brał taki co właśnie pożera i to mnóstwo. Mój wzmacniacz w stand by bierze jakieś 20W a jak gra to około 2000 W i dzięki temu gra a nie udaje.


Śr lis 20, 2013 11:39 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 21:06 pm
Posty: 8
 
Post Re: Na czym słuchacie?
@umatik: sfera sprzętu audio, brzmienia, muzyki to jak wiemy niekończące się pole do dyskusji – tu nic nie jest zero-jedynkowe i są rzeczy, o których się fizjologom nie śniło :wink:
W swej krótkiej „karierze” już kilka razy spotkałem się ze zjawiskami, których bym się w życiu nie spodziewał, jedna z nich mnie nawet mocno zaszokowała można by rzec. Dałbym sobie rękę obciąć, że nie zgadłbyś za Chiny ludowe co u mnie spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków i jaki to „klucz” pokazał mi, że muzyka potrafi TAK zabrzmieć. A w moim przypadku haczykiem, który wciągnął mnie w szpony nałogu okazała się…… listwa zasilająca! Wydaje mi się, że stało się tak dlatego, że w mojej miejscowości jest tragiczne zasilanie – jeśli ktoś w okolicy pracuje na ciężkim sprzęcie ( np. spawarce ) światło migocze mi w domu jak w dyskotece. Przed zakupem sprzętu miałem nawet obawy czy będzie on u mnie prawidłowo grał. A jak to z tą listwą u mnie było poczytaj tu http://www.highfidelity.pl/@listy-1416&lang= co tam kiedyś nagryzmoliłem po amatorsku.

Obecnie u mnie sygnał biegnie z bluraya Pionier BDP-450 coaxialem GFmod do DAC-a Beresford Caiman mod.6 potem inerkonektem Supra DAC-X do wzmacniacza Denon 1510 AE po czym głośnikowymi Supra Quadrax do podłogowych Celestionów F-28, które stoją na granitowych standach grubości 5 cm. Wszystko to zasysa drogocenną energię kablami zasilającymi Supra z listwy zasilającej Supra MD06 – EU ( gniazdka dedykowanego na razie nie mam )

Po ostatniej wymianie wzmacniacza i głośnikowych jestem pod wrażeniem brzmienia gitar akustycznych szczególnie z płyt „Akustycznie” Dżemu - coś niesamowitego :)


Śr lis 20, 2013 22:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym słuchacie?
zadowolenie mija w momencie jak posłuchamy lepszego setu.


Cz lis 21, 2013 14:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Nie wiem czy to dobry temat,ale spróbuję...

Ostatnio zakupiłem walkmana. Jako,że wiekszoss przedmiotow zwiazanych z DM to kasety,chciałem odświeżyć wspomnienia z dawnych lat.No nieważne. W każdym bądź razie potrzebuję pomocy,bowiem owy walkman ma za wolne obroty,dźwięk jest troche niższy i trochę wolniejszy... Wie ktoś jak temu zaradzić?


Pn lis 25, 2013 17:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Nie wiem czy to dobry temat,ale spróbuję...

Ostatnio zakupiłem walkmana. Jako,że wiekszoss przedmiotow zwiazanych z DM to kasety,chciałem odświeżyć wspomnienia z dawnych lat.No nieważne. W każdym bądź razie potrzebuję pomocy,bowiem owy walkman ma za wolne obroty,dźwięk jest troche niższy i trochę wolniejszy... Wie ktoś jak temu zaradzić?


Pn lis 25, 2013 23:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 27, 2012 19:44 pm
Posty: 259
Lokalizacja: Rybnik
 
Post Re: Na czym słuchacie?
ja też uderzam z problemem :)
obecnie w domu planujemy zakup kina domowego (amplituner wybrany- Onyko NR525) i wahamy się w kwestii kolumn. brane pod uwagę są Prismy Onyx 200 i Jamo s426. ktoś miał z którymikolwiek do czynienia i mógłby mi coś doradzić?


Cz gru 12, 2013 0:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Jamo już z samej nazwy lepiej brzmi :) i chyba mniej chińskie niż to drugie...


Cz gru 12, 2013 14:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4342
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Zdaje sie , ze watek powinien być zmieniony "na czym dobrym słuchacie" bo chyba szkoda zaśmiecac tematu tym , ze ktoś na lapku czy telefonie słucha muzy z empetruch. Zdaje sie nie o to chodzi.


Wt gru 17, 2013 20:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 27, 2013 19:03 pm
Posty: 4
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Łatwy sposób nabicia postów u początkujących, podobnie jak przy 'ulubionych albumach DM' itp ;) No ale skoro tendencja jest, to i ja się pochwalę
kolumny - Tannoy m4, wzmacniacz - Rotel ra-820BX4, cd - Marantz 72

Studencka kieszeń nie pozwala na szaleństwa, ale przy najbliższym przypływie gotówki wzmacniacz chyba pójdzie do wymiany na jakiegoś jeszcze ostrzejszego Rotela, bo ostatnio nabyty Marantz, obok pozytywnych zmian coś jakby przymulił całość.


Wt gru 17, 2013 21:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Ja już wybrałem, zastanawiałem się długo.

Amplituner, ma być nie masywny dlatego zamiast 18,5 cm wysokości ma tylko 8,5 cm i prezentuje sie wyśmienicie.
Moc wyjściowa na kanał 110 W, co najistotniejsze to zużycie prądu podczas pracy to tylko 70W zamiast ok 140-160W przy wielkich klamotach

Obrazek

Do tego odtwarzacz tej samej firmy czytający audiofilski format "SACD" w którym sa wydane reedycje płyt Depeche Mode

Obrazek

Ale mam problem z doborem kolumn. Jaki zestaw 5.0 bez subwofeera. Cena ok 1200-1600 zł.

