Depeche Mode - Zobacz wątek - Na czym słuchacie?
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  NastÄ™pna strona
Na czym sÅ‚uchacie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 13, 2009 12:55 pm
Posty: 144
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Jako stary Audiofil mam na wyposarzeniu:wzmacniacz COPLAND CSA 8,cd MICROMEGA STAGE 6 ,kolumny wolnostojące 2 drożne DYNAUDIO Aries (jest to zestaw sprzedawany jako do własnoręcznego montażu DYNAUDIO na ESOTECU D260 I EZOTECU 20W-75 niedostępny już na rynku hobbystycznym)Kable węglowo miedziano srebrne Van den Hull.Gra to bardzo fajnie choć przydałby się mocniejszy wzmacniacz.;)


Åšr lut 17, 2010 17:46 pm Zobacz profil
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
jak byłem mały to miałem marzenie, nazywało się ono Technics. Teraz stoi w domu SA-DX750, dodatkowo głośniczki + subwoofer Pioneer. Może nie mistrzostwo świata, ale jak dla mnie głuchego na pewne argumenty enough :8):


Cz mar 18, 2010 13:40 pm

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
... @Mr.S nie do końca zgadzam się iż od jakości samego sprzętu zależy to co słyszymy ... moim zdaniem podstawa to to z czego w większości ludzie drwią czyli okablowanie ... miałem niedawno przyjemność posłuchać MUZYKI na może nie górnych lotów sprzęcie ( Cambridge - wzamacniacz + CD + kolumny Dali ) i właśnie okablowaniu Mit-a i Audioquesta z kolei z górnej półki ... na pierwsze wody poszła płyta Dire Straits Brothers in arms ... to co wydobyło się z kolumn przerosło moje najśmielsze oczekiwanie ... nigdy nie miałem do czynienia z kablami za 6000 pln i przyznam że są tego warte co do grosza ... słuchacz ma wrażenie że słyszy każdy instrument osobno i ten BAS ... sam mam zestaw BOSE i nie do pomyślenia było dla mnie by taki bas jaki usłyszałem wydobywał się z kolumn a nie z suba klasy jaki posiadam ... po odsłuchaniu paru płyt doszłem do wniosku iż przez wszystkie lata słuchania muzyki tak naprawdę słyszałem mały jej ułamek ... reasumując drodzy forumowicze kable kable i jeszcze raz kable .


Pt lip 23, 2010 20:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
... @Mr.S mezalians mezaliansem ale efekt powalający :) ... zawsze klocki mażna wymienić tak by było tylko lepiej :wink:


Pt lip 23, 2010 22:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Mr.S napisał(a):
ps. może dogłębni analitycy tematu DM mają wiedzę na jakim sprzęcie muzyki słuchaja członkowie grupy?


No to jest ciekawe, pewnie mają coś dobrego- stać ich, niekoniecznie muszą jednak słyszeć kable itd. Podejrzewam, że Martin na potęgę kupuje mp3 w necie.


So lip 24, 2010 9:38 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Zestaw skompletowany: Yamaha RX-496, Yamaha CDX-493, Wharfedale Diamond 10.1:

Obrazek

Obrazek

Teraz czekam na konstruktywnÄ… krytykÄ™. :P


N sie 22, 2010 10:15 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
... no cóż na kabelkach za 1,20 pln/m ognia nie otrzymasz :P ...


N sie 22, 2010 21:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 9:41 am
Posty: 656
Lokalizacja: inna
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Starwalker napisał(a):

Obrazek

Teraz czekam na konstruktywnÄ… krytykÄ™. :P


sprzęt dobry - widać ,ze ściąga kurz... żeby tak jeszcze podłogę wyrównał byłoby git :P


N sie 22, 2010 22:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 21, 2010 21:58 pm
Posty: 719
Lokalizacja: where the wild things are
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Sucho ma ta palma, no :P


N sie 22, 2010 22:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 9:41 am
Posty: 656
Lokalizacja: inna
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
toż to dracena, obok palmy nawet nie stała :wink:


N sie 22, 2010 22:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 21, 2010 21:58 pm
Posty: 719
Lokalizacja: where the wild things are
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Sorry, nie znam się. U mnie tylko bonsai na parapecie (szt.1) No ale, żeby pozostać w temacie-to ładne drewniane obudowy kolumn :wink:


N sie 22, 2010 22:45 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
To jest palma audiofilska, kurz zresztą też. Ach te aparaty niczego nie wybaczają :D

Co do kabelków możnaby pomyśleć- jakieś propozycje??

