´╗┐ Depeche Mode - Zobacz w─ůtek - Na czym s┼éuchacie?

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 576 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Nast─Öpna strona
Na czym s┼éuchacie? 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn lip 28, 2003 20:12 pm

Post Re: Na czym s┼éuchacie?
Zamontowana nowa igła :lol: No comment.

Cz lut 06, 2014 22:46 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn wrz 13, 2004 18:18 pm

no ok...z t─ů ig┼é─ů to wiem ┼╝e najta┼äsza..to mo┼╝e polecicie co┼Ť w miar─Ö normalnego w podobnej cenie?

Pt lut 07, 2014 7:07 am Zobacz profil WWW

Fonica Bernard GS-438 do tego http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-a ... 04401.html i gra jak ta lala ;)

Pt lut 07, 2014 9:23 am

Do┼é─ůczy┼é(a): So cze 13, 2009 13:55 pm

Zobacz ten http://allegro.pl/audion-mx-960-japan-i3928548361.html

Pt lut 07, 2014 10:18 am Zobacz profil

grohoo napisał(a):
umatik napisał(a):

Widz─Ö te┼╝ ┼╝e dojrza┼ée┼Ť i bez ods┼éuchu u siebie w ciemno nic nie we┼║miesz ;) - super +.!

Na pewno nie b─Öd─Ö ju┼╝ kupowa┼é kota w worku :wink: Powoli zaczynam my┼Ťle─ç, kombinowa─ç, jakby tutaj sobie polepszy─ç standard ┼╝ycia :) Je┼Ťli pozwol─ů na to ┼Ťrodki pieni─Ö┼╝ne to chcia┼ébym, przy zachowaniu dotychczasowych g┼éo┼Ťnik├│w, wymieni─ç w przysz┼éym roku oba klocki i okablowanie. Kwestia ewentualnego bud┼╝etu nadal pozostaje otwarta...
┼Üwiadom jestem, ┼╝e za t─Ö sam─ů cen─Ö mog─Ö mie─ç co┼Ť fajniejszego, ale odrobin─Ö wys┼éu┼╝onego, niemniej jednak nadal stoj─Ö na stanowisku, i┼╝ decyzja o zakupie odnosi┼éaby si─Ö do czego┼Ť nowego. 1 - ci─ůgle jestem dyletantem tak w odniesieniu do znajomo┼Ťci elektroniki, jak i kwestii zwi─ůzanych z brzmieniem; 2 - w salonie mog─Ö finansowa─ç zakup w spos├│b ratalny, co jest du┼╝o dogodniejsze :wink:

Nie wykluczone, ┼╝e s┼éowo stanie si─Ö cia┼éem szybciej ni┼╝bym si─Ö tego spodziewa┼é. St─ůd mam pytanie do wtajemniczonych. Co by┼Ťcie sobie sprawili dysponuj─ůc bud┼╝etem 20-25 ty┼Ť? Mowa o nowym sprz─Öcie. S─ů dwie mo┼╝liwo┼Ťci. Albo tak jak wcze┼Ťniej sugerowa┼éem zostawiam AA Pheobe III, albo te┼╝ wymiana jest kompleksowa. Gwoli przypomnienia pok├│j mam ma┼éy (16 m). Na razie mowa o dw├│ch klockach - wzmocnieniu i ┼║r├│dle. Chcia┼ébym pozna─ç Wasze typy. Jakie┼Ť sugestie? umatik? wojtasss75? Na razie si─Ö zastanawiam w co w og├│le celowa─ç. Tak ┼╝ebym mia┼é jak─ů┼Ť mo┼╝liwo┼Ť─ç por├│wnania. My┼Ťla┼éem o Roksan'anach (Caspian M2)...

Pt lut 07, 2014 22:04 pm

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt lut 01, 2013 12:19 pm

Grohoo to trudny temat. Ale po kolei...

Dla mnie nie by┼éoby poj─Öcia sprz─Öt "nowy" bo w tej cenie (przyj─ů┼éem Twoj─ů g├│rna granic─Ö) z prostego powodu. To ci─ůgle ma┼éo!
Piszesz, ┼╝e chcesz potencjalnie zostawi─ç Phoebe - w mojej ocenie b┼é─ůd ju┼╝ na starcie.
Phoebe bym ┼╝eni┼é jak najszybciej p├│ki Micha┼é z AA nie zrobi┼é wersji IV. Jak takow─ů wypu┼Ťci lada dzie┼ä, tydzie┼ä to cena Twoich w u┼╝ywce spadnie tak bardzo, ┼╝e nie b─Ödzie ich si─Ö op┼éaca┼éo sprzedawa─ç...