I jakie ma być pasmo przenoszenia ?

Doradźcie coś


Śr gru 18, 2013 15:04 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Pasmo przenoszenia nie ma znaczenia.
Za kasę którą podałeś nie kupisz absolutnie nic co gra przyzwoicie. To będzie raczej mierny dźwięk kaleczący uszy.
Lepiej spożytkuj środki i kup coś z drugiej ręki. Czysty zysk dla Ciebie...


Cz gru 19, 2013 8:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym słuchacie?
umatik napisał(a):
Pasmo przenoszenia nie ma znaczenia.
Za kasę którą podałeś nie kupisz absolutnie nic co gra przyzwoicie. To będzie raczej mierny dźwięk kaleczący uszy.
Lepiej spożytkuj środki i kup coś z drugiej ręki. Czysty zysk dla Ciebie...


Takie samo podejście jak na forach audio.
To znaczy że auto za 100 tys zł pokroju dobrze wyposażonego vw golfa TDI to złom i nie pojeździsz tylko sie potoczysz a jak już kupić prawdziwe auto to za 300 tys zł BMW, reszta to strata kasy.

Nie zgodzę sie.

To w takim razie 95% osób kupujących sprzęt (większość w Polsce bierze tak do 4 tys zł) wydaje kasę w błoto i słucha jakby trzeszczącego radyjka mono.

No a jeśli juz tak to ma kolega jakąś konkretna propozycję (link) używanego sprzętu za 4 tysiące z kolumnami?


Cz gru 19, 2013 9:35 am Zobacz profil WWW
 
Post Re: Na czym słuchacie?
...tak jak wygrzewanie kabli głośnikowych i inne opowieści o audiofonicznych krasnoludkach :lol: :lol:


Cz gru 19, 2013 9:37 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Nad 372 - kupisz go za 1600 zł
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/149051.php

AA Hyperion - kupisz je za 2500 zł
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/148784.php

do tego Cd od Nada
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/148764.php

i to już zagra na 3+ a wydajesz tylko 1kzł więcej. Do dobrego dźwieku daleko ale kupując taki zestaw robisz krok do przodu w dobrym kierunku.


Cz gru 19, 2013 10:08 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Rozumiem kolegę, nie mówię że nie chciałbym.
NAD - wiem, słyszałem że to wysoka półka.
Wzornictwo proste i eleganckie-ponadczasowe.
Ale nie znalazłem w opisie czy czyta nagrywane płyty CD-R, DVD-R. o mp3 nie wspomnę

Ja wiem że dla audiofila to zbędne.
ale sprzęt dobieramy do upodobań użytkownika i czasów w których żyjemy.
W swojej radio-nawigacji w aucie mam dysk 40 GB i zapełniłem go muzyką w mp3. Bo tak wygodnie i nie bede szukał walających się po aucie płyt.

Ale wole Blu-raya niz odtwarzacz Cd.

Może dla kolegi wyda sie to śmieszne ale dla mnie ważne jest aby było wejście USB bo niestety mam tez pliki mp3 i nie chce rezygnować z ich słuchania.

O kolumnach żadnych informacji konkretnych w opisie. Zakładam że przy tej cenie można brać w ciemno i wierzyć że zagrają doskonale

Chyba sie nie zgodzimy. Bo propozycje kolegi rozmijają sie nie tylko z moim budżetem ale także odbiegają w kwestii USB i czytanych formatów - ma to być sprzet audio ale będę go wykorzystywał jako kino domowe do odtwarzania płyt DVD, Blu-ray i formatów typu mkv, mp4, avi itd


Cz gru 19, 2013 10:21 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym słuchacie?
nie musimy się zgadzać :)
NAD to nie jest wysoka półka. To raczej półka podstawowa.
dałem Ci propozycje sprzętu który gra muzykę a wiadomo że z mp3 muzyki nie idzie słuchać. kolumny zagrają dobrze.
te formaty które wymieniłeś sobie zgoogluje bo nic mi nie mówią. zapewne to jakieś nowości.


Cz gru 19, 2013 10:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Na czym słuchacie?
Kolega znów żartuje - te formaty to popularne nazwy kodeków video które odtwarzamy w komputerze, można wyświetlić materiał w rozdzielczości 1280 na.... jeśli koledze to coś mówi.
Mój aparat foto nagrywa pliki video w rozdzielczości HD i formacie mp4 ale obraz jest jak dla mnie jakości Blu-raya.

No ja nadal będę rozglądał sie za jakimiś kolumnami za ok 1600 zł ale zbyt dużo jest rozbieżności w pasmach przenoszenia.
chce tez aby efektywność, chyba dobrze to nazywam wynosiła co najmniej 90 dB.


Cz gru 19, 2013 10:35 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 11:19 am
Posty: 203
 
Post Re: Na czym słuchacie?
BABYLON napisał(a):
chce tez aby efektywność, chyba dobrze to nazywam wynosiła co najmniej 90 dB.


po co?


Cz gru 19, 2013 14:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Na czym słuchacie?
@BABYLON jesli masz taka możliwość to posłuchaj jak graja jamo 608..ja mam je od 2 albo 3 lat i ejstem w 100 zadowolony. Nie kupuj kulumn których wczesniej nie przetesujesz..tzn nie sugeruj sie tylko opiniami w internecie. W internecie z reguly kazdy chwali swoje. Ja moje wybrałem spośród 4 modeli które mnie interesowały w danym przedziale cenowym do 2 tys zł. Duża wiekszosc na fofurm hdtv polecała mi jbl jednak gdy sam porównałem je z jamo to te drugie bardziej mi pasowały. Kazdy ma swoje ucho ;-)


Cz gru 19, 2013 16:09 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team