No i ustawienie na tej półce wiem, że nie jest idealne, no ale nie chcę się w małym pokoju o kolumny potykać...


Pn sie 23, 2010 17:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
PÅ‚yty sÄ…- po prostu tak ustawiam sobie aktualnÄ… w odtwarzaczu. :)

Inny problem z tym sprzętem zaczyna mnie za to denerwować. Otóż im lepszy tym bardziej wybredny- odtwarzacz nie lubi niektórych płyt, przeskakuje mi na Recoil "Selected", dziś brat miał to samo na Coldplay "Viva la Vida". Zaznaczam płytki oryginalne, nie porysowane, dobrze że chociaż z DM się lubi. Normalnie ręce opadają. :?


Pn sie 23, 2010 18:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Jesli CI na oryginałach przeskakuje znaczy cos jest ze sprzetem. Laser, prowadnica. Ja mam na przyklad tez Yamahszke CDX-496 i nigdy niz nie przeskoczylo. Baa nagrywane placki tez chwyta bez problemu.

Ps. Na moje oko zdecydowanie za blisko stojÄ… kolumny.


Pn sie 23, 2010 19:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Na moje oko też stoją za blisko i za nisko- mówię ta półka nie jest najdoskonalszym rozwiązaniem.

Co do problemów z przeskakiwaniem- jeśli wina CD-ka to dlaczego dzieje się tak tylko na niektórych płytkach? Przy Recoilu myślałem, że może płytka nie trzyma standardów, bo nie widziałem nigdzie loga "Compact Disc Digital Audio" no ale na pudełku Coldplay-a już jest...


Pn sie 23, 2010 20:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Ogolenie zle jest jesli Ci przeskakuje na orygionalnych nie schetanych plackach. Magiem n ie jestem , zeby Ci powiedizec dlaczego Recoil skacze a New Kinds On The BLock nie :wink: Ewiedetnie mas zcos ze sprzetem. Spirytusik ratyfikowany , wacik douszny i jedziesz. Jesli nei pomoze to do sklpeu z reklamacja. SPrzet tej klasy ma odtwarzac bez problemow.


Pn sie 23, 2010 21:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
... @Starwalker na 101% to wina sprzętu ... jestem posiadaczem któregoś z kolei odtwarzacza yamahy i jeden z poprzedników miał taką samą wadę ... niestety nie pamiętam co było naprawiane ale do serwisu razem ze sprzętem wysłałem płyty na których fakał się sprzęt i usterka została usunięta ... a co do kabli to tak naprawdę myślę że te są dobrze dobrane ... nie ukrywając masz sprzęt raczej niskich lotów więc kable za wiele by tu nie poprawiły a wartość podniosły by przynajmniej o 50% ...


Pn sie 23, 2010 21:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Znaczy się te klocki to używki są, gwarancji to one nie posiadają. Dzięki za porady.

No i teraz w sumie nie wiem już, czy zmieniać coś w kablach, czy nie tym bardziej, że w lepszym sprzęcie to zupełnie początkujący jestem i nie wiem, czy usłyszę cokolwiek.


Wt sie 24, 2010 17:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
Dobre kable kosztuja tyle co Twoj sprzet razem wziety wiec mysle , ze spokojnie mozesz sobie darowac :8):


Wt sie 24, 2010 17:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Na czym sÅ‚uchacie?
... @Mr.S zaiste byłby plus gdyby zamiast amplituneta był wzmak :wink: a tak to nie pełne 5.1 :P


Wt sie 24, 2010 21:48 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 577 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team