Po sprzeda┼╝y Phoebe budujemy zestaw od pocz─ůtku i tutaj robi─ů si─Ö schody. Pierwsza niewiadoma to owe 16m2. Jak w nich gra to co jest obecnie? Masz du┼╝o miejsca i mo┼╝liwo┼Ťci na adaptacj─Ö lub zabaw─Ö z kolumnami i ustawieniem? Jak nie jest obecnie za dobrze i masz ograniczone pole manewru szukamy podstawkowych. Nie byle jakich ale dobrych! Z nich d┼║wi─Ök b─Ödzie klas─Ö lub dwie lepszy ni┼╝ to co masz obecnie w ka┼╝dym pa┼Ťmie - jest w czym wybiera─ç bo mo┼╝na pos┼éucha─ç Kef├│w, B&W, Harbeth├│w czy chocia┼╝by MA czy Dynaudio. Ka┼╝de z nich to inna szko┼éa grania i tutaj ju┼╝ sam musisz pomy┼Ťle─ç jakie granie Ci pasuje i jakiej muzyki s┼éuchasz. Z B&W mia┼éby┼Ť mega stereofoni─Ö a z Harbeth├│w lepsz─ů barw─Ö (ciut ale zawsze ;).

Wzmacniasz i ┼║r├│d┼éo -> pos┼éucha┼ébym zestaw├│w od Moona (niestety maj─ů swoj─ů manier─Ö grania kt├│ra nie ka┼╝demu podpasuje), Hegla (odkrycie ostatnich lat kt├│re mnie nie przekonuje), wbrew pozorom wysokich serii od Rotela (ma pazur i do elektro si─Ö nadaje), Roksan├│w oczywi┼Ťcie r├│wnie┼╝, no i Bladeliusa (THOR). To zawsze ┼éatwo sprzeda┼╝ dalej. Je┼╝eli chcesz ko┼äczy─ç drog─Ö i nie my┼Ťlisz o odsprzeda┼╝y obczaj Baltlaba - nasze i dobre!

Mo┼╝na p├│j┼Ť─ç inn─ů ┼Ťcie┼╝k─ů. Zostawi─ç Phoebe kupi─ç Roksany a reszt─Ö przeznaczy─ç na p┼éyty! To te┼╝ dobre wyj┼Ťcie. Co by┼Ť nie wybra┼é pami─Ötaj, ┼╝e przy odsprzeda┼╝y stracisz 40%. Wi─Öc mo┼╝e warto owe 25 ko┼éa przeznaczy─ç na sprz─Öt z drugiej r─Öki i wtedy tak naprawd─Ö masz w domu granie w cenie 50 ko┼éa nowego sprz─Ötu.
To te┼╝ nie jest du┼╝o ale LIVE ju┼╝ mo┼╝na poczu─ç :) siedz─ůc na kanapie u siebie w domu

Pt lut 07, 2014 23:34 pm Zobacz profil

Wielu ludzi gra na zestawienu RoksanM2 + Dynaudio Focus 160 .Je┼╝eli chodzi o g┼éo┼Ťniki to podobno w tej cenie trudno o konkurenta .┼Üwietne w ka┼╝dym aspekcie brzmienia(podobno ┼Ťwietnie si─Ö spisuj─ů z muzyk─ů elektroniczn─ů).Maj─ů nowy g┼éo┼Ťnik wysokotonowy z seri Esotec.Pono─ç nic w tej kolumnie nie da si─Ö ju┼╝ poprawi─ç ;) ,a z Roksanem tworz─ů swego rodzaju synergi─Ö.Wzmacniacz solidnie zbudowany o uniwersalnym brzmieniu ,wydajny pr─ůdowo ...Zestaw do pokoju do 20m2 idealny

So lut 08, 2014 10:14 am Zobacz profil

Co do porady Umatika zgadzam si─Ö z nim.Kolumny AA nie s─ů warte dalszej rozbudowy......

So lut 08, 2014 10:16 am Zobacz profil

Z tym ┼╝e dynki s─ů do┼Ť─ç lu┼║ne w dole i w 16m2 mo┼╝e by─ç ┼║le z basem. S┼éucha┼éem 25se i pomimo tego ┼╝e malutka to z basem mog─ů by─ç problemy nawet w 25m2. 160 nie znam nausznie.

So lut 08, 2014 10:40 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn wrz 13, 2004 18:18 pm

wojtasss75 napisał(a):

spodobał się i kupiony :mrgreen: dzięks wojtasss75

So lut 08, 2014 10:59 am Zobacz profil WWW

Od pocz─ůtku -mam ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, ┼╝e te 25 ko┼éa to ┼╝aden bud┼╝et. Tylko, ┼╝e w aktualnym stanie rzeczy nie za bardzo jest sens ┼éadowa─ç si─Ö w lepszy zestaw. Zasadniczy problem stanowi pomieszczenie. Rzeczone 16 m to pok├│j w formie prostok─ůta, troch─Ö ponad 5 m na 3 z hakiem. Kr├│tkie ┼Ťciany odpadaj─ů. Gdybym ustawi┼é sprz─Öt na kr├│tkiej ┼Ťcianie z oknami to d┼║wi─Ök trafi na szaf─Ö, kt├│ra zabudowa┼éa wn─Ök─Ö i drzwi, a w zasadzie dziur─Ö po nich. Jak taka zabudowana szafa wygl─ůda wiemy. Lu┼║ne drzwi, w kt├│rych na ca┼éej d┼éugo┼Ťci jest lustro (w przypadku jednej pary drzwi). Akustycznie b─Ödzie fatalnie. Po przeciwleg┼éej stronie, przy szafie, te┼╝ ┼║le (d┼║wi─Ök trafia na okno). Zostaj─ů d┼éugie ┼Ťciany. Owszem mo┼╝na by si─Ö bawi─ç w remont tylko, ┼╝e to si─Ö troch─Ö mija z celem. Dop├│ty dop├│ki nie zmieni─Ö warunk├│w lokalowych, a aktualnie nie mam takiej potrzeby, nie b─Öd─Ö si─Ö porywa┼é na co┼Ť z wy┼╝szych p├│┼éek...

Pomys┼é z zostawieniem AA nie by┼é tym z grona najlepszych. B─Öd─Ö mia┼é ewentualnie kupca na ca┼éo┼Ť─ç swojego dotychczasowego zestawu. Utrat─ů warto┼Ťci tak ┼Ťrednio si─Ö przejmuj─Ö. Ten sprz─Öt w sumie nie by┼é, a┼╝ tak drogi, by zbyt du┼╝o na nim straci─ç.

Panowie, ja wiem, ┼╝e te same pieni─ů┼╝ki mam sprz─Öt u┼╝ywany teoretycznie niewsp├│┼émiernie lepszy ni┼╝ to co otrzyma┼ébym jako nowe. Tylko, ┼╝e ja ca┼éy czas podkre┼Ťlam, ┼╝e jako ograniczony w do┼Ťwiadczenia w sferze hi-fi, w zasadzie decyduj─ůc si─Ö na u┼╝ywane, kupowa┼ébym kota w worku. To tak jakbym kupowa┼é u┼╝ywane auto. Moja znajomo┼Ť─ç w tym ostatnim przypadku ograniczy┼éaby si─Ö do mo┼╝liwo┼Ťci stwierdzenia, ┼╝e je┼║dzie. Nawet jakbym zagl─ůdn─ů┼é pod mask─Ö to i tak nie wiem, czy wszystko jet halo. Raz, ┼╝e w zasadzie mog─Ö trafi─ç na jakiego┼Ť audio szrota. Dwa, ┼╝e ci─Ö┼╝ko, jako dyletantowi, w sumie jest oceni─ç walory. Jak co┼Ť paln─Ö to przepraszam - jak─ů mam gwarancj─Ö, ┼╝e jako┼Ť sprz─Öt nie podpa┼é na jako┼Ťci...

W ka┼╝dym razie serdecznie dzi─Ökuj─Ö za sugestie. B─Öd─Ö je wszystkie rozwa┼╝a┼é. Jakby co┼Ť to w odpowiednim momencie ponownie zwr├│c─Ö si─Ö z pro┼Ťb─ů o pomoc...

EDIT: @wojtasss75 przy założeniu, że byłby to Caspian M2 (wzmacniacz i źródło) plus zasugerowane przez Ciebie monitory to w zasadzie zamykam budżet. Monitory wymagałyby stand'ów. I jeszcze do tego kabelki. Chociaż poprzednio też się zarzekałem, że budżet będzie niższy :wink: zobaczymy...

So lut 08, 2014 15:01 pm

umatik napisał(a):
Z tym ┼╝e dynki s─ů do┼Ť─ç lu┼║ne w dole i w 16m2 mo┼╝e by─ç ┼║le z basem. S┼éucha┼éem 25se i pomimo tego ┼╝e malutka to z basem mog─ů by─ç problemy nawet w 25m2. 160 nie znam nausznie.

Z tym luzem bym polemizowa┼é :) .25SE maja du┼╝y g┼éosnik srednio-niskotonowy 20cm ,czyli raczej do pomieszcze┼ä powy┼╝ej 20m2.Dynaudio Focus 160 to g┼éo┼Ťnik prawie ,,sko┼äczony'' jak m├│wi─ů .Wielu s┼éuchaczy posiadaj─ůcych bud┼╝et na dro┼╝sze g┼éo┼Ťniki nie chce si─Ö z nimi rozsta─ç.
Ze standami ,,grohoo '' nie ma problemu .Mo┼╝na ┼Ťmia┼éo kupi─ç u┼╝ywane ;) ,a i na razie mog─ů sta─ç na ...czym┼Ť tam ;).
Tu jest sporo o tych dynkach około 40 ostatnich stron
http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dynaudio_41368.html/page__st__5760
http://www.eteraudio.pl/dynaudio-focus-160-wygrywa-test-grupowy-w-magazynie-%E2%80%9Ehi-fi-newsrecord-reviews/

So lut 08, 2014 17:56 pm Zobacz profil

A tak teoretyzuj─ůc - Roksan Caspian M2 (wzmacniacz) + Roksan Kandy K2 (CD) + zaproponowane przez Ciebie monitory? Tylko g┼éo┼Ťno my┼Ťl─Ö :lol:
Na razie wszystko jest w sferze rozważań :roll:

So lut 08, 2014 18:45 pm

grohoo napisał(a):
A tak teoretyzuj─ůc - Roksan Caspian M2 (wzmacniacz) + Roksan Kandy K2 (CD) + zaproponowane przez Ciebie monitory? Tylko g┼éo┼Ťno my┼Ťl─Ö :lol:
Na razie wszystko jest w sferze rozważań :roll:

:) Kandy a Caspian dwa r├│┼╝ne ┼Ťwiaty ...bardzo odmienne :) ...Caspian M2 jest wydajny pr─ůdowo i nap─Ödzi wi─Ökszo┼Ť─ç g┼éo┼Ťnikow ,a nie m├│wie juz o klasie brzmienia przewyzszajacej Kandy o klasy.Je┼╝eli kiedys b─Ödziesz dysponowa┼é wiekszym pokojem to spokojnie podepniesz do iego jakies wymagaj─ůce pod┼éog├│wki ,bo je┼╝eli b─Ödziesz chcia┼é sprzeda─ç Focusy 160 w co w─ůtpi─Ö ;) ,to sprzedasz je bez du┼╝ych strat (ma┼éo jest ich na wt├│rnym rynku z wiadomych powod├│w ;) )

So lut 08, 2014 21:53 pm Zobacz profil

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/153781.php

tu masz Focusy na gwarancji i w stanie sklepowym. targuj do 4,5 i po sprawie :)

Pn lut 10, 2014 11:48 am Zobacz profil

Dobra cena i 7 lat gwarancji :)

Pn lut 10, 2014 15:26 pm Zobacz profil

Boszeeeee :? ... Gdybym dysponowa┼é 5 ty┼Ť. to nawet bym si─Ö nie zastanawia┼é. Nie podejmowa┼ébym si─Ö negocjacji :|
Potrzebuj─Ö 2-3 miesi─Öcy na ogarni─Öcie tematu :(

Pn lut 10, 2014 17:04 pm

to troch─Ö tak jak z odgrzewaniem marki Frugo, kt├│ra co by nie m├│wi─ç jako┼Ť przyjemniej mi si─Ö kojarzy.
Moje pierwsze kolumny to Tonsil Mazurek 110. Dobrze, ┼╝e pami─Ötam z tego okresu tylko mark─Ö bo o reszcie szkoda pisa─ç.

Legenda dyskotek wraca:
http://www.in4.pl/news_Tonsil_-_pierwsz ... ,27838.htm

Wt lut 11, 2014 22:07 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür maja 19, 2004 19:06 pm

a co s─ůdzicie o tym?
http://allegro.pl/magnat-quantum-677-au ... 09145.html

So mar 15, 2014 12:40 pm Zobacz profil

Na pewno do pomieszczenia powy┼╝ej 20 m2 . Wysoka efektywno┼Ť─ç 93dB (chocia─ç pewnie nie tak wysoka jak podaj─ů) ,wi─Öc nie potrzebuj─ů du┼╝ego pieca. Firma raczej ma┼éo popularna w┼Ťr├│d audiomaniak├│w.

So mar 15, 2014 20:32 pm Zobacz profil
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 576 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Nast─Öpna strona

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Szukaj:
Skocz